PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : belalı viraj...video

mezit
12 Şubat 2012, 15:48
bütün motorlar aynı yerde konturolden çıkıyor görüntü mükemmel...http://www.youtube.com/watch?v=tNcZyDSM6GI&feature=fvwrel

viper17
12 Şubat 2012, 15:59
Güzelmiş:mrgreen:

mali_181
12 Şubat 2012, 16:24
Herkes profesyonelce davranmış ama videodan anladığım kadarıyla bir de dikkatimi çekti denge kaybı olunca motor üstünde ayağa kalkıp ön depoya yükleniyorlar,dengeyi geri kazanmak için mi??Yoksa refleks olarak mı??

babaduru
12 Şubat 2012, 18:59
Neden ayağa kalktıklarını kim Açıklayacak....????

Levsy
12 Şubat 2012, 19:05
Neden ayağa kalktıklarını kim Açıklayacak....????

Onlar ayağa kalkmıyor, motosiklet onları kaldırıyor :)
Arkadaşlar deneyimleri sayesinde olayı yumuşak bir şekilde kontrol altında tutuyorlar.

mali_181
12 Şubat 2012, 19:07
Onlar ayağa kalkmıyor, motosiklet onları kaldırıyor :)
Arkadaşlar deneyimleri sayesinde olayı yumuşak bir şekilde kontrol altında tutuyorlar.
Kimisi kalkıp depoya bilerek yükleniyor sanki kimiside hiç kalmıyor ama

zongoku
12 Şubat 2012, 19:26
Kimisi kalkıp depoya bilerek yükleniyor sanki kimiside hiç kalmıyor ama
Sanırım dengeyi sağlamakla alakalı bi olay açıklayan çıkacaktır mutlaka:)

GaCCaLL
12 Şubat 2012, 19:57
meşhur mullholland virajları :) türküsü bilem var :queen:

mezit
13 Şubat 2012, 13:30
meşhur mullholland virajları :) türküsü bilem var :queen:söyle bakam....:)

Yuce123
13 Şubat 2012, 13:39
neden böyle bi kayma yaşanıyoki viraj yokuş yukarı olduğu için mi ?

Arda_Karaca
13 Şubat 2012, 13:47
Herkes profesyonelce davranmış ama videodan anladığım kadarıyla bir de dikkatimi çekti denge kaybı olunca motor üstünde ayağa kalkıp ön depoya yükleniyorlar,dengeyi geri kazanmak için mi??Yoksa refleks olarak mı??

Bu video için başlık açılmıştı. Oocan abi dikkatinizi çeken konu için açıklama yapmıştı. Umarım yardımcı olur.

Büyük ölçüde doğru ancak gazı açmıyor sadece motoru destek gazı ile yüklemeye devam ediyor , diğer sürücülerin neredeyse tamamı motorun arkası bıraktığında panikle gazı kapatıyor ve arka tekerlek yolu yakaladığı anda meydana gelen negatif ivmelenme yüzünden motorun önüne doğru savruluyorlar , sanki ayağa kalkmışlar gibi bir görüntü oluşuyor .

Halbuki Sarı motorlu arkadaş motorun arkası kaydığında gazı arka tekerlek tutunana kadar kontrollü bir şekilde geri çekiyor ama asla kapatmıyor bu şekilde arka tekerlek yolu tutamasa bile en fazla motor içe düşer bir kaç metre sürüklenirsiniz bolca çizik ve kırılmış bir gurur ile ayağa kalkarsınız. Diğer tarafta ise high siding e yönlenen motor ispanyol boğası gibi sizi önüne fırlatır ve eğer kalkabilirseniz kırılanın sadece gururunuz olmadığını acı içerisinde farkedersiniz.

Güzel video , zavallı Amerikalıların elinde olan üç beş düzgün virajdan biri olan mullholland da çekilmiş olmalı.

GaCCaLL
13 Şubat 2012, 16:04
söyle bakam....:)

Gene forumdan bir arkadaşın alıntı yapıyorum :)

Ah o mulholland virajları
Çizilir motorun grenajları
Ben yarime doyamadım,
Gidip de görsem ordaki plajları

Bir mulholland halk türküsü

:queen:

mezit
13 Şubat 2012, 16:07
Gene forumdan bir arkadaşın alıntı yapıyorum :)

:queen:
Ah o mulholland virajları
Çizilir motorun grenajları
Ben yarime doyamadım,
Gidip de görsem ordaki bikinili kızları..

sonu böyle bitiyodu:mrgreen: