PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : babam ve motosiklet

mstfkrfk
18 Mart 2012, 02:50
arkadaşlar geçen hafta babamla yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum;
küçükken uzun süre mobilet kullanmış babam evlendikten sonra da bir jawa almış ama ben babamı hiç motosikletli hatırlamıyorum.2-3 sene önce aldığım 250 mct yi çok severdi arada takım elbisesiyle biner gezerdi komik bir fotoğraf ama yapacak bir şey yok.kısaca chopper hayranıydı spor motorlara merağı da yoktur.
geçen gün ben tam motoru park ediyordum babamda arabayla siteye girdi,
indi arabadan 'ben bunu hiç kullanmadım'dedi.
bende al baba ama chopper tarzı değil dikkat et dedim.
oturdu üzerine çalıştırdı bu ön kaldırır mı dedi.
bilmem kaldırır herhalde o kadar cesaretim yok daha benim.dememle babam gazı verdi önü kaldırdırarak gitti 20 metre filan sonra geri döndü benim ağzım açık sonra bastı gaza yanımda stopie yaptı,ayaklığı indirdi bıraktı motoru benim kendime gelmem bir yarım saat filan sürdü.yıllardır motor sürmeyen bir insan hatta mobylet tarzı motordan başka motora binmemiş bir insan ayrıca 50 yaşında bıyıklı bir herif nasıl yapar bunları.motorcu kimliğimden utandım 1-2 yıldır stopie yapmayı düşünüyorum yapılışıyla ilgili yazılar okuyorum filan ama korkumdan cesaret edemedim vazgeçtim,babamı gördükten sonra ben nasıl yapamıyorum diye de tribe girdim.:)

zongoku
18 Mart 2012, 02:57
vay be insan inanamıyor demi:cherry: Valla hayal ettim şimdi babam böyle şey yapsa ne yaparım diye heralde aynen senin gibi ağzım açık bakakalırım:cherry:

rcpssmn
18 Mart 2012, 02:57
cidden ilginç fakat gurur duyulacak bir baba xd bence özel ders vermesi için ikna etmelısın

Tekir
18 Mart 2012, 02:58
ben de ileride cocugum olursa, kendisinden saklamayi dusunuyorum bu kimligimi. hic kimseye tavsiye etmedigim gibi motorsikleti.

Frx
18 Mart 2012, 03:01
Benim babam hala 20 metre gitmeden ayaklarını kaldırmıyor :)

o da olur
18 Mart 2012, 03:05
rahmi barutçu'nun sitesi (http://www.rahmibarutcu.com/2010.html)nde anlattığı "Birkaç yıl önce, bu motora binme isteğinin neler yaptırabileceğine dair komik bir anı yaşadım." diye başlayan bir hikaye var. onun gibi bir durum olmasın? :)

omeruby
18 Mart 2012, 06:14
Benim babamda öyledir. Debriyaj ayarı olmuş mu diye dükkanın içinde ön kaldırırdı :mrgreen::mrgreen: İlk gördüğümde ağzım açık kalmıştı.

safakk
18 Mart 2012, 08:39
ulem ne babalar varmış benimki 50liğe binmeye korkuyor :cherry:

GP500-1st
18 Mart 2012, 11:42
Bu nesilde özgüven mekanizması şimdiki nesilden çok farklı çalışıyor. Just do it!:queen:

dürümdöner
18 Mart 2012, 12:09
babanın da bir zamanlar senin gibi genç olduğunu unutma belki senin bilmediğin motor maceraları vardır :)

mzcı
18 Mart 2012, 12:12
eski harleycilerden kim kaldı :queen:biz eski insanları babaları bir şey bilmiyor sanıyoruz halbuki tam tersi benim babamda eski jawa cı 60 yaşında ön kaldıramasada gecen sene mz ile ben arkasındayken 120 ye kadar cıkmıştı tırstım:bestmt:

Samet Ağır
18 Mart 2012, 12:40
benim motorcu olmamın sebebidir babam....

küçücük çocukken motosikleti gördüm,artçısı oldum,kurcaladım...

ama asla babamın motosikletini kullanamadım...izin yoktu buna...

immortalboss
18 Mart 2012, 14:00
Benim babam hayatı boyunca motosiklet kullanmamış.İlk koltuğa oturduğunda 35 yaşındaydı sanırım.Bakalım nasılmış dedi.Motosikletle asabi hareketler yapmaz.:) 95 kg bir canavar pantere (mobylette) biniyor.:)Komik ama güzel.
Bu arada babanıza hayran oldum.:)
Eskiden motosikletçiler bizim şimdiki halimizden daha çılgınmış.

mstfkrfk
18 Mart 2012, 14:14
evet babamın gençliğinde fazla motosikleti olan yokmuş(antakya da) o yüzden baya cıvkını çıkarıyorlarmış.peugeot mobilete kelebek direksiyon takıp geziyormuş.canı sıkıldı mı egzozu komple söküp çarşıya girerdim yaşlı dedeler bizi kovalardı diyor.tabii şuan için apaçilik ama o zamanın şartlarında daha farklı bir durum.babamın amcası da jawayla türkiye turu yapmış.gerçekten büyük cesaret.

Bado
18 Mart 2012, 14:36
Vallahi bende su an cok sasirdim ama gercekden eskiler bizlerden cok cok iyi Allah babaniza uzun omurler versin. :)

gugukk
18 Mart 2012, 14:36
Benimde tek hayalim çocuğum olduğunda beraber gezilere gitmek motorla beraber çok şey paylaşmak acayip zevk ve mutluluk olsa gerek baba oğul gezmek

mstfkrfk
18 Mart 2012, 14:42
Vallahi bende su an cok sasirdim ama gercekden eskiler bizlerden cok cok iyi Allah babaniza uzun omurler versin.
eyvallah hocam,hepimize.

Benimde tek hayalim çocuğum olduğunda beraber gezilere gitmek motorla beraber çok şey paylaşmak acayip zevk ve mutluluk olsa gerek baba oğul gezmek
bende babamı ikna ettim yazın bir regal 350 spyder alacak.sonra beraber istanbul-adana yolculukları yapacağız.

[Turan]
18 Mart 2012, 15:03
Keşke herkezin babası seninki gibi olsa :mrgreen:

Benimki o kadar dil dökmeme rağmet gitti birton para verip 0 araba aldı dedim yapma etme o para o arabaya verilirmi ölü yatırım git al 2.el dandik mandik bir araç vurdu kırdı canın yanmaz dedim dedim dedim..

Aldığı ilk hafta arabayı garaja sokarken ön tamponu dokundurdu garaj kapısına 2-3 cn iceri göçtü :mrgreen:

c3nk
18 Mart 2012, 16:20
vayy be süper baba :)