Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Motora Karşı Çıkan Aile Nasıl İkna Edilir? / Ayşe Şule BİLGİÇ

Motovento
    REKLAM ALANI

Ben Nası alacam yaa daha 1 yılım var ehliyet almaya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    Alıntı jantje adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben de de aynı sorun var. üstelik ben 23 yasında bir erkegim ama annemin bana ölümü görmeden motor alamazsın demesi beni hergün öldürüyor. piskolojim bozuldu.

ben ne yapmalıyım bana bir çıkar yol söyleyin. üstelik verdigim onca söze rağmen hala inat .. her söylediğimde gözlerinden ateş çıkıyo..

aslında arkadasımın bize anlattıgı çok mantıklı ve kurnazca geldi. olayı anlatırken sanki ben i anlattı çok duygulandım , heyecanlandım.. ben de bir kask , mont , korumalıklar alıcam .. saol ayse bu söylediklerin beni de cesaretlendirdi. hatta şu an da sabah 6 :15 ve ben uyumadan bir motorsiklet malzemeleri satan bir yer bulup kask mont eldiven alıcam....

ama
    Israr etmeye devam etbenım annemde ıkı sene once oyle konusuyordu gıdıp almadım sozler aynı sozler yanlız sonra baktım bır kac arkadasın anneseı ogluna araba ev falan almıs dedım ne anneler var mılletın annesı ev araba alıyor bızımkı kendı paramız ıle ızın vermıyor dedım o oldu gıt begen ben alacagım sana taksıtlerıde ben odeyecegım dedı bende gerek yok ben alırım dedım ama ıznı kopardık senın anlayacagın
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkna mikna değil,kendi maddi imkalarınızla alacaksınız,kimseyi de takmayacaksınız.O kadar...
    Aynen katılıyorum kardeşim.İşin maddi tarafı ailede daha ön plana çıkıyor.Motorun riskli olması vs.bahanesi... iş parada bitiyor.parayı basıp aleti alınca bir kaç laftan sonra herkes alışıp arkandan dua etmeye başlar.Ama şu son zamanlarda meydana gelen ölümlü kazalar gerçekten çok üzücü.Herkese Kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    cbr125

Ben hiç edemedim.Ama yinede aldım.

Benimkiler hiç bir zaman izin vermediler motoru aldım kullanıyorum 8 ay nerdeyse halen sat diyorlar birde alırken annem hakkımı sana helal etmem dedi.Bir gün kafam attı gittim bayiye bir tane sıfır motor aldım tabi 125 cc başladık.İki defa kaza yaptım kaza yaptığımamı üzüleyim motoramı bir yandan canım yanıyor,bir yandan aile yok öleceksin,sakat kalacak ömür boyu diyip duruyor.Ama birazda olsa sanırım alıştılar.

ya ewet dogru maddii önem çok var ama aile ririn kızma nedeni bence tanıdıkların ya sen niye aldın demesi bbaşıma geldi çünki

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    benim babam motor aldığımı duyduğu zaman delirmişti. bir ay saklayabildim komşular söylemiş. o zaman 19 yaşındayım. neredeyse evlattıktan reddedecekti karşı geldim satmam dedim.sonradan yavaş yavaş yumuşadı ama kolay olmadı. işin ilginç yanı onunda motorcu olmasıydı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benim ailemde motor almadan önce çok ağır laflarla ikna etmeye çalıştılar. Alırsan gelme eve vs vs gibi.. Tabi alınca görüşleri çok değişti. Yine üzerime titremeye devam ettiler kaza yaparım felan diye ama şimdi değişen şu ki artık onlarda benimsediler motoru Şimdi 40 yıldır araba kullanan babam bile trafik olduğu zaman motorumu istiyor Tabi ki vermiyorum

yok allaha şükür benim pek öle ikna etme durumu gerekmedi

şimdi hangi motoru alsam die düşünüyom

Motosikleti
    Honda CBR 1100XX
    bir arkadaşım scooter almıştı, motoru gördüğümde cok beğenmiştim ama motor korkum vardı ufaklıktan gelen. işim olmaz 2 teker şeytan icadi diye dolaşır dururdum hep.

arkadaşımın almış scooterı goörünce neden benimde olmasın dedim ve 2 arkadaş gidip ilk motorlarımızı aldık kredi kartına 6 taksitle. onunda benimde ailelerimz karşıydı.

1hayatımda ilk motorumdu ve hiç kullanmamıştım kullanmayı bırakın üzerine bile binmemiştim deli cesareti olsa gerek bizimki. motorlarımızı teslim almaya gittiğimizde heyacan hat safhadaydı nihayetinde aldık ilk motorumun plakası 34 YJ 034 tü onada çok sevinmiştim umarım uğurlu gelirdi. teslimat sonrası ne kask ne koruma ne kıyafet hiç bir şey yoktu ehliyette dahil .

marşlara basıldıktan sonra kadıköyden hareme geçtik otoparktan ilk çıkışımda ufak bir kaza atlattım ehuehue içimde büyük bir korku oluştu ama yinede gitmeye devam ettim. haremden sirekeciye gecip özen motordan taslarımızı aldık tencere kapağı gibi bişiydi kilit aldık ve eve doğru sahil şeridinden yola koyulduk ve yolda aklımda unutmuş olduğum bir soru işareti vardı babam astığı astık kestiği kestik bir adamdı. yine kavga edicez yine huzursuzluk yine olucak kargaşaları düşlerken yola, sahile ve denize baktım içimde huzur hat safhaya inmişti. sanki sakinleştirici almıştım. istinyeye geldiğimde aileme gösteremezdim yaklaşık 3 ay sakladım motoru. kaçmaktan sıkılmıştım ve konuyu ilk anneme söylemek istedim ve yaptımda ama annemin vermiş olduğu tepkiye inanamadım a..ma s..tı diyebilirim. annemden yediğim tehditler azarlardan sonra aklıma babam geldi eyvah dedim yandım ben kesin evden kovulduk yine. annemle yaptığım görüşmenin ardından motorumla babamın yanına gittim motora baktı bana baktı şimdi dedim başlıcak. ne güzelmiş lan bu ne malı bu dedi. ahanda ben şoktaydım motoru beğenmışti ve ardından söylediği allah kaza bela vermesin sözüydü. ben şok üzerine şok yaşamıştım sanki annemle babam rolleri değişmişlerdi.

ilk motoruma 5 ay kadar bindim ve bu zaman zarfında yaklasık 10 000 km yaptım. ardından bi abimiz africa twinle geldi. içimdeki güven ve hırs cok fazlaydı kullanabilirmiiim dedim oda tabiki dedi bu arada hala ehliyet almamıştım. africa twinden sonra scooterın bana göre olmadığını anladım ve motorumu satarak 125 cc.lik ilk vitesli motorumu aldım. annemin teprkisi yine aynıydı azar tehdit v.s.. onun ardından bi 250 cc.. yine aynı senaryo. ve o motordanda kurtulup ilk ciddi makinam olan 600 cclik sport touringimi aldım annem onu görünce isyan isyan isyan eyvah dedim yandık yine. şu an 600 cc.lik motorumu hala kullanmaktayım yaklası 9000 KM yaptım 5 ay zaman zarfında. bugun bankadan telefon beklıorum kredim çıkarsa eğer 1100 XX alıyorum allah izin verirse eminimki annemin tepkisi aynı olucak babm ise kaldığım yerden devam edicek...

umarım başınızı ağrıtmamışımdır..

saygılar...

Motosikleti
    AS125T
    Evet benimde aileme kabullendirmem çok zor oldu şehir dışında okuyorum ve okuduğum sırada para biriktirdim ve kendi motorumu kendim aldm yaz geldiinde ise eve motorumu götürmek zorundaydm boludan eve (ist) motorla geldim ve motoru aldıığımı önce anneme söyledim oda baabma söyledi ve o anda motoru almamdan daha önemli bişe vardı ortada ; okadar yolu nası geldiim babam okadar uzun yola çıktığıma kızarken asıl meseleyi (motoru almş olmamı )unuttu
    rock'ın roll sevmiyorsaaann
    çek çek çektir git :P

Motosikleti
    TEABANWAEY m1000r
    yaw herkes gıbı benımde alılem karsı cıkıyo bende ıkna etmesını bılırım ama para yok kı kaardesım öğrenci oluncada bırıkmıyo halıyle para olsa dayasam kapıya motoru ne derler cok merak edıyorum
    MÖTÖRÜM MÖTÖRÜM MÖTÖRÜMÜ VAR GALİ YÜCE YARABBİM:queen:

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    Selam Kardesler Bende Aılenın Motor alacagım isteğine red edenlerdenim.
    Ama Bende ki taktik belli fazla sıkmadan ufak ufak laf sölemeler alıştıra alıştıra sölemek Şimdi Herdefasında dile getirsem busefer sıkılacaklar ve ıyıce izin almam zorlaşacak velasık söledım evdekıler ıkna oldu gel gelelim paraya
    Maddi durum AHH Biras param olsa hersey daha ıyı olacak ama işte yok yok
    Kendimizi mecburen maddi durumumuza göre bi model seçtık Hayallerimizi Onun üstüne kurduk Ben öğrenciiyim ve aynızamanda part time calışıyorum aylık 250 ytl alıyorum ve bu parayla bu nasıl para bırıkır bılemem ama Motor aşkı su kalbımde hiç bitmedı ve İNŞALLAH alacam
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM
    ::tutkuy::

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Bende SS motorlara aşığım.Abartmıyorum ne zaman bi supersport motor görsem yada sesini duysam içimden ağlamak geliyo.Ama bnm durum brz farklı.Bu sene üniversite sınavına girdim ve eğer muğlayı kazanırsam ailemi bana bi racing alması için ikna etmiştim,alıcaklardı.Ama olmadı puanım yetmedi ve sınav sonucunu gördüğümde ağlayamadım hıçkırıklar boğazımda düğümlendi,yapıcak bişey yoktu.19 yaşındayım daha çok zamanım var belki ama tek korkum bir yarış motorum olmadan bu dünyadan göçüp gitmek.Blki brz komik geldi ama motorsiklet aşkı işte böyle bişey.

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Benim ailem icin hicbiri gercek olmadi.

Babama 17 yasında motor ehliyeti alacagımı soyledim okey al ama motora ben yasadıgım surece binemezsini ekledi. Dalga geciyo sandin ama ehliyet kursuna kendi yazdırdı. tabi motora binemeyecegim icin ehliyetide almadim 2 yıl babamı ikna etmeye calıtım ama banamısın demedi 2 yıl arabanın koltuguna oturmadım umursamadi. 19 yasında motosiklet egitimiyle beraber ehliyete kavustum(ehliyetide kursuda biliyodu hatta parasını fazla fazla verdi ) ama babam yine hayir dedi 21 yasında ben biriktirdigim parayla motor alıyorum dedim babam evden kovmaktan beter etti beni. 22 yasında en sonunda aileden tamamen gizli motoruma kovustum 7 ay kadar ilk motorum olan 125cc de tecrubelendim ve "Kawasaki ER6n" ime kavustum ama Hala ailemin haberi yok(aileden uzak okudugum icin saklaması kolay) ailem evime ziyarete geldiginde montu kaskı eldiveni herseyi ortada biraktim niyetim soylemekti ama 2 gun boyunce bu kask ne diye bile sormadılar. Annem gidip ablama; 'soyle o kardesine motor fln aldıysa sakın babana bana soylemesin, babam kalpten gider' demiş.

Bende oyle yapıyorum. motora bindigimi herkes biliyo ama anneme babama soyleyemiyorum ve inanin ilk defa ailemden bisey saklıyorum oda sanırım onları dusundugumden. Sanırım 30 yasıma gelsemde saklamaya devam edicem =)

En çok içimde kalan ise onlara motorlu gezilerimi, almak icin ne kadar ugraştığımı, motor sayesinde ne kadar iyi insanlarla tanıştığımı anlatamamak...

Not: 23 yasındayım ailem o kadar iyi ki hayatım boyunca sebebini açıkladığım sadece ama sadece Motosiklet isteğime hayır dednildi. 15 yaşımdan beri babam 1 kere bile arabayı kullanma demedi. 18 yaşımda abla kendi arabasını bana verdi. 20 yaş dogum gunu hediyom 0km arabaydı...
    Ben nasıl gidip bu aileye ben sizin tek izin vermediginiz seyi yapıp motor aldım 1 senedir biniyorum derim =)
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    benim ailede sorun cıkardı hatta babam değil evden kowmak şehirden git
    gözüme gözüküp moralimi bari bozma deyip şehirden bile kowduğunu biliyorum

evden ayrıldığım gün gittim motorumu aldım ve doğru 2.evim olan ablamlara
    gittim

1hafta burada barındıktan sonra akrabalardan buyuk baskı geldi git eve diye

oradan ayrılıp ev tutumak istedim fakat polis bi dayım var karamanda tanımadıgı polis yok (aklıma motor fikrinide o sokmuştu) sen ewe cık o evde rahat edebileceğinimi zannediyorsun dedi her gün polise bastırırım 1 gün nezarette 1 gün ewde kalırsın dedi ve beni ew tutmaktan korkuttu

nese ablamlarda kalmaya devam ediyorum derken babam annemle haber yollamış gelsin şu ewe millete rahatsızlık vermesin dedi gelmesse 5+1'le vururum onu demiş mecburen döndüm

sonuç: motoruda mecburen kabullenmiş oldu
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    Melocan Kardeşş Senın Hayatını msnde Paylaymıştım ama burda da bikez daha tazelemiş oldukkk
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM
    ::tutkuy::

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Bu konuyu hortlatmaktan şeref duyarım.
    ellaksakir bunu beğendi.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    İyki hortlatmışsınız zevkle okudum :D

valadeut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MG KİNG
    yazıyı hiç okumamıştım ama aynı yöntemi bende geliştirerek motor sahibi oldum. Motoru getirdiğim gün, kangoodan indirirken annem, hüzünlü gözlerle pencereden bakıyordu, babam satmam için uğraşabilirdi ama onuda annem ikna etti ve mutlu son :D

yazıyı hortlatıp okumamıza vesile olan arkadaş sağ ol.

fedora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE / 2014
    Aynı durum bizde de söz konusu aile bölünmüş durumda peder yeşil ışık yakarken valide sürekli hayır cevabı vermekte benim kendi şahsi düşüncem ise habersizce alıp durumu sonradan izah etmek...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler