Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Her zaman eğitim önemlidir / Ayşe Şule Bilgiç

Motovento
    REKLAM ALANI
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    arkası saglam olan varsa ayarlasın bir köşe ,yazsında görelim yazamıyorsada eger elestırmeyı bıraksın...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Radiohead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaip olmuş...

Çok acaip olmuş...

coq biraderim taaa oradan meseleleri bu kadar net görürken, burada işin içindeki insanların hipermetropu amma ilerlemiş.

5 yıldan beri bir motosiklet sürücüsünün kabaca 250 yazısı Hürriyet gibi ulusal bir gazetede yayınlanıyorsa bunun ne cinsiyeti ile ne de bağlantıları ile bir alakası olabilir. 3-5 ay yayınlanır, sonra bir kenara konulur. Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.

Eleştiren, anlamayan, sevmeyen olacaktır. Bu çok doğal. Ancak şöyle bir gerçek te var, seven-sevmeyen, anlayan-anlamayan herkes hala onu okuyor. Bu da bir başarıdır aslında...

evet ortada sen ve senin gibilerinin bir doğrusu var değilmi...istatisitikle neyin başarısını ispatlamaya çalışıyorsun...250 yazı=Ulusal Gazete= BAŞARI...brevö...alkışş...halen cinsiyet kelimesini yazıyorsunuz...yahu cinsiyet sizin takıntınız...sizin hezeyanınız...onu okuyorum ve birşeyler katmadığına inanıyorum...bu hafta anlamsız ne yazmış diye merak duygusu uyandırıyor...illaki fanatik mi olmak zorundasınız...en uc noktada...ben nefret etmiyorum...sadece beğenmiyorum...ama siz dibine kadar sonuna kadar fanatiğisiniz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    illaki fanatik mi olmak zorundasınız...en uc noktada...ben nefret etmiyorum...sadece beğenmiyorum...ama siz dibine kadar sonuna kadar fanatiğisiniz...
    Metehan;
    Radiohead'in ASB fanatigi olmasi, teknik olarak mumkun degil.
    Tartismamizi belirli bir seviyede surdurelim.
    Bu herkesi mutlu edecektir.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    son sözümü yazıyorum...Ayşe Şule bu camiaya hiç bir şey katmıyor...bilgi birikim tecrübe eksikliği zatan malum...ben o bilmem kaç yazıdan hiçbirinde ışık göremedim...kırmızı rugan ayakabbılar dışında bişey hatırlamıyorum...

seviyenin düştüğü senin iddian coq abi...kendisi gerekli açıklamayı yapar belki bu konuda...fanatiklik bence bu...bu pembe gözükleri bir kenara bırakalım daha net fikirler üretelim...politik kelamları geçelim abiler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Radiohead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu cehenneme giden Türkler fıkrası vardır. Hepimiz biliriz. kazandan çıkmaya çalışanın ayağından tutup bırakmaz bizim milletimiz.

Bu bana oldum olası çok dokunmuştur. İşim gereği motosiklet camiasındaki pek çok, önemli insanla dostluğum var. Hepsinin hakkında her gün defalarca ileri-geri edilen lafları duyuyorum. Bazılarının arkasında gerçek payı var, bazıları tamamen dedikodu. Ancak kendi sahip olduğum yayın organında bir defa bile işin gerçekliğinden ve boyutlarından emin olmadan bir kelime yazmadım-yazdırmadım.

Çünkü bir insan hakkında atıp tutmak çok kolay, o insanın neler yaşadığını, neden böyle davrandığını anlamak çok zordur.

Ben Metehan ile yüzyüze fuarda konuşmuştum. Az çok nasıl bir insan olduğunu hem o konuşmamızdan hem burada okuduklarımdan anlamaya çalışıyorum. Bir bakış açısı var ve saygı duyuyorum. Açık açık sevmiyorum diyor. Çok da haklı olabilir.

Ancak kendini ifade edişinde büyük sorunlar var.

Çünkü aslında eleştirdiği şey AŞB değil. AŞB'yi okuyan-seven herkes. Eğer kimse okumasaydı, kimse sevmeseydi AŞB bugünkü yerinde olamazdı. Metehan AŞB'nin bu kadar ilgi çekmesine, insanların da bundan hoşnut olmasını istemiyor. İndirin onu aşağıya başka birisi gelsin diyor.

Şimdi bu olacak şey mi?

Diyelim ki ben Kenan Sofuoğlu'nu sevmiyorum (gerçekte çok severim). Çıkıp ta Kenan bu sene bir halt beceremiyor, zaten hiç sevmiyorum, eğer böyle beceriksiz-başarısız birisi olacaksa bıraksın gitsin başkası gelsin diyebilir miyim?

Aslında derim. Ama kendi kendime derim. Çıkıp bunu herkese kabul ettirmeye çalışırsam komik duruma düşerim.

Hadi ki yazdım; Birisi çıkıp ta derse ki sen kimsin ki çıkıp ta Kenan'ı eleştiriyorsun? Onun orada neler yaşadığını biliyor musun? O dandik motora rağmen nasıl savaştığının farkında mısın? Neye dayanarak eleştiriyorsun derse cücük gibi oturur kalırım. Karşı savunmalarımın hepsi suya inen yelkenler gibi anlamsız kalır. Çünkü eleştirim gerçekler üzerine değil, duygusal ve yüzeysel öngörülerim üzerine kurulmuştur.

Herkesi, her şeyi eleştirebiliriz.

Ama düsturuyla, ama akıl yoluyla.

Eğer iş kişiselleşiyorsa-duygusallaşıyorsa eleştirilerimizi kendimize saklamayı da bilmeliyiz.

İnternet yokken kimse kimseyi eleştiremezdi. Şimdi ise tam aksine dezenformasyon aldı başını gidiyor.
    Standing on the Edge

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    acayip topic olmuş ha... oku oku bitiremedim

yanlız arada şöyle bir yorum kaynamış,kimse görmemiş, ben de anlamadım

biri bana izah edebilir mi ?

Alıntı vioLence adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimde sitemizin amblemi mi var banamı öyle geldi :D
    Alıntı road adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz daha soluna bakarsan, çıkarılacak çok malzeme var...

??

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Radiohead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ancak kendini ifade edişinde büyük sorunlar var.

Çünkü aslında eleştirdiği şey AŞB değil. AŞB'yi okuyan-seven herkes. Eğer kimse okumasaydı, kimse sevmeseydi AŞB bugünkü yerinde olamazdı. Metehan AŞB'nin bu kadar ilgi çekmesine, insanların da bundan hoşnut olmasını istemiyor. İndirin onu aşağıya başka birisi gelsin diyor.

Ooooo hocam..Çok derinlere indin sen... Ben de aynı Metehan gibi düşünüyorum ama dediğin gibi düşünmüyorum....

Ne güzel demişsin düsturuyla eleştirsin..... Ama senin eleştirin ağır olmuş... Burda AŞB yi sevenleri eleştirmiyoruz... Nerden çıkardın?... Konuyu farklı noktalara çekmeyin lütfen....

Kısacası ne biliyomusun... Motor camiasının içinde olmayıp ta bu camiayı kullanıp biryerlere gelmek .... Bir etiket sağlamak....

Coq un taaaaa fransalardan gördüğü şey ne biliyormusun...Motora gönül verenlerin çektiği sıkıntılar... Bu sıkıntıların O ,şu, bu ayrımı yapmaksızın gün yüzüne çıkarılması, medyada yer alması....
    Coq da kurtuluşu belki bu şekilde görüyor... Ona hak veririm... Kendi görüşü...

Ama burası bir motosiklet sitesiyse, kendi adına ait bir köşesi varsa , ve bu köşeye 1 kere bile gelmeyip başka yayın organlarında yayınlanan yazılarını kopyala yapıştır sistemiyle sitemize basılıp ana sayfada resimle birlikte basılıyorsa konuşup eleştirmeye herkesin hakkı vardır... Çünkü ben siteme girdiğimde keyif almak isterim...

Rahatsızlığımı defalarca dile getirdim..Ama baktım demek ki olmayacak ve olmadı da, es geçmeye çalışıyorum....Ne yapayım...Pire için yorgan yanmaz...

Ama hiçbir zaman AŞB sevenleri eleştirmek gibi niyetim yoktu... Mesela Tubiş... Koyu bir Aş taraftarı... Tubişi severim ama aş yi sevmem... Şimdi Tubiş aş yi savunuyor diye Tubişi sevmemek gibi birşey yapabilirmiyim?... Yapamam... Eleştiremem... Sadece rahatsızlığımı dile getiririm... O kadar....

Metehan da bunu yapııyor... Rahatsızlığını dile getiriyor..
    Bir üye olarak rahatsızlığını dile getirmesi kimseye anormal gelmemeli...

İşin en doğrusu şu olur aslında..... Bir anket açılır.... Kesin sonuç alınır.. Ama yönetim ne der bu işe bilmem...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Radiohead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayır...

Yorumumda haddini aşan bir nokta yok. Sadece sakin kafa ile düşünün.

coq başka bir başlıkta yazmıştı.

Ben yine tekrar edeyim.

AŞB'nin hedef kitlesi deneyimli motosiklet kullanıcıları değil. Onlar için dergiler ve internet grupları var.

RK köşesinin ilk misyonu motosiklete ilgi duyan veya henüz başlamış insanları doğru yönlendirmek. 1 kişi motosiklet kullanıyorsa 5 kişi bir şekilde motosikletleri seviyor ama çeşitli sebeplerle motosiklet kullanmıyor-almıyor. RK'nın amacı daha fazla insanı motosiklet dünyası hakkında bilgilendirmek, bizim aramıza katılmalarına ön ayak olmak. RK köşesi her hafta en az 400.000 kişiye ulaşıyor. Sizce okuyanların ne kadarı motosiklet kullanıcısı? RK tahmin edebileceğinizden çok daha fazla insanı motosiklet konusunda olumlu etkiledi ve bu işe başlamasına ön ayak oldu.

Sizin bahsettiğiniz motosiklet sürücülerinin sorunlarının çözülmesi için bayrağı eline alma sorumluluğu kesinlikle RK'nın amaçlarından biri değil. O bambaşka bir iş. Yine de bu konuda hiç bir şey yapmıyor diyenler açıp bu sitedeki yazılarına bir baksınlar. Gerektiği kadar yapıyor.
    Standing on the Edge

Motosikleti
    Honda
    Ben sagda solda boluk porçuk yazdigim goruslerimi, ozetle bir toparlamak istiyorum.
    Boylece bir yanlis anlamanin da onune geçebilecegimizi umuyorum.

Trafikte basimiza en çok is çikaran dert gorunmez olmamiz.
    Trafiktekilerin bizi fark etmeleri için çaba gosteriyor, biseyler yapmaya çalisiyoruz.

Halbuki sorunun çozumu çogalmaktadir.
    Bunu defalarca yazdim.
    Eger çogalirsak, trafikte fark edilme diye bir derdimiz olmayacak.
    çunku o zaman trafigin bir gerçegi olacagiz.
    Zaten oyleyiz ama çogaldigimiz zaman diger araç suruculeri bu gerçekten kaçamaz hale gelecekler.

Iste bu noktada en buyuk gorev medyada sesimiz olanlara dusuyor.
    ASB bu anlamda en yuksek sesimiz.

Ben bu gorevi yerine getirme konusunda elinden gelen çabayi ortaya koydugunu dusunuyorum.

Bu amaç dogrultusunda medyada iki satir motosiklet yazanina bile tam destek verdigimi soylemek istiyorum.

Fikrim ozetle budur.
    Zikrim de budur.

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yani şimdi siz diyorsunuzki AŞB gerçek bir motor sever motosiklet tutkunlarının her zaman yanında.Motosiklet ile alakalı sosyal sorumluluk projelerinde bizim yanımızda.Tüm yapılan kortejlerde bizimle birlikte bayrak sallıyor,organizasyonlarımıza iştirak ediyor,aynı tutkuyu paylaştığımız için aynı dili konuşuyoruz.Buraya kadar tamam eyvallah peki sitemizde 64 bin civarı üyemiz var türkiyedeki diğer siteleride toplarsak 200 bini geçiyor ben soruyorum bu 200 bin motor severe kaç kişi yolda görmüş? kaç grubun organizasyonuna gelmiş? kaç sosyal sorumluluk projesine destek olmuş?yada yazı yazmak fikir beyan etmek dışında ne gibi bir yararı dokunmuş.Ben neticeye bakarım yazıyı herkez yazar burda kimin eline kalem ve imkan verirsen burdaki istisnasız herkez zaten bir AŞB olur.Onu bunu bırakın bizi kurtaran motorun magazinsel boyutu değil tekniği.Reşat arbaş hocamı okuyun,Alfa hocamı okuyun tartışılacaksa bu işe emek veren insanları tartışalım destek verelim.Önce bunları okuyalım magazini sonra düşünürüz nokta
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    "Sen ne kadar söylersen söyle, anlatacakların, karşındakinin anlayacağı kadardır..." demişler...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Honda

ASB anne oldu.

Evet arkadaslar,
    az once aldigim habere gore Ayşe Şule Bilgiç’in Memorial hastanesinde bir kizi dunyaya geldi.
    Bebek ve annenin saglik durumu iyi.
    Kiraç ve ASB çiftini tebrik eder, kizlarina uzun omurler dilerim.

Not Mesajı: Sayin yonetim.
    Bu haberi konu olarak açacaktim ama etiket iznim yokmus.
    Neler oluyor yahu?

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ene ben açayim o zaman

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaslar,
    az once aldigim habere gore Ayşe Şule Bilgiç’in Memorial hastanesinde bir kizi dunyaya geldi.
    Bebek ve annenin saglik durumu iyi.
    Kiraç ve ASB çiftini tebrik eder, kizlarina uzun omurler dilerim.
    Allah bağışlasın

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Not Mesajı: Sayin yonetim.
    Bu haberi konu olarak açacaktim ama etiket iznim yokmus.
    Neler oluyor yahu?
    Tekrar deneyelim

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar deneyelim
    Artık çok geç

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah analı babalı büyütsün
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

Motosikleti
    19A
    yaf biz motoru zor aldık , kurs tabiki iyi olur ama güvenli sürüş eğitimi üç kategoriden oluşuyor sadece birinci eğitimi bir scooter alıyor, nasıl gideceğiz. Valla şahsen ben gitmeyi çok istiyorum ama fiyatlar belli o yüzden gidemiyorum. Anlaşılan ben ve benim gibiler Allah'a emanet gideceğiz (eğitimsiz)

Motosikleti
    suzuki burgman400an
    teşekkürler bilgi icin bilgic..

mrhba

merhaba ablacım dün ben kaza yaptım motosikletle bana yardımcı olurmusunz ne kadar ceza yerim ehliyetim yok plakam yok araba bana çarpmadı bnde ona çarpmadım ama bana çarpmayayım die tabelalara çarptı arabada maddi hasar war bizde yok çok ceza yermiyim nolur yardmcı olun

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler