Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Benim kimseye Custom yok Cruiser’im ve Chopper’im var / Ayşe Şule Bilgiç

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Lego sunu demek istedim ben senelerdir yurt disinda yasiyorum ve orda buyudum bu isin cok buyuk ustalarini gordum , ciddi fun clupler vardi ve ben kimseden hondayi modifiye edildiginde ona custom bike dendigini duymadim.Amerikadaki en ii dostum Hammer lari modifiye ediyor , ben ondan da asla ben custom hammer satiyorum yada yapiyorum diye bir kelime duymadim.Haa ama ne ornegin Custom Chair der , var olani cikarip ap ayri bir koltuk takar.Ama araba halen Hammerdir ve custom olmaz. Simdi kimsenin bilgisine camur atmiyorum ama kabul edinki bir dil bilmek vardir birde onu dogru konusup onun ulkesinden yasayan biri olmak vardir. Tereciye tere satmak gibi bir sey bu.

Asagidaki resimler TDK destekli bir sozlukten orneklenmistir.

Kelimeler bariz gostermekte.

Benim uyarim telafuzun dogru yapilmasi Ingilizcenin dogru kullanilmasi. Eger hata var ise DD yada baska biri farketmez ben uyaririm. Heee hataya halen dogru deme inadi gosteriyliyor ise benim yapacak bir seyim yok acikcasi. Ben denerim isteyen ogrenir isteyen hatasi ile kalir.

Saygilar
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Hayabusa'ya kimi Suzuki siteleri SuperSport derken, başka Suzuki siteleri de Sport Touring diyorlar.

Bunu zamanında Almaya'da yaşayan (artık Ankara'da) ve doğuştan SS'ci bir abim şöyle açıklamıştı, motosiklet üreticileri sundukları motosikletleri, sunacakları ülkelere göre kategorilendiriyorlar. ST çok satan bir yerse Hayabusa ST'dir, SS çok satıyorsa Hayabusa SS'tir. Aynı örnekten yola çıkarak chopper, cruiser, custom... Aynı şeyi ifade ediyorlar ancak ülkelerdeki tercih edilen adlarıyla..
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürlerimi sunuyorum aga... Gerçekten faydalı bilgiler bence

Hanımaga diycektin...Bayan o bayan......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

@Pro, boşa mı yazmışız kardeşim biz
    Cruiser, custom ve chopper farklı şeylerdir.
    @Zeda, Fun Club = Fan Club, Hammer=Hummer sanırım

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Oh be sonunda şu chopper nedir cruiser nedir adam akılı öğrenebildik. Paylaşım için teşekkürler
    Gerçekten sonun da öğrendim yaww...
    Saygılarımla...

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı groundzero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Pro, boşa mı yazmışız kardeşim biz
    Cruiser, custom ve chopper farklı şeylerdir.
    Ben sitelerdekinden bahsettim. Örnek vermişsiniz web sitelerinden hepsinde farklı ad var ama aynı şeyi ifade ediyorlar
    Onur Yollarda

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı Zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Lego sunu demek istedim
    Alıntı groundzero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Zeda, Fun Club = Fan Club, Hammer=Hummer sanırım
    Zeda3000, ( Zeba3001 ya da Zega2999 değil ! Zeda3000 )

sanıyorum yukarıdaki groundzero'nun yaptığı düzeltmelerden sonra şu "ikinci ana dil" ve "tereciye tere satmak" deyişlerine yeni bir açılım getirmek gerekecek

Şaka bir yana, bu konuyu bir motosiklet sitesinde tartışıyoruz ve ben sana bu konu ile ilgili Amerika'daki literaratürden ve motosikletler ile ilgili olanından bahsediyorum.

Sen ise sandalyeden Hummer'a kadar açıldın ama emin ol ki, bu tartışma beyhude bir noktaya gidiyor. Çünkü bu konunun Amerikada ki açılımı bu !

Haa Türkiye de ne olmalı falan dersek o başka ! Mesela başka bir forumda ben de DD ile aynı tartışmaya girdim. Şöyle ki "Yahu amerikalılar ne derse desin, madem ki bizde Chopper diye biliniyor. Bunu değiştirmek için uğraşmaya gerek yok" demiştim. Hala da aynı fikirdeyim.

Ancak bu başlık altında senin DD ye "iyi okusun !" demenle başlayan tartışmada Amerikalıların ne tür sınıflandırdığını tartışıyoruz.

Benim ve bu forum altında görüş bildirenleri hadi bir kenara koyalım. Amerika da yaşayan ve tüm boş vaktini motosiklet üzerine harcayan bu konuda bir de kitap yazmış bir kişiye "Sen yanlış biliyorsun. amerikalılar öyle demez, böyle der" demek acaba "tereciye tere satmak" deyimine daha güzel bir örnek teşkil etmiyor mu ?
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Kavram kargaşası

Neden Custom motorları Amerikalılara mal ediyorsunuz?
    Bu tür motosikletler ilk olarak Amerikada mı üretildi?

Yoksa Amerikalılar II.Dünya savaşında gördükleri motorlardan esinlenerek mi bu gün Chopper dediğimiz tarzı yarattılar.
    Chopper tamam...
    Amerikalıların başlattığı bir akımdır.

Ama Custom yada Cruiser tipi motosikletler ilk Amerika'da mı üretilip isimlendirildiler?

Bir arkadaşımız başka sitelerden örnekler verip bak başka Cruiser diyenler de var demiş. Doğrudur. Tabii ki vardır. Ben Cruiser denilmesi yanlıştır demedim.
    Bu geneli bozmaz.
    Ben bir arkadaşımızın yazdığı görüşe katılıyorum.
    Firmalarca Ülkelerde bilinen adlara göre sınıflandırılma yapılıyor olabilir.
    Zaten sitelere girerseniz bu motorlara kimsenin Chopper adını vermediğini farkedersiniz.

Sanırım her kes bu motorlara Chopper denmeyeceğini öğrendi.
    Geriye kalıyor Custom ve Cruiser...
    Bence bir Oylama yapalım, birini seçip dilimize yerleştirelim.
    Çopar da üçüncü seçenek olabilir.

Pro, Onur valla örnek verdiğim sitelerin hepsi official site hiçbirinde de custom ya da chopper demiyor CRUISER diyor
    Hala ve inatla neyi tartışıyoruz anlamadım. Haa yok biz yeni bi isimlendirme yapıcaz diyosanız buyrun

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    @groundzero; ben genel söyledim. Daha önce araştırdığımda mesela xmoto.com'da model SS iken xmoto.de adresinde ST idi. İkisi de official site
    Onur Yollarda

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Aynı şeyler

Benim verdiğim adresler de firmaların resmi web sitelerinin adresleri.
    Önerimi tekrarlıyorum.
    Yeni bir isim bulalım...

Kavga etmeyelim..

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Çopar
    Onur Yollarda

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Sirf Ledo icin passport mu buraya koysak ajaba ,

Imla hatalarim olur cunku Slang kullanmayi cok evelden adet edindim ben bile yurt disi is toplantilarinda yavas konusuyorum sirf slang kullanmiyim diye ama bazen kacar hirs yaptigimda is arasinda siteye yazacam diye ucarsam olacagi bu , ama bu halen tereci muhabeti ni degistirmiyor.... Buyrun bir sohbete girelim zaten aksan dan anlarsiniz

Ben kac defa denedim google arama motorunda ,Crusier yaziyorsun OCC motoru cikiyor , Chopper yazitorsun HD cikiyor , Custom bike yazdim Race cikti garip modeli WCB modeleleri cikti. Yani coktan salata olmus.
    Bu hikaye sahsi gorusum tavukmu yumurtadan yoksa yumurtami tavuktan seklini almis. O yuzden acildigi her topic te bu tartismayi beraberinde getirecektir. Imla kurallarina gore konustugumuzda benim dedigime geliniyor ama internet sitesinde arama yapin ap ayari seyler cikiyor.

Yanliz eskiden bildigim bir komsum vardi garajinda 4 tane HD vardi. Bana soyle demisti on Catali kisa olana Cruiser de ,on catali uzun olanina chopper de. Sanirim Hakliydi Deneyin goreceksiniz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    Ride your way

Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Hazey-Türk üretimi durdu

İlk olarak 2004 yılında Hazey Otomotiv Ltd. Şti. tarafından üretilmeye başlanan bu üç tekerlekli gezi motosikletleri artık üretilmiyor. Geçtiğimiz haftalarda ilk fırsatta test etmek istiyorum diye yazdığım Hazey-Türk’lerden ne yazık ki bu güne kadar sadece 21 adet üretilmiş.

benim bu yazıdan tek anlamak ve üzerinde durmak istediğim olay yukarıdaki alıntı yaptığım kızımdır!!!

ilk defa bir Türk Markasının bu sektörde olabileceğine inanmıştım ama o daha doğmadan ölmüş ve çok üzüldüm:(
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

Forumdan Uzaklaştırıldı
    selam ben american tip chopper arıyorum hani şu ön tekeri diğer chpopperlerden daha ilerde olanlar peki ya normal chopper modifiye edilerek önteker ileriye alınmazmı bilgisi olan varmı

Şimdilik ilgilendiğm bir tarz değil sonra okurum dursun güzel bişeyler yazıyo gibi teşekkürler. Gerçekten uzun yazmışsınız 3 kelime bu kadar uzun anlatılabilirdi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler