Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2007 modeller görücüye çıkıyor / Ayşe Şule Bilgiç

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Eh artık vakti geliyor; tüm sene üzerinde çalışılan yeni modeller ve eski modellerin makyajlı halleri görücüye çıkmaya başladı bile. Şimdilik 2007 modeller içinde sizin için seçtiğim birkaç yakışıklıdan bahsedeceğim.

Bazıları ülkemize gelecek mi henüz bir bilgi olmasa da yaban ellerdeki bu yakışıklıları da tanımakta fayda var. İlk olarak benim oğlanın makyajlı halini anlatayım. Makyaj delikanlıyı bozar ama bizim namussuza yakışmış sanki?

FAZER CAN’IN 2007 MAKYAJI

Özel ilgi ve bilgi alanıma giren Fazerlar’ın üreticisi Yamaha en son 2004 senesinde bu modeli baştan yaratmıştı. Fazer piyasaya çıktığında, motosiklet severler tarafından çok tutuldu hatta Avrupa motosiklet piyasasında 2 sene üst üste en fazla satılan spor yol motosikleti oldu. 2004 senesinden bugüne kadar üzerinde büyük değişiklikler yapılmayan Fazerlara Yamaha bu sene ’gel bahalim sana şöle yeni bir şekil şemal verelim, teknik özelliklerini de yeniden gözden geçirelim’ deyip, işe koyulmuş.

ANALOG GÖSTERGEYE DÖNÜŞ

2007 model Yamaha FZ6 Fazer’ın 4 silindirli performansından şikayet edeni zaten görmemiştim. Bu kısmı ile ilgili bir oynama yapılmamış.. 2007 de Fazer, 2006 da olduğu gibi yine spor ve agresif görünümü, yeni çizgileri, monoblok fren kaliperleri ve dilerseniz opsiyonel ABS seçeneği ile karşımıza çıkıyor. En fazla dikkat çeken değişiklik ise yeni gösterge panelinde. Vallaha Yamahacılar sanırım her hafta Otoyaşam alıp okuyor olmalılar ki bu değişikliği yapmışlar. Kaç hafta canım Fazer’ım ile en büyük sorunumun gösterge paneli olduğunu yazdığımı hatırlamıyorum. Motorcu dediğin dijital göstergeden hoşlanmaz. Bunu tüm üreticiler kafalarına sokmalı. Şöyle gazı verinde o ibrenin çıkışı pek çokları için motora binme sebebi iken neden dijital gösterge koyarlar zaten anlamış değilim. Çok şükür Fz6 da bu yanlıştan dönülmüş ve 2007 de karşımıza analog göstergesi ile çıkacak bu yakışıklı.

Bunu dışında motosikletin arka salıncağı yenilenmiş , sele yeniden tasarlanmış, sürücü ve yolcu için daha konforlu hale getirilmiş. Artçının daha rahat oturuş pozisyonu alması için arka ayak pegleri aşağıya çekilmiş. Ön çamurluk grenaj ve cam elden geçirilmiş, bu yeni tasarım sayesinde rüzgardan oluşan türbülansın önüne geçilmiş. Fazer da 2 pistonlu kaliper yerine yeni 4 pistonlu monoblok fren kaliperi ile fren gücü arttırılmış . Benzin enjeksiyon sistemi tekrar programlanmış ,motorun daha akıcı ve düşük devirlerde torklu çalışması sağlanmış. Tüm bu değişikliklerden sonra Fazer 6 kilogram daha hafiflemiş ve kuru ağırlığı 181 kilogram ye düşmüş ABS’li versiyonun ağırlığı ise 191 kilogram.

2006 modellerin sadece belirli renklerinde sunulan siyah şasi 2007 modellerin tamamında uygulanmış. Yani artık Fazerlar siyah şasili.

Varadero’nun oğlu

Ülkemize hiç gelmeyen Varadero 125! 2007’de yenilenmiş hatları ile karşımıza çıkan bir model de ülkemizde satışa sunulan Honda Varadero XL 1000V’nin oğlu Varadero 125. Muhteşem tasarım, doyurucu kalite, macera ruhu ve yeni güç ünitesi ile karşımıza çıkan mini Varadero motosiklet keyfinin en hoş yollarından biri gibi duruyor. Ancak ülkemize bu güne kadar getirilmeyen Varadero 125 bundan sonra da gelir mi Allah bilir? Neden gelmiyor derseniz? Ülkemizde yerleşmemiş olan motosiklet bilinci yüzünden derim.Bir de yüksek fiyat elbette. 125cclik motoru hakir gören cahil bir toplum olarak bu motora bu parayı vereceğime giderim bilmem ne marka 750cc lik motor alırım denilebiliyor. Umarım bu motor Türkiye’ye gelir ve bu anlayışlar değişir.Yıllarca orda burada satamadıkları motorları bize getirip kakaladılar ve yazık ki motor kültürü gelişmeyen bizim gibi ülkeler de bu dışarıda satılmayan motorları baş tacı yapıldı. Bu yüzden de böyle şeker motorlar motordan sayılmaz oldu. Teknik özellikler: 90°-V2 sıvı soğutmalı motor, 15 beygir güç / 11000 devir, elektronik ateşleme, ön lastik 100/90-18 56P, arka lastik 130/80-17 65P.

Yeni jenerasyon cruiser

Yamaha’nın 2007 model, etkileyici bir stile sahip yeni jenerasyon su soğutmalı XVS1300A Midnight Star modeli ’cruiser’ konseptine yeni bir boyut getiriyor. Yamaha mühendislerinin XVS1300A projesine başladıklarında amaçları; yüksek torklu ve kullanması kolay, sınıfının lideri olacak ortasiklet bir ’cruiser’ yaratmakmış. Bu amaç, yeni yaratılan bir ’uzun iki teker arası mesafeli’ şaseye monte edilecek, tamamen yeni bir 1300 cc çift silindirli V makina yaratılarak ve son olarak da, bu motosiklete çok etkileyici bir ’cruiser’ görüntüsü dizayn edilerek başarılmış. XVS1300A bir çok yönden klasik, geleneksel bir model olmakla beraber, aynı zamanda da son teknolojiye sahip.

BAKIŞLARI AĞABEYLERİNE BENZEMİŞ

2007 makyajı yapılanlardan biri de Honda Cbr 125R. Mini spor modelin yeni yüzü potansiyel alıcıları ateşleyebilir. Kanımca dizaynındaki en büyük değişiklik farlarında yapılmış. CBR 125, 2007 Mayıs ayında piyasaya sunulacakmış.

CBR 125’in 2007 yenilikleri:
    Gösterge paneli yenilenmiş
    Yeni Çift optik far direk CBR 600/1000 RR dan alınmış.
    Enjeksiyon sistemi çalışması yeniden düzenlenip, PGM-FI idle yönetim sistemi IACV ile güçlendirilmiş
    Hava kirliliğine karşı HECS3 sistemi ile katalizör ve oksijen sondası eklenmiş.
    2007 renk seçenekleri; kırmızı, mavi, siyah ve beyaz.

Ayşe Şule BİLGİÇ
    ruzgarinkizi@hurriyet.com.tr
    Rüzgarın Kızı - Ayşe Şule Bilgiç'in Yazıları Her Çarşamba Hürriyet Gazetesi Otoyaşam Ekinde Yayınlanır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    yazın icin saol...guzel olmus eline saglık

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    125 lik motoru hakir gören cahil bir toplum demeyi siz kendinize yakıştırıyormusunuz. Bu toplumda herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil artı olarak bu toplum cahil değil. Bu yazdığınız yazı yüzünden inşallah mahkemeye verilmezsiniz normalde sizin yazılarınızı okumuyorum fakat iş yerindeki arkadaşlardan biri kim bu yahu demeseydi bu satırdanda haberim olmıyacaktı, hoş hürriyet gazetesinin motosiklete karşı olan tutumunuda begenmem zaten.Bu motorun satılamasını istiyorsanız bence hondaya bir ziyarette bulunun söyleyiverinde bu motorun fiyatını ucuz tutsunlar belki o zaman bu toplum bu motora para verir.Birde merak ettiğim bu motorun fiyatı nedir biliyorsunuzki toplumumuza göre pahalı geliceğinin yazabiliyorsunuz, fiyatı bizimle paylaşırsanız ayrıca bir hüzün duyacağım.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Erhan 'ın 10-10-2006, 14:23 PM Mt de 'ki yazısı http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23108
    Bunu dışında motosikletin arka salıncağı yenilenmiş , sele yeniden tasarlanmış sürücü ve yolcu için daha konforlu hale getirilmiş. Artçının daha rahat oturuş pozisyonu alması için arka ayak pegleri aşağıya çekilmiş. Ön çamurluk grenaj ve cam elden geçirilmiş , bu yeni tasarım sayesinde rüzgardan oluşan türbülansın önüne geçilmiş. Fazer da 2 pistonlu kaliper yerine yeni 4 pistonlu monoblok fren kaliperi ile fren gücü arttırılmış . Benzin enjeksiyon sistemi tekrar programlanmış ,motorun daha akıcı ve düşük devirlerde torklu çalışması sağlanmış. Tüm bu değişikliklerden sonra fazer 6 kilo daha hafiflemiş ve kuru ağırlığı 181 kg ye düşmüş ABS li versiyonun ağırlığı ise 191 kg.
    Ayşe Hanım'ın 18-10-2006 gazetede ki köşe yazısı https://www.motosiklet.net/forum/ayse-sule-bilgic/23539-2007-modeller-gorucuye-cikiyor-ayse-sule-bilgic.html
    Bunu dışında motosikletin arka salıncağı yenilenmiş , sele yeniden tasarlanmış, sürücü ve yolcu için daha konforlu hale getirilmiş. Artçının daha rahat oturuş pozisyonu alması için arka ayak pegleri aşağıya çekilmiş. Ön çamurluk grenaj ve cam elden geçirilmiş, bu yeni tasarım sayesinde rüzgardan oluşan türbülansın önüne geçilmiş. Fazer da 2 pistonlu kaliper yerine yeni 4 pistonlu monoblok fren kaliperi ile fren gücü arttırılmış . Benzin enjeksiyon sistemi tekrar programlanmış ,motorun daha akıcı ve düşük devirlerde torklu çalışması sağlanmış. Tüm bu değişikliklerden sonra Fazer 6 kilogram daha hafiflemiş ve kuru ağırlığı 181 kilogram ye düşmüş ABS’li versiyonun ağırlığı ise 191 kilogram.
    Bunu ile başlayan cümle bunun olcak demiştim Erhan 'a ama yanlış yazmış, düzeltmeyede üşendi, aynı yazıyı demin burada okuyunca şaşırdım.

ya Erhan Ayşe Şule Bilgiç rumuzu ile Hürriyet 'te köşe yapmaya başladı ya da Ayşe Şule Bilgiç MT 'nin sıkı bir takipçisi

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    bidakka yaaa aklım karıştı
    yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!!

lewane_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max
    walla eline sağlık çok güzel walla cbr nin 2007 fiatı nedir bilen war mı?

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    cbr 125 güzel olmus güzel..

repsolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı lewane_lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla eline sağlık çok güzel walla cbr nin 2007 fiatı nedir bilen war mı?
    CBR 125R ın fiyatını şuan kimse bilmiyor.zaten ülkemize 2007 MAYIS gibi gelmesi bekleniyormuş.
    benim tahminlerime göre 5500-6000 YTL arasında olur...

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erhan 'ın 10-10-2006, 14:23 PM Mt de 'ki yazısı http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23108

Ayşe 'nin 18-10-2006 gazetede ki köşe yazısı http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23539

Bunu ile başlayan cümle bunun olcak demiştim Erhan 'a ama yanlış yazmış, düzeltmeyede üşendi, aynı yazıyı demin burada okuyunca şaşırdım.

ya Erhan Ayşe Şule Bilgiç rumuzu ile Hürriyet 'te köşe yapmaya başladı ya da Ayşe Şule Bilgiç MT 'nin sıkı bir takipçisi
    Benim yazdığım Fazer haberinin bazı bölümlerini Ayşe Şule Bilgiç Hürriyette yayınlanan bu haftaki yazısında kullanmış ne güzel
    Ayşe Şule Bilgiç de Motosiklet.net i takipcisidir.

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    ama sanırım ayşe hanım kg yazmayı sevmiyo direk kilogram demeyi seçiyo
    yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!!

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    bence boşuna yazıyor veya çalıyor

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu Varadero'yu çok merak etmeye başladım.Fotoğraf itibariyle hayli kaslı bir makina.Ama irice insanlar için canlı görmeyi beklyorum.Cruiser sevmeme rağmen her an tarzımı değiştirebilecek durumdayım.Rahat kullanışlı olan manevra yeteneği yüksek modellere karşı ilgim artmaya başladı aslında.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Kesinlikle Honda Türkiye Varadero 125 i getirmeli. Eğer motosiklet sektöründe liderim diyorsan küçük hacim motor klasmanında da sözün geçecek. Hele böyle şık bir motosikleti getirmemek çok yanlış.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

C@NSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keske enduro olsa..
    2007cbr keske 5000ytl olsa sadece

zed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    runner vxr 200
    cbr nin enjeksiyon sistemi değişmiş diye yazıyor acaba beygirinde ve son hızında hissedilebilir bi değişiklikte yapmışlarmıdır merak ettim

acaba yamahanın 125 ybr tibinin komple grenajı yokmu cbr gibi olsa taktıracaklardan biride benim

leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    Alıntı zed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr nin enjeksiyon sistemi değişmiş diye yazıyor acaba beygirinde ve son hızında hissedilebilir bi değişiklikte yapmışlarmıdır merak ettim
    bg sini bilmem ama

torku mutlaka yükselmiştir ve umarım fiyatıda cazip olur.
    \'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    cbr 125 r 15 bg güç üretiyor

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    varadero 125 gelir mi acep ?
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

C@NSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keske enduro olsa..
    varadero 1000lik gördüm ciddn acayip kaslı müthis karizma bise
    125lik olanı ile 1000lik olanı arasında fark var mı motor dısında

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler