PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 90/90/18 Lastikler Hakkında

kerem182
12 Şubat 2012, 22:04
Arkadaşlar hepinize selamlar,

Benim aklıma takılan bir soru var ve kullanıcı arkadaşlardan net bir bilgi almak istiyorum.

90/90/18 arka lastik ebatı sanırım en çok kullanılan lastiklerden biri. Bildiğim kadarıyla cbf150,ybr125 bunu kullanıyor. Benim motorum mondial mc150.

Mevcut lastiklerim cst marka ve kesinlikle sürüş sırasında ve duruşlarda sağlıklı sonuç alamıyorum ve yeni sezona yeni lastiklerle girmek istiyorum. Genelde İstanbul içi kullanımım asfalt zeminde, yazın kısmet olursa eşimle birlikte bir kaç ufak gezi planımızda şehir dışı olacak.

Sizden ricam lütfen 90/90/18 lastik için marka,tecrübe ve tavsiyelerinizi paylaşırmısınız. Fuar dönemi, belki hesaplı bir ürün bulup alabilirim, ama beğenmeyip değiştirme sanşımız olmadığı için yanlış bir seçim yapıp pişman olmak istemiyorum.

Bir diğer sorumda 90/90/18 olan lastik ebatlarını 100/90/18 le değiştirmek ne kadar sağlıklı olur ve avantajları neler olur.

HaydarBıçak
12 Şubat 2012, 22:53
benim motosikletin ön lastiği 90 90 18 pirelli mt 65 fren mesafesinden memnunum ıslaktada sorun çıkarmıyor

metzeler bakabilirsin ama fiyatı biraz daha yüksek

ethemm76
12 Şubat 2012, 23:00
Benzer çok konu başlığı açıldı, çok yere yazım ama burayada yazayım. Duro ırc pirelli unilli Michalen kullandım cbf 150 de. Derim ki..michalenden şaşma, daha iyisine ihtiyacın yok. Zaten daha iyisi de yok. En iyi sonucu alabileceğin tek lastik budur. 100 lük lastiğinde sana sürüş konforu ve kalitesi açısından hiç bir artısı olmaz. Sadece görsel olarak göze biraz geniş olduğundan hoş görünür, hepsi bu.

Link vereyim:
http://www.feyizoglu.com/Michelin-90-90-18-Arka-Lastik-Pilot-Sporty_46627.html#0

kerem182
12 Şubat 2012, 23:04
Haydar Bıçak teşekkürler,

Ethem Michelinin bu lastik modeli bana hiç güven vermiyor görsel olarak. bide sport falan diyo ya, sehir içi bu bozuk asfaltta yada çakılda hafif kumlu yolda bu lastik kayar gider gibi geliyo bana. hiç dişi falan yok, çok düz. yanılıyomuyum acaba?

ethemm76
12 Şubat 2012, 23:13
Haydar Bıçak teşekkürler,

Ethem Michelinin bu lastik modeli bana hiç güven vermiyor görsel olarak. bide sport falan diyo ya, sehir içi bu bozuk asfaltta yada çakılda hafif kumlu yolda bu lastik kayar gider gibi geliyo bana. hiç dişi falan yok, çok düz. yanılıyomuyum acaba?

Aşırı yanılıyorsun, lastik yumuşak hamurlu. Bahsettiğin olumsuzlukları asla yaşamayacağın gibi, bahsetmiş olduğun yol biçimlerinde de daha iyi performans alacaksın. Lastik yumuşak hamurlu olduğundan derin dişlere ihtiyacı yok. Yumuşak hamurlu lastiklerde derin diş desenleri güvenliği arttırmak yerine düşürür. Ben michalenlerle girdiğin hiç bi yol çeşidinde pişman olmadım. Hiç araştırıp sorgulamana gerek yok. Her hangi modelinderin ve görsel olarak güzel görünen diş desenlerine kesinlikle aldanma. Ön arka mich.. aldıktan sonra arka lastik 10 bin km gibi bitti. Bende kışı çıkartmaya şöyle ucuz yollu bi lastik alayım dedim. Yaz başı tekrar mich.. alırım düşüncesiyle çok güzel dişli bi unilli aldım arkaya. Kargosuyla beraber 80 tl ye mal oldu. Keşke 20 tl daha veripte michalen alsaymışım. Çok pişman oldum ama en azından bi kaç ay kullanacağım sezon başına kadar. Vediğim paraya yazık olmasın diye kullanıyorum. Aldığım lastik aşağıdaki lastik. O dişlerin hepsi yalan. Michalen in gözünü seveyim. Aşağıdaki lastikten uzak durun.

http://www.rialli.com/urunler/motorsiklet-lastikleri/295_unilli-motorsiklet-lastikleri/8956__90-90-18-un-7301-tubeless-dis-lastik/

psyche
12 Şubat 2012, 23:17
Aşırı yanılıyorsun, lastik yumuşak hamurlu. Bahsettiğin olumsuzlukları asla yaşamayacağın gibi, bahsetmiş olduğun yol biçimlerinde de daha iyi performans alacaksın. Lastik yumuşak hamurlu olduğundan derin dişlere ihtiyacı yok. Yumuşak hamurlu lastiklerde derin diş desenleri güvenliği arttırmak yerine düşürür. Ben michalenlerle girdiğin hiç bi yol çeşidinde pişman olmadım. Hiç araştırıp sorgulamana gerek yok. Her hangi modelinderin ve görsel olarak güzel görünen diş desenlerine kesinlikle aldanma. Ön arka mich.. aldıktan sonra arka lastik 10 bin km gibi bitti. Bende kışı çıkartmaya şöyle ucuz yollu bi lastik alayım dedim. Yaz başı tekrar mich.. alırım düşüncesiyle çok güzel dişli bi unilli aldım arkaya. Kargosuyla beraber 80 tl ye mal oldu. Keşke 20 tl daha veripte michalen alsaymışım. Çok pişman oldum ama en azından bi kaç ay kullanacağım sezon başına kadar. Vediğim paraya yazık olmasın diye kullanıyorum. Aldığım lastik aşağıdaki lastik. O dişlerin hepsi yalan. Michalen in gözünü seveyim. Aşağıdaki lastikten uzak durun.

http://www.rialli.com/urunler/motorsiklet-lastikleri/295_unilli-motorsiklet-lastikleri/8956__90-90-18-un-7301-tubeless-dis-lastik/

Ben bu lastiği almak üzereyim gerçekten o kadar kötü mü yahu kaliteli gibi duruyor ?

http://www.rialli.com/urunler/motorsiklet-lastikleri/295_unilli-motorsiklet-lastikleri/9137__9090-18-un9817-tubeless-dis-lastik/

kerem182
12 Şubat 2012, 23:31
ırc türk olduğu için gönlüm ondan yana aslında.
http://www.irclastik.net/urun.asp?konu=urunler&anakategori=0&marka=1&kategori=40&ara=1&ebat=90&ebat1=90&ebat2=18&sayfa=

ırc kötü mü acaba ? 100lük de bu aslında fena gözükmüyor desenleri falan
http://www.irclastik.net/urun.asp?ara=1&ebat=100&ebat1=90&ebat2=18

ethemm76
12 Şubat 2012, 23:31
Ben bu lastiği almak üzereyim gerçekten o kadar kötü mü yahu kaliteli gibi duruyor ?

http://www.rialli.com/urunler/motorsiklet-lastikleri/295_unilli-motorsiklet-lastikleri/9137__9090-18-un9817-tubeless-dis-lastik/

Unilli michalen pirelli kadar iyi olmasa da durolardan iyidir. Benim aldığım ve pişman olduğum lastik kaba ve derin diş desenleri nedeniyle, sürüş konforu ve sürüş güvenliği çok kötü. Bu lastik sadece bağ bahçe dağ bayır gezilerinde idare eder. Kesinlikle asvalt ve viraj lastiği değil.
Ben o diş desenlerinin tıkırtısını bile asvaltta yavaş giderken hissediyorum. Hatta lastikten ses geliyor hızıma göre artan veya azalan bi ses. Hani ufaklıklar bisikletlerinin lastiklerine bişey taktırırlarda araba gibi ses çıkartır kendilerince hızlanınca artan bi ses. Tekerlek onun gibi. Ha bu benim derin diş desenli olan lastiğim. Sen almayı düşündüğün lastikte benim gibi olumsuz şeyler yaşamayabililirsin. Senin diş desenleri daha sade. Ama yani 20 -30 tl az vermek adına bu lastikler alınmaz. Çünki pirelli veya michalen kullandıysan % 100 pişman olursun. Sonra mecburen kullanmak zorunda kalırsın o kadar para vermişsindir. Ayrıca o lastiğin en az rilalliden alsan 10-15 tl de kargosu tutucak. Verme o lastiğe para, 20-30 koy, en kötü pirelli al, gücün yeterse michalen al. Çünki alıp taktıktan sonra memun kalmazsan değiştirmekte zor. Bi daha koca sezon mich.. gezmek varken unillliyle takılırsın artık.

kerem182
12 Şubat 2012, 23:35
bide hocam bi konuda yanılıyoruz galiba, marka tutkunu olmak yanlış mı acaba? mesela senin yolladığın sitede cst marka lastikler var, benim motorun üzerindeki de cst marka. burda 82 liraya satılıyor ama ben 5 para etmez diye kurtulmaya çalışıyorum. bu nasıl oluyo anlamıyorum. markadan ziyade motora uygun dişli lastik mi seçmek gerek acaba ?

K o r @ y
12 Şubat 2012, 23:35
michelen michelen michelen michelen michelen ::alkiis::::alkiis::::alkiis::::alkiis::::alkiis:: ::alkiis::

ethemm76
12 Şubat 2012, 23:44
ırc türk olduğu için gönlüm ondan yana aslında.
http://www.irclastik.net/urun.asp?konu=urunler&anakategori=0&marka=1&kategori=40&ara=1&ebat=90&ebat1=90&ebat2=18&sayfa=

ırc kötü mü acaba ? 100lük de bu aslında fena gözükmüyor desenleri falan
http://www.irclastik.net/urun.asp?ara=1&ebat=100&ebat1=90&ebat2=18

Yaw, neden yüzlük ? Senin sürüş güvenliğine konforuna hiç bir katkısı bulunmayacağını bile bile üstelik sürtünme daha fazla olacağından, ivmelenmen zayıflayacak, daha çok ezilen lastik yüzeye daha çok temas ettiğinden çekişin düşücek, daha çok yakıt tüketeceksin. Bu yolculu kullanımlarda daha da artacak. Sen bunu ya hissedersin ya hissetmezsin ama motorun küçük yüzde oranlarında da olsa buy olumsuzlukları hissedecek.

Neden 100 lük lastik ? Abi güzel görünüyo dersen ve sadece bunun için alırsan senin adına çok çok üzülürüm.
100 lük lastiğin bi tane avantajına beni inandır. Sana hak vereyim. O zaman git koşa koşa al.

İlk ilanın dişleri çok kaba, kesinlikle asvaltta tavsiye etmem. O dişlerle lastik hamuru da sadece durodan bi nebze yumuşak, yani çok iyi değil, o lastik virajda, yağışta kayar. Asvalta çıkmıyor ve bağlantı yollarında virajlara yatmıyorsan, yağışta sürmüyorsan o lastiğe al. Seçtiğin lastiğin diş desenleri ve markası kullanım amacını bire bir tamamlasın.

İkinci ilan 100 lük ırc çok tercih ediliyor ama, dis desenleri daha mantıklı. Ama 100 lük işte orjinal ebat değil. Ya bide bu lastik 90 lığa nazaran kolay patlar bana kalırsa, yola temas eden yüzeyi fazla, sürtünme fazla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

michelen michelen michelen michelen michelen ::alkiis::::alkiis::::alkiis::::alkiis::::alkiis:: ::alkiis::

Ya boşa paralarını harcayacaklar kardeşlerim, ondan bende tırmalıyorum. Daha iyisi yok işte, denendi test edildi. Yani aramaya ne gerek var değil mi.

kerem182
12 Şubat 2012, 23:47
abi o zaman kimse lastik üretmesin michelinden bşka :) var mı böyle bişey. neye göre kime göre en iyi. kurye arkadaşlar genelde ırc tavsiye ediyor diye duyuyorum hep. yanılıyormuyum yoksa.

ethemm76
12 Şubat 2012, 23:51
bide hocam bi konuda yanılıyoruz galiba, marka tutkunu olmak yanlış mı acaba? mesela senin yolladığın sitede cst marka lastikler var, benim motorun üzerindeki de cst marka. burda 82 liraya satılıyor ama ben 5 para etmez diye kurtulmaya çalışıyorum. bu nasıl oluyo anlamıyorum. markadan ziyade motora uygun dişli lastik mi seçmek gerek acaba ?

Canım kardeşim, ben diyorum ki, Duro, pirelli mt 65, ırc, unilli, michalen her yol koşulunda kullandım bu lastikleri. En iyi performansı tüm yol koşullarında michalenle aldım. Diyorum ki kardeşlerim benim gibi yanlış tercihler yapmasınlar,paralarını boşa harcamasınlar. Güvenliklerini daha iyisi varken riske atmasınlar diyorum. Ben kullandım, gözlemlerimi yazıyorum ve mich.. diyorum. Bunun markacılıkla hiç bir ilgisi yok, görüyorum ki genç kardeşlerim kaba ve belirgin diş desenlerine ve geniş taban lastiklerin cazibesine bilinçsizce ve fazlaca kapılıyorlar, yanlış tercihler yapıyorlar. Hepsi bu. Her kezin kendi bütçesi kendi malı, isteyen istediğini alır elbette.

K o r @ y
12 Şubat 2012, 23:52
irc kime göre kötü değil.. bunu bilmek lazım..
benim bildiğim mişlenden iyi değil .. tecrübeme güven .. yumuşak ,yeri çok iyi kavrayan ,viraj yeteneği olan bi lastik..
zaten motorun altına atınca mişlenleri çukurlar bile adama rahat geliyor

Tropiksera
12 Şubat 2012, 23:58
Duro akar :queen:

kerem182
13 Şubat 2012, 00:00
bide motor yani bu, araba değil ki. yeri gelicek asfaltta uzun yol yapıcan, yeri gelicek suya girecek,yeri gelicek daha taşa çıkıcak. o yüzden her koşula uygun bi lastik olması gerek giye düşünüyorum. michelin 90 lira tamam eyvallah. ama dediğim gibi sport tabiri ve o lastiklerin diş aralıklarının uzun ve dişlerin derin olmayışı bana sanki kaymak gibi asfalt yada pist için yapılmış izlenimi veriyor. anlatmak istediğim bu.

mevcut lastiğimdede tam ortada ,yere en çok temas eden yarde diş olmadığı için virajlarda güvensizlik veriyor. kaymak üzere hep. belki çok saçma ama diş olmazsa tutmayacak gibi geliyor bana. hem motoru yerde tutup hemde itiş gücünü yere aktarmak için diş gerek diye düşünüyorum. en azından pist dışında, caddede,toprak yolda falan.

K o r @ y
13 Şubat 2012, 00:06
bide motor yani bu, araba değil ki. yeri gelicek asfaltta uzun yol yapıcan, yeri gelicek suya girecek,yeri gelicek daha taşa çıkıcak. o yüzden her koşula uygun bi lastik olması gerek giye düşünüyorum. michelin 90 lira tamam eyvallah. ama dediğim gibi sport tabiri ve o lastiklerin diş aralıklarının uzun ve dişlerin derin olmayışı bana sanki kaymak gibi asfalt yada pist için yapılmış izlenimi veriyor. anlatmak istediğim bu.

mevcut lastiğimdede tam ortada ,yere en çok temas eden yarde diş olmadığı için virajlarda güvensizlik veriyor. kaymak üzere hep. belki çok saçma ama diş olmazsa tutmayacak gibi geliyor bana. hem motoru yerde tutup hemde itiş gücünü yere aktarmak için diş gerek diye düşünüyorum. en azından pist dışında, caddede,toprak yolda falan.

kardeşim, lastik hakkında yanlış bilgilere sahipsin..
lastiklerin dişleri suyu atmak için tasarlanmıştır... Arazi araçları hariç.. onlar farklı üretiliyor..
Lastik yüzeyi yere ne kadar temas ederse o kadar asfalta tutunur.. Tabi ben ne alcağına karışmam.Sen bilirsin orasını ..
mişlen yere tam olarak temas eder ve yumuşak hamurlu olduğu için yeri tutar..

kerem182
13 Şubat 2012, 00:12
peki o zaman, verdiğiniz bilgilere teşekkür ederim. hazır indirimdeyken michelin alalım bakalım. ama beğenmezsem yada anlattığınız gibi çıkmazsa o zaman açarım bi şikayet başlığı :)

crxforever
13 Şubat 2012, 00:21
motoru ilk aldığımda mezteller ön arka lastik takılıydı. kuru ıslak zemin, yağmur çamur ve kar dahil olmak üzere çok keyifle kullandım.
lastikler bittiğinde metzellere gücüm yetmedi önce arkayı "sava" diye bir lastikle değiştirdim önü ise irc aldım.(çift olarak değiştirilmesi tavsiye edilir normalde.) özellikle ıslak zeminde metzeller i özlüyorum :)

"irc" de fiyat performans oranı iyi bir lastik. kötü değil. ama linkte verdiğiniz kış lastiği. alırsanız performansını merak ediyorum ama sadece aşırı soğuk havalar ve kar kış şartları için tasarlanmış gibi duruyor.

kerem182
13 Şubat 2012, 00:29
crxforever teşekkürler, ama kış lastiklerinde kış lastiği olduğu belirtiliyor. benim verdiğim linklerdekiler kış değil.
metzelerin fiyatını bulamadım aslında. nerden bulurum ?

crxforever
13 Şubat 2012, 00:50
metzelleri para verip almamıştım.motorumun eski sahibi takmıştı. google da aradım ben de bulamadım şimdi. 110 tl gibi bir fiyatı vardı geçen sene. michelin kullananlar da çok memnun çevremde.:cat:

kuryelerin irc den memnun olma sebebi uygun fiyat uzun ömür ilişkisidir. normal kullanıcı gibi
viraj performansı vs gibi konulardan ziyade 10bin yerine 15 bin giden ve uygun fiyatlı lastik en iyisidir.

kerem182
13 Şubat 2012, 01:00
crxforever haklısın ekonomik açıdan ve standart kullanım için değerlendiriyor olabilirler. fikirlerini ve tecrübelerini paylaştığın içn çok teşekkür ederim.

yamyamaha
13 Şubat 2012, 01:43
irc kullandım hala arka lastik irc. arkadaşın dediği gibi fiyat ömür olarak tercih ettim. irc neye göre iyi dersen cts ye göre iyi. hem arazi hem asfalt karma kullanımda memnunum. yarmurlu havada cts ye göre bin kat iyi. ama bu iki lastık dışında tecrübem olmadı.

jiro
13 Şubat 2012, 12:23
benim cross motorun arka lastiklerin de 4, 10 18 yazıyor buna karşılık gelebilecek enduro tarzı hangi ebattır.?

maxi97
13 Şubat 2012, 12:56
abi o zaman kimse lastik üretmesin michelinden bşka :) var mı böyle bişey. neye göre kime göre en iyi. kurye arkadaşlar genelde ırc tavsiye ediyor diye duyuyorum hep. yanılıyormuyum yoksa.

scooterımda michelin'i 13 000 km kullandım. karda bile 50-60 km hızda sürdüm gene de kaymadı. motoru değişmeden 1 hafta önce çukurda biriken sular araçların girip çıkmasıyla halı gibi yola yayıldıktan sonra donmuştu. o buzun üstünden 80 km hızla geçtim. o 15 metrede ne dua ettiğimi bi ben bi Allah bilir :). girdiğim gazla devam ettim gene de kaymadı. eğer üzerinde gelen durolarla devam etseydim emin ol girer girmez düşerdim. çünkü duroyla normal sudan geçince bile düşüyordum. değil ki buz...

ybr'me de ilk fırsatta scooterımda olan lastiğin 90-90-18 ile 2,75-18ini taktıracağım.

kerem182
05 Mart 2012, 19:05
arkadaşlar michelin marka lastik almaya karar verdim, istanbul buz motordan fiyat aldım. montaj hariç 2,75-18 ön 90/90-18 arka olmak üzere 180 tl fiyat verdiler.

daha uygun alabileceğim bir yer var mı bildiğiniz?

KaPTaNHaSaN
05 Mart 2012, 23:10
arkadaşlar michelin marka lastik almaya karar verdim, istanbul buz motordan fiyat aldım. montaj hariç 2,75-18 ön 90/90-18 arka olmak üzere 180 tl fiyat verdiler.

daha uygun alabileceğim bir yer var mı bildiğiniz?

fuar kampanyasını kaçırma 1 ay önce aldım 220 sökme takma dahail. izmir buz motordan.
yazılarını okudum.. pirelli metzeller felan hikaye...

Tam35scream
06 Mart 2012, 03:51
ethemm76 :) Arkadaşm anlata anlata dilinde tüy bitti :) bugün gittim michelin lastik taktırdım. ön arka 200 lira. Pek test etme imkanım olmadı ama farklı olduğu kesin :) Beklesin bni virajlar

çingirock
04 Ekim 2012, 04:24
arkadaşlar konu açılmışken bnde denemimlerimi söyliim, arka lastiğim michelin plot sporty, madem dişler bi işe yaramıyor diyorsanız bir metzellere birde pilot sportiye anahtarınızı alıp yukardan aşşağıya sürtün
birde geçenlerde bizim sokağın başında kaldırım düzenlemesi yapılıyor çok hafif bir virajvar virajı alırken arka kaymaya başyınca artislik yaptımı sandı arkadaşlar :D temiz asfaltta iyi güzel yatıyor ama yerde toz veya nem veya yağmurlu havada pek güvenmiyorum

---------- Post added at 03:24 ---------- Previous post was at 03:12 ----------

arkadaşlar konu açılmışken bnde deneyimlerimi söyliim, lastiğim michelin plot sporty, madem dişler bi işe yaramıyor diyorsanız bir metzellere birde pilot sportiye anahtarınızı alıp yukardan aşşağıya sürtün
birde geçenlerde bizim sokağın başında kaldırım düzenlemesi yapılıyor çok hafif bir virajvar yerler hafif kum virajı alırken arka kaymaya başyınca artislik yaptımı sandı arkadaşlar :D
temiz asfaltta güzel yatıyor ama birazcık tozda ve yağmurda pek güvenmiyorum,kışın viyadüklerde düşünemiyorum bu lsatiği dişlerinden ötürü deil lastikte yanak yok ....

ferdinandd
04 Ekim 2012, 04:26
arkadaşlar konu açılmışken bnde denemimlerimi söyliim, arka lastiğim michelin plot sporty, madem dişler bi işe yaramıyor diyorsanız bir metzellere birde pilot sportiye anahtarınızı alıp yukardan aşşağıya sürtün
birde geçenlerde bizim sokağın başında kaldırım düzenlemesi yapılıyor çok hafif bir virajvar virajı alırken arka kaymaya başyınca artislik yaptımı sandı arkadaşlar :D temiz asfaltta iyi güzel yatıyor ama yerde toz veya nem veya yağmurlu havada pek güvenmiyorum

Islak zemin bu lastiğin en verimli bulunduğu yol koşulu olarak görülüyordu yahu :silent:

Toza, kuma zaten fırındaki hamur bile tutunmaz, ona inanırım :cat:

Safahat
04 Ekim 2012, 12:35
Merhaba.150 Mc arka lastik 90 90 18 değildir ve ona göre küçük kalır.Orijinal lastik ebatı 110/80-17dır.Bence biraz daha kalın alman daha iyi olacaktır.

Mengu16
04 Ekim 2012, 12:40
Merhaba.150 Mc arka lastik 90 90 18 değildir ve ona göre küçük kalır.Orijinal lastik ebatı 110/80-17dır.Bence biraz daha kalın alman daha iyi olacaktır.
110/80-17 olan lastik ölçüsü mcx'e aittir mc'nin arka lastiği 90/90-18

Safahat
04 Ekim 2012, 13:15
Lastik (Ön/Arka) : 3.00-18 / 110/80-17

http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1267

Burada böyle yazıyor ne kadar doğru bilmiyorum.

maxi97
04 Ekim 2012, 15:32
Ybrme michelinleri taktım. Mcxli arkadaşın biri ben yan yoldan çıkarken bana bakıp ara gaz Verdi. Ben de sabah 8de çıktığım evime saat gece 12 olmuşken yetişmeye çalışıyordum. S virajlı yolda mcxli arkadaş 40 km hızla kendini motorun dışına sarkarak dönmeye çalışırken onu zorlanmadan 60 km hızla solladım.

Michelin takarsaniz "ray" üzerinde gidersiniz.

Safahat
04 Ekim 2012, 15:36
Michelin hertürlü marka.

çingirock
04 Ekim 2012, 19:58
arkadşalr bende michelin kullanıyorum, yerde birazcık toz varsa atıyor, lastikte yanak olmadığı için güzel yatıyor ama temiz asfaltta, ben kışın viyadükten geçtim biliyorsunuz ki viyadükler oto yollardan önce don yapar , 70 km ye zor çıktım ...
birde lastikte diş önemli deil diyen arkadaşlar bir michelin pilot sporty e birde metzeler m22 e anahtarı alıp yukardan aşşağıya sürtsünler aradaki farkı anlayacaklar

---------- Post added at 18:22 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

rkadşalr bende michelin kullanıyorum, yerde birazcık toz varsa atıyor, lastikte yanak olmadığı için güzel yatıyor ama temiz asfaltta, ben kışın viyadükten geçtim biliyorsunuz ki viyadükler oto yollardan önce don yapar , 70 km ye zor çıktım ...
birde lastikte diş önemli deil diyen arkadaşlar bir michelin pilot sporty e birde metzeler m22 e anahtarı alıp yukardan aşşağıya sürtsünler aradaki farkı anlayacaklar

---------- Post added at 18:58 ---------- Previous post was at 18:22 ----------

üstad aldınmı plot sporty ilk deneyimlerin nasıl ???