PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : salcano 150 cc scooterım var aküsüz kullanıorum

maksatbilgi
18 Mart 2012, 21:37
salcano 150 cc scooterım var yaklasık 3 aydan beridir aküsüz kullanıorum son günlerde elektrik tesisatında arıza çıktı motorsiklette suan elektrik yok ama kablolara bakıorum ölçüm cihazıyla elektrik var akım yok kısacası ne yapmam lasm sıkıntı neresindedir: teşkkürler.

Tekir
18 Mart 2012, 21:41
aku baglantisina giden kablolar uzerinde sigorta vardir. akuyu soktugunde bu sigorta devre disi kaldigindan fazla elektrik gidip zarar vermis olabilir.

maksatbilgi
18 Mart 2012, 21:47
olabilir. ama hatta bu gün motorsikleti tekrar onarıma aldım. motorsikletin aküsüne gelen kablolara hiç elektrik gelmioyr diyer kablolarada ölçtüğümde normal akımda yok ama alternatif akımda 11 12 gibi gösteriyor

piyanist_irf
18 Mart 2012, 21:49
salcano 150 cc scooterım var yaklasık 3 aydan beridir aküsüz kullanıorum son günlerde elektrik tesisatında arıza çıktı motorsiklette suan elektrik yok ama kablolara bakıorum ölçüm cihazıyla elektrik var akım yok kısacası ne yapmam lasm sıkıntı neresindedir: teşkkürler.

aslında şöyle bir durum olabilir , ölçüm cihazıyla baktığın ve hareketlilik gözlemlediğin üzerine yorum yapmak gerekirse bir yerlerde kısa devre olabilir, kablo, soket,anahtar vs. tarzı elemanlar akımı tam geçirmiyor olabilir ,

ama kesin olarak bir şey söylemeliyim ki buradan yazılarak yardımcı olunacak bir durum değil , birde kablolarda elektiriğin olmadığı ama ölçüm cihazında var olduğunu mu anlatmaya çalıştın ? ölçtüğün değer kaç wolt geliyor bence bir bilene danışmalısın kısa yoldan çabucak sorunu çözmek için ,iyi bir yol gibi görünmekte kolay gelsin :)

maksatbilgi
18 Mart 2012, 21:52
teşekkürler benim söylemeye çalıstıgım motorsikletin akü kablolarına hiç elektrik gelmiyor ama farların olduğu kısıma o kablolarda alternatif volt12 geliyor ama farları yakmıyor sanki motorsiklette hiç elektrik yok gibi.

piyanist_irf
18 Mart 2012, 22:10
teşekkürler benim söylemeye çalıstıgım motorsikletin akü kablolarına hiç elektrik gelmiyor ama farların olduğu kısıma o kablolarda alternatif volt12 geliyor ama farları yakmıyor sanki motorsiklette hiç elektrik yok gibi.

dostum bu konu aslında tam benim ilgi alanıma giriyor lakin çok uzaksın bana mubarek:) yoksa ben onu güzel okuyup üfledimmiydi bir şeyciği kalmazdı keşke yakın olaydın biraz :)

şimdi burada ne söylersek boş ancak senin kafan daha da çok karışır , bu konu kesinlikle sistemi bilen birinin bakması gerekli yoksa senin için zaman kaybı ve sıkıntı olur :)

maksatbilgi
18 Mart 2012, 22:15
saolasın ama burda öle çok güvendiğim bi usta yok ustaya götürsende adam gibi onarmıyo zaten dahga beter yapıyor unun için kendim yapmayı düşünüyorum.sen gine senden ricam bilgilendirsen beni: