PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tüm motosikletlilere örnek polisimiz

Zippo's
16 Mart 2012, 23:32
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/428737_3193973455522_1451502889_3052050_104980151_ n.jpg

eren özer
16 Mart 2012, 23:33
:D Ünlü Oldu Bizim Mersinin Polis Abileri

reis007
16 Mart 2012, 23:36
motoru çıkaramadım :P F650mi o ?

dürümdöner
16 Mart 2012, 23:39
bide derler yunusların *** kalkık diye..apaçinin yaşı,mesleği,memleketi olmaz..babası vermedi ya o motorun parasını..debriyaj balatasının parası cebinden çıksa görürüm ben onu..

[Turan]
16 Mart 2012, 23:40
Güneş gözlüğünü pamuk niyetine kullanırlar artık yapıcak birşey yok .

onur_600f
16 Mart 2012, 23:41
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/428737_3193973455522_1451502889_3052050_104980151_ n.jpg

ben resim göremiyorum

Zippo's
16 Mart 2012, 23:47
ben resim göremiyorum

http://img53.resimup.net/di/I81P.png

dweios
16 Mart 2012, 23:48

Transalp bence

ReiZzZ
16 Mart 2012, 23:48
birde utanmadan kask cezası yazıyorlar millete

Felon
17 Mart 2012, 00:00
Motor transalp im diye bağıyor, ne f650si :)

samet10
17 Mart 2012, 00:04
haberlere çıkartıp bu kişiyi bulup ceza kesmek lazım

TahirBey
17 Mart 2012, 00:08
Polis bile kask takmıyor.Sonra görüyoruz olanları.

alp_tunay
17 Mart 2012, 00:08
Bu resim delil sayılıp işlem yaptırılmalı bence....
Babasının parasıyla almadığı için ne kıymet bilirler ne yetim hakkı...
Daha da bişey yazmam..Yazarsam banlanırım... :pr:

jam session
17 Mart 2012, 00:09
Ayni yolun yolcusu degil miyiz bu arkadaslarla.
Vurun abaliya mantigi neden?

alp_tunay
17 Mart 2012, 00:11

Facedede paylaştım ki daha çok kişi görsün.....

reis007
17 Mart 2012, 00:14
Motor transalp im diye bağıyor, ne f650si :)

Ne bileyim :) telefondan bakınca o kadar anlayabilmişim :P

alperarıcan
17 Mart 2012, 00:24
tarnsa baglamıs zaten

osmanba
17 Mart 2012, 01:06

Facedede paylaştım ki daha çok kişi görsün.....

Adamı ünlü edeceksın böyle giderse Cüney ARKIN yerine teklifler almaya başlar...

Uğur
17 Mart 2012, 01:29
KULE: Uçağı hemen terk et! Atla!
ÖZER: Yapamam... Uçağı kurtarmayı deneyeceğim. Bunu yapabilirim. Bu uçakta yetim hakkı var!

Bu sözler Konya'da eğitim uçuşu yaparken düşen Türk Yıldızları'na ait uçakta şehit olan Pilot Yüzbaşı Ümit Özer'in.. Birkaç gün önce kaybettik değerli askerimizi..

Resme bakınca ne hikmetse aklıma geldi...

alp_tunay
17 Mart 2012, 01:31
Adamı ünlü edeceksın böyle giderse Cüney ARKIN yerine teklifler almaya başlar...

Benim için sakıncası yok.... :)
Ünlü de olsa nasılsa zengin olamayacak... :)
Keşke 10 milyon kişi paylaşsa..... :P

zongoku
17 Mart 2012, 02:04
NUR İÇİNDE YAT YÜZBAŞIM...
BU VATAN VE MİLLET SANA BORÇLU..

Kule : Uçağı hemen terk et...!!!!! Atlaaaa...!!!!!
Plt .Yzb. Ümit ÖZER : Bunu Yapamam...Bu Uçakta Yetim Hakkı Var...Uçağımı Kurtarmaya Çalışacağım..
http://img833.imageshack.us/img833/2991/43230735422961794915922.jpg (http://img833.imageshack.us/i/43230735422961794915922.jpg/)

Uçağını bırakmaz yetim hakkı var diye. Diğeri de motora istediğini yapar....

KaPTaNHaSaN
17 Mart 2012, 02:25
bu resm deki bişeymi?
Ters şeritten gideni..
yol açaçğım diye şeridin ortasında duranı..
çimlere basmayın denen yerde ekip otosu ile gezeni çok gördük..

ero__
17 Mart 2012, 02:42
Herkes şöyle yapmalı böyle yapmalı demiş ama yapan yok bari ben yapayım. Durumu açıkca bhim@egm.gov.tr adresine ilettim. Ayrıca http://www.mersin.pol.tr/oneri.asp adresinden de başvuruda bulundum. Umarım engellerler böyle kötü örnekleri.

eren özer
17 Mart 2012, 02:43
Herkes şöyle yapmalı böyle yapmalı demiş ama yapan yok bari ben yapayım. Durumu açıkca bhim@egm.gov.tr adresine ilettim. Ayrıca http://www.mersin.pol.tr/oneri.asp adresinden de başvuruda bulundum. Umarım engellerler böyle kötü örnekleri.
Helal Sana Abicim :)

jackonbir
17 Mart 2012, 11:57
polis dediğin adam her şartta motorunu sürmeye hazırlıklı olması lazım.
motorunun önü kalkınca panikleyip motoru deviren polis gördüm muhtemelen bu polis olsaydı o durumdan motoru devirmeden kurtulurdu.
resimde çok abartılacak bir şey yok...

eray_uluyazı
17 Mart 2012, 12:24

yanılmıyorsam transalp

GP500-1st
17 Mart 2012, 12:43
Evet beyler olayı biraz abarttık sanki...

Motosiklet hastası bireyler olarak o polisin yerinde olsak belki bizde boş zamanlarda bikaç kez denerdik kimbilir:) Motosiklet farklı bir hastalık yapılanı tasvip etmiyotum ama ekip otosuyla el freni çekip kimse çocuk gibi yanlamaz heralde:P

Diğer yandan affedilmeyecek şeyler polis kimliğine güvenip veya altına saklanıp vatandaşı darp etmek korkutmak sindirmek. 2006 mıydı tam hatırlamıyorum. 1 mayısta kafede oturup kahvesini içen 60 yaşlarında bir adamın karısının ailesinin yanında üstüne yürüyüp bana vuramassınız diye uyarı alınca kaskının gizlediği kimliğine güvenip atılan tokatı unutmuyorum. Babası yaşındaki adama görevi dışında sırf uyuz oldu diye sert bişekilde tokatlayan şer..sizler asıl mimlenmesi gerekenler.. Buyrun:

http://www.youtube.com/watch?v=n8zFYPAwqd8

rapidhacker5
17 Mart 2012, 13:02
siz emin misiniz buranın mersin olduguna alanyadakilere benziyor gibi

ero__
17 Mart 2012, 14:15
Bundan sonra kasksız binen polis yakaladıkça ihbar etmezsem fotoğrafını çekip adam değilim. İyice uyuz oldum zaten uyuzdum polislere.

ixeywent
17 Mart 2012, 16:43
artizz yav :) sen ben öyle bişi yapsak ceza üstüne ceza:)

karayılan
17 Mart 2012, 17:31
motosikletli polislerin hiçbiri yazın kask takmıyor güneş gözlüğü yetiyor onlara:queen:sonra vatandaşa kask takmayınca cezayı basıyorlar nasıl örnek oluyorlar halka anlamadım

clemenze
17 Mart 2012, 19:38
Galiba geçen yıl, bu fotoğraf paylaşılmıştı.

Hatta siteden birinin mahallesinden miydi neydi??

Siz yinede ağzınızı bozmayın, sıkıntı olmasın. Zira bu memurun kimliği ilgililerce tespit edilebileceği gibi sizde deşifre olmayın.

Açıkçası bu kadar motora hakim olması sevindirici ama diğer kısımlar tartışılır.

kocaolgun
18 Mart 2012, 02:43
bıze trafıkte ders vermeye kalkanların halıne bak hıcbır koruması yok artı bızım odedıgımız vergılerle alınmıs motorlar onlara bu hareketlerı yapmaları ıcın degıl hızmet ıcın verılıyor yazık

osman_22
18 Mart 2012, 17:36
haberlere çıkartıp bu kişiyi bulup ceza kesmek lazım

LB6Cw3azxGo

AAA Burdada kasksız polisler var, hemde bi o kadarda akrobasi yapıyolar, hemde halk icinde hicte korkmuyolarmı biri şikayet ederde ceza alırım diye (!).

Bundan sonra kasksız binen polis yakaladıkça ihbar etmezsem fotoğrafını çekip adam değilim. İyice uyuz oldum zaten uyuzdum polislere.
KARDEŞ, İSTANBULDAYSAN EĞER TAKSİMDE HER YIL POLİS GÜNÜNDE YUNUS VE ŞAHİN EKİPLERİ, KASKSIZ MOTOR GÖSTERİSİ YAPIYO, BU RESİMDEKİ FALAN HİC BİRŞEY DEĞİL....
HATTA İSTANBULDA OLMANA BİLE GEREK YOK BAK YUKARDAKİ VİDEO YA BÖYLE BİR SÜRÜ VİDEO MEVCUT İNTERNETTE, BOŞUNA MAİL FALAN ATMA EMNİYETE, BU VİDEOLARI TOPLA Bİ ARŞİV YAP DAVA AC BENCE (!)

bu resm deki bişeymi?
Ters şeritten gideni..
yol açaçğım diye şeridin ortasında duranı..
çimlere basmayın denen yerde ekip otosu ile gezeni çok gördük..

Siz kendinizle bu adamları niye bir tutuyosunuzki onu anlamıyorum, neyin kafasıdır bu ? Belki bir mekanda silahlı, bıcaklı vb. saldırı oldu, belki hala sürmekte olan ve acil müdahale edilmesi gereken bi olay var.

:) arkadaşlar ön lastik patlamış üstünde gitmemek için gerekeni yapmış. :queen: ben kastı neresine soktu onu merek ediyorum.
apaçi demeyin aynaları var.
Sanada bişey derdimde şimdi banlanmayalım ayaküstü.

Birde hepinize toplu söyliyim arkadaşlar, ne kadar farkında olmasanızda bu adamlar polis.Ekstrem durumlara karşı hazırlıklı olmaları gerekiyo, yurt dışındaki polislerin eğitimine bakarsanız bizim bu görüntülerin cok masum olduğunu anlarsınız.
Ortada gizli saklı yapılan, suc teşkil eden birşey yok, kalkıp birde şikayet etmişsiniz, maili okuyan ekip iyi gülmüştür ama, hani biz sahibinden.com daki takas-pazarlık teklifleriyle dalga gecip gülüyoruzya, onlarda bunlarla gülüyodur.

Birde motorsikletli polislerin eğitimde motordan düşme eğitimi var, Allah'tan onun videoyu yok internette, olsaydı onuda bulup "AAAA BAK ŞEREFSİZE BABASININ MOTORU OLSA BÖYLE HEMEN MOTORDAN KURTULUP, MOTORU YERE ATARMIYDI HİC...." derdiniz.

alp_tunay
18 Mart 2012, 17:40
LB6Cw3azxGo

AAA Burdada kasksız polisler var, hemde bi o kadarda akrobasi yapıyolar, hemde halk icinde hicte korkmuyolarmı biri şikayet ederde ceza alırım diye (!).

.

Sen konu resmini bu şekilde yorumluyorsan ne diyim...
Bu kadar adam tepki göstermiş,
Sen savunmadasın...
Hayır akraban ya da tanıdığın falan sa anlarım da,
Biraz daha özverili düşün,
Elini vicdanına koy....
Kalkıp ta bana gösteri ya da eğitimlerdeki oluşacak zayiattan bahsetme...
Gülünç duruma asıl sen düşersin :wiinkk:

osman_22
18 Mart 2012, 18:42
@alp_tunay

Adam tamamen yasal bir şeyi gidip mail olarak şikayet etmiş emniyete, gülünç duruma benmi düşücem ? neden ? nasıl ? hangi düşünceyi savunduğum icin ?
Biride trafikteki geciş üstünlüğünü, trafik canavarlığı olarak algılayan biri de var yukarda.Sizin bu mantık utanmasa itfayeyi falan trafik kurallarına uymuyo diye şikayette buluncak ama komik duruma düşen ben olacam, ilginçmiş gercekten. :)
"Bu kadar adam tepki göstermiş,
Sen savunmadasın..."
He eğer büyük bi coğunluk bir düşünceyi savunuyosa o doğrudur yani öylemi ? eğer bu soruya cevabın evetse, bundan sonra birdaha senin mesajlarına cevap atmıcam.
Akrabamda yok tanıdığımda yok.Hatta birde üstüne, 2 kere polisler tarafından saygısızlığa uğradım, bir kerede ceza yedim trafik sucundan (tabiki cezayı kendi hatamdan yedim).
O saygısızlık diye tabir ettiğim olaylardan birini anlatayım ;
Ramazanda oruclu bir şekilde yürürüyodum ailem bi kaldırımda, nedense ben diğer kaldırımda.Yemeğe gidiyoruz bir saat kalmış, aclıktan beynim dönmüş.Polis arabası geldi yanıma yanaştı "genç osman, genç osman" diyo, ben duyuyorum ama kesinlikle üstüme alınmadım, banamı diyo acaba diye şüpeye bile düşmedim.Sonra birden yanımda durup, "niye bakmıyosun lan" dedi, ben şaşkınlıktan cevap bile veremeden babam geldi zaten, cıkıştı hemen "o benim oğlum, hayırdır ne oldu, ne istiyosunuz falan" bide öyle takım elbiseli falan görünce tırstı direk, mırın kırın etti gitti.
(Bu arada karışıklık olmasın adım Osman falan değil, adım Görkem, Görkem şeklinde aldığım 2-3 tane nick var, onlar daha önce alınmış olunca Osman diye alıyorum.)
Elbette emniyette yetki sınırını bilmiyen, insanlarla nasıl konuşulacağını bilmeyen, cahil... bir cok personel var. Ama ben sizin polislerle bi iki kere sacma bir şekilde muhattap oldum diye, bütün emniyet teşkilatını, asıllı asılsız sacma sapan şeylerle suclamıyorum.Bu demek değilki ben onları dokunulmaz olarak görüyorum, onlar herşeyi yapabilir.Demek istediğim sadece şu, suclanacak şey var suclanmayacak şey var..
NOT: Üstteki mesajımdada bu mesajımdada kendimde tek bir hata buluyorum, biraz sert bir dille yazdım, o yüzdende kusuruma bakmayın.

alp_tunay
18 Mart 2012, 19:37
@alp_tunay

Adam tamamen yasal bir şeyi gidip mail olarak şikayet etmiş emniyete, gülünç duruma benmi düşücem ? neden ? nasıl ? hangi düşünceyi savunduğum icin ?
Biride trafikteki geciş üstünlüğünü, trafik canavarlığı olarak algılayan biri de var yukarda.Sizin bu mantık utanmasa itfayeyi falan trafik kurallarına uymuyo diye şikayette buluncak ama komik duruma düşen ben olacam, ilginçmiş gercekten. :)
"Bu kadar adam tepki göstermiş,
Sen savunmadasın..."
He eğer büyük bi coğunluk bir düşünceyi savunuyosa o doğrudur yani öylemi ? eğer bu soruya cevabın evetse, bundan sonra birdaha senin mesajlarına cevap atmıcam.
Akrabamda yok tanıdığımda yok.Hatta birde üstüne, 2 kere polisler tarafından saygısızlığa uğradım, bir kerede ceza yedim trafik sucundan (tabiki cezayı kendi hatamdan yedim).
O saygısızlık diye tabir ettiğim olaylardan birini anlatayım ;
Ramazanda oruclu bir şekilde yürürüyodum ailem bi kaldırımda, nedense ben diğer kaldırımda.Yemeğe gidiyoruz bir saat kalmış, aclıktan beynim dönmüş.Polis arabası geldi yanıma yanaştı "genç osman, genç osman" diyo, ben duyuyorum ama kesinlikle üstüme alınmadım, banamı diyo acaba diye şüpeye bile düşmedim.Sonra birden yanımda durup, "niye bakmıyosun lan" dedi, ben şaşkınlıktan cevap bile veremeden babam geldi zaten, cıkıştı hemen "o benim oğlum, hayırdır ne oldu, ne istiyosunuz falan" bide öyle takım elbiseli falan görünce tırstı direk, mırın kırın etti gitti.
(Bu arada karışıklık olmasın adım Osman falan değil, adım Görkem, Görkem şeklinde aldığım 2-3 tane nick var, onlar daha önce alınmış olunca Osman diye alıyorum.)
Elbette emniyette yetki sınırını bilmiyen, insanlarla nasıl konuşulacağını bilmeyen, cahil... bir cok personel var. Ama ben sizin polislerle bi iki kere sacma bir şekilde muhattap oldum diye, bütün emniyet teşkilatını, asıllı asılsız sacma sapan şeylerle suclamıyorum.Bu demek değilki ben onları dokunulmaz olarak görüyorum, onlar herşeyi yapabilir.Demek istediğim sadece şu, suclanacak şey var suclanmayacak şey var..
NOT: Üstteki mesajımdada bu mesajımdada kendimde tek bir hata buluyorum, biraz sert bir dille yazdım, o yüzdende kusuruma bakmayın.

Konu olan resim sence yasal mı?....
Veya şöyle sorayım....
Yasal olduğunu nereden anladın veya biz yasal olduğunu nerden anlayalım?....

Eğer ki gerçekten yasal sa bu resim daha detaylı çekilir yasal olduğu bir şekilde belli edilirdi...
Çünkü bu resme ilk bakıldığında yasal da olsa nahoş bir görüntü algılanır....
Kaldı ki bu pozun yasallıkla ne alakası var ben çözemedim hala.... :silent:
Polisimiz eğitimde tek teker yapma dersleride mi alıyor?...
Stopie falanda gösteriliyor mu?....:silent:

Yaptığım yorumlar sadece üstteki resim için geçerli....
Eğer vaktim olsaydı emin ol o maili ben de atardım ;)

Burası amerika değil....
Hiçbir suçluyu yakalamak , diğer masum insanların canına veya devletin malına zarar vererek yakalamak akla mantığa sığmaz...

Sen bir şüphelinin (daha suçlu olduğu bile belli olmayan) peşinden gidicem yakalıyacam diye böyle hollywood vari görüntüler vermek bence hoş değil...Ve bana göre suç....

Ortada bir yanlışlık ya da hata varsa arkadaşın şikayet mailine cevabı gelir zaten...
Biz de öğrenmiş oluruz....
Bir sonraki konuşmamızı arkadaşın şikayet mailinden sonra yaparız artık...
Eteğimizdekileri ortaya döktük.... :)

osman_22
18 Mart 2012, 19:58
Evet o zaman daha fazla tartışmak mantıksız ne desem boş cünkü; ben bilgimle konuşuyorum siz ise bilginiz olmadan mantığınızla yorum yapıyosunuz.Yasalar bu: adam kaskta takmaz, önde kaldırır, yanda verir, başkasının malına ve canına zarar vermediği sürece sorun yok diyorum.Siz ise, yasaların ne dediğine değilde kendi mantığınıza nasıl doğru geliyorsa ona inaniyorsunuz.

He birde siz demeden ekliyim; "böyle bir şey yasal, tamam ama nasıl olur? bunun mantığı nedir?" gibi sorularda yöneltmeyin bana, bu işin mantığı, doğruluğu ana konumuz değil.
Siz resmi şikayet etmişsiniz, ben size durumun komikliğini söyledim, ana konumuz bu.

Bundan sonra bende daha birşey yazmıcam, mail'in cevabını bekleyelim tamam, oda ne zaman gelir ve ne kadar acıklayıcı olucaksa artık..

ero__
19 Mart 2012, 14:44
Nasıl sorun yok yav? İyi devletin bana verdiği silahla gideyim avlanayım. Bu sence mantıklı mı ? Mantıklı olmak zorunda söylediklerine göre.

Resim komik evet ama durum değil, devletin o motosikleti o ekipmanları şahsa vermesinin tek amacı HALKIN YARARINA KULLANMAK. Gösteri ile bu saçma sapan hareketin fotoğrafını bir tutan birine bunun benim cebimden çıkan verginin sayesinde yapıldığını anlatacağıma deveye hendek atlatırım daha kolay.

Devlet bu şekildeki e-posta gibi şikayetlere yazılı olarak cevap veriyor merak etmeyin.

Dediğim gibi, bir tane daha böyle saçma sapan hareket yapan, kasksız binen motosikletli polis göreyim yapıştırırım dilekçeyi. Yok cevap mı gelmedi? Suç duyurusunda bulunurum. Benim paramla bana artistlik yapmasına kimseye müsaade etmem. BU KADAR BASİT!

kursattekin
19 Mart 2012, 14:49
bir yanda yetim hakki var diye ucagi kurtarabilme ihtimali ile atlamayip hayatini kaybeden bir pilotumuz, diger tarafta bu tur bir sahsiyet

MotorKafa
19 Mart 2012, 15:09
Evet o zaman daha fazla tartışmak mantıksız ne desem boş cünkü; ben bilgimle konuşuyorum siz ise bilginiz olmadan mantığınızla yorum yapıyosunuz.Yasalar bu: adam kaskta takmaz, önde kaldırır, yanda verir, başkasının malına ve canına zarar vermediği sürece sorun yok diyorum.Siz ise, yasaların ne dediğine değilde kendi mantığınıza nasıl doğru geliyorsa ona inaniyorsunuz.

He birde siz demeden ekliyim; "böyle bir şey yasal, tamam ama nasıl olur? bunun mantığı nedir?" gibi sorularda yöneltmeyin bana, bu işin mantığı, doğruluğu ana konumuz değil.
Siz resmi şikayet etmişsiniz, ben size durumun komikliğini söyledim, ana konumuz bu.

Bundan sonra bende daha birşey yazmıcam, mail'in cevabını bekleyelim tamam, oda ne zaman gelir ve ne kadar acıklayıcı olucaksa artık..

İyide o motor onun değil. Benim, ero__nun, kursattekinin motoru o ! Senin, o motor üzerinde hakkın yoksa bişey diyemem.
Ayrıca o mail sana ne kadar komik geliyorsa, inan senin yazılarında EN AZ o kadar komik geliyor bana.
Senin mantığına yada yasalarına göre; Kenan SOFUOĞLU'nun otobanda sinyal vermeden şerit değiştirip, saatte 300km hızla giderek, makasa girmesi doğru bir olay değil mi ?

ZIPPIRMAN
19 Mart 2012, 15:14

3/1 yapar.
da, bakma adam yok

Serdarrr
19 Mart 2012, 17:10
Fotoğraf trafikte çekilmiş gibi gelmedi bana, zaten insan içinde sırf artizlik için böyle birşey yapsalar herkes görür ve şikayet eder.

O yüzden, bu hareketleri insan-trafik olmayan yerlerde yapılıyorsa, ben bunu artizlik değil eğitim olarak algılarım. Artizlik, kalabalık önünde yapılır, bu memur fotoğrafının yayılıp başına iş açılabileceğini biliyordur tabi ki de. Belki de bir eğitim fotosuydu, elden ele dolaşarak bu hale geldi konu.

Sonuç itibarıyla, icabında senin veya bizzat polisin canına kast eden adamların peşine en akrobatik hareketlerle düşmekle görevli bu arkadaşlar, motora olan hakimiyetlerini bu şekilde artırıyorlarsa sorun yok, benim hakkım helal olsun. Ha bu hareketi tutup Bağdat Caddesinde yaparsa (işte bu atrtizlik olur), zaten siz bize kalmadan 50 kişi şikayet eder, o da cezasını bulur.

Edit: Hiç polis tanıdığım yok, icabında ben de çok sinir oluryorum karşılaştığım olaylar karşısında.

pistolpitt
19 Mart 2012, 17:21
Bana da bu foto eğitim fotosu gibi geldi, asfalt da eğitim asfaltı, duvar da eğitim duvarı gibi duruyor zaten, hatta polis de eğitim polisi olabilir. Ön kaldırarak ilerdeki suçlunun kurşunlarından sakınma eğitimi olsa gerek. Haksız yere polislerin günahını alıyoruz bence :)

MotorKafa
19 Mart 2012, 17:21
Fotoğraf trafikte çekilmiş gibi gelmedi bana, zaten insan içinde sırf artizlik için böyle birşey yapsalar herkes görür ve şikayet eder.

O yüzden, bu hareketleri insan-trafik olmayan yerlerde yapılıyorsa, ben bunu artizlik değil eğitim olarak algılarım. Artizlik, kalabalık önünde yapılır, bu memur fotoğrafının yayılıp başına iş açılabileceğini biliyordur tabi ki de. Belki de bir eğitim fotosuydu, elden ele dolaşarak bu hale geldi konu.

Sonuç itibarıyla, icabında senin veya bizzat polisin canına kast eden adamların peşine en akrobatik hareketlerle düşmekle görevli bu arkadaşlar, motora olan hakimiyetlerini bu şekilde artırıyorlarsa sorun yok, benim hakkım helal olsun. Ha bu hareketi tutup Bağdat Caddesinde yaparsa (işte bu atrtizlik olur), zaten siz bize kalmadan 50 kişi şikayet eder, o da cezasını bulur.

Edit: Hiç polis tanıdığım yok, icabında ben de çok sinir oluryorum karşılaştığım olaylar karşısında.

Yaklaşımın için birşey diyemem haklı olabilirsin. Fakat alıntıda altını çizdiğim kısımlar için oldukça şüpheliyim :)

eren özer
19 Mart 2012, 17:39
İlk yayın tarihi ,onu bizler ünlü ettik :D
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=309779522415376&set=a.122690847790912.19326.122689004457763&type=1&theater

Serdarrr
19 Mart 2012, 18:34
Bana da bu foto eğitim fotosu gibi geldi, asfalt da eğitim asfaltı, duvar da eğitim duvarı gibi duruyor zaten, hatta polis de eğitim polisi olabilir. Ön kaldırarak ilerdeki suçlunun kurşunlarından sakınma eğitimi olsa gerek. Haksız yere polislerin günahını alıyoruz bence :)

Şüphenin sanık yararına olduğunun unutulduğu, alenen işlenen bir takım suçların ise örtbas edildiği bir ülkede, en çok eleştirdiğim kurumlardan birinin görevlisine dahi bu karineyi unutmadan yaklaşmaya çalışıyorum ve bir ihtimalden bahsediyorum yalnızca. Allah hiç birimizi muhtaç etmesin o eğitimi alan polise.

---------- Post added at 18:34 ---------- Previous post was at 18:30 ----------

Yaklaşımın için birşey diyemem haklı olabilirsin. Fakat alıntıda altını çizdiğim kısımlar için oldukça şüpheliyim :)

Eyvallah, şüphe iyidir :)

farcob
19 Mart 2012, 18:50
aklıma geldi anlatayım. boğaz köprüsünde gidiyorum,önümdede 2 yunus ekibi.
önde giden sağa sola yatıyor, arkadan gelende videoya çekiyordu..

Yusuf Ziya
19 Mart 2012, 19:07
Arkadaşlar,
Özellikle Yunus Polislerin ve Jandarmada görev yapan motosikletli ekiplerin eğitimlerinde bunların hepsi gösteriliyor.
Yani bizlerin bedel ödeyerek sürüş eğitimlerinde öğrendiğimiz her ne varsa öğretilerek imtehana tabii tutuluyorlar.
Bu işleride profesyonel eğitmenler yapıyor. Bu söylediklerim eğitim süreci için geçerli, bencede böyleolması lazım.
Ancak konu olan fotoğraf eğitim esnasında değil, görev saatlerinde çekilmiş ise eleştirmekte haklısınız.