PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lütfen yardımcı olurmusunuz arkadaşlar sizin fikirleriniz çok öenmli benim için..

m.akblack
17 Mart 2012, 00:30
Arkadaşlar 2000-3000 tl arasında bir bütçem var bana hangi marka hangi modeli önerirsiniz?Şehir içinde kullanmayı düşünüyorum.Ayrıca bu motorun bana artı masrafları neler olur.ehliyetim var şuan onun dışında plakaydı ruhsattı bakımdı üst baştı bunların hepsi ortlama ne kadar tutar öyle çok fazla kaliteli ve pahalı olsunda istemiyorum önerileriniz ve bilgileriniz nelerdir benimle paylaşırsanız çok memnun olurum....

ByR3D
17 Mart 2012, 00:31
istediğin tarz ne öncelikle

m.akblack
17 Mart 2012, 00:36
125mh drift tarzı çok büyük olmayan birşey bakıyorum ama ne marka nede model hakkında bi fikrim var

ByR3D
17 Mart 2012, 00:38
hocam sana en iyi gidecek ybr sağlam ve temizini bulursan ömürluk :)

m.akblack
17 Mart 2012, 00:44
hocam zaten ömürlük olsun istiyorum ama konyada nerden alınır kimden alınır hiç bilmiyorum sıfır almayı düşünüyorum bu güne kadar herşeyimi sıfır aldım ikinci elden bi kere dilim yandı.konyada şöyle bakabileceiğimiz bi yer varmı yarın çıkıp araştırmayı düşünüyorum

mstfkrfk
17 Mart 2012, 01:05
hocam sıfır alacaksanız mecbur bir çinli alacaksınız.kanuni terry ye bir bak derim.3 bin lira civarı olması lazım.konyada da kesin bir kanuni bayisi vardır.120 liraya bir ls2 kask 150 liraya da bir mont alırsın.30-40 liralıkta bir eldiven şimdilik işini görür zamanla kıyafetlerini de motorunu da geliştirirsin.

m.akblack
17 Mart 2012, 16:05
Peki bu motorun bu saydığınız masraflarından başka ne tür masrafı olur?plaka ,ruhsat,vergi,bakım bunlar ne kadar tutar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

Motorun herşeyi yasal ve dört dörtlük olsun istiyorum ilk aldığımda ve sonradan neler yapmam yaptırmam gerekiyor

safakk
17 Mart 2012, 17:36
aylık vergisi 100-250cc arası en son hatırladığım 94tl bişi
Muayneside 80tl civarı sıfır alacaksan ilk 2 yıl muayne yok daha sonrada bildiğim kadarıyla 2 yılda bir götürüyorsun
Ekipman olarak mutlak surette sağlam bir kaskın ve eğer arkanada yolcu alacaksan bir tanede yolcu kaskın olsun. mont dizlik eldiven bunlarıda zamanla alırsın ancak mutlak surette sağlam bir kask almadan diğerlerine geçme (maddi durumun el veriyorsa tek seferde al uğraşma)

Bakım olarak zaten sıfır alacaksın birde 150cc ye kadar olan motosikletlerde özellikle kore ve japonlarda en az 10000 20000km de yağ harici masraf yapmıyorsun çin mallarında ise durum ne çıkarsa bahtına sağlam olanıda var olmayanıda var...

Birde zorunlu trafik sigortası var yıllık ücreti motosikletin tescil edildiği şehre göre ruhsatın üzerine kayıtlı olduğu kişinin yaşına motor hacmine göre ve firmadan firmaya fiyatlar değişim göstermekde ama net birşey söylenecek olursa kazasızlık indirimi haricinde 60 ile 90tl arasında da o tutuyor.

Benim size önerim şehir içinde vitesle falan uğraşmak istemiyorsanız kymco agility 125 almanız yönünde yakıt tüketimi az bakımı parçası ucuz ve sağlam. Bahsettiğiniz fiyat aralığınada yakın.

Ama ben vitesli istiyorum dersenizde çin malı almanızdansa 2.el yamaha ybr tvs apache almanız çook daha mantıklı ve makul olacaktır

Morphine
17 Mart 2012, 17:39
Piaggio fly 100 oneririm beyaz

Tropiksera
17 Mart 2012, 19:05
al ikinci el honda innova 125 2500 lira devir sigorta sana 2650 mall olur km 11 krş'a şehir içi her yere gidersin bendede var tavsiye ederim.

KAARİA
17 Mart 2012, 19:40
Ben kullanıcısı olarak SYM XS 125 tavsiye ederim.Parçaları nispeten pahalı ama genel olarak sorunsuz bir motor.Bakım harici servis gören yok gibi...

kanmix_x
17 Mart 2012, 20:35
Ulus motosiklet var vatan caddesinde

Sipariş üzerine istediğin modeli getiriyor Honda,Yamaha,Kawasaki,vs vs yetkili servisi ayrıca

m.akblack
17 Mart 2012, 21:03
hocam ayılık vergisi yazmışsınız doğrumu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

Ulus motosiklet var vatan caddesinde

Sipariş üzerine istediğin modeli getiriyor Honda,Yamaha,Kawasaki,vs vs yetkili servisi ayrıca

hocam bu ulus motorsiklet nerde tam olarak yarın bi gidip bakayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

aylık vergisi 100-250cc arası en son hatırladığım 94tl bişi

hocam aylık yazmışsın doğrumu? yıllık diye biliyorum ama

adem80
17 Mart 2012, 21:29
herkes kullanığı motosikleti tavsiye etmiş :) 96 titanımın yıllık toplam vergisi 15 tl. Orta boy yakar çok kaçar :) arıza verme olasılığı kendi akranlarına nazaran çok azdır.

imagginee
17 Mart 2012, 23:50
al ikinci el honda innova 125 2500 lira devir sigorta sana 2650 mall olur km 11 krş'a şehir içi her yere gidersin bendede var tavsiye ederim.
acemi ve 1.65 boy için tavsiye eder misiniz?

Güzel Şale
18 Mart 2012, 00:00
Kardeşim, motosiklet sahibi olup onun verdiği heyecanı mümkün olduğunca sağlıklı yaşamak istiyorsun. Sorunsuz olsun istiyorsun, benzinini koyduktan sonra bana kullanmak kalsın istiyorsun. Dediğin bütçeyle sıfır km ancak bir çinli alırsın. Ancak en güzeli ikinci el ybr 125 veya cbf 150 almandır.
Ybr 125 ve cbf 150 arasında büyük farklar yoktur. Genel anlamda her ikisi de sorunsuzdur. Dilediğini al ancak biraz daha rahat, konforlu olsun istiyorsan cbf 150 tek adrestir. Sıfır alma hevesi ile çinli alırsan hem üzülürsün hem zarar edersin. Ben damdan düştüm ona göre... Sağlıcakla kal.:)

DarkSeleCT93
18 Mart 2012, 00:04
herkes kullanığı motosikleti tavsiye etmiş :) 96 titanımın yıllık toplam vergisi 15 tl. Orta boy yakar çok kaçar :) arıza verme olasılığı kendi akranlarına nazaran çok azdır.

abi o motor yaşıyomu hala 96 model valla hondaya helal olsun sende inşallah daha uzun yıllar kullanırsın inş...

osmanba
18 Mart 2012, 00:17
Modeli düşük olabilir. Az kullanılmış cbf 150 Honda almaya çalış derim.

Güzel Şale
18 Mart 2012, 00:20
2011'de iki defa cbf 150 aldım sonra maddi nedenlerle satmak zorunda kaldım. Ybr 125'de kullandım. İnşallah iki ay sonra yine cbf 150 alacağım.

devilrider17
18 Mart 2012, 00:24
honda cb125 çıkarmış bu sene fiyatı 3550TL honda kalitesi de cabası.

Güzel Şale
18 Mart 2012, 01:13
Cb125 tam bir fiyasko! Devir saati yok, farklı ya da ekstra hiçbir özelliği yok. Adı Honda, fiyatı 3550? Bu fiyata 2011-2012 ikinci el cbf 150 alırım. Cb125 bu parayı hak etmez. Benim kişisel görüşüm.
Fiyat 2500 -3000tl arası olsaydı çinlilere bir alternatif olurdu.

mstfkrfk
18 Mart 2012, 01:34
güzel şale neye göre fiyasko diyorsun kullanmadan bilemeyiz ki.bugün adana sucularda inceledim.tipi fotoğraflarda çok kötüydü ama yakından görünce motoru beğendim.devir saati bir eksiklik ama kaç kişi deviri kontrol ederek vites değiştiriyor ki.artık çin motorlar bile 3binden aşağı satılmıyor o yüzden fiyat çokta abartı değil.

adem80
18 Mart 2012, 01:40
abi o motor yaşıyomu hala 96 model valla hondaya helal olsun sende inşallah daha uzun yıllar kullanırsın inş...

10 yıldır biniyom. 2002 de 1 milyara (o zamanın parası)2 ci el almıştım 19 binde. Şimdi 70 kusur binde 1 yılda km teli yoktu öyle kullandım. Hala saat gibi çalışıyo maşallah. Hiç bi derdi yok. Beni hiç üzmedi. Seviyorum motorumu. Krank ölünceye kadar bincem :)

Güzel Şale
18 Mart 2012, 02:23
Cb 125 gerek teknik özellikleri gerek görsel özellikleri itibari ile satılabilecek en yüksek fiyattan satılıyor. 125cc segmentinde malesef ülkemize getirilmeyen varadero var ki çok güzel özelliklere sahip.
Dijital gösterge olsaydı, arka fren disk olsaydı, arka tek amortisör olsaydı... İnan bu artılar bize çok görülüyor. Avrupa'ya farklı davranıyor Honda. Cbr 250r bile abs ve cbs donanıma sahipken bizde yok. Biz millet olarak daha iyisine layık değil miyiz? Bize en alt donanıma ve teknik özelliklere sahip motosikletler layık görülüyor.

mstfkrfk
18 Mart 2012, 02:31
belki bu konuda haklısın ama bir de şöyle bak olaya,öyle bir vergi sistemimiz var ki mecbur daha boş modelleri getirip fiyatı düşük tutmaya çalışıyorlardır.yani cbr 250r abs li cbs li modeli getirse fiyatı 10bin değil 12 bin olacaktı bu sefer hyo veya kawasaki ile rekabet edemeyecekti.ama gerçekten şuan commuter tarzı bir motor alacak olsam cb 125 i düşünürdüm.yakından gördün mü bilmem,gerçekten o kadar tipsiz bir motor değil.

Tekir
18 Mart 2012, 02:53
Cb 125 gerek teknik özellikleri gerek görsel özellikleri itibari ile satılabilecek en yüksek fiyattan satılıyor. 125cc segmentinde malesef ülkemize getirilmeyen varadero var ki çok güzel özelliklere sahip.
Dijital gösterge olsaydı, arka fren disk olsaydı, arka tek amortisör olsaydı... İnan bu artılar bize çok görülüyor. Avrupa'ya farklı davranıyor Honda. Cbr 250r bile abs ve cbs donanıma sahipken bizde yok. Biz millet olarak daha iyisine layık değil miyiz? Bize en alt donanıma ve teknik özelliklere sahip motosikletler layık görülüyor.

hem ucuz hem de ozellikli istemek ayni paragraf icerisinde ilginc olmus. cunku soyle bir durum var, ben ne getirirse getirsin honda'ya guvendigim icin alacagim, fiyati ucmadigi surece. sizin beklentileriniz ozelliklerden yana olabilir, baska markalari tercih edebilirsiniz. ancak bunu hak ediyoruz-etmiyoruz konusu yapmamaliyiz. biz almadiktan sonra getirip de satamamasi, markanin pazarimizda zayiflamasi, ulkemiz icin daha buyuk bir kayip.

imagginee
18 Mart 2012, 03:14
benim soruma hiç cevap yok hem forumda eleştiriliyor yeni motor almak isteyenler konuları incelemiyor diye hem de cevap verilmiyor...ilginç

Güzel Şale
18 Mart 2012, 13:35
acemi ve 1.65 boy için tavsiye eder misiniz?
Tavsiye ederim. İnnovaların kullanımı scooterlere göre daha kolaydır ve scooterlerden daha güvenlidir. Endişen olmasın kolay öğrenirsin.

kanmix_x
18 Mart 2012, 14:00
http://www.google.com.tr/#hl=tr&sclient=psy-ab&q=ulus+motosiklet+konya&oq=ulus+motosiklet+konya&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=3&gs_upl=1211l6099l0l6317l21l20l0l1l1l0l354l2941l0.1 7.2.1l21l0&gs_l=hp.3...1211l6099l0l6318l21l20l0l1l1l0l354l294 1l0j17j2j1l21l0.llsin.&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=e018e6eb80b78a77&biw=1440&bih=764

Tren garına gel Ulus motosiklet nerde dersen herkes gösterir

Güzel Şale
18 Mart 2012, 18:28
hem ucuz hem de ozellikli istemek ayni paragraf icerisinde ilginc olmus. cunku soyle bir durum var, ben ne getirirse getirsin honda'ya guvendigim icin alacagim, fiyati ucmadigi surece. sizin beklentileriniz ozelliklerden yana olabilir, baska markalari tercih edebilirsiniz. ancak bunu hak ediyoruz-etmiyoruz konusu yapmamaliyiz. biz almadiktan sonra getirip de satamamasi, markanin pazarimizda zayiflamasi, ulkemiz icin daha buyuk bir kayip.
Tekir Kardeş beni yanlış anladığını düşünüyorum. Detaya girmeyeceğim: Ötv oranlarının ülkemizde yüksek olduğu doğru ama bu durumu tüm firmalar kendi lehine kullanıyor. Üreticiler "ÖTV" çok deyip fiyatı tavana çekiyorlar. İsmini veremeyeceğim bir markanın 125cc scooter 2007 satış fiyatlarını veriyorum: İthalat (gümrük, vergiler vs. dahil): 500TL, bayiye satış fiyatı: 1200TL, kullanıcıya satış fiyatı 1500TL...
Kimse bana fiyat yüksekliğinin sadece vergilerden kaynaklandığını söylemesin.
Ayrıca ben CB125 için ne istiyorum: Monoshock süsbansiyon, devir saati ve arka disk fren. Bu özelliklerle cb125 aynı fiyata satılır, rakipsiz olur ve iyi para kazanırlar. Ben marka düşmanı değilim. Daha önce iki defa cbf 150 aldım yine alacağım, inşallah. Saygılarımla.

safakk
18 Mart 2012, 19:31
hocam ayılık vergisi yazmışsınız doğrumu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

hocam bu ulus motorsiklet nerde tam olarak yarın bi gidip bakayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

hocam aylık yazmışsın doğrumu? yıllık diye biliyorum ama

Aman pardon hocam kafa dalgın o yıllık vergisi olacak bende daha yeni fark ettim kusuruma bakmayın :)

---------- Post added at 17:31 ---------- Previous post was at 17:23 ----------

güzel şale neye göre fiyasko diyorsun kullanmadan bilemeyiz ki.bugün adana sucularda inceledim.tipi fotoğraflarda çok kötüydü ama yakından görünce motoru beğendim.devir saati bir eksiklik ama kaç kişi deviri kontrol ederek vites değiştiriyor ki.artık çin motorlar bile 3binden aşağı satılmıyor o yüzden fiyat çokta abartı değil.

Fiyasko denilmesine bende katılıyorum

Devir saati yok
vites göstergesi yok
Şambiyelli lastik (cbf 150 bile dublex)
Titreşim var
Tipi farları haricinde 2011 öncesi ybr lere benziyor

Açıkçası cb125e tamamen kurye motoru ve tvs apache ile arasındaki fiyat farkı ise çok makul seviyede üstelik üstte yazan maddelerde titreşim ve vites göstergesi haricindeki konularda çok daha iyi/eksiksiz. Üstüne dijital göstergesi bile var

Durum buyken honda resmen kullanıcıları enayi yerine koymaya ve 3.dünya ülkesi muamelesi yapmaya kalkıyor bu nedenlede cb125e yerine tvs apache yada biraz daha ekleme imkanı varsada ybr 125 almak en mantıklısı

m.akblack
18 Mart 2012, 20:11
Herkez ybr 125 diyor bu işin sonu bu alet gibi ama dur bakalım:)yarın da bi ulus motorsiklete gidecem