Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan yine çoşuyor coşturuyor / Ayşe Şule Bilgiç

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Artık bu köşeyi okuyup da hatta bu köşeyi okumasına bile gerek yok ya, Türkiye’de Kenan Sofuoğlu adını bilmeyen kalmamıştır. Dün gibi hatırlarım Kenan hakkında bir şeyler yazmaya bundan 3-4 yıl önce başladığımda motosiklet yarışı severler dışında kimse bu süper zeka çocuğun adını duymamıştı.

Ne zaman ki 2007’de Dünya Şampiyonu oldu o zaman motosiklet yarışı izleyen izlemeyen herkes bu ismi bilir oldu. Bize de gözlerimiz dolarak onu alkışlamak düştü çünkü Kenan bu başarı ve bu şöhreti çoktaaan hak etmişti. Kenan Dünya şampiyonluğunun ardından SUPERBIKE’a geçti. Ama SuperBike’da motosikletine alışamadı ve ondan beklediğimiz birincilikler bir türlü gelmedi. Sonrasındaysa takımı ile birlikte tekrar SuperSport’a geri dönmeye karar verdi. Bence çok da iyi yaptı. Kendinin söylediği gibi SuperBike Kenan’ın sürüş stiline hiç uygun bir kategori değildi. Kenan SuperBike’da hiç mutlu olmadığı için, bu moralsizlik yarışına da yansıyordu.

İKİNCİ ŞAMPİYONLUK GELİYOR

Şimdi ise SuperSport’ta yine rüzgar gibi esmeye ve hepimizin yüzünü güldürmeye başladı. Nisan’ın ilk haftasında İspanya’nın Valencia şehrinde gerçekleşen yarışta üçüncü oldu. Böylece sezonun üçüncü yarışının sonunda puan durumunu lider Cal Crutchlow ile eşitleyen Kenan Sofuoğlu şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı. Yani ikinci Dünya Şampiyonluğuna adım adım yaklaşıyor Kenan. Şimdi hepimiz oturduk, 25 Nisan’da Hollanda’da yapılacak yarış için nefeslerimizi tuttuk bekliyoruz.

SUPERSPORTTA MUTLUYUM

2009 Supersport Dünya Şampiyonası’nın ilk yarışlarında aldığı sonuçtan son derece mutlu olduğunu ifade eden Sofuoğlu "Supersport benim kendimi en iyi ifade ettiğim yarış sınıfı. 2007 yılında elde etmiş olduğum başarıyı takiben 2008’de Superbike’da şansımı denemek istedim. Ama motor ile uyum sağlayamadım, benim kullanış tarzıma uygun değildi. 600 cc kullanış tarzımı en iyi ifade edebildiğim sınıf. Bu yıl da 2007’deki başarımı tekrarlamak istiyor ve bu sefer 10 yarış kazanmayı hedefliyorum" dedi. Biz de inşallah diyoruz ve heyecanla bekliyoruz Kenancım. Tüm kalbimiz ve dualarımız seninleÖ

Kenan’ı takip etmek isteyenler için önümüzdeki yarışlar ve tarihleri şöyle; Supersport 2009 Yarış Takvimi; 26 Nisan 2009, Assen, Hollanda; 10 Mayıs 2009, Monza, İtalya; 17 Mart 2009, Kyalami, Güney Afrika; 31 Mayıs 2009, Salt Lake City, Amerika; 21 Haziran 2009, Misano, San Marino; 28 Haziran 2009, Donington Park, Avrupa; 26 Temmuz 2009, Brno, Çek Cumhuriyeti; 6 Eylül 2009, Nurburgring, Almanya; 27 Eylül 2009, Imola, İtalya; 4 Ekim 2009, Magny Cours, Fransa; 25 Ekim 2009, Portimao, Portekiz.

Harley Davidson’dan eğitim kampanyası

Harley Davidson, motosiklet eğitimi konusunda güzel bir hareket yapmış. Motosikletin tehlikeli olmadığını, doğru sürüş eğitimi ile motosiklet kullanmanın hem çok kolay hem de çok güvenli olabileceği görüşünden yola çıkaran, Harley-Davidson, geçen yıl kurulan, Harley-Davidson Sürüş Eğitim Merkezi’nde, motosiklet alan herkese bedava eğitim veriyor. İTÜ Maslak kampusündeki Harley Davidson Eğitim Merkezi’nde alanında uzman ve lisanslı eğitmenler eşliğinde 2 derslik başlangıç eğitiminin hakkında detaylı bilgi için 0212 347 40 60 numaralı telefondan eğitim mekezine ulaşabilirsiniz

Ayşe Şule BİLGİÇ
    ruzgarinkizi@hurriyet.com.tr
    Rüzgarın Kızı - Ayşe Şule Bilgiç'in Yazıları Her Çarşamba Hürriyet Gazetesi Otoyaşam Ekinde Yayınlanır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    Geç olmadımı be ablam ne güzel döktürmüssün yazında
    bildikşeyler bildik yazılar,
    Arkadaşlar tepkim için özür kışısel görüşüm kenan sofuoğlu hayranı bir motorcuolarak ,içimden gecenleri aktarmak isterim birçok konuyu ve yazılanı yakından tanırım helede kenan sofuoğlu konularını kım kımdir ne yzar neder nasıl desteklerdiye ,
    hepimizin bildiği 2007 dünya şampiyonluğun dan sonra hatta olacağı garantinediği sezon bırçok kışı kenan ı yenı tanıdı ve hayat hıkayesını başarılarını ve davamını başından gecen talıhsızlıkleri Sinan kardeşımızı kaybedişi 2008 sezonu kötü giden bir sezonu ,2007 sezonu şampiyonluğu garantilediği sezon Ablamız Ayşe hanım hep yanındaydı ve dergisinden boyboy haberler e yerverilmişti hatta bır iki yarışınada gitmişti desteği tamdı ,çünkü kenan sofuoğlu Dünya şampiyonluğuna oynuyordu ilk Türk Dünya motosıklet şampiyonumuz olacaktı ,ilk Türk Dünya şampiyonuna yakın olmak hakkında yazılar yazmak her dergiye göre değildi ama Ayşe hanım 2007 de kenan ın haberlerini hep yaptı ,çünkü dergi iyi satmalıydı hatta kenan kardeşımde yazılar yazdı dergiye ,gel görki 2008 sezonu Ayşe hanım yoktu nede bukadar ilgi ,çünkü kenan sofuoğlu başarısız olmuştu tırajıda düşmüştü ,
    şimdi 2009 kenan sezona bomba gibi girdi ve 2009 sezonunun en güçlü şampiyon adayı ve güzel bir yazı ,Ayşe hanım
    iyiken değil kötüyken yanında ol
    kenan marka oldu siz olacaksanız Almanya ya yamaha cupta Emrah ı takıp edin ,Türkiyedeki olmayan pistte cengaver gibi yarışan gençleri yazın
    2008 de nerdeydınız
    saygılar

katip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harley Davidson'ın motosikletleri az para değil. Bir zahmet eğitim de veriversinler..
    Motorları maviliklere süreceğiz.

Tüm ikitekerler kardeştir, bisikletler dahil.

Motosikleti
    vw transporter 2,5 tdı,citreon nemo :D:D
    abi burası niye böle suskun durgun kalmış en kalabalık yer burası olması lazım çünkü kenan sofoğlu bizim gururumuz... lütfen bütün arkadaşları beklioruzz
    eğer kaderinde varsa tecavüze uğramak bırakta keyfine bakk:queen::queen::queen::queen:

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Kenan bizim gururumuzdur her zaman yanındayız.

CBR- KADİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125r repsol idi..
    kenan sofuoğlu bir gururdur marka değildir. marka amaçlı kullananlar motosiklet firmalarıdır. bizler ancak gururumuz ve türkiyenin temsilciliği hakkında yorum yaparız, neden kenan sofuoğlu gibi yetenekleri ileriye dönük bir çalışmanın çok az olduğuda tartışılabilinir. benim bu konudaki fikirlerim biraz aykırı ama emin olduğum konulardan bitaneside kenan sofuoğlu'da ister kendisi gibi birilerinin çıkıp dünya üzerinde konuşulmasını. bizler üzerimize düşen görevleri tam yapıyormuyuz
    motorumla hayatımı çeyrek mil yaşıyorum

Motosikleti
    vw transporter 2,5 tdı,citreon nemo :D:D
    millet sizde konuşun neden susuyorsunuz
    eğer kaderinde varsa tecavüze uğramak bırakta keyfine bakk:queen::queen::queen::queen:

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    kenan sofuoğlu gururumuzdur doğru
    ama bir markadır ve marka olmayolunda hızla ilerlemekte ,Dünya şampiyonu olmuş bir sporcu ,ismini lisanslı ürünlerini hatta resimlerini izinsiz kulanmak satmak ,,para kazanmak yasak ,
    pröfösyenel anlamda bakılırsa böyle bize kalan kenan ı desteklemek yanında olmak .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler