Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kenan Sofuoğlu ikinci defa dünya şampiyonu olacak mı? / Ayşe Şule BİLGİÇ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    yapmayın ya, gerçekten, canla başla çırpınıyor orda adam,
    koşturuyor, sizin dediğiniz lafa koruması beni itti,
    ya umarım bigün meşhur olursun birisi bi yerlere çağırı peşine koruma takarda o koruma seni seven birini iter,

asıl konudan bu kadar sapılır, bu sene daha motoru tam ayarları yapılmadı, bi bitsin ondan sonra göreceğiz.
    habe habe

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı alpiser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç arkadaş resmen saçmalamış..!!! yazık diyorum

Yok korumayla geziyormuş, yok koruması iteklemiş.? Kenan SOFUOĞLU'nun koruması yok.!! işte Türk milleti olarak biz buyuz, Kenan gibi bir değerimize bizi bu zor ve imkanlarımız sebebi ile imkansız gibi görülecek bir sporda göğsümüzü kabartığı bayrağımızı dalgalandırdı için destek vereceğimize nasılda köstek oluyoruz, koca bir sezon varken daha 3. yarışın sonunda "zor şampiyon olur" gibi anlamsızca ve ne gibi bir düşünceyle yazıldığı çokta açık olan yorumlar yapılıyor..! çok ayıp çokkk....

Millet olarak üstümüze düşeni gene yapıyoruz başarılıya kulp takarak.! çok görmüyorum bu bizim yaradılışımızda var galiba.
    Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yazılanlara üzüldüm ,

Kenanın her iki abisi vefat etti (mekanları cennet olsun) biliyorsun buna ragmen bırakmadı yarıştı. Sen olsan asla yarışmazdım yada başkası olsa.
    Koruma şart sende aynı yerde olursan anlarsın.
    Koruma işini kenan degil sponsoru veriyor mecburiyet.
    Ayrıyeten fuarda onca koruma varken sohbet etme imkanım oldu kimsede yanaşma demedi.
    yani söylemek istedigim kenan bir yerlere gelmiş ve adını dünya duyurdu.
    Onu herkes tanıyor , biliyor 1 kez dünya şanpiyonu oldu 2.kez oldu ,3.kez oldu fark etmez , o pistlerde yarışsın bayragımız görünsün yeter.
    Onun canı sagolsun
    daha iyi olacağına eminim.

Saygılar.
    Biriniz var diyor biriniz yok diyor, hoş kim ne derse desin birisi beni ittirip kakarsa bundan hoşlanmam, konusu geçti olanı yazdım, kötülemek içinde yazmadım zaten mesajlarım aynen duruyor.

Birine hayran olmak ayrı bir şey, birine aşık olmak ayrı bir şey, ben aşık değilim kusurlarıda görebilirim.

Hatta daha başka şeylere değineyim, bizim geçen sene çok emek verdiğimiz bir arkadaşımız vardı, Halis abi sponsor olmuştu, bende elimden geldiğince koşturdum, sonra Sinan'ın kazası oldu, sponsor olduğumuz arkadaşa dedik ki, çekil yarışma, Halis abi ben geriye parada istemiyorum helali hoş olsun çekil yarışma o pistte dedi, biz çekildik arkadaş yarıştı, mangalda kül bırakmayan herkes yarıştı, bu mu sevgi bu mu taraftarlık?

Sinan'ı pist öldürdü ama herkesin bahanesi hazır, yok karısıyla arası bozuktu, yok kaskının kayışı gevşekti, bunları söyleyenlerin çenesi gevşek başka bir şey değil.

Madem orası bir pist madem Sinan hatalı, gösterin kardeşim kazanın kamera kaydını, kayıt yok, niye yok? sözde pistte kamera yok! e lan bizim köşedeki bakkal bile 3 kamerayla korunuyor en kralı 2-3 binlik sistem, nasıl yok? nasıl pist? bu mu pist????

Peki Kenan ne yaptı, herkesten farklı bir şey mi? O pistin o halde olmasına sebep olan sayın Memnun ve benzerlerinin at koşturmasına müsade etti.

Resmen cinayetin üstü örtüldü, Kenan bile sustu, alışmış işte bizim millet susmaya.

Susmuyorum arkadaşım Kenan'ın koruması yolumda yürürken beni itti, bende sert bir şekilde kız arkadaşıma çarptım yoksa yere düşüyordum.

Ne yani yalanmı söylüycem, karşımdaki başbakan da olsa doğruyuda yanlışıda söylemekten beni kimse alıkoyamaz.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    madem seni korumaları itti orda ne ne gibi tepki verdin?.... Hakkını aradın mı?....

Şunu düşün... Sen Kenansın... Fuara gittin...Fuarın en popüler kişisisin doğal olarak... herkes bişeyler yapmak ,yanında resim çekilmek falan istiyor....

Fuara 1000 kişi gitse ki mutlaka o anda mevcuttur o salonda senin tepkin ne olur?....

Eminim sen daha fazla korunmak isterdin.... İsyan ederdin... Burda da haksız değilsin....Ben olsam bende isyan ederdim...

Ama bunu yok havalara girdi, yok bu oldu , şu oldu diye yazmak hele ki burda yazmak çok yanlış....

Hele ki gelecek vaadeden bir sporcu bu kadar erken yerin dibine sokulmaya çalışılmaz.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    dostum
    sinan ın kazasında tam bır fıysakoydu herkes biliyor bazı şeyler vardır ne senın ne de benım anlamdığım aslında elımde resmı belgelerde var acıklamayada gerekyok nasıl olduğu ,
    sinan kardeşımızın öldüğü kazada kaza tutanakları var herşeyı ortaya koyan
    o tutanaklara imza atan ın viçdanı önemli ,
    beş kışı böyle olmuş demış ve öyle olmuş dostum ,
    pistın dandıklığı ortada ve psit yüzünden kaybettığımızde doğru ,ama oldu herkes yazdı cızdı kapandı ,o kazada dostumu arkadaşımı kaybettım ,acım hala yüreğimde ,
    ayrıca Sinan kardeşımızın ailevi sorunları ailesini ilgilendırır ve sinan kardeşım in ölümüyle ilgisi yok ailesiyle olan sorunu ,taktırı ilahı Allah cc mekanını cennet etsın,
    Gel gelelım yıne koruma olayına kenan sofuoğlu yla yakın zamnda görüştüm ,
    kenan ın orda buluna korumalarla ilgisi alakası yok yanı kenan ın haberı de sonradan oldun ,ve kenan bundan rahatsız oldu gel görki sponsor unun bır calışması ,inan ın kenan olan olaylardan haberı olsa müsade etmezdi emın olun ,
    umarım bır fırsatınız oldunda kenan kardeiımle sohpet eder olayın kendınden duyarsınız ,
    kenan sofuoğlu hıçbir şekılde ne bır korumaya nebır başkasına ihtiyacı vardı ve bu tarz şeylerden hıç hoşlanmayan biridir ,
    sadece yeğenı yanında oda yardımcılığını yapıyor kenan a yardımcı oluyor ,
    kenan sofuoğlu nu böyle gereksız konular yuzunden kafasını karıştırmayalım ,
    daha sezon yenı başladı hafta sonu monza pistınde yarışı var
    sevenleri desteklesın yeter
    inşallah bu hafta sonu seriye kaldığı yerden devam edecek
    saygılar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem seni korumaları itti orda ne ne gibi tepki verdin?.... Hakkını aradın mı?....

Şunu düşün... Sen Kenansın... Fuara gittin...Fuarın en popüler kişisisin doğal olarak... herkes bişeyler yapmak ,yanında resim çekilmek falan istiyor....

Fuara 1000 kişi gitse ki mutlaka o anda mevcuttur o salonda senin tepkin ne olur?....

Eminim sen daha fazla korunmak isterdin.... İsyan ederdin... Burda da haksız değilsin....Ben olsam bende isyan ederdim...

Ama bunu yok havalara girdi, yok bu oldu , şu oldu diye yazmak hele ki burda yazmak çok yanlış....

Hele ki gelecek vaadeden bir sporcu bu kadar erken yerin dibine sokulmaya çalışılmaz.....
    Valla lan noluyo demek için önümü döndüm karşımda Kenan'ı arada korumayı gördüm, normal biri olsa açar ağzımı yumarım gözümü ama Kenan yarışçılığı kadar karakteriylede beğendiğim birisi olduğu için şaşırdım kaldım, ki ben yazılarımda belki Kenan'ın bile haberi yok dedim havalara girdi demedim, benim böyle bir yazımı bul gel ellerini öperim.

Ben pek insanlarla ilişki kuramam, Kenan'ı toplasan 4-5 kere görmüşümdür, gülümseyip kafamı sallayıp selam vermek dahi istesem yapamam biraz antisosyalim, ama motorcu arkadaşlarında pek Kenan'ın üstünü başını yırtarcasına üstüne atladıklarına şahit olmadım, bu Kenan çok özel biri değildir demek değil, bunuda yanlış yorumlama.
    Sadece motor sevdalıları en küçüğünden en büyüğüne daha elit ve saygılı bir topluluk, %99 kibarca merhaba diyip bir fotoraf çekilebilirmiyiz diye soran, hoş imkansız ama "Hayır" cevabı gelse, abi nolur dahi demiyecek kadarda kendini bilen kişiler.

Önündeki olaydan nasıl haberi olmaz diye de düşünmem, mesela şu sıralar öyle büyük sorunlarım varki yürürken önümü görüp görmediğime duyup duymadığıma bile emin olamıyorum, insanın ruh sağlığı iyi durumda değilse bakarkende görmeyebilir, bunu idrak edebilecek yaş ve kapasitedeyim.

Alıntı tororosso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum
    sinan ın kazasında tam bır fıysakoydu herkes biliyor bazı şeyler vardır ne senın ne de benım anlamdığım aslında elımde resmı belgelerde var acıklamayada gerekyok nasıl olduğu ,
    sinan kardeşımızın öldüğü kazada kaza tutanakları var herşeyı ortaya koyan
    o tutanaklara imza atan ın viçdanı önemli ,
    beş kışı böyle olmuş demış ve öyle olmuş dostum ,
    pistın dandıklığı ortada ve psit yüzünden kaybettığımızde doğru ,ama oldu herkes yazdı cızdı kapandı ,o kazada dostumu arkadaşımı kaybettım ,acım hala yüreğimde ,
    ayrıca Sinan kardeşımızın ailevi sorunları ailesini ilgilendırır ve sinan kardeşım in ölümüyle ilgisi yok ailesiyle olan sorunu ,taktırı ilahı Allah cc mekanını cennet etsın,
    Gel gelelım yıne koruma olayına kenan sofuoğlu yla yakın zamnda görüştüm ,
    kenan ın orda buluna korumalarla ilgisi alakası yok yanı kenan ın haberı de sonradan oldun ,ve kenan bundan rahatsız oldu gel görki sponsor unun bır calışması ,inan ın kenan olan olaylardan haberı olsa müsade etmezdi emın olun ,
    umarım bır fırsatınız oldunda kenan kardeiımle sohpet eder olayın kendınden duyarsınız ,
    kenan sofuoğlu hıçbir şekılde ne bır korumaya nebır başkasına ihtiyacı vardı ve bu tarz şeylerden hıç hoşlanmayan biridir ,
    sadece yeğenı yanında oda yardımcılığını yapıyor kenan a yardımcı oluyor ,
    kenan sofuoğlu nu böyle gereksız konular yuzunden kafasını karıştırmayalım ,
    daha sezon yenı başladı hafta sonu monza pistınde yarışı var
    sevenleri desteklesın yeter
    inşallah bu hafta sonu seriye kaldığı yerden devam edecek
    saygılar
    Bazı vicdansızlar imzaları atmışlarda, yarışçıyız diyen diğer vicdansızların bunu bile bile izmit pistinde yarışmasını hiç bir dostluk çerçevesine sığdıramıyorum.
    Toplasan 50 kişiyi geçmiyorlar, beraber yiyip beraber içiyor beraber sohbet ediyorlar ama içlerinden biri pist hatasından hayatını kaybedince, herşeye sessiz kalıyorlar, böyle dostluk kabul edilemez, şakşakçılık dostluk değildir.

Ha bunu okuyan birileri hemen atlar, biz mücade ettik, ediyoruz edicez...

E halen yarışıyorsunuz o pistte nasıl mücadele bu?

Tabi bunlar benim kişisel fikirlerim eğer başlarını yastığa koyup huzur içinde uyuyabiliyorlarsa amenna ama unutmamak lazım tarih tekerrürden ibarettir.

Samimi açıklaman içinde teşekkür ederim, demekki sponsorun patavatsızlığıymış.

Kenan'ın yarışlarıyla ilgili bu başlıktaki ilk yorumumuda yapayım...

Malesef izleyemiyoruz!!!

Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan'ın yarışlarıyla ilgili bu başlıktaki ilk yorumumuda yapayım...
    Malesef izleyemiyoruz!!!
    Üstad biz avrupada yarislari Eurosport tan izliyoruz. Fakat ilk yarislari Eurosport ta göstermedigi icin SBk nin web sitesinden kücük ekrandan ama canli olarak seyrettik. Tabi gidemedigimiz yarislar icin gecerli bunlar. Hollanda Italya Fransa Almanya yarislarinda ise gidiyor dikiyoruz bayragimizi

Link burada : http://www.worldsbk.com/en.html

"SBK LIVE" i tiklayin yaris saatinde seyredebilirsiniz yarislari..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı ersinko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad biz avrupada yarislari Eurosport tan izliyoruz. Fakat ilk yarislari Eurosport ta göstermedigi icin SBk nin web sitesinden kücük ekrandan ama canli olarak seyrettik. Tabi gidemedigimiz yarislar icin gecerli bunlar. Hollanda Italya Fransa Almanya yarislarinda ise gidiyor dikiyoruz bayragimizi

Ufak atta civcivler yesin.

Fransa'ya bayrak dikiyormus.

Niye gelmedin yarisa soyle bakem?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Sen ben yok biz wariz,, fransadada wardik icabinda...
    Kumpir yok diye gelmedim gecen sene,, bu senede kriz war,, seneye insallah

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sen ben yok biz wariz,, fransadada wardik icabinda...
    Kumpir yok diye gelmedim gecen sene,, bu senede kriz war,, seneye insallah
    Turkiye'de olmak varmis be.
    Kriz oralarda teget geçiyor hamdolsun.
    Avrupayi ise deldi geçti.

Neyse ben gelecem herhalde sizin oralara.
    Gorusuruz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Buyur gel abii..
    Bir alamanci deyisi ile söölüyüm.

Buyur gel kafamin üstünde yerin war..

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler

Abi iyi etmişsin yazarak ama ufak bir detayı atlamışsın. Tabi sizin oralarda yayın yasağı diye birşey olmadığından haberiniz yok Malesef Superbike organizatörleri yayın anlaşması olmayan ülkelere coğrafi engelleme uyguluyor. Türkiye'de bunların içinde. O yüzden tek seçeneğimiz eurosport...

"Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Bende yeni farkettim,
    O zaman ne diyelim eee..heh.. Yönetim istifa!!!

Ahanda buldum.. Cekilin ben doktorum!!!

Madem bu dingil SBK sitesi vermiyor sizde Eurosportun sitesinden seyredin...

http://video.eurosport.de/eurosport-player/teaser.shtml

Bu almanca sayfa, Cözümün adi :Eurosport-player 1 aylik abo icin 4.90€ tosluyorsunuz.

Kredi karti ister heralde, "coq" un kredi karti nosunu özelden isteyene werebilirim

Naklen kaciranlarda youtube dan seyredebilirler. SBK yarislari youtube a yüklüyor..

Youtube yasak demeyin kirarim kemiklerinizi.. Türk oldugunuzu unutmayin...

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    http://www.worldsbk.com/en/news/late...-practice.html

sizce hala şüphemi var kenan bügünkü testlerde fırtınalar estırdı

Friday, 15 May 2009 17:23

1 54 Sofuoglu K. (TUR) Honda CBR600RR 1'41.566
    2 50 Laverty E. (IRL) Honda CBR600RR 1'41.812
    3 35 Crutchlow C. (GBR) Yamaha YZF R6 1'41.969
    4 1 Pitt A. (AUS) Honda CBR600RR 1'42.511
    5 99 Foret F. (FRA) Yamaha YZF R6 1'42.597
    6 24 McCoy G. (AUS) Triumph Daytona 675 1'42.735
    7 69 Nannelli G. (ITA) Triumph Daytona 675 1'42.797
    8 26 Lascorz J. (ESP) Kawasaki ZX-6R 1'42.823
    9 8 Aitchison M. (AUS) Honda CBR600RR 1'42.990
    10 21 Fujiwara K. (JPN) Kawasaki ZX-6R 1'43.258
    11 5 Pradita T. (INA) Yamaha YZF R6 1'43.407
    12 83 Holland R. (AUS) Honda CBR600RR 1'43.408
    13 51 Pirro M. (ITA) Yamaha YZF R6 1'43.497
    14 105 Vizziello G. (ITA) Honda CBR600RR 1'43.837
    15 55 Roccoli M. (ITA) Honda CBR600RR 1'43.918
    16 14 Lagrive M. (FRA) Honda CBR600RR 1'43.929
    17 77 Veneman B. (NED) Suzuki GSX-R600 1'44.141
    18 117 Praia M. (POR) Honda CBR600RR 1'44.162
    19 13 West A. (AUS) Honda CBR600RR 1'44.290
    20 86 Portman R. (RSA) Kawasaki ZX-6R 1'44.608
    21 25 Laverty M. (GBR) Honda CBR600RR 1'44.690
    22 32 Lai F. (ITA) Honda CBR600RR 1'44.850
    23 28 Vos A. (NED) Honda CBR600RR 1'44.913
    24 9 Dell'Omo D. (ITA) Honda CBR600RR 1'45.098
    25 30 Günther J. (GER) Honda CBR600RR 1'45.107
    26 53 Polita A. (ITA) Suzuki GSX-R600 1'45.148
    27 88 Guerra Y. (ESP) Yamaha YZF R6 1'46.426
    28 7 Vostárek P. (CZE) Honda CBR600RR 1'47.571
    29 71 Morillas J. (ESP) Yamaha YZF R6 1'49.054

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    hondanın motorunda sorun var o yüzden birinci olmuyor kenan tek suclu honda
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondanın motorunda sorun var o yüzden birinci olmuyor kenan tek suclu honda
    "Tek suçlu Honda" demek olaya oldukça yüzeysel yaklaşmak olur. Kenan'ın yarıştığı Ten Kate takımı Fabrika destekli bir takım. Seride diğer 600RR kullanan takımlar ise müşteri takımları. Yani onlar motoru Honda'dan alıp kendi modifiyerlerini yapıyorlar. Ancak Ten Kate fabrika takımı olduğu için Honda onlar için daha iyi bir motor üretmek için çabalıyor (haliyle bu motorlar müşteri takımlarının aldığı motorlardan daha farklı oluyor). Fabrika takımına motor hazırlama işi ise zaman alıyor. Burada kilit nokta şu: Diğer takımlar 600RR'ı satın alıp modifiye ettiler ve sezon öncesi testlerde denediler; "fine tuning" olarak da tanımlayabileceğimiz "ayarları" yaptılar. Ten Kate takımı ve Honda ise "geç gelsin, ama motor daha iyi olsun diğer takımlardan" diye düşündüler. Ancak ekonomik krizle birlikte antrenman ve testlerde kesintiye gidilmesi motorun ayarlarının tamamlanmasını zorlaştırdı. Bir başka etken ise Ten Kate Superbike takımının bu sezon istenen sonuçlara ulaşamaması. Bu yüzden Superbike motoruna daha fazla mesai harcamaya başladılar. Supersport motorları 600RR ise "ayarsız" kalmaya devam etti.

Diğer başlıkta da yazdığım gibi 2008 modelle devam edilmiş olsaydı Kenan şu an puanlamada liderdi

Umarım yeterince açıklayıcı olabilmişimdir.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler