Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Her zaman eğitim önemlidir / Ayşe Şule Bilgiç

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Yıl içinde motosiklet kullanmak için en güzel zamanlar bu aylar. Ne yazın yakıcılığı, ne kışın iç ürperten soğuğu var. Zaten bütün kış ev-iş arasında hayatlarımız kısır döngüye girmişken yeşilin her yerden fışkırdığı bu günlerde motosiklet sürmek kadar keyif veren çok az şey var hayatımızda.

Güneş, baştan çıkarıcı doğa, eve tıkılıp kalmanın verdiği buhranlar bir araya gelince hafta sonları motosiklet sevdalıları için bayram gibi. Ama millet olarak alıştığımız gibi her bayramda büyük acılar yaşarız biz. Güzel günlerin üstüne kaza haberleri kara bulut gibi çöker. Tanıdığımız ya da tanımadığımız birisi olması fark etmez her kazada yaralanan ya da hayatını kaybeden sevdalının yerinde kendimiz olabileceği düşüncesi aklımızdan bir kere bile geçtiğinde uğruna uykusuz kaldığımız, aylarca didinip para biriktirdiğimiz, ilk gördüğümüzde aşık insanlar gibi kalbimizi çarptıran canım motorumuz bile soğuk bir metal parçası gibi gelebilir zamanla.

Nasıl olacak peki? Çevremizdeki insanları sihirli değnekle değiştirmemiz mümkün değil. Fizik kurallarını da değiştiremeyiz. O zaman tek değişebilir unsur biz-kendimiz kalıyoruz. Kendimizi değiştirmemiz gerekli. Daha iyi bir sürücü olmamız, daha az risk alırken bu ikitekerden daha fazla keyif almamız lazım. İş dönüp dolaşıp eğitime geliyor. Bundan 3-4 yıl önce Türkiye’de kurumsal olarak ciddi eğitim veren neredeyse hiçbir yer yoktu. Son yıllarda çığ gibi artan motosiklet sürücüsü karşısında sorumlu birkaç firma son derece ciddi eğitim merkezleri açtılar. Ancak talep beklendiği gibi çok yüksek değil. Çoğu sürücü hala kendi becerilerinin yeterli olduğunu düşünüyor. Oysa bir defa eğitime giden herkes alınacak yolun daha ne kadar uzun olduğunun farkında.

Ayrıca şunu da ayırt etmek lazım. İki çeşit eğitim var, birisi temel sürüş becerilerini geliştiren eğitimler, diğeri daha çok gerçek sürüş koşullarında kendini geliştirmeye dayalı olanlar. Her ikisi de çok önemli. Hem motosikletimize iyi hakim olmamız hem de sürüş esnasında ne yaptığımızı iyi bilmemiz gerekiyor. Benim özellikle önerdiğim eğitimlerin detayları aşağıda mevcut. Sürüş becerilerini geliştirmek isteyenler için motosiklet firmalarının düzenlediği, Honda Güvenli Sürüş, BMW Rider Academy ve Vespa Academy eğitimlerini tavsiye ediyorum. Gerçek yol koşullarında sürüşünü geliştirmek isteyenler için ise OMM ARA ve EMOK ARA eğitimlerini takip etmelerini öneriyorum. İnanın bu eğitimlerden sonra motosiklet hayatınız beklemediğiniz kadar değişecek.

Honda Güvenli Sürüş: http://www.honda.com.tr/motosiklet/learning_center.htm

BMW Rider Academy: http://www.bmw-motosiklet.com/1960.aspx

Vespa Academy: http://www.vespaacademy.com/

EMOK: ttp://www.emok.org/index2.php?Id=15

OMM: http://www.ommriders.com/

BMW Borusan uzun ve keyifli bir hafta sonu öneriyor

16-19 Mayıs arasındaki uzun haftasonu tatili için bir planınız yoksa BMW Motorrad tarafından düzenlenen Long Weekend etkinliğini kaçırmayın derim. Bu yıl ikincisi düzenlenen organizasyon için 16 Mayıs’ta debriyaj bırakıp Antalya’ya varılıyor. Özenle seçilmiş 5 Yıldızlı bir otelde yorgunluk atılıyor. Sonraki iki gün dileyen BMW Motorrad tarafından hazırlanmış gezi ve eğlence aktiviteleri bombardımanına dalıyor, dileyen otelin kendisini otelin konforuna emanet edip kafasını dinliyor. Son gün yine gruplar halinde dönüş yoluna çıkılıyor. Geçen yıl büyük bir başarıyla gerçekleştirilen bu organizasyon bu yıl da eminim gidenlere unutamayacakları kadar uzun ve keyifli bir kaçamak sunacak.

Ayşe Şule BİLGİÇ
    ruzgarinkizi@hurriyet.com.tr
    Rüzgarın Kızı - Ayşe Şule Bilgiç'in Yazıları Her Çarşamba Hürriyet Gazetesi Otoyaşam Ekinde Yayınlanır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Herkez alsın eğitim ama adam motosikleti zor alıyor ehliyeti zor alıyor eğitime verecek parası yoksa ne yapsınki.İş Kendi becerilerine kalıyor...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Long Weekend'e gitsek acaba yolda bizi beklerlermi?
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayatım borc içinde geçti

Motosikleti
    2008 Yamaha ybr 125 bordo
    honda gs-2 bitti inşallah bu dönem gs -3 eğitimini alacağım. herkese şiddetle eğitim almalarını tavsiye ediyorum.

GhostRider-L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125 2010
    saol bilgilendiriğin için ;)

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Türkçede böyle bir vurgulama düzeni yok ...

"Eğitim her zaman önemlidir" olmalıydı...Ayşedir ne yapsa yeridir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Göze hoş görünmüyor tamam ama, aslında Türkçe'de böyle bir vurgu var. Şöyle ki Türkçe'de vurgu yapılmak istenen kelime yüklemden önceye konur. (Sondan ikinci sıraya.)

Örnek olarak;
    Dün Ankara'ya otobüsle gittim.
    Ankaraya otobüsle dün gittim.
    Dün otobüsle Ankara'ya gittim.
    cümleleri de çok yaygındır.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    abicim dün Ankaraya otobüsle gitmen kimseyi ilgilendirmeyebilir...bir yazar asla otobüsle Ankaraya gitmez... köşe yazıyorsan HİTAB sanatına dikkat etmelisin...

ama bir konu hakkında uzman diye uzaydan getirilip sana TR nin önemli gazetelerinden biri bir köşe ayırıldıysa....tüm camia acaba bu hafta ne saçmalayacak diye bakınırken bu hatayı yapmamalısın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    please wait mode...
    bu kurs ların ücretlerini bilen varmı acaba

vioLence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL Z ONE 150 BEYAZ
    resimde sitemizin amblemi mi var banamı öyle geldi :D
    AMMA VELAKİN, HER ŞEY NASİP

road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Alıntı vioLence adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimde sitemizin amblemi mi var banamı öyle geldi :D
    Biraz daha soluna bakarsan, çıkarılacak çok malzeme var...
    MEMLEKETİN NERE DİYE SORAN OLURSA, BEN BİR DÜNYA VATANDAŞIYIM.

İnsanlarıda tıpkı para gibi ışığa tutun, eğer içinde ATATÜRK yoksa sahtedir!...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yahu kusur uyduracam derken, en olmayacak sallamayi yapmissin Metehan.

Sevmiyom ben bu kizi yaz geç.
    Ne diye isin edebi kisimlarina kafayi yoruyon.

Yazar Kamasullah Osurgaçoglu adinda bir erkek olsa,
    saygilar abi bence de egitim onemli
    yazacaksiniz.
    Ama adi Ayse ve bir kadin olunca dur ben çakayim suna da elinin hamuruyla erkek isine karismak ne demekmis ogreteyim mantalitesi yuruyor.
    Nasil olacak bu isler?

Medyada sesimiz çikmiyor diye bas bas bagiriyorsunuz.
    Tek tuk motosiklet yazan yazar var.
    Onlara da ya destek çikmiyor, ya da ilk firsatta köstek olmaya çalisiyorsunuz.
    Belki daha iyisini yapacak yazarlar var.
    Ama su yorumlari okuyan bir adam, nasil cesaret edecek yazmaya?

Menders Ozel'in yazilari da asiliyor forumumuza.
    Kendisi ayni zamanda forumumuz uyesi.
    Zaman zaman aktif tartismalara dahi katiliyor.
    Ama yazilarina bir zahmet bakiver.
    Buyuk çogunlugu 3-5 yorumla geçistirilmis ya da hiç kaale alinmamis.
    Biz boyle yaparsak medyadan nasil destek alacagiz.
    Hakkimizi kiminle arayacagiz?
    Yapmayin böyle.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Eleştirmeyelimmi yani ...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eleştirmeyelimmi yani ...
    Hocam elestirecegiz tabi.
    Elestirecegiz ama neyi?
    Nobel edebiyat odulumu veriyoruz?
    Yoksa burasi dilbilgisi forumu mu?
    Oyle bile olsa biz bu konuda yetkinmiyiz?

Surus konusunda yanlis biseyler yazarsa, katran-tüy benden.
    Ama yok yuklemi araya aldin,
    Orda vurguyu yanlis yerde yaptin,
    Kil oldu yün oldu muhabbeti yanlis.
    Yoksa;
    motosiklet genel konusunda varsa yanlis, yazin, elestirin biz de sebeplenelim.
    Bilmemek degil, ogrenmemek ayip.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben eleştirebilir miyim?

Ayşe Hanımın sağ eli neden gidonu değil de havayı tutuyor
    Motorun üstünde olmasına rağmen neden motorun üstünde numarası yapıyor?
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

yamahasülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ford fokus
    birazda motosikleti araç saymayanlar eğitim alsın
    mobilyette + panter 105+ asya motor150 +yamaha YBR125 opel astra ford fokus inşallah cbr 250 yamahasülo

Motosikleti
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu kusur uyduracam derken, en olmayacak sallamayi yapmissin Metehan.

Sevmiyom ben bu kizi yaz geç.
    Ne diye isin edebi kisimlarina kafayi yoruyon.

Yazar Kamasullah Osurgaçoglu adinda bir erkek olsa,
    saygilar abi bence de egitim onemli
    yazacaksiniz.
    Ama adi Ayse ve bir kadin olunca dur ben çakayim suna da elinin hamuruyla erkek isine karismak ne demekmis ogreteyim mantalitesi yuruyor.
    Nasil olacak bu isler?

Medyada sesimiz çikmiyor diye bas bas bagiriyorsunuz.
    Tek tuk motosiklet yazan yazar var.
    Onlara da ya destek çikmiyor, ya da ilk firsatta köstek olmaya çalisiyorsunuz.
    Belki daha iyisini yapacak yazarlar var.
    Ama su yorumlari okuyan bir adam, nasil cesaret edecek yazmaya?

Menders Ozel'in yazilari da asiliyor forumumuza.
    Kendisi ayni zamanda forumumuz uyesi.
    Zaman zaman aktif tartismalara dahi katiliyor.
    Ama yazilarina bir zahmet bakiver.
    Buyuk çogunlugu 3-5 yorumla geçistirilmis ya da hiç kaale alinmamis.
    Biz boyle yaparsak medyadan nasil destek alacagiz.
    Hakkimizi kiminle arayacagiz?
    Yapmayin böyle.

başkan neyi sallamışımız bugüne kadar içimizde ne varsa yazmışız...bu yüzden girmişiz gönüllere..öyle hissediyorum...sende bunu yazarsan ne diyelim şimdi papazmı olalım senle de...neden saygı duymuyorsun ...

sevmiyorum...buna kimin itirazı olabilir...herkesin kusuru var...bu kızın 9 hareketide kusurlu geliyor bana...

adı osman halis muhlis kim olursa olsun ben eleştirimi yaparım...sende eyvallah demekle mükellefsin...beyaza siyah demedik ki...malum ablamızın potansiyeli ..ki ve kimler tarafından bu camiaya getirildiği ne amaca hizmet ettiği bilinmeyenkli denklemdir...bence sende biraz sorgula...o köşe o kalem sana verilse gider Aydın Doğanın elinden öperim...kendi gazetesini okurmu bilinmez...veya kimse yazı işleri müdürü ona 2 kilo baklava bizzat elimle götürürüm...abartmıyorum yahu...sen bir örneksin...yahu kendinle kıyasla...sendeki tecrübe bilgi birikimin kaçta kaçına denk gelir yazdıkları ...şimdi ne alaka deme...ben bu hatundan daha zekiyim IQ me güveniyorum örneğin...bu yüzden onu o noktaya getiren köşe veren ve kontrol mekanizması olmadığına inandığım bir basın kuruluşunda sadece medyatik diye var olabildiğini iddia ediyorum...bu iddia...

kadın olmakla bunun ne alakası var şimdi...asıl sen saçmalamışsın abi...benim düşüncem Kadınlar biz erkeklerden daha akıllı ve daha pratik...sürüş yetenekleri çok yi olmayabilir olanıda gördüm...mesele bundan ibaret değil...beni resmen cinsiyet ayrımcılığıyla suçluyorsun ki asıl bu üzdü beni...yahu hepimizden daha akıllılar ne ayrımcılığı...ama bu ablamıza antipatim var...bunu neden farklı yollarla anlatma gereği duyayım...05 den beri duymadım şimdi neden olsun...

bak Menderes Abi ona nazaran biraz daha tecrübe sahibi...ama beklediğim bir yazar değil...neden...çünkü güdümlü medyada bir silahşör olamazlar...Ayşe Hanımın düz mantık sokaktan geçen kadar bildiği camiayı yazıp çizmesi bir kenara Menderes Beyin bildiklerini gördüklerini veya göreceklerini yazma ihtimali yüzde kaç sence...

beklentin nedir dersen...hangisi test yapmış bugüne kadar...hangisi bir modeli allayıp pullayıp fabrikadan direkt aldıkları bilgileri aynen aktararak PR çalışmalarına ortak olmamışlar...ve Ayşe Abla zaten bu konuda oldukca komik oluyor...coq abi inan bazı yazıları o kadar zorlama ki...okuyunca gülüyorsun...al sana birkaç örnek...

Kırmızı Rugan Ayakkabım ve haremdeki GSXR’ım / Ayşe Şule Bilgiç

Piaggio MP3’ü olanın Daihatsu Sirion’u olmalı / Ayşe Şule BİLGİÇ

bu bir taşla iki kuş vurma PR çalışması...hem ferco motora hem daıhatsuya aynı anda doping...hadi ordan...

http://www.motosiklet.net/forum/ayse...le-bilgic.html

yahu her yazısı ofsayt..ince pr çalışmaları..ya başta ya mutlak sonda...sen bunları anlamayacak kapasitedemisin...hayır...e biz salakmıyız...hayır...bana Ayşe Şuleyi sevme nedeni göster...o köşede durmak için ya saçmalayacaksın ya da reklam çalışmalarıona ortakmı olacaksın...

o kadar camiada işini iyi yapan aklı başında kşi varken nede O...bunu sorgularım...buraları okuyorsa kulağına küpe olması bağlamında eleştirilerimi sonuna kadar yaparım...Motosiklet kullanan seven bu işin içinde olan herkes bilir ki...Ayşe Şule Bilgiç konu akıcığılığında sorunları olan tecrübesiz reklam kaygısız bir yazısını göremediğimiz vasat bir moto kullanıcı vasatın altında bir yazar...medyatik yönü olmasa bu işi neden yaptığını çözemezdim ama verdikleri ortada...hele birde sevdim seni ey zümo diye bir navigsayon cihazı tanıtma yazısı var...olayı reklama bağlamış artık...bu camianın duayenleri var ...yaşı başı önemli değil...bir Allahın Yazı İşleri Sorumlusuda onlara neden gitmez...buyrun siz yazın diye...

Medyadan destek alma mevzusunada değinmek isterim...biz Motorcular medyada namımız şöhretimiz fazlasıyla var...her akşam olmasada 3-4 akşamda bir anahaberde flaş haberdeyiz...en son 2 gün önce Hürriyetin 3.sayfasında bir arkadaşta yarım sayfa haberdi...

haber şu...

270 km hızla bariyerleere çarptı...halkın gözündede yeteri kadar ünümüz mevzut...trafiktede fazla ölçüde tanına ve tırsılan bir grubuz...birşeye ihtiyacımız yok...medya bize gereken önemi veriyor sağolsun...işin içinde kan olması lazım ama...biz başroldeyiz medyada için rahat olsun...

tek tük motosiklet yazanlar böyle saçmalayacaksa hiç yazılmasın ne farkeder...

ben Sevdim Seni Ey Zümo yazarından birşey beklemem...bu camiada beklemesin...

Karizmayı çizmeyen 125’lik Yamaha XT 125R / Ayşe Şule Bilgiç

Ducati Multistrada Vur kendini yollara / Ayşe Şule Bilgiç

Olgun ve şık sporcu R1150 R / Ayşe Şule Bilgiç

NT 700 V Deauville, şehre de yola da gelir. / Ayşe Şule BİLGİÇ

her yazı reklam..olması gereken budur ...medyada sistem öye işliyor ama sen çorbaya tuz olmadıktan tad katmadıktan sonra bu işi usturuplu yapamadıktan sonra sırf başlığa garip şeyler yazıp acaba okunurmu dedikten sonra ben neyi sallamışım...o köşenin hakkını vermeli...veremiyor ama verdiğini sanıyor...ya da verdiğini söylüyorlar...ben bu işin hakkını veremediğine dair otorite değilim tespitlerim sonucu bu kanıya vardım...ya da dair yazı işleri sorumlusuyla ilişkileri iyi...(tamamen medyatik ilişkiler) özel sektör sonucta patronu değilim amiri değilim okuruda olmak istemiyorum...karşımda yazısını görünce genelde geçiyorum okumuyorum bana bişey katmıyor...burada en basit bir vurgulaması bile HATALI dedim...sadece bu...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bu kız kimin tavuğuna kış dedi acaba. Ya da asıl sorun "kız" olması mı ? Sindirin beyler, hazmedin. Hatun motorcu işte, kabul edin.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    tubiş bu hanımla aranızda bir gönül bağı var yanlış hatırlamıyorsam...senin objektif olmanı sanmam...mail trafiğiniz var...bu yazımı bir iletsene kendisine...

o tavuğu görse kaz zanneder bence... hemen cephe açmaya gerek yok duygusalda olmayalım...bu camiaya HAYRI olduğuna inandığım bir yazısını okuyayaym saygım artsın...neyi hazmedemicem...bu memleketde ne görmedikki medyada basın dünyasında...

gazeteyi almazsın olur biter okumazsın olur biter tarzı şeyleride sevmiyorum...ben Vatan okuyorum bu aralar ana muhalefet gazetesi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:28 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:27 PM ----------

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kız kimin tavuğuna kış dedi acaba. Ya da asıl sorun "kız" olması mı ? Sindirin beyler, hazmedin. Hatun motorcu işte, kabul edin.
    şu cinsiyet motorculuğu mevzusunuda aşalım lütfen...değinmek bile istemiyorum...bunu söyleyenlere yazın ben üzerime almıyorum...KIZ ERKEK GAY LEZBİYEN motorun üzerinde herkes eşittir...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler