PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Japon derken yine bir İtalyana tutuldum

ambiante
15 Mart 2012, 21:43
Yakın zaman içerisinde Vespa GTV 300i olan motorumu satmıştım. Z1000 almak üzere yoğun bir araştırma içerisindeydim. Bugün hanımı da alıp Kawasaki bayiisine gitmeden önce aklımı karıştıran Ducati showroom a gitmeye karar verdim ve olan oldu :)

Ducati Moster 796 i görünce bir tutku başladı aramızda. Kawa bayiye gitmeden Ducati için kaporamı bırakıp çıktım.

Bunun sebepleri arasında en büyük nedenlerden biri bütçe ve Kawa Türkiye organizasyonudur. Koca Türkiye de sıfır Z1000 sadece 1 tane.Hangi bayiyi arasam Kızıltoprak da 1 tane var orda görebilirsiniz dedi. Fuara katılmamaları falan bir soru işareti vardı kafamda. Ducati-korlas inanılmaz bir showroom. Bütün modellerden renk renk mevcut. Bana çok güven verdi ve makinede çok hoşuma gidince bu 2 silindirli italyan ile bir beraberliği başlattık.

http://666kb.com/i/c23ofkib3ayqzcgo2.jpg

http://666kb.com/i/c23oftjxd8bgpby3m.jpg

binbaki
15 Mart 2012, 21:45
neye niyet, neye kısmet.. :)
hayırlı olsun..
çok da güzel motosiklet.. kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..

kanucan
15 Mart 2012, 21:48
Aşırı şekilde marka fanatikliğim yoktur.Ducati'ye özel ilgim vardır sadece.:P Şahsen naked tarzında doğru seçimi yapmışsınız.
Hayırlı olsun.Kazasız sürüşler.

Felon
15 Mart 2012, 21:50
Tekeriniz düz bassın,motosiklet değil monster almışsınız :)

Mr.cihans
15 Mart 2012, 21:52
cok guzel bır makına fuarda hedıye edıyorlarduı yanılmıyorsam cekılıse katıldımda arayan nerde... Neyse hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız gunlerde.

UNdocab
15 Mart 2012, 21:55
kaç km de bir bakıma girmesi lazım ve korlasta kaça patlıyor standart bir bakım biliyor musunuz?

ambiante
15 Mart 2012, 21:57
Tüm iyi dilekler için çok teşekkür ederim.
Servis biraz tuzlu(vespaya göre)
1000km.de Servise çağırıyorlar. Bunda yağ ıvır zıvır var. 250 TL
Bir sonraki 6000 km olunca

BIYIKLI
15 Mart 2012, 21:58
Hayirli olsun tekerine tas degmeye, gule oynaya kullanasin! Ilginctir bende bir klr650 ile pazarliga girisip o inat ben inat ortada bulusamadiktan ve ulen bu kawa zaten fuara bile katilmadi dedikten sonra gittim italyan aldim.. Kucuk bi italyan ama ileride senin gibi buyuturuz ins.:)

safakk
15 Mart 2012, 22:00
hayırlı olsun valla yakışıklı motormuş güle güle kullanın kazasız belasız :)

two-wheeler
15 Mart 2012, 22:37
hava soğutmalı ve Ducati mühendislerinin çok övündükleri L2 makine mevcut. farklı bir tarz .dikkat çekici. hayırlı uğurlu olsun.bir kötü yanı kirlendiğinde temizlenmesi çok güç.o kadar girinti çıkıntı varki. bu bakımdan vespayı arayacaksınız.:cherry:

Aykut009
15 Mart 2012, 22:47
hanım kızmasın, o motosiklet tek kişilik sonuçta :D
güle güle kullanın, kaskınız asfalt yüzü görmesin :)

sessizsakin
15 Mart 2012, 23:03
bence seçiminiz çok iyi bir yönde değişmiş. hırpalamadan kullanırsanız çok uzun yıllar saat gibi çalışacak bir motosiklet. V2 motor karakteri başkadır :)...

zeda3000
15 Mart 2012, 23:08
Cok kotu bir secim olmus. Bir kere bagimlilik yapiyor. Ducatiden baska bir motor dusunemiyorsun. Bardagindan tshirtune Ducati yazan seyleri almaya basliyorsun. Salak sacma bir adam olup cikiyorsun. Bu kadar yan tesiri olan bir motor markasini tercih etmek cidden yanlis. Saglik bakanligina defalarca sikayet ettik bagimlilik yapiyor diye , ilgilenen yok. 1000cc + Ducatilere bakarken altin vurus yaptiginin farkinda bile olmayacaksin. Baska motora binerken aldtiyor gibi pismanlik duyacaksin. Keske hic almasaydin. Ne ise yinede hayirli olsun diyelim.

Halil Karamanoğlu
15 Mart 2012, 23:08
en güzelini yapmışsın tebrik ederim hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela göstermesin.
italyanların motosiklet ve araba konusunda çok hoş tasarımları var. şu vespa mesela efsane, ducati desen son derece özgün. çoğu markaların motorları birbirine benziyo, marka logosu görünmeden tanımak hayal neredeyse.

eren özer
15 Mart 2012, 23:14
Hocam Seçim Senin Bizlere Sadece Hayırlı Olsun Demek Düşer AMA
Herkezin Kalbinde Bir KAWASAKİ yatar Hemde Z1000 O nun Hafası Yeterdi :)

ambiante
15 Mart 2012, 23:16
Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

@zeda3000 ironiniii algılayana kadar 1-2 sn de olsa dibe vurdum.

Bu arada tek kişilik değil motor.

forewer
15 Mart 2012, 23:20
Ah be ducati bir gün 4 silindire geçecek misin acep?...(pek sanmıyorum şahsen:) ) hayırlı olsun bu arada:cat:

search16
15 Mart 2012, 23:21
İtalyan ateşi başkadır. Aşkı yakıcıdır.:cat:

eren özer
15 Mart 2012, 23:22
Ah be ducati bir gün 4 silindire geçecek misin acep?...(pek sanmıyorum şahsen:) ) hayırlı olsun bu arada:cat:
Hacı Özellikle 2 Silindir Üretiyorlar Bir Yerde Türkler Tanıtmıştı TMM eMİN Değilim ama ağarlığa yakıta Tasarrufu varmış

barbar74
15 Mart 2012, 23:51
hayırlı ugurlu olsun cok mükemmel bi makine
allah kaza bela vermesin.

sessizsakin
15 Mart 2012, 23:52
silindir sayısı az, silindir çapı büyük. silindir çapı büyük, tork çok. tork çok ivme çok. ivme = beklenti :)... 1000 cc motor alıp millet her gün 300'e çıkmadığına göre, insanların yüksek cc'den beklentisi ne? daha çok ivme. 2 silindir V motor en çok ne sağlıyor? tork. tork ne işe yarıyor? ivme... :)

mete_han
15 Mart 2012, 23:55
yanlış anlamayında makinanın benim için nedense pek bir cezbedici özelliği yok...zevk meselesi tabi...ama bişeye benzemiyor tasarım yahu...hilkat garibesi gibin...:P

şu model daha ihtişamlı sanki...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ducati-ducati-istanbul-korlas-49365252/detay

şu model da sanki hem yer hem gök makinası gibi...multstrada...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ducati-ducati-istanbul-korlas-62329905/detay

tigermbz
15 Mart 2012, 23:57
yanlış anlamayında makinanın benim için nedense pek bir cezbedici özelliği yok...zevk meselesi tabi...ama bişeye benzemiyor tasarım yahu...hilkat garibesi gibin...:P
aynen şekerim, mundar bunlar :P
hayırlı olsun

c3nk
15 Mart 2012, 23:58
off off harika bir tercih, hayırlı olsun güle güle kullanın :)

mete_han
16 Mart 2012, 00:01
aynen şekerim, mundar bunlar :P
hayırlı olsun

monstırları gözünden düşüren şey eski modellerin 7000 e bile müşteriyi zor bulmaları...gözümdeki imajı yerle bir yani...:P

tigermbz
16 Mart 2012, 00:03
monstırları gözünden düşüren şey eski modellerin 7000 e bile müşteriyi zor bulmaları...gözümdeki imajı yerle bir yani...:P
bir ara sahibinden.com da 8.000 liraya düşmüştü bir 749, aynı gün satıldı
8.000 liramın olmadığına yandığım tek gündür

mete_han
16 Mart 2012, 00:06
bir ara sahibinden.com da 8.000 liraya düşmüştü bir 749, aynı gün satıldı
8.000 liramın olmadığına yandığım tek gündür

banada sormuştun alammı falan diye ama çapının bu makinanın hurdasına bile yetmeyeceğini bildiğimden olumsuz mütalaa bildirdim...:P

tigermbz
16 Mart 2012, 00:09
banada sormuştun alammı falan diye ama çapının bu makinanın hurdasına bile yetmeyeceğini bildiğimden olumsuz mütalaa bildirdim...:P
olumsuz mütalaarını yesinler
sana kalsa cbf150 den gayrısı yalandı bize
bereket versin ki gene bir italyanla haşırneşiriz :cherry:

Alper Kaya
16 Mart 2012, 00:11

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ducati-ducati-istanbul-korlas-49365252/detay

şu model da sanki hem yer hem gök makinası gibi...multstrada...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ducati-ducati-istanbul-korlas-62329905/detaymetehan abi monster öle bi aletki ilk gördüğünde beğenmesende her gördüğünde beğenin 1 kat daha artıyor hele kalkışını torkunu sölemiyorum bile 696dan bahsediyorum 796 ondanda 100cc daha fazla ::D

mete_han
16 Mart 2012, 00:14
olumsuz mütalaarını yesinler
sana kalsa cbf150 den gayrısı yalandı bize
bereket versin ki gene bir italyanla haşırneşiriz :cherry:

İtalyanların sadece skutırlarına hayranım...evet mabad yeri battı bi taraflarıma...elden ayrı bi makinan var...

xawa
16 Mart 2012, 00:18
hayırlı olsun.darısı başıma artık.

mete_han
16 Mart 2012, 00:20
696dan bahsediyorum 796 ondanda 100cc daha fazla ::D

akşam akşam güldürdün beni he...bir actıva torku daha fazla öylemi...:P yav işte şu monstırların 2.eldeki follofoş hali benim algımdaki marka model imajınıda zedeledi...:P

ambiante
16 Mart 2012, 01:25
Herkese çok teşekkürler :) Çok keyifli yorumlar var konuda :)

Bu model inanılmaz ama fiyatları da inanılmaz :)

Bu modele kadar Streetfighter modeli daha var. Gerçekten insanın ağzının suyunu akıtan modeller.

Motorsiklet olayı gerçekten kullanıcısının/hayranının tarzını geniş yelpazede ortaya koyan bir tutku.

inzell
16 Mart 2012, 01:27
En iyisini yapmışsınız Japon'a para verirken iki kere düşünmek gerek.

eren özer
16 Mart 2012, 01:33
Vallaha Mete Abi Yazana Kadar Bende Yazmak İstememiştim Ama Pandoranın Kutusu Açıldııı Haniiimmm
Abicim Avrupada en çok tutulan ve Adı Kawasaki ile Başlayan ----Z1000----- dururken Bu Alırnır MI be YA :s

ambiante
16 Mart 2012, 01:41
Vallaha Mete Abi Yazana Kadar Bende Yazmak İstememiştim Ama Pandoranın Kutusu Açıldııı Haniiimmm
Abicim Avrupada en çok tutulan ve Adı Kawasaki ile Başlayan ----Z1000----- dururken Bu Alırnır MI be YA :s

:)

Bu işler biraz pazarlama ve imaj işleri. Kawa çok Türkiye de maalesef kötü yönetiliyor. Kawa satan ve Ducati satanları görünce ister istemez insan etkileniyor. Bu süreci anlatmak çok zor. Bunun içine girip yaşamak lazım. Paran cebinde hazır ama motor yok!!!

jam session
16 Mart 2012, 01:43
Hadi hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.
Bize de bir gün 848 evo nasip olur di mi? :)

eren özer
16 Mart 2012, 01:48
:)

Bu işler biraz pazarlama ve imaj işleri. Kawa çok Türkiye de maalesef kötü yönetiliyor. Kawa satan ve Ducati satanları görünce ister istemez insan etkileniyor. Bu süreci anlatmak çok zor. Bunun içine girip yaşamak lazım. Paran cebinde hazır ama motor yok!!!
Neyse Paşa İlk Yorumumdada yazdığım gibi Biz Ne Dersek Diyelim Senin Hangisi Hoşuna Gittiyse Bilki Odur İyi Senin İçin Gerisi Teferruattır

ambiante
16 Mart 2012, 01:58
Umarım herkes "işte bu benim motorum" diyebileceği bir motora sahip olur.

pistolpitt
16 Mart 2012, 02:09
hayırlı olsun, rodajı bile tamamlanmadan 2. ele düşen italyanları merak ederim. Ancak umarım sizin mutluluğunuz yıllarca sürer, defalarca "İşte bu benim motorum" dersiniz.

mali_181
16 Mart 2012, 02:29
Hayırlı uğurlu olsun harbiden de monster yani şuna baksana :)

Arjantinli69
16 Mart 2012, 03:35
hayırlı olsun kazasız belasız kullanımlar.
italyan harbiden işini biliyor ürettigi oto'lardan belli.insanı fena cezbediyor.
99 senesinde ww golf alıcaktım bir arkadaşım sen seversin hızı dedi bana AlfaRomeo aldırdı O sene bu sene 10.AlfaRomeo'ya binmekteyim :) çok kötü bir durum.çok fena bağımlılık yapıyor altındaki güç.