PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnanmak için elimden geleni yapıyorum ama bir türlü olmuyor....

harun27
17 Mart 2012, 23:36
Benzine hiç vergi zammı gelmemiş ha ha ha ha :) http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/725602-benzine-tek-kurus-zam-yapmadik:rendeer:

just4techno
18 Mart 2012, 00:01
espri yapmışlar sanırım :)

windyS150
18 Mart 2012, 00:06
Bu adamın espri anlayışına hayranım :farao:

erro
18 Mart 2012, 00:10
çünkü onlar zam değil güncelleme

Khutuck
18 Mart 2012, 00:11
Dalga geçiyor ya.

CrosseR
18 Mart 2012, 00:19
E adam doğru söylüyor,vergi oranları sabit,ama öyle bir vergi oranı var ki rafineride 1 kuruş artış oluyor,onun kdv yüzdesi,kdv eklendikten sonra ötv yüzdesi,rafineri+kdv+ötv+bıdı bıdı yüzdesi.. rafineride olan 1kuruş oluyor 5kuruş,ayıp ayıp,adamın günahını almayın..

nedenamaya
18 Mart 2012, 01:05
http://galeri5.uludagsozluk.com/6/napak-inanak-mi-kanka_24736.jpg

sezer aykaç
18 Mart 2012, 01:14
ZİYAAAAAAAAAAAAA

Güzel Şale
18 Mart 2012, 01:19
Bir kaç yıl önce varil fiyatı 145 dolarken bundan daha ucuzdu. Varil fiyatı düşerken bizde zam hep devam etti. Şu an 126 dolar civarı hala güncellemeye devam.

Tropiksera
18 Mart 2012, 01:23
kusura bakmayında bu ''vergi konmuyor'' ile ilgili konu 2. defa açıldı..:jocolor:
Benzin zammıyla ilgili topicler 210319285923051329481241289480285982935 kere :pr:
yavaş yavaş kabak tadı vermeye başladı :farao:

Raphae1
18 Mart 2012, 01:26
Bunun adı pişkinliktir.

Soykan67
18 Mart 2012, 01:29
kusura bakmayında bu ''vergi konmuyor'' ile ilgili konu 2. defa açıldı..:jocolor:
Benzin zammıyla ilgili topicler 210319285923051329481241289480285982935 kere :pr:
yavaş yavaş kabak tadı vermeye başladı :farao:

Bu son zamlar gerçekten akıl ve mantığı zorlayacak zamlar ve şaşkınız.O yüzden bu kadar çok konu açılıyor.Motosiklet sürücüleri olarak benzin zamlarından en az biz zarar görmemiz gerekirken bize bile çok batıyorsa demek ki ortada çok ciddi bir durum var.

Tropiksera
18 Mart 2012, 01:33
Bu son zamlar gerçekten akıl ve mantığı zorlayacak zamlar ve şaşkınız.O yüzden bu kadar çok konu açılıyor.Motosiklet sürücüleri olarak benzin zamlarından en az biz zarar görmemiz gerekirken bize bile çok batıyorsa demek ki ortada çok ciddi bir durum var.

ee çözümü nedir peki ?

O zaman tüpraşın petrol tesislerini ele geçirelim halka bedava verelim ozaman ?

Burası Türkiye..Alıştık sizinkisi laf var ama icraat yok'a dönüyor.

Diğer adamlara bu zamlar koymuyor mu? koyuyor! ee, ee'si onlarda protesto ediyorlar sonuç herzamanki gibi ''SIFIR'' Rakam İle '' 0 ''

cbr125cbr
18 Mart 2012, 04:23
ee çözümü nedir peki ?

O zaman tüpraşın petrol tesislerini ele geçirelim halka bedava verelim ozaman ?

Burası Türkiye..Alıştık sizinkisi laf var ama icraat yok'a dönüyor.

Diğer adamlara bu zamlar koymuyor mu? koyuyor! ee, ee'si onlarda protesto ediyorlar sonuç herzamanki gibi ''SIFIR'' Rakam İle '' 0 ''

Burada ne yapılmasını önerirsiniz ?

psyche
18 Mart 2012, 04:34
Düz mantık benmi kurtarcam devleti yeağ !
Öyle değil arkadaşlar en basit kaskınıza,motorunuza bu zamlı benzinle ilgili sticker yapıştırabilirsin,sosyal paylaşım sitelerinde dile getirip mail ile arkadaşlarınıza yollayabilirsiniz bu herkesin yapacağı türden tepkiler,sokağa çıkıp protestoyu falan saymıyorum dahi.
Elinizin altında internet var hadi osmanlı döneminde olsak tepki koyamazdınız,organizede olmak zordu ama şu an bakın dünyaya internette organize olup hükümetler devriliyor geçen italyada yapılan benzin zamından haberim oldu nasıl mı adamlar protesto etmiş dünya gündemine oturmuş ta Türkiyenin bir ucundaki benim gibi sade vatandaş duydu bu olayı şimdi bizim olayımız ekstrem dünyanın en pahalısı yaptığımız olay nedir forum köşelerinde sızlanmak

safakk
18 Mart 2012, 08:43
tam zopalık bunlar! Vergi zammı yokmuş! Peh gel sen onu benim külahıma anlat!

harun27
18 Mart 2012, 10:59
150 cc motor suruyorum beni etkilemez diyemem sonucta arkadaslar buna bi dur demeli net rafineri çıkısı maximum 2 tl olan benzine 2.5 tl vergi ödemek zoruma gidiyor... Burda hepimmizin sucu var azda olsa hepimiz vergilerimizi düzenli yatırsak belide böyle olmazdı yada ben çok yanlış düşünüyorum çok bilinçsizim gittim motorumun 1 senelik vergisini yatırdım diye....Kıbrısda bile benim ülkemden gidip benim ülkemden daha ucuza satılıyor benzin bu benim gücüme gidiyor... Tamam dünyanın en pahalı benzini ama biz ne yazık ki dünyanın en zengin ülkesi değiliz...

Tropiksera
18 Mart 2012, 17:38
Burada ne yapılmasını önerirsiniz ?

oturalım ağlayalım o zaman :P

maxi97
18 Mart 2012, 17:44
125 cc motosikletin benzin giderine yetişemiyorum arkadaş.

BLACK_ICE
18 Mart 2012, 18:04
http://img37.imageshack.us/img37/4817/yenizamlar235x300.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

150 cc motor suruyorum beni etkilemez diyemem sonucta arkadaslar buna bi dur demeli net rafineri çıkısı maximum 2 tl olan benzine 2.5 tl vergi ödemek zoruma gidiyor... Burda hepimmizin sucu var azda olsa hepimiz vergilerimizi düzenli yatırsak belide böyle olmazdı yada ben çok yanlış düşünüyorum çok bilinçsizim gittim motorumun 1 senelik vergisini yatırdım diye....Kıbrısda bile benim ülkemden gidip benim ülkemden daha ucuza satılıyor benzin bu benim gücüme gidiyor... Tamam dünyanın en pahalı benzini ama biz ne yazık ki dünyanın en zengin ülkesi değiliz...

walla kızma darılma bende denizliliyim burda öğrenciyim sıkkıntı yapmayın sizin ödediğiniz bizim ödediğimiz vergileri burası öyle bir yiyorki anlatamam nasıl diceksin daha geçen gün 2010 kasa olan araçlarını tüm kabine üyeleri 2012 e kasa mecedeslerle yeniledirler bazı mdürlerin altında bmw m6 full bile var adamlar yiyor biz napak bari bizde diyoz 3 liradan alalım benzini ben bu adaya tc plaka motorumu getirdim bin pişan oldum her yeri vergi

Güzel Şale
18 Mart 2012, 18:35
150 cc motor suruyorum beni etkilemez diyemem sonucta arkadaslar buna bi dur demeli net rafineri çıkısı maximum 2 tl olan benzine 2.5 tl vergi ödemek zoruma gidiyor... Burda hepimmizin sucu var azda olsa hepimiz vergilerimizi düzenli yatırsak belide böyle olmazdı yada ben çok yanlış düşünüyorum çok bilinçsizim gittim motorumun 1 senelik vergisini yatırdım diye....Kıbrısda bile benim ülkemden gidip benim ülkemden daha ucuza satılıyor benzin bu benim gücüme gidiyor... Tamam dünyanın en pahalı benzini ama biz ne yazık ki dünyanın en zengin ülkesi değiliz... Benzinin rafineri çıkışı yaklaşık 1,5TL.

shooteronur
18 Mart 2012, 19:28
dünyanın en zengin ülkesi değilsek niye dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoz hacı ? totalde % 68 gibi bi vergi oranı var. hani nerde sosyal devlet bı urunun fiyatından daha fazla vergimi olur başka ülkede yap iktidardan düşürürler adamı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

sıgaraya yaptın içme sağlına zarar dedin.
içkiye yaptın (içme diyemedin) azalt alkol iyi değildir dedin.
benzine yaptın. yapmadım diyorsun.
yanlış anlamayın ben takım tutar gibi parti tutmam butun siyasetçiler aynıdır gözümde. (halka hizmet etmek zorunda olan kişilerdir) eger oraya halkın oyuyla geldiysen halkı keriz yerine koymucaksın arkadaş

safakk
18 Mart 2012, 19:46
---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

yanlış anlamayın ben takım tutar gibi parti tutmam butun siyasetçiler aynıdır gözümde. (halka hizmet etmek zorunda olan kişilerdir) eger oraya halkın oyuyla geldiysen halkı keriz yerine koymucaksın arkadaş

Ya rabbi şükür benimle aynı düşünen birine rastladım her yerde hükümete meclise laf söyleye söyleye herkes beni solcu anti akp li yapıp çıktı kenara. Halbuki sağıyla soluyla hepsinin kişi kurum kuruluş gözetmeksizin en iyi şekilde hizmet etmek zorundalar. Ama gelde bunu anlat...

ama ne yaparsın ne yazıkki bunların hepsi aynı! Sanki bu zamları mecliste oylayan başkaları da bunların haberi yokmuş gibi davranıyorlar. Üstüne bi de gelip sudan bahanelerle haklı çıkarmaya çalışıyorlar kendilerini. Ayıptır yahu 70 milyon insanı keriz yerine koymaya çalışmak nasıl bir ahmaklık nasıl bir terbiyesizliktir. Makamlarından utanmıyorsalar yaşlarından başlarından utansınlar hepsi rezil kepaze herifler....