PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MZ ETZ 251 Hakkındaki Bilgi Ve Yorumlarınıza ihtiyacım var.[Motosiklet Önerileriniz]

OzcanCesurr
11 Şubat 2012, 19:57
Öncelikle iyi forumlar arkadaslar ben yeni bir Motosikletci olarak alıcagım motosikletimi kararlaştırdım sayılır sizin MZ ETZ 251 icin Yorumlarınıza ve bilginize ihtiyacım var bu motor sizce nasıl alınırken nelerine dikkat edilmesi gerekiyor haliyle 2. el alıcam bana ufakta olsa yardım ederseniz cok sevinirim 2dk sını ayırıp konumu okuyan herkese teşekkür ediyorum. Vede Sizin önerebileceginiz MZ tarzında az Yakan Scooter Harici 2-3 bin TL lik önerebileceginiz bir motosiklet olursa cok sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Chopper Tarzı Motosikletlerde önerirseniz sevinirim

hsn01
11 Şubat 2012, 20:13
Merhabalar arkadaşım... MZ le başlayacaksan motor sürmeye aslında 150 cc lik motorlara baksan daha iyi olur bence... Eğer daha önce deneyimin varsa sen bilirsin.. Kazasız belasız olmasına dikkat et , şase sinde problem varmı yokmu kontrol et... ÇAlıştır bin bir bak sekman sesi geliyormu gelmiyormu... Frenleri kontrol et. debriyaj nasıl bir bak kavrama olarak... Vitesler MZ lerde sert geçer çok bariz sert geçmiyorsa uygundur... Ama aşırı sert geçiyorsa vitesler uzak dur derim... Bu arada Alman malı MZ almaya çalış... Görüntü olarak ta temiz olmasına dikkat et .. Lastiklere bak ne durumda... Sesi orjinal MZ sesimi eksoz u açanlar var çünkü... Yanı sıra borcu harcı olmasın muayenesi olsun... İyi bir ustaya da götür.. Benden bu kadar abilerimiz yardımcı olacaktır...

ozgurakman
11 Şubat 2012, 20:55
hocam eğer motosiklet tecrüben yoksa mz 250 önermem. aşırı güçlü gelir. 2500 liraya eli yüzü düzgün bir ybr bulabilirsin hem de çok ekonomik olur. motosikleti öğrenince de kolayca satar istediğin motosikleti alırsın. şimdiden hayırlı olsun

alp_tunay
11 Şubat 2012, 21:43
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/23498-mz-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-113.html#post2576046

Buırda aradığın her bilgi mevcut......

OzcanCesurr
11 Şubat 2012, 22:34
Ozgurakman yorumun için teşekürrler ilk motorum olucak cokmu güclü gelir acaba sıksık motor değiştirmek istemediğim icin almısken 3 5 sene kullanıyım istiyorum

ferhatkars
11 Şubat 2012, 23:03
motorun şarj sistemini iyi kontrol ettir...şarj sorunu varsa alma...
güçlüdür...hafifdir...yağ pompa sistemine iyi baktır...yakıtı da birazcık fazladır...sonuçda 2 zamanlı ve eski tip karadüzen dedikleri motor....amaaa sağlam motordur...sınırlarını zorlamamak kaydı ile istediğiniz gibi hırpalayabilirsiniz bana mısın demez :cherry:

mali_181
11 Şubat 2012, 23:09
Birçok insan aynı şeyi merak ediyor neyle başlamalıyım bende 1 ay önce seninle aynı durumdaydım araştırırsan 125-150 cc nin uygun olduğunu görürsün mesela bi yamaha ybr,honda cbf 150,tvs apache gibi emin ol bunlarada 3-5 yıl binersin istedikten sonra ben cbf 150 aldım neden mi,istediğim zaman uzun yola da çıkabileceğim,oturuş pozisyonu rahat,artçımın rahat edeceği,az yakacak,hız çokta önemli deil 100 ü rahat görse yeter,tipi de hoşuma gidecek 3000 tl civarı bi motor arıyordum ve cbf aldım çok da memnunum tüm isteklerimi karşılıyor çünkü ve korumlarda çok önemli unutma

OzcanCesurr
12 Şubat 2012, 00:29
hsn01 çok teşekkür ederim tavsiyelerin icin kesinlikle değerlendiricem

mezit
12 Şubat 2012, 00:49
çok aşırı yakıyormuş sanırım...