PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Xmax'a ne Oldu ?

Zodium
12 Şubat 2012, 17:41
Arkadaslar bugün tahmini 2007-2008 model bir yamaha xmax gördüm tesadüfen bir kac yüz metre beraber seyrettik yolda arkasinda artcida vardi isiklarda durduk neyse yesil isik yandi gaz vermesiyle beraber motor resmen dagildi sanki motorun icinde bilya vardi gaz verdikce cat cut sesler geldi motordan ama gaz yemedi ilerleyemedi gaz verdikce motorun icinden acayip acayip sesler geldi benimde isim acele oldugu icin yardimci olamadim zaten merkezde oldu bu olay ilk defa karsilastim böyle bir ariza ile sizce bu xmax a ne olmus olabilir ?

Khutuck
12 Şubat 2012, 17:57
Bu kadarcık bilgiyle denebilecek tek şey "aktarmayla alakalı bir sorun olmuştur".

Aykut009
12 Şubat 2012, 18:02
Arkadaslar bugün tahmini 2007-2008 model bir yamaha xmax gördüm tesadüfen bir kac yüz metre beraber seyrettik yolda arkasinda artcida vardi isiklarda durduk neyse yesil isik yandi gaz vermesiyle beraber motor resmen dagildi sanki motorun icinde bilya vardi gaz verdikce cat cut sesler geldi motordan ama gaz yemedi ilerleyemedi gaz verdikce motorun icinden acayip acayip sesler geldi benimde isim acele oldugu icin yardimci olamadim zaten merkezde oldu bu olay ilk defa karsilastim böyle bir ariza ile sizce bu xmax a ne olmus olabilir ?

nazar değmiştir :P

maxi97
12 Şubat 2012, 18:52
arka varyatörde sıkıntı olmuştur. scooter zengin işi...

Zodium
12 Şubat 2012, 20:36
acayip bir sesti sanki motorun ici döküldü tabiri caizse gazi verdi ama yemedi ilginc..

ısparta
12 Şubat 2012, 20:39
büyük olasılıkla varyatör kayışı kopmuştur.

Zodium
12 Şubat 2012, 22:01
kayis kopmasini biliyorum bu baska birsey gaz verdikce motorun cigeri sökülüyordu gazda yemiyordu motorun icinden cat cut sesler geliyordu bilya sesi gibi neyse..

safakk
12 Şubat 2012, 22:23
motorun şanzımana bağlandığı varyatörle alakalı olsa gerek ama ne olmuştur kesin bi fikrim yok