PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomobillerin Sağ Arkasında Durmayın!

Sayfa : [1] 2

Khutuck
16 Mart 2012, 13:39
Selam arkadaşlar.

Dün akşam ufak bir kaza geçirdim, aklınızda bulunması açısından size de anlatayım.

http://img109.imageshack.us/img109/7986/kazaf.png
Motorum, araba, diğer araba

Eve dönüyorum, evime 10 metre mesafe kalmış. Bir arabanın arkasında gidiyorum. Araba aniden durdu, geri vitese taktı. Arabanın sağ arkasında durduğum ve arabanın şoförü aynasına bakmadığı için sağ arkasıyla benim CBF'imin sol tarafına çarptı, motora sürterek sol ayaklığıma kadar geldi. Kornaya basmam ve arabaya vurup bağırmam sayesinde ancak durdu. Refleks olarak motorun sağına atladım, atlamasam sol ayağım arabayla motor arasında sıkışacaktı. Şansa motoru devirmedim.

Adam indi, "ne arıyorsun orada, görmedin mi geri vitese taktığımı" dedi, bende şalterler attı. "İnsan gibi özür dilesene lan" diye bağırınca adam da bana bağırmaya başladı. Tam mahalle kahvesinin önünde olduğumuz için kahvedekiler dışarı çıktı, mahalleden arkadaşlar da görmüşler, koşup geldiler, araya girdiler. Adamla 1-2 dakika bağrıştık, bindi arabaya gitmeye kalktı, bagaj kapağına vurunca indi, üzerime yürüdü. Bende kask, mont, korumalı eldiven olduğu için ben de üstüne yürüdüm, cidden dövecektim ama karşı apartmanda oturuyormuş, mahalleden arkadaşlar "komşu o boşver" dedikleri için (ve araya bir sürü kalabalık girdiği için) bıraktım gitti. Korumalı eldivenin tadına bakaydı iyi olurdu da, neyse.

Motoru kapımın önüne çektim, alt komşuyla muhabbet ederken bir daha geldi adam, bana bağırmaya başladı. Bu sefer sakince "insan gibi bir özür dile" dedim, hala "sen ne arıyorsun orada, hem benim de arabam çizildi" dedi, içimden ***** dedim, üstelemedim.

Konudan çıkacak ders: Otomobillerin sağ arkasında durmayın!

İnsanlar (lafın gelişi insan) sağ aynalarına bakmıyorlar! Her zaman korumalı kıyafet giyin, kazadan korumasa bile atacağınız yumrukların etkisini arttırır, alacağınız yumrukların etkisini azaltır.

ZIPPIRMAN
16 Mart 2012, 13:48
Geçmiş olsun dostum,
iyi tarafınıda görelim konunun,kul sıkışmayınca Hızır yetişmezmiş denilen gibi ,baksana işin sonunda ne kadar edebi bir eser çıkarmışsın
harika olmuş vallahi ağzına sağlık )

stepfunk
16 Mart 2012, 13:52
Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Toplum olarak çok gerilerdeyiz çoook.

trgy
hocam sansür koymasan bırak siteyi ülkenin internet altyapısına filtre gelir banlanır tüm memleket =) neyse geçmiş olsun tekrardan.

psyche
Geçmiş olsun da ben bişey anlamadım hadi öndeki adam aniden dursa sen yapışsan arkadan anlarımda adam duruyor anaryaya takıyor 10 metrede olsa hiçmi korna selektör bişle yapmadın göre göre kurtarma şansın var gibiymiş aslında ya neyse yakın takip sakat.
Bi gün de şu münakaşalar sonucunda motorcu er kişi patalayıp kaskı paralasa ya şu bilinçsiz adamlardan,her okuyuşumda bu sefer oldu olacak diyorum ama olmuyor :sunny: Bana da hep bayan şöförler denk geliyor elim kolum bağlı ki zaten onlar hemen şoka giriyor bir de onları yatıştırmak için uğraşıyorum

tigermbz
16 Mart 2012, 13:53
birkaç kez benim de başıma geldi, sokak aralarında yaşayabileceğiniz, özellikle kamyon minibüs gibi araçlarda daha da tehlikeli olan bir durum
dururken bile takip mesafesi gibi mesafe koymak gerek
geçmiş olsun...

bsabora
16 Mart 2012, 13:56
böyle durumlarda peşrev cekilmez.Kavga edilir. sağ ayna sol ayna dikiz aynabakmamış olduğu belli..benimde başıma geldi adam durdu, durur durmaz geri hareket etti ön tekerimin üstüne cıktı.bende önce sprey sıkıp sonra keyfime göre dövdüm.

Khutuck
16 Mart 2012, 13:58
Geçmiş olsun da ben bişey anlamadım hadi öndeki adam aniden dursa sen yapışsan arkadan anlarımda adam duruyor anaryaya takıyor 10 metrede olsa hiçmi korna selektör bişle yapmadın göre göre kurtarma şansın var gibiymiş aslında ya neyse yakın takip sakat.
Bi gün de şu münakaşalar sonucunda motorcu er kişi patalayıp kaskı paralasa ya şu bilinçsiz adamlardan,her okuyuşumda bu sefer oldu olacak diyorum ama olmuyor :sunny: Bana da hep bayan şöförler denk geliyor elim kolum bağlı ki zaten onlar hemen şoka giriyor bir de onları yatıştırmak için uğraşıyorum

Akşam saatleri, farım açık, korna, selektör, küfür, bağırma, arabaya vurma sonucu sol ayaklıkta durdu ancak :) Geri vitesim de yok ki kaçayım... Arabayla aramda bir metre falan mesafe vardı, ona rağmen geldi vurdu. Karşı komşu olduğunu söylemeseler olayı büyütürdüm de, mahalle insanı, yüz yüze bakıyoruz. Her yanı çizik CBF'im değil de tertemiz Fazer'ım olsaydı altımda, o zaman sorun çıkartırdım :)

Geçmiş olsun diyen tüm motorcu dostlara şimdiden teşekkürler.

pistolpitt
16 Mart 2012, 13:59
geçmiş olsun, sinir bozucu bir durum. Ama hocam suç sende, beyimiz geri vitese takmış görümüyor musun sen de geri vitese takıp yol versene! nasıl bir pişkinliktir? :pr:

[Turan]
16 Mart 2012, 14:03
Üstelesen pompalıyla kovalıyacan yani :mrgreen: Şaka tabi insanın siniri atınca oluyor.

Geçmiş olsun.

Rocknrolla
16 Mart 2012, 14:04
Kapalı kaskınla bi kafa ataydın iyiydi, neyse geçmiş olsun

TAYFUNBORA
16 Mart 2012, 14:11
Geçmiş olsun.Geri gelen araçlar her zaman tehlikeli ,sürücüleri ise çoğunlukla angut olmakta!Sana da bu angut cinsi denk gelmiş.
Öncelikle sana sonra motoruna birşey olmaması sevindirici,o herifin bu olaydan ders alıp almadığı ise düşündürücü:silent:
Acaba gözünün ortasına bir yumruk yeseydi konuyu daha iyi anlar mıydı? Yok yok yine de böyle bitmesi daha hayırlı olmuş.

Güzel Şale
16 Mart 2012, 14:25
Geçmiş olsun arkadaşım. Ülkemiz zaten trafik kazalarında dünya birincisi. Bizim sorunumuz kuralları bilmemek ya da iyi araç kullanamamak değil. İnsan gibi ve erdemli davranışlar sergilesek hiç sorun olmaz.
Ben 40 - 50km civarı hızla giderken 10m kadar önümde giden pikabı sollayacaktım ki sinyal vermeden adam sola dönüverdi. Fren ve manevra ile kurtardım. Geri dönüp şoföre (50 yaşlarındaydı) "Amca sinyal veripte dönsen olmaz mıydı" dedim. Adam "Ben seni zaten görüyordum" dedi. Bu söze yorum yapmıyorum.
Şu an yılını hatırlamıyorum ama "habitat" ile ilgili programların olduğu yıldı. Türkiye'ye ilk defa gelen Alman profesör "Siz Türkler bu trafikte şans eseri yaşıyorsunuz." demişti.

aparat
16 Mart 2012, 14:27
Geçmiş olsun Allah beterlerinden saklasın ...
arabaların birden geri vitese takıp haraket etmeleri ve arkasında neyin olup olmadığını kontrol etmemeleri bir klasik oldu tedbiri elden bırakmayıp mesafeli durmak lazım. 2006 senesinde önümde giden araç birden durup cart diye geri vitese taktı, korna sellektör küfür kafir derken kendimi son anda motorun üzerinden attım valla motoru 5 mt sürükledi olay sonrası sükünetimi korudum hani kazadır olur boş bulunmuştur dedim neticede cana birşey olmadı ama arabayı kullanan arkadaş aşağı indiğinde pişkin bir tavırla birşey olmaz birader bende motorcuyum dediğinde zivanadan çıkmıştım...

GaCCaLL
16 Mart 2012, 14:30
valla değil sağ arka direk ortada dikiz aynasının olduğu yerde durdum yinede banamısın demedi korna olsun sellektör olsun bağırma olsun geri geri gelerek arka tamponunu benim ön tekere sıkıştırdı ve arkada da araba olduğu için hemde tekerim sukıştığı için kaçamadım indi kusura bakma öndeki araba geri salınca bende geri gelmek zorunda kaldım dedi, bende bende sıkıntı yokda senin tampon v oldu dedim önemli değil dedi geçti gitti....Buda böyle bir anımdır..

[Turan]
16 Mart 2012, 15:00
Yorumları okudukca şaşırıyorum.. Maşallah herkez asalım keselim modunda utanmasak vururum paşalar gibi yatarım diyicez herhalde :)

immortalboss
16 Mart 2012, 15:04
Hocam sakin adammışsın...Geçmiş olsun.:)
Sen de bir şey yoksa gerisi teferruattır.:)

acayüp
16 Mart 2012, 15:13
Gecmis olsun.
Adam hakli bakmadigi yeri nasil gorucek serefsiz.

BatuhanK
16 Mart 2012, 15:20
Geçmiş olsun, okurken çok istedim adama gerekeni yapmanızı ama böylesi daha iyi olmalı. Benim de başım geri vitese takıp aynaya bakmadan geri gidenlerle belada. Tır, servis, otomobil...Servisçinin tepkisi arsız hırsız modundaydı. Sadece otomobil sürücüsü inip özür dileyip,bir şeyin var mı dedi.
Tır sürücüsü ise beni görüp kornaya basan arabalar sayesinde durdu, benim kornam dikkatini çekmedi heralde.
Sonuç olarak aynaya baksa bile geri geri gidenler olabiliyor. Tır kornası falan mı taktırsak ne yapsak...

Mengu16
16 Mart 2012, 15:34
Geri vitese taktığı anda kornaya basacaksınız uzun uzun, yoksa fark etmezler, sağda solda ortada nerde durursan dur.

serotizm
16 Mart 2012, 15:40
Ehliyet almak bu kadar kolay olduğu sürece yapacak birşey yok. Ayna kullanmayı bilmiyor ki yurdum sürücüsü. Bir de utanmadan kendini haklı görüyor.
Geçmiş olsun...

Lucas
16 Mart 2012, 15:46
Gecmis olsun kutucan.

GaCCaLL
16 Mart 2012, 15:48
Geçmiş olsun, okurken çok istedim adama gerekeni yapmanızı ama böylesi daha iyi olmalı. Benim de başım geri vitese takıp aynaya bakmadan geri gidenlerle belada. Tır, servis, otomobil...Servisçinin tepkisi arsız hırsız modundaydı. Sadece otomobil sürücüsü inip özür dileyip,bir şeyin var mı dedi.
Tır sürücüsü ise beni görüp kornaya basan arabalar sayesinde durdu, benim kornam dikkatini çekmedi heralde.
Sonuç olarak aynaya baksa bile geri geri gidenler olabiliyor. Tır kornası falan mı taktırsak ne yapsak...

o yüzden aldığımız motorların kornalarını değiştiriyoruz zira fabrika çıkışlı kornasında ses dahi yoktu 10 liraya bağıran bi korna aldım taktım şimdi beni görmese bile bi korna sesi duyuyor ve dikkatini topluyor sürücüler bilginize...

TwisTeD
16 Mart 2012, 15:48
Yorumları okurken geçen akşam izlediğim bir haber geldi aklıma. İstanbul üniversiteli gençler sivas davasının zaman aşımından düşmesini protesto ederken başka bir grup öğrencide "sivasta yaktık burdada yakarız" diye karşılık vermiş kavga çıkmış. Anlayana sivri sinek saz.
Motorcu arkadaşıma geçmiş olsun.

kanucan
16 Mart 2012, 15:50
Geçmiş olsun.:rendeer: Karşı komşum dinlemeyip ağız burun yer değiştirseydiniz keşke. :P

Acı bir hatırayla arkasına bakmayı öğrenmiş olurdu.

sadeceo
16 Mart 2012, 15:51
Çok büyük geçmiş olsun.

Öndeki aracın sol teker hizasında gitmek en güvenlisi.

Bir anda geri geldiğinde yanına yanaşıp kaskla birlikte direk camdan araba sürücü(k)süne kafa atabilirsiniz bu sayede araba sürücü(k) 'ü neye uğradığına şaşırır:pl:.*

* : Sakın yapmayın böyle şeyler :farao:

En güzel senaryo ":bestmt:" bize yakışır şekilde uyarmak.

Herkese kazasız sürüşler.

BIYIKLI
16 Mart 2012, 15:55
Geçmiş olsun Kütük, Allah beterinden saklasın..

COQ
16 Mart 2012, 15:57
Geçmis olsun kütükcan.
Sag aynayi nasilsa kullanmiyor,koparip verseydin eline.:mrgreen:
Baktikça beni hatirlarsin diye romantik de olurdu hem.

jeansatar
16 Mart 2012, 16:13
Akşam saatleri, farım açık, korna, selektör, küfür, bağırma, arabaya vurma sonucu sol ayaklıkta durdu ancak :) Geri vitesim de yok ki kaçayım... Arabayla aramda bir metre falan mesafe vardı, ona rağmen geldi vurdu. Karşı komşu olduğunu söylemeseler olayı büyütürdüm de, mahalle insanı, yüz yüze bakıyoruz. Her yanı çizik CBF'im değil de tertemiz Fazer'ım olsaydı altımda, o zaman sorun çıkartırdım :)

Geçmiş olsun diyen tüm motorcu dostlara şimdiden teşekkürler.

çok geçmiş olsun,
allah beterinden korusun bu adamın aynı mahallede oturuyor olması ve çevreden gelen arkadaşlar olayı buyumeden yatiştirmişlar

turbocharge
16 Mart 2012, 17:35
Araba sürücüsü hem suçlu hem güçlü!Çok sinir bir durum geçmiş olsunn

canerol
16 Mart 2012, 18:01
birde önünde seyrederken duran arabanın yanından çok dikkatli geçeceksin içerideki öküzler zaaart diye kapıyı açabiliyorlar

kurubuz
16 Mart 2012, 18:08
Geçmiş olsun. Benim de başıma gelmişti. Aksine o günde kornanın sigortası atmıştı. Korna da çalamadım. Bagajına yumruğu indirince kendine geldi. Sinirimden 3 tane daha geçirmiştim bagajına

Levsy
16 Mart 2012, 19:11
Geçmiş olsun.
Aynaya bakmadan demişsin ... zaten otomobil sürücülerinde en uyuz olduğum şey, kamyon sürücüleri gibi geri giderken aynaya bakmalarıdır.
Yahu otomobilde bir zahmet sağ kolunu şöyle yan koltuğa atar ve başını arkaya çevirerek bakarsın. Olması gereken budur. Bunu yapamayacak kadar kalas mısın be adam da aynalara bakarak geri gitmeye çalışırsın :jocolor:

tbag
16 Mart 2012, 19:40
Öncelikle geçmiş olsun. Hocam kafamda ki kaska güvendim diyorsun. Aman diyeyim. Sakın böyle durumlarda kaska güvenme. Kafaya darbe olduğunda boynunun kırılma olasılığı çok yüksek. O yüzden böyle durumlarda ilk yapılması gereken kaskın hemen çıkartılmasıdır.

Ezquero
16 Mart 2012, 19:52
Naptın ya kavga edicek daha iyi bi zaman bulamazsın burnuna 1 2 yumruk atsaydın sana da vuramazdı süper olurdu :D

Gökhan
16 Mart 2012, 20:24
Geçmiş olsun kütük. Olabileceklere bakınca yine ucuz kurtarmışsın. Bu sag aynayı kullanmamak 4 tekercilerde kronik bir hastalık. Bir defasında eski motorla Rize'den Çorum'a giderken benim başımada geldi, az kalsın aracın altında kalıyordum. Seyir halindeydim yoksa coq'un dedigin gibi o kullanmadıgı aynasını yerinden söküp iyi dileklerimin bir göstergesi olarak hediye etmeyi düşünmedim degil. O gün bu gündür giçbir aracı sagdan takip etmem. Sürekli sol teker izinden giderim.

Geçmiş olsun.
Aynaya bakmadan demişsin ... zaten otomobil sürücülerinde en uyuz olduğum şey, kamyon sürücüleri gibi geri giderken aynaya bakmalarıdır.
Yahu otomobilde bir zahmet sağ kolunu şöyle yan koltuğa atar ve başını arkaya çevirerek bakarsın. Olması gereken budur. Bunu yapamayacak kadar kalas mısın be adam da aynalara bakarak geri gitmeye çalışırsın :jocolor:

B ehliyetini almışım pratik olsun diye fazladan 3-4 gün daha egitim alıyordum. Biryerde hocayla geri geri gidiyoruz. Sağ elimi sag koltugun arkasına attım ve arka camdan gidecegim yeri bakarak geri geri gitmeye başladım. Sonra hocanın arkadaşı gördü. "Ne oo hala aynalardan geri geri gitmeyi ögretemedin mi "dedi. Toplumda 4 tekercilerin beynine nekadar kan gittigini o gün anlamıştım. Adamlara göre yan aynaya bakarak gitmek bir ustalık göstergesi.

adem80
16 Mart 2012, 21:52
cami hocası geri geri gelirken yolun kenarında stop etmiş vaziyette bekleyen ben :) p: baktım geliyo. Kör değildir heralde görür dedim. Demez olaydım. Geldı geldı araba beni yarıladı. Direksiyonu bi kırdı. Motoru itiyom. Hafif yatırıyom.biyandan bağırıyom.ön lastikle motorun ayak koyulan yeri arasında kaldı ayagım. Armut gibim şişti.bi hafta kulağını çınlattım hocanın.

hello_moto
16 Mart 2012, 22:01
Arkaya baksa da, araba geliyor mu diye baktığı için motosikleti görmüyor. Bence temel sorun o. Araba kullananlar, birisi geliyor mu ? Bisiklet ya da motosiklet geliyor mu diye bakmıyor. Araba geliyor mu diye bakıyor ve diğerlerini görmüyor.

Bunu bilerek yol almakda fayda var.

Hiç kimsenin terbiyesiz olma hakkı da yok. İlk olarka bir özür dilemesi gerekirdi. Zatne bunu da yapmayınca... ne desen haklısın.

Çok geçmiş olsun.

barbar74
16 Mart 2012, 22:15
;2612310']Yorumları okudukca şaşırıyorum.. Maşallah herkez asalım keselim modunda utanmasak vururum paşalar gibi yatarım diyicez herhalde :)
adam öküz olunca yapacan aslında .
baksana haklıymıs gibi bide üstüne yürümüs adamın
essek herif sen önce bi özür dilesene bi yerinde bişey var kardes desene arkadas iyi bile sabretmis baskası olsa döverdi mesela ben.

ygk
16 Mart 2012, 22:21
kaza yaptığımda bende çok sinirlenip hemen hemen aynı tepkileri vermiştim. Ama unutmamak lazım hiçkimse isteyerek kaza yapmaz. Adama o kadar küfür etmek yanlış. Birde burda tezahürat alıyor o küfürler. Adam geri vitese attığında sizin bunu farketmeniz mi geç sürdü yoksa mesafe mi kısaydı ? Sorunun her iki cevabındada sizdede hata olduğunu göreceksiniz. Evet büyük hatayı o yapmış, ancak kurallara göre
1- Trafikte dikkat dağınıklığna yer yoktur
2- Durmanız gereken yer aracın sağ tarafı değil, duraklamalarda şeritin tam ortası, seyir halinde şeritte sola yakın olmalıydı.
1ci şartı sağlasayıdnız araç geri geri gelirken tık diye ön tekerinize çarpacak ve öyle duracaktı. büyük ihtimal dik durduğu için o aracın tamponu içe girecek ve sizin motorunuzda hiç hasar olmayacaktı.

Umarım yazdıklarımı yanlış anlamazsınız sadece bunlar kendi fikirlerim. Geçmiş olsun, en kötü kazanız böyle olsun ve Allah'ım başka kaza yazmasın.

Khutuck
16 Mart 2012, 22:37
kaza yaptığımda bende çok sinirlenip hemen hemen aynı tepkileri vermiştim. Ama unutmamak lazım hiçkimse isteyerek kaza yapmaz. Adama o kadar küfür etmek yanlış. Birde burda tezahürat alıyor o küfürler. Adam geri vitese attığında sizin bunu farketmeniz mi geç sürdü yoksa mesafe mi kısaydı ? Sorunun her iki cevabındada sizdede hata olduğunu göreceksiniz. Evet büyük hatayı o yapmış, ancak kurallara göre
1- Trafikte dikkat dağınıklığna yer yoktur
2- Durmanız gereken yer aracın sağ tarafı değil, duraklamalarda şeritin tam ortası, seyir halinde şeritte sola yakın olmalıydı.
1ci şartı sağlasayıdnız araç geri geri gelirken tık diye ön tekerinize çarpacak ve öyle duracaktı. büyük ihtimal dik durduğu için o aracın tamponu içe girecek ve sizin motorunuzda hiç hasar olmayacaktı.

Umarım yazdıklarımı yanlış anlamazsınız sadece bunlar kendi fikirlerim. Geçmiş olsun, en kötü kazanız böyle olsun ve Allah'ım başka kaza yazmasın.

1- Dikkatim dağınık olsaydı ayağım ezilirdi. Adam geri vitese taktığı anda kornaya bastım, adam bana çarpınca motorun sağ yanına atladım, motoru devirmedim, arabanın altında kalmadım.
2- Aracın sağ stop lambasının arkasında duruyordum. Farım da yanıyordu, kıyafetlerim reflektörlüydü, orta aynadan rahatlıkla görülebilirdim.
3- Geri vitesim yok :) Adamın geri vitese attığını farketmemin en ufak bir etkisi yok, olamaz da.
4- Adama küfretme sebebim duran motoruma çarpıp "iyi misin" diye bile sormadan suçu bana atan bir öküz olması, "senden bana ne benim de arabam çizildi" demesi. Bir gram insanlık görsem anında yumuşarım, sinirim çabuk geçer. 10 metre önceki kavşak yerine yol ortasından U dönüşü yapan bir taksiye çarpmıştım 4 sene evvel, adam koşarak yanıma geldi iyi miyim diye bakmaya, adama olayın heyecanıyla bağırdım ama tek kötü söz söylemedim.

Forumda daha önce yaptığım tüm kazalar, ucuz kurtulmalarım vs. yazıyor. Haksız olduğumda her zaman kabullenirim. Bu kazada 8/8 karşı taraf kusurlu.

ygk
16 Mart 2012, 22:44
bu şartlarda durum değişiyor. Kusura bakmayın ben de öyle tam olayı anlamadan yazdım, tavsiye niteliğindeydi sadece. 4.cüde yazdığınız gibi bir kaza bende yapmıştım. Benimki çok daha kötü benim için çünkü ;

Adam önüme atlayınca sola doğru dönüyor sağa kaçmak yerine sola kaçtım. Korna sellektör ve motoru iyiden iyiye sola yatırma sonucu sağ arka ayaklığın adamın tamponunu sıyırması sonucu kazayı kurtardım; daha sonradan çok sola kaçtığım için toplayamadım. Yerde kum vardı. tekrar sağa kaldırmaya uğraşırken arkası attı. Panik yapmasam yine kurtarırdım heralde ama karşıdan da araba geliyor, altta kalmamak için ön tekeri kitleyince asfaltta buldum kendimi. Önümden u dönüşü yapan adam ise hiç sallamadı. Devam etti yoluna, Ben motoru kaldırdım ikinci kavşakta adamı yakaladım ve o geceyi karakolda geçirdim...

samet10
17 Mart 2012, 00:07
sağında da dursak solunda da dursak farketmez düz yolda giderken bile kendimizi farkettirmemiz gerekiyor. arkandan ben geliyorum dikkat et diye :(

motorsiklet çok güzel birşey fakat bizim için dikkatsiz sürücüler çok tehlikeli oluyo :(

İHTİYAR
17 Mart 2012, 00:35
Daar Khutuck,

Şu an helvanı yemiyorsak ya da hastahane ziyaretinde değilsek bunun sebebi, senin motorunla beraber aracın arkasından kısmen de olsa kaçabilecek konumda durmuş olmandır.
Örneklersek, onun seni görmediğinden yola çıkarak ortada veya solda olman bir şey değiştirmeyecek aksine canına zarar gelecekti.
Çünkü ayna kontrolünü beceremeyen sürücünün yok sağı yok solu yok ortası pek farketmez.
Senin ve motorunun sağlıklı olması, aslında üzüldüğün bu olayda kararlarının doğruya yakın olduğunu gösteriyor.
Asıl olan şu, görünmez olduğumuz varsayıp, olası tüm riskleri bir santranç oyuncusu gibi değerlendirerek gerekli hamleleri yapmalıyız.
Seninki pata bitmiş, bu sefer şanslısın.
Kızgınlığın ise yaşadığın korkudan ve bu da gayet normal.
Geçmiş olsun demiyeceğim, şanslısın ve ikramiyen cebinde dikkatli harca onu.:wiinkk:

Acil112
17 Mart 2012, 02:10
Otomobili park edecekse sağ sinyal verip kenara çekmesi yada Park ederke manevra yapacaksa(iki araç arasına paralel park gibi...) durmadan önce flaşörleri yakması gerekirdi. Her zaman trafikteki araçlarla ve yayalarla iletişim içersinde olmak gerekir.
Geçmiş olsun...

Khutuck
17 Mart 2012, 02:15
Daar Khutuck,

Şu an helvanı yemiyorsak ya da hastahane ziyaretinde değilsek bunun sebebi, senin motorunla beraber aracın arkasından kısmen de olsa kaçabilecek konumda durmuş olmandır.
Örneklersek, onun seni görmediğinden yola çıkarak ortada veya solda olman bir şey değiştirmeyecek aksine canına zarar gelecekti.
Çünkü ayna kontrolünü beceremeyen sürücünün yok sağı yok solu yok ortası pek farketmez.
Senin ve motorunun sağlıklı olması, aslında üzüldüğün bu olayda kararlarının doğruya yakın olduğunu gösteriyor.
Asıl olan şu, görünmez olduğumuz varsayıp, olası tüm riskleri bir santranç oyuncusu gibi değerlendirerek gerekli hamleleri yapmalıyız.
Seninki pata bitmiş, bu sefer şanslısın.
Kızgınlığın ise yaşadığın korkudan ve bu da gayet normal.
Geçmiş olsun demiyeceğim, şanslısın ve ikramiyen cebinde dikkatli harca onu.:wiinkk:

Teşekkürler abi.

4 senedir her dakika motora binmemin kattığı dikkat, tecrübe ve soğukkanlılık olmasa motorun sağına atlayıp ayağımı kurtaramayabilirdim. Bu sefer büyük oranda doğru refleksi gösterdiğimi düşünüyorum, umarım bir daha başıma böyle bir şey gelmez, gelirse de yine aynı refleksi gösterebilirim.

RunemagicK
17 Mart 2012, 02:19
az önce arabayla giderken sağ şeritte ve bi 10 metre önümden bir pizzacı motoru gidiyordu, ara sokaktan bir araba kafasını uzattı, motorcuyu görmesine rağmen yola daldı direk, eleman frene asıldı, bende refleksle selektör yaptım naapıyon lan diye ve durdum motorcunun yanında, bişeyler söylediler sanırım birbirlerine, adam arabadan inseydi bende inip motorcuyla beraber dağıtıcaktım ama neyseki olmadı öle birşey.
ayrıca bu sabahta bi coca cola kamyonu beni öldürmeye çalıştı ama beceremedi
dünde bir teyze sağa bakıp sola bakmayı düşünemedi (yada intihar etmek istedi:)) ve önüme atladı
felan filan. bitmez bizim motor maceraları:)

KaPTaNHaSaN
17 Mart 2012, 02:29
arka sağında değil, arkasında durmamak lazım 3 kez bana da geri geri vurdular.. artık hep solunda şöförün camının yanında duruyorum..

alp_tunay
17 Mart 2012, 04:25
Geçmiş olsun kutucuk....
Sen bayağı oldun artık... Bu kaçıncı badiren.... :mrgreen:
Dolanma arabaların sağında solunda... :)

Saydığın küfürlü cümleyi öğelerine ayırmak imkansız....:queen:
Hepsini bir solukta mı söyledin?.... :wiinkk:

Alper_tim
17 Mart 2012, 04:34
1.2.14. Sansürlenerek te olsa küfür, argo terim, maksadı aşan benzetme, sataşma, tartışma çıkarıcı söz, aşağılama vb. içerikler mesajlarınızda bulunamaz. Tehdit etmek, küfretmek, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu mesajlar ile din, dil, ırk ayrımına yönelik mesajlar yazmak, davranışlarda bulunmak yasaktır. MT forumlarının en belirgin özelliği kullanıcıların mesajlaşmalarında yakalanan belirgin düzeydir. Bu güzel çizgiyi korumak mutlaka kullanıcının görevidir