PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sabrımın son noktası....

vicuna
13 Şubat 2012, 15:58
Merhaba arkadaşlar bir heves edip ramzey gy 150 aldık bilenler bilir. Başım bir türlü dertten kurtulmadı hergün yeni bir sorunla karşılaşıyorum. Her sorunuda servis ordan uydur buradan uydur yapıyor neyse insanız sonuçta küçük yer dedik anlayış gösterdim ama bu son olay beni iyice çığrından çıkardı.. kısaca anlatmak istiyorum motorum uzun süredir aşırı fazla benzin tüketimi var benzin tüketiyor dedik ya bize herkes yeni motor yakar abi zamanla alışır dedi kullandık bugün kafama takıldı şöyle kabataslak bir inceleyim dedim motoru çıkardım sehpaya altına eğilir eğilmez nede göreyim depo benzin sızdırıyor. bunu farketmem beni hem sinirlendirdi hemde büyük bir kazadan kurtulduğumu farketmeme sebep oldu. Malum o sızıntıya gelecek bir kıvılcım depodaki basıncla beraber alev almama neden olurdu. Sözün özü bu böyle olmayacak. Yetkili satıcıyı başta olmak üzere dava acmayı düşünüyorum

HaydarBıçak
13 Şubat 2012, 16:12
Allah korumuş erken fark etmişsiniz dava açmak en büyük hakkınız zamanınız ve paranız varsa sonuna kadar uğraşın

gökrider
13 Şubat 2012, 16:20
banlanmamk için susuyorum.. geçmiş olsun

zongoku
13 Şubat 2012, 16:46
Dostum büyük geçmiş olsun. Erken fark etmen seni birçok şeyden korudu her türlü hakkını aramalısın bu nedir ya.

F54
13 Şubat 2012, 16:56
benimde mondial karböratör gevşetiyordu bi gün ışıklarda bi bakarım silindirden duman geliyor ne göreyim benzin damlıyor:santa:
hemen stop edip sıktım ama dertler bununla bitmedi daha birçok sorun durduk yerde en sonunda sattım mahkeme parasını fiyattan düştüm en azından şimdi çinli almak isteyene alma diyorum insanlar ya çinliler iyi güzel gezdiriyor daha ne olsun diyor bende kendin bilirsin diyorum honda yamaha kawasaki suzuki nin nasıl marka olduğunu daha iyi anladım :cat:

mali_181
13 Şubat 2012, 17:41
Büyük geçmiş olsun Allah tan erkenden farketmişin kesinlikle dava açmalısın

tigermbz
13 Şubat 2012, 18:04
ilk motorum çin malıydı
bir gün titreşim yüzünden motor bloğu bağlantılarında oluşan çatlamaları kaynak ettiriyorum, birden alev aldı motor
tamirhanede kim varsa dışarı kaçtı o an
motoru yatırdım, yanda köpüklü su dolu kova vardı boca ettim üstüne
tamirci arkadaş ta cesaret alıp geldi bizim montu kalan alevin üstüne vurdu söndürdük
aynı sorundan
depoda çatlak oluşmuş ve benzin aşağı akmış

vicuna
13 Şubat 2012, 19:17
yarın sabah gidip davayı başlatıyorum. sürecte oluşan gelişmeleri burada aktaracağım arkadaşlar..

siyahatmaca
13 Şubat 2012, 19:24
Geçmiş olsun...

babaçi
13 Şubat 2012, 19:37
kimdi o geçen xl200 ile ramzeyi karşılaştıran

geçmiş olsun arkadaşım

Tam35scream
14 Şubat 2012, 02:53
geçmiş olsun ciddi bir problemi erken farketmeniz güzel. paranız ve vaktiniz varsa bende bu işin peşini bırakmayın derim.

kimdi o geçen xl200 ile ramzeyi karşılaştıran

geçmiş olsun arkadaşım

ahahahahahahahah gece gece baya güldüm :D

kkorhann34
14 Şubat 2012, 02:59
Çok Çok Geçmiş Olsun Hakkınızı Sonuna Kadar Arayın..

rapidhacker5
14 Şubat 2012, 09:36
dur.... çinciler nerede şimdi?

pufcu
14 Şubat 2012, 10:44
hırdavatcılarda war çelik macun diye geçer sarı ve yeşil renkte bunu eişt miktarda koparıp elinde yoğuruyorsun tamamen yeşil renkte oluncaya kadar ve yüzeyi nemden ve sudan ayır ve macunu elinde top şeklinde yap ve yüzeye koy elinle dağıt daha sonra kenardn taşanlrıda temizle mükemmel bir macundur

http://images.gittigidiyor.com/3598/Celik-Macun-404-Power-Mix-40-Gr__35980261_0.jpg

vicuna
14 Şubat 2012, 10:52
hırdavatcılarda war çelik macun diye geçer sarı ve yeşil renkte bunu eişt miktarda koparıp elinde yoğuruyorsun tamamen yeşil renkte oluncaya kadar ve yüzeyi nemden ve sudan ayır ve macunu elinde top şeklinde yap ve yüzeye koy elinle dağıt daha sonra kenardn taşanlrıda temizle mükemmel bir macundur

http://images.gittigidiyor.com/3598/Celik-Macun-404-Power-Mix-40-Gr__35980261_0.jpg

çok teşekkür ederim ama kendim veya sonradan birşeyler yapıp sorunu çözmek istemiyorum.

piyanist_irf
14 Şubat 2012, 11:00
benimde mondial karböratör gevşetiyordu bi gün ışıklarda bi bakarım silindirden duman geliyor ne göreyim benzin damlıyor:santa:
hemen stop edip sıktım ama dertler bununla bitmedi daha birçok sorun durduk yerde en sonunda sattım mahkeme parasını fiyattan düştüm en azından şimdi çinli almak isteyene alma diyorum insanlar ya çinliler iyi güzel gezdiriyor daha ne olsun diyor bende kendin bilirsin diyorum honda yamaha kawasaki suzuki nin nasıl marka olduğunu daha iyi anladım :cat:

hondayı niye yazmıyon len barzani :cherry::queen::P ehemm ühümmm yazmışın ben görmemişim pardon şekerim :)

---------- Post added at 08:58 ---------- Previous post was at 08:55 ----------

yarın sabah gidip davayı başlatıyorum. sürecte oluşan gelişmeleri burada aktaracağım arkadaşlar..

vallaha helal olsun arkadaşım bu konuda bende sonuna kadar yanındayım :) ancak inşallah lehine sonuç alırsın,

bu arada geçmiş olsun ...

---------- Post added at 09:00 ---------- Previous post was at 08:58 ----------

valla güzel ürünmüş ben bu zamana kadar nasıl bunu farketmedim hayret , kesin yeni çıkmıştır metal gibi de sertleşiyor deme bana şimdi :cherry::cat:::shake2::

bsabora
15 Şubat 2012, 13:52
hatayı fark etmen güzel,mahkeme insallah lehine sonuçlanır.

sapo
15 Şubat 2012, 20:49
arkadasin gostermis oldugu macunu turkiyede yasarken ben bizzat kanuni nin silindir blogundaki bir yarigi kapatmak icin kullandim o tamirattan sonra bir bucuk sende daha kullandim sonra kita degisikligi yaptim uc sene oldu buraya geleli abim kullaniyor simdi benim kanuniyi .arasira soruyorum yag yada duman turunden sizinti kacirma varmi diye hic birsey yok diyor valla gavur yapmis cok pis yapisiyor..

Sepetçioğlu
15 Şubat 2012, 21:12
Geçmiş olsun kardeş, valle ne desen haklısın, bir işi para için akşam etmek için yapan insanın yaptığı işten bu kadar hayır gelir :pr: Bu her meslekte böyle bir şeyi severek yapmazsan yaptığın işten hayır gelmez :farao:

Mustanoğlu
15 Şubat 2012, 21:22
davayı ilgiyle takip edicez.

quadro
15 Şubat 2012, 22:09
öncelikle geçmiş olsun.. Dava açmaya daha mesafe var diye düşünüyorum.. Bence önce satıcıyla irtibat kur motorun değişimini iste maksat üzüm yemek olmalı yani, bağcı dövmek tad vermez.. Baktın adamlar seni iplemiyor o zaman soluğu avukatta alırsın.. Bir de motoru kaça almıştın ki bu çin işleri ne kadar para o kadar köfteye döndü. Ben honda aldım teslim eden kişi tekerlekte kesik olsa baloncuk yapsa bile garantilidir bi sorun olursa hemen getir dedi.. Allah'a şükür taş gibi çıktı verdiğim paraya değdi innovacığım..

ero__
15 Şubat 2012, 22:33
http://www.motosiklet.net/forum/enduro-off-road/98408-honda-xl-200-3-600-tl-ramzey-qm-200-gy-2-750-tl-2.html

Tokat gibi oldu bu başlık :)

Volkan Serezli
15 Şubat 2012, 22:34
destekçinizim mutlaka tüketici haklarınada şikayette bulunun

hello_moto
15 Şubat 2012, 23:18
öncelikle geçmiş olsun.. Dava açmaya daha mesafe var diye düşünüyorum.. Bence önce satıcıyla irtibat kur motorun değişimini iste maksat üzüm yemek olmalı yani, bağcı dövmek tad vermez.. Baktın adamlar seni iplemiyor o zaman soluğu avukatta alırsın.. Bir de motoru kaça almıştın ki bu çin işleri ne kadar para o kadar köfteye döndü. Ben honda aldım teslim eden kişi tekerlekte kesik olsa baloncuk yapsa bile garantilidir bi sorun olursa hemen getir dedi.. Allah'a şükür taş gibi çıktı verdiğim paraya değdi innovacığım..

Arkadaşım, dava açıp kazanmak masraflı ve uzun bir süreç. Ondan önce de belli hazırlık yapman gerekir. Tüm hakalrın kullandın mı veya sordun mu ?

Öncelikle garantinin belli şartları var. Kağıt işlerini yerine getirmen gerekebilir. Bu haliyle, garanti kapsamına almadılar mı ? Ya da parça değiştirmeyi red mi ettiler ?

Önce satan bayi/yetkili servise belki de ithalatçı/imalatçı firmaya ihtarname çekmen gerekebilir (durumunu kanıtlayabilmek için? Sonra Tüketici hakları hakem heyeti ? Daha kısa sürede sonuç almanı sağlayabilir. Bunlar sana yetmezse o zaman da dava açabilirsin.

vicuna
22 Şubat 2012, 11:27
Arakadaşlar biraz geç yazıyorum kusuruma bakmayın biraz yoğunum bu aralarda vaktim olmadı..

Kaymakamlığa gitti ve hakem heyetiyle konuştum aldığım cevap öncelikle bayi ile görüşmemin akabinde servisle birlikte sorunun çözülmesini beklemem olaki belirli süre zarfında sorun çözülemezse o zaman yasal yollara başvvuralbileceğime dair di. Mantıklı olanda oymuş. Gittim bayiye anlattım olanları değişimin çok zor olacağını ancak sorunun çözüleceğini söyledi. gittim servise anlattım olanları motoru bıraktım şuan depo gelmesini bekliyoruz.