PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 CBR 125R Boy Sorunu Yaşayanlar...

Mr.cihans
17 Mart 2012, 14:11
http://www.youtube.com/watch?v=NwNHNYGYHOQ&feature=related (tanıtım 1.40dk itibaren başlıyor)

Her ne kadar cbr 125 konusunda kullanıcılar yorum yapsada almadan once herkez bir takılıyor acaba altımda bisiklet gibi kalır mı diye bu videoda ki barkın bey 1.83 boyunda ve yanılmıyorsam 85 kg karar sizin uzak cekim yakın çekim kullanırkan vs. başlığı dikkatli açtım ki özellikle google aramalarında karşılarına çıksın diye umarım gereksiz bulunmaz konum...

mstfkrfk
17 Mart 2012, 14:15
cihan bende 1.83 boyundayım altımda bisiklet gibi kalmıyor ama motora yattığım zaman dirseklerim dizime değiyor.

Mr.cihans
17 Mart 2012, 14:18
Bence okadar da olmalı diye düşünüyorum sonucta 125cc ve kolay kullanım sunuyor bence ufak hacımlerde en kolay oturum şekli bunda ben ninjaya bakamadim birtek yzf falan hikaye acayip havadasın benim gibi yeni başlayana yardım olsun diye bu video koydum yoksa ben kararımı verdim boyumda 1.82 bu arada.

mstfkrfk
17 Mart 2012, 14:22
kesinlikle tam bir başlangıç motoru.aldığım günden beri keşke bu motorla başlasaymışım diyorum.ama imkanlar.yine de şehir içinde kıvraklığı ve yakıt tasarrufuyla + görüntü çok uygun olduğunu düşünüyorum.pişman olmayacağına eminim.

Pain
17 Mart 2012, 14:33
Ben bu motorda başlangıç yapmış oldum ve çok memnunum,kendi motorumu almadan önce daha büyük motorlar sürdüm ve bundaki rahatlığı görünce kendime güvenim geldi ve çok kolay öğrendim.Boy konusuna gelince almadan önce çok düşündüm küçük kalacağını düşündüğüm için hyosung baktım,bu motorun ilanını gördüğümde açıkçası sadece meraktan bakmaya gittim ve hiçte küç
k kalmadı,arkadaşlarıma söylediğimde cbr 125 aldığımı,hepsi açıksözlülükle niye aldın onu ufakcık kalır sende dediler ama görünce iyiki bunu almışsın,hyosung dan daha şekil ve onun kadar da büyükmüş(yanlış anlaşılmasın arkadaşlarım motordan anlamıyor yoksa tabiki hyosung daha büyük ve bence görüntü olarak daha güzel)dediler.Ve kullanımının yanında fiyatıda çok iyi,aldıktan bir kaç gün sonra değeri arttı:D:D:D.He birde 188 boyundayım 90 kiloyum(normalde 82 yimdir:D),buna rağmen kimse küçük demedi.Hergün de 80 km yol yapıyorum hiçte ağrı sıkıntı yapmıyor.

Mr.cihans
17 Mart 2012, 14:36
sizden bunları duymak cok guzel ımkanlarımı zorlasam nınjayıda alırfım ama kademe kademe bu ıse baslamayı tercıh ettım umarım bu konuyu gorenler aa 600luk kadar gosterıslı bunu alalım derlerde daha az kaza haberlerı goruruz...

Pain
17 Mart 2012, 14:50
Bu büyük motor muhabbetinde şunları söyleyebilrim: burada çok detaylı konuşuyoruz ama arkadaş içine girdiğinizde herkes gerçekten ss makine gücünde sanıyor,ben diyorumki beyler bu başlangıç motoru sandığınız gibi bir canavar değil,gelen cevap(gerçekten söylendi ve arkadaş en azından arabalardan iyi anlıyor.)kanka ne olursa olsun buda en azından 200 ü görüyor dimi:D.Yani motoru gösterin fazla konuşmayın,beklediğizden çok prim yapıyor:D

Bu arada videoyu izlemiştim zaten,tekrar dikkatli izledim,boy konusunu merak edenler videonun 3.09 ve 7.37.dakikalarına bakarsa tam olarak o boyda nasıl göründüğünü görürler,tamam bir 600 cc gibi motora sarılmıyor ama tasarım bu,adam uzun diye değil orta boylu biride bu şekilde oturuyor.
Ve videoda anlamadığım şeyler var.Tamam ilk motorum ama yinede ben viteslerde sıkıntı yaşamadım,sakin sürüşlerde vites değiştirdiğimi hissetmiyorum ama bu bence bir konfor ve biraz eğlenmek istediğim zaman ise viteslerden o tatmin edici sarsıntıyı elde ediyorum,yani vitesin karakteri bence tamamen kişiye göre şekillendirilebiliyor.Lastiklere gelince ne zaman biraz yatmak istesem bu video geliyor aklıma ve sebep yokken vazgeçiyorum.Ama biliyorsunuz bizim forumda bir arkadaş var Teknoali idi sanırım orjinal lastiklerle egzos sürtene kadar yatıyor.Başka bir arkadaşta yeni taktığı(yalan olmasın emin değilim ama pırelli idi galiba)kaydığını ve orjinal lastikte bu sıkıntıyı yaşamadığını söyledi.Sonuç olarak ikilemde kaldım bu konuda.Ama altın elbiseli bu konuda çok emin:D

Mr.cihans
17 Mart 2012, 14:56
cbr 125 konusuna donucek sanırım neysee devam ben kullanmadım ama cbr 250 calısmuorken oldugu yer kavrama noktasını hıssetım ama 125 te bu yoktu tamamen yumusaktı sanırım bunu soyluyordu yınede kullanmadım bılmıyorum alınca yorumlarımı yagdırcam:) offf artık gelselerde bınsek ya bu yorumlar dha cok uzuyor benı:(

Pain
17 Mart 2012, 15:09
Ne fark eder,boy konusunu kafaya takan motoru yeni alıyordur,bunlarıda zaten merak ediyordu:D

extrem_015
17 Mart 2012, 15:42
bişey olmaz devam et