PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ellerin Kırılsın!!!

ramizan83
16 Mart 2012, 12:15
Konak Meydanı'nda kuş yemi satarak geçimini sağlayan engelli çift, 3 tekerlekli motosikletleri çalındığı için evlerinde hapis hayatı yaşıyor
http://i.tmgrup.com.tr/ya/2012/03/16/276x325/679598908748.jpg

METİN BURMALI (HABER MERKEZİ)

İzmir'in Gültepe semtinde oturan ve küçük yaşlarda geçirdikleri çocuk felci nedeni ile yaşamlarının geri kalanını yürüme engelli olarak sürdüren Mehmet (39) ile Arife Ulus (39) çiftinin hayatı 3 tekerlekli motosikletleri çalınınca adeta kabusa döndü. Ekmek tekneleri olan 3 tekerlekli engelli motosikletleri çalındıktan sonra evden dışarı çıkamadıklarını söyleyen Ulus çifti, "Hırsız yakalandı ama motorumuz bulunamadı. O bizim adeta bacaklarımızdı. Yürüyemediğimiz için o motor olmadan evden dışarı da çıkamıyoruz. Haftalardır evde hapis hayatı yaşıyoruz" diyerek mağduriyetlerini dile getirdi.

BÜYÜK BİR DARBE
Birçoğumuzun tarihi Konak Saat Kulesi'nin yanından geçerken gördüğü ancak çoğu zaman hiç dikkat bile etmediği kuş yemi satıcılarından biri olan 2 çocuk babası Mehmet ve eşi Arife Ulus'un, başına gelen hırsızlık olayı yürek burktu. Bundan yaklaşık 2.5 hafta önce Mehmet Ulus'un her zaman kapısının önüne bıraktığı 3 tekerlekli engelli motosikleti, evlerinin önünden çalındı. Ailesinin geçimini Tarihi Konak Saat Kulesi'nde kuş yemi ve su satarak sağlamaya çalışan Mehmet Ulus'a bir darbe de hırsızlar tarafından vurulmuş oldu.

"ZORDA KALDIK"
Ulus çifti polise başvurarak vicdansızlardan şikayetçi olurken, Ö.A. (18) hırsızlık zanlısı olarak yakalandı. Ancak Arslan'ın gösterdiği yerlerde motosiklet bulunamadı. Ulus çifti ise ayaklarını yerden kesen motosikletin halen bulunmamasından dolayı zor durumda olduklarını söyledi. Küçük yaşlarda çocuk felci geçiren 13 yıllık eşi Arife Ulus'un da kendi gibi yürüme engelli olduğunu ifade eden Mehmet Ulus, önceleri 3 tekerlekli motosikletleri ile kuş yemi ve su satışı yaparak geçimlerini sağladıklarını, hatta gezmek için ailece o motosiklet ile zaman zaman dışarı çıkıp hava alabildiklerini anlattı. Hırsızlık olayından sonra evden dışarı çıkamaz hale geldiklerinin altını çizen Mehmet Ulus, yetkililerden yardım istediklerini söyledi.

"YARDIM EDİN"
Bu zamana kadar hiç kimseden en ufak bir maddi destek almadıklarını ancak son olayla birlikte iyice mağdur olduklarını sözlerine ekleyen Ulus çifti, hayırsever vatandaşlardan yardım beklediklerini belirttiler. "Bu araç sayesinde engellerimizi aşıyorduk ancak vicdansızlar önümüze yine engel koydu" diyen Mehmet ile ev hanımı olan eşi Arife Ulus, iki haftadır evde hapis hayatı yaşadıklarını ve en yakın zamanda ayaklarını yerden kesecek 3 tekerlekli bir motosikletin sahibi olmayı hayal ettiklerini ifade ettiler.

"Ruhsatsız motosikleti kullanamıyoruz"
Çalınan bu motosikletlerinden önce 4 bin lira banka kredisi çekerek yine 3 tekerlekli bir motosiklet aldıklarını anlatan Mehmet Ulus, "Ancak plaka ve ruhsat işlemleri yaptırmak istediğimizde aracın uygunluk belgesi bulunmadığı için polis motosikletimizi aldı. Bu motosikleti geçtiğimiz günlerde geri aldık, ancak ruhsat ve belgeleri olmadığı için o motosikleti kullanamıyoruz. Çalınan motosikletimizin böyle bir sorunu yoktu. Belgeleri tamdı" dedi.

kaynak:http://www.yeniasir.com.tr/UcuncuSayfa/2012/03/16/ellerin-kirilsin

kadir_6660
16 Mart 2012, 12:20
cuma cuma bela okumak istemiyorum sadece Allah ıslah etsin ... yazık onların insanlıklarına yazıkk
emniyetinde bi yardımcı olması lazım buna ama inşallah farkederler

eren özer
16 Mart 2012, 12:45
Ya Nasıl Pis Bir Toplum Olduk Böyle Ya Ben Artık Türkiyede Yaşamak İstemiyorum Aynı Şartlarda Avrupamı Türkiyemi Avrupa Derim Bu Ne ya Böyle :Sokakada Yürümeye Korkar Olduk
Yaşlı Teyzelerimizin Emekli Maaşı İçin Öldürüldüğü
Küçük Çocukların organların alınması için öldürüldüğü
Taksizilerimizin Öldürülüp Arabalrının Çalınması
Engelli Arkadaşımızın Ayağı Tabir edebileceğimiz Motosikleti
Bir Birene Düşman Olmuş Zihniyetler
Daha Sayacak Çokkk Şey Var bu Ülkede.........

biglebowski
16 Mart 2012, 12:48
Devletin yardim kriterlerine uymazsa yardim etmeyebilirler. valilige gerekli basvuruda bulunup devlet yardimi almalari icin ne yapmalari gerektigini ogrenmek lazim. bir yakinlari, yoksa herhangi bir vatandas onlar icin gidip gerekli basvuruyu yapabilir. bir takip etmek lazim tabi. yardim eli uzanana kadar ne yer ne icerler. hicbir yardim yapilmazsa Admin bir kampanya baslatsin, versinler bir hesap numarasi, yatirsin herkes gonlunden ne koparsa. alinsin bir uc tekerli motosiklet ya da ikinci el iki tekerli bir motosiklet uc tekere donusturulsun. mesela 5000 kisinin katilimiyla kisibasi 2 liradan 10.000 lira toplanabilir. o kadar aktif katilimci yok derseniz herkes gonlunden kopani verir, o da bir katki olur... izmirde konunun takipcisi olunur ve buradan bilgi verilirse herkes elinden geldigince yardimci olmaya calisir...

ZIPPIRMAN
16 Mart 2012, 12:52
Ya Nasıl Pis Bir Toplum Olduk Böyle Ya Ben Artık Türkiyede Yaşamak İstemiyorum Aynı Şartlarda Avrupamı Türkiyemi Avrupa Derim Bu Ne ya Böyle :Sokakada Yürümeye Korkar Olduk
.

Eren kardeş
zaten Türkiyede yaşamıyorsunki,değişti o
TÜRK'ü ye hatta, bitir oldu )

---------- Post added at 10:52 ---------- Previous post was at 10:48 ----------

Devletin yardim kriterlerine uymazsa yardim etmeyebilirler. valilige gerekli basvuruda bulunup devlet yardimi almalari icin ne yapmalari gerektigini ogrenmek lazim. bir yakinlari, yoksa herhangi bir vatandas onlar icin gidip gerekli basvuruyu yapabilir. bir takip etmek lazim tabi. yardim eli uzanana kadar ne yer ne icerler. hicbir yardim yapilmazsa Admin bir kampanya baslatsin, versinler bir hesap numarasi, yatirsin herkes gonlunden ne koparsa. alinsin bir uc tekerli motosiklet ya da ikinci el iki tekerli bir motosiklet uc tekere donusturulsun. mesela 5000 kisinin katilimiyla kisibasi 2 liradan 10.000 lira toplanabilir. o kadar aktif katilimci yok derseniz herkes gonlunden kopani verir, o da bir katki olur... izmirde konunun takipcisi olunur ve buradan bilgi verilirse herkes elinden geldigince yardimci olmaya calisir...

Ağzımdan aldın konuyu
haydi adminim
benden buraya mebla yazmayayım üç haneli lira
biz bu parayı kat kat toplarız.

toplanan paralar keriz fenerine dönmesin ama haaa yerine ulaşsın
zira bunlarda fener parası gibi yardım parasıdır vabali ağırdır

immortalboss
16 Mart 2012, 12:57
Bu forumda bile toplayabiliriz arkadaşlar bunu.Ben de öğrenciyim.Ben de yardım yaparım.Ne tür bir insan(insan mı bilmem) engelli bir vatandaşımızın aracını çalar ki...Tahminen bu 3 tekerlekli bir mobylette türü motosiklettir.Hep beraber bir şeyler yapabiliriz aslında.

ZIPPIRMAN
16 Mart 2012, 13:00
Bu topic patlamaz

stepfunk
16 Mart 2012, 13:01
Bunu yapanları Allaha havale ediyorum. Allah bildiği gibi yapsın.
Bencede kendi aramızda yardım toplayabiliriz. Hatta toplayalım.
Herkes bir paket sigara parası bile verse yeter.

Bu iş için site yönetiminden organizasyon talep ediyorum.

tigermbz
16 Mart 2012, 13:11
önce izmirin gültepe semtine yakın bir arkadaşın şahıslara ulaşıp su soruları cevaplandırması lazım:

motosikleti mi alınacak? mevcut motosiklete uygunluk belgesi mi
şahısların sosyal güvencesi var mı?
yoksa:
2022 için başvuru yapmışlar mı?
sosyal yardımlaşma vakfından yardım alıyorlar mı?
yine sosyal yardımlaşma vakfınca sağlanan sakat arabaları var, buna müracaat etmişler mi?

Uğur
16 Mart 2012, 13:27
Ayıptır,günahtır arkadaş,ne istersiniz, bu insanların ekmek teknelerini ellerinden alırsınız,böyle şerefsizlik,alçaklık olmaz ki... ::angry2::
Konunun takipçisi olmak lazım,gerekirse denildiği gibi motosiklet için kampanya başlatılabilir..
Koskoca MT'de herkes bir paket sigara parası ayırsa,bu insanları mutlu etmeye yeter de artar bile...

stepfunk
16 Mart 2012, 13:27
İzmir MT'den varmı ulayabileceğimiz birileri?

BIYIKLI
16 Mart 2012, 13:34
İzmir bir organizasyon yaparsa elimden gelen maddi desteği veririm!

tr100a
16 Mart 2012, 13:39
evet maddi destek yapabiliriz izmirlililer hadi bakalım konuyu araştırabilecek varmı

maximus1981
16 Mart 2012, 13:58
Evet maddi destek anlamında elimizden geleni yapabiliriz. sadece organizasyon yapacak arkadaslar lazım

aparat
16 Mart 2012, 14:06
Allah larından bulsunlar şerefsizler...ne istersiniz engellinin aracından...

izmir MT deki arkadaşlarımız bi araştırsın konuyu,üzerimize düşen neyse elimizden geldiğince yaparız...

safakk
16 Mart 2012, 21:56
yarın gazeteyi arayıp bu ailenin yerini yurdunu öğrenmeyi planlıyorum daha sonra müsait olduğum bi vakit yapabileceğim birşey varmı diye uğramayı düşünüyorum. En azından izmir mt olarak herkes gönlünden koptuğu kadar yardımcı olsa yinede işlerini görecek bi motosiklet veya daha fazla ihtiyaç duydukları birşeyi karşılayabiliriz.

İzmir mt den çok tanıdığım yok grubun içersinde daha aktif olan birinin bu konuya bi göz atması daha iyi olur.

Allah yardımcıları olsun türkiyede engelli olmak cidden çok zor

endrucu52
16 Mart 2012, 22:31
sa arkadaşlar habari okudum lafı uzatmaya gerek yok busitenin farkını görelim buişi organize etsinler şeffaf birşekilde ben iflas etmiş biriyim şuan borç ödüyorum ama bu kardeşlere yemem içmem yardım ederim gücüm nispetinde adminlerden mesej bekliyorum . rabbim yar ve yardımcıları olsun..

samet10
17 Mart 2012, 00:09
hay lanet olsun ya :(

düşe düşe o kadar mı düştüler o kadar mı insanlıktan nasiplerini almamışlar ya :(

jam session
17 Mart 2012, 00:20
Bu topic patlamaz
Patlar, patlar... Umudunu yitirme sen abi.
Gerekirse izmir'i bile ararim yarin.
İhtiyaclari belirlesin, hep beraber adabiyla yardimci oluruz insallah.

klm644
17 Mart 2012, 00:26
Yardım konusu gündeme gelirse bende katılmak isterim.:)

ZIPPIRMAN
17 Mart 2012, 00:31
Patlar, patlar... Umudunu yitirme sen abi.
Gerekirse izmir'i bile ararim yarin.
İhtiyaclari belirlesin, hep beraber adabiyla yardimci oluruz insallah.

inşallah
gün bitti daha ilk sayfadayız
laf ebeliği olsa küfür olsa şimdiye çoktan kilit bile yemişti topik
malum ortalıkta birsürü klavye delikanlısı var lafa gelince
icraata gelince tısss)) insanlık adamlık dersi vermeye gelince ohooo mangalda kül kalmaz

Raphae1
17 Mart 2012, 01:09
Bir insan nasıl bu kadar vicdansız olabilir anlamıyorum. Aslında Vicdan duygusu olmayana insan bile denmez . İnsancıklar(insan takliti yapan mahlukatlar).

osmanba
17 Mart 2012, 01:12
Benim bildiğim bu konuda yardım toplamak için İzmir valilik makamından izin alarak banka hesabının açılması gerek. Bu iş için İzmir MT. yetkilileri önayak olursa eminim ki sitemizden beklenenin üstünde yardim toplanacak ve bu insanların mağduriyeti önlecek gönülleri yeniden mutlu edilmiş olacaktır.
Sn. yetkili arkadaşların girişimlerini bekliyoruz.

alperarıcan
17 Mart 2012, 03:35
onları yakalayıp freni olmayan motorla hız yaptırcan

-unnamed-
17 Mart 2012, 11:47
Allah yardimcilari olsun...
izmir mt konuya el atsa iyi llacak...
elimizden geldigince yardimci olmaya calisiriz...

FinalCUT
17 Mart 2012, 13:47
Bence o kadar resmiyete gerek yok...
Bi seferde mangal için toplanmayızda para toplamak için toplanırız..
Burdan izmirde bi arkadaşa gönderilir para..Ordandan yerine..

Uğur
17 Mart 2012, 13:57
Güncel.....

XBARACUDAX
17 Mart 2012, 14:28
Madur aileyi izmirdeki MT Dostlarımız Araştırsın Ne Lazımsa Onagöre Her Şekilde Yardımcı Olacağımıza İnanıyorum.Ayrıca bunu Öncelikle Kendi aramızda belirlememiz lazım katılımcı sayısı,miktar,limit sonradan biz yaparız ederiz deyip 3-5 kişiyle ortaya çıkmayalım yani kısacası MT grubu yardım edeceğiz deyip yaptığımız iş devede kulak kalmasın. Sitemizi de düşünelim.

Bende Varım

ramcoo86
17 Mart 2012, 14:31
bekliyoruz....

COQ
17 Mart 2012, 14:37
Gereken yapildi arkadaslar.
Kisa süre sonra yeni araçlarina kavusacaklar.
Içiniz rahat olsun.

XBARACUDAX
17 Mart 2012, 15:03
Gereken yapildi arkadaslar.
Kisa süre sonra yeni araçlarina kavusacaklar.
Içiniz rahat olsun.

Gelişmelerden Bizide Haberdar Edersen Seviniriz.

immortalboss
17 Mart 2012, 15:52
İlkay üstadım bize de biraz bilgi aktarır mısın?
Finalcut arkadaşımız da doğru söylüyor.Mangal,piknik için bir araya gelen gruplar bu sefer de yardım eli uzatmak için gitsinler.Şu forumda herkes 5 lira verse var ya...Yeni bir ev bile açarız.Eğer bir hesap numarası vs. olursa ben harçlığımdan ayırdığımı verebilirim hiç düşünmeden.Konunun takipçisiyim.

COQ
17 Mart 2012, 16:14
Arkadaslar ben haberi görünce yeniasir gazetesini arayip bilgi aldim.
Daha sonra Izmir'de bir kaç arkadasimla telefon görüsmesi yaptim.
Hemen harekete geçtiler.
Fakat asil kiyagi Konak belediye baskani yapti.
Aracin alimini o üstlendi.
Konya'da bir firmaya siparis verildi.
Bunun disinda belediye, yeni motosikleti muhafaza edebilmeleri için, sokakta bir düzenleme yapacak.
Bunun disinda yardim sever arkadaslar tarafindan maddi ihtiyaçlari da giderildi.
Artik bundan sonra size düsen, Konak meydanina yolunuz düserse, kuslara yem atmaktir.
Baska bir sorun olursa ben surekli haber aliyorum, size de burdan bildiririm.

XBARACUDAX
17 Mart 2012, 16:38
Hemen harekete geçtiler.
Bunun disinda belediye, yeni motosikleti muhafaza edebilmeleri için, sokakta bir düzenleme yapacak.
Bunun disinda yardim sever arkadaslar tarafindan maddi ihtiyaçlari da giderildi.
Artik bundan sonra size düsen, Konak meydanina yolunuz düserse, kuslara yem atmaktir.

Açıklamaların İçin Teşekkür ederim bir nebze olsun içimiz rahatladı . Ayrıca Buradan KONAK BELEDİYE BAŞKANINA Sonsuz Teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

ramizan83
17 Mart 2012, 20:29
[QUOTE=XBARACUDAX;2613452]Açıklamaların İçin Teşekkür ederim bir nebze olsun içimiz rahatladı . Ayrıca Buradan KONAK BELEDİYE BAŞKANINA Sonsuz Teşekkürlerimizi bir borç biliriz./QUOTE]
Allah (c.c.) yardım edenlerden razı olsun, inş o hırsızlıgı yapanlarda bu haberi okuyup çok pişman olmuşlardır. onlarıda ıslah eylesin inş...

Okan Sinan Ocan
17 Mart 2012, 20:44
:P
Hemen harekete geçtiler.

Muhalifsin ama büyük ADAMSIN kardeşim :cat:, çook uzak diyarlardan şu anda evinden çoook uzaklarda olan benim gözlerimi yaşartmayı başardın. Alnından öpüyorum seni.:rendeer:

Sevgilerimle

Levsy
17 Mart 2012, 21:41
Oturduğumuz yerden takdir etmek çok daha kolay, o yüzden ben sadece bunu yapıyorum coq, helal olsun sana.
Belki ben de bir gün yerimden kalkarım.

Komutan1968
17 Mart 2012, 23:57
Sipariş için Konya'dan bir firma yapıyor demiş arkadaşlar. Ben Konya'dayım takip edilecek bir şey gerekirse bildiriniz...

osmanba
18 Mart 2012, 00:31
coq İlgin için teşekkürler arkadaşım. Yardim yapan arkadaşlardan da Allah razi olsun ve kat kat fazlasını versin.
Şayet neticeye varılmamış olsaydı bizlerde elimizden geleni yapmaya çalışaktık. İnşallah birdaha üzülmezler.

erro
18 Mart 2012, 00:35
konuyu buraya taşıyan arkadaşa da vesile olduğu için teşekkürler...

klm644
18 Mart 2012, 00:52
Elinize yüreğinize sağlık.

Raphae1
18 Mart 2012, 01:18
Hemen harekete geçtiler.
Baska bir sorun olursa ben surekli haber aliyorum, size de burdan bildiririm.Çok güzel bir haber. Helal olsun coq üstad.

tr100a
18 Mart 2012, 03:03
bravo cog helal sana

immortalboss
18 Mart 2012, 14:22
Süper yapmışsın İlkay üstadım.:rendeer:
İşte böyle olmalı her şey.İnşallah sana çok çok daha fazlasını versin Allah.