PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Moto Kuryelikte Lütfen Yardım ???

cekokk
11 Şubat 2012, 01:20
Merhabalar arkadaşlar Ben 22 yaşındayım Antalya da yaşıyorum. Akşamları parttime bir restoranda çalışıyorum. Gelelim konumuza gündüzleri maddi durumum biraz sıkışık olduğundan kuryelik başvurusunda bulundum bir firmaya.

Umarım sorularıma kuryelik yapan arkadaşlar cevap verir. İş önemli evrak dağıtımı yani kredi kartı, makbuzlar, faturalar vs. Daha önce herhangi bir deneyim sahibi değilim.:pale: Görüştüğüm kişi baya detaylı bir şekilde işin nasıl olduğunu anlattı. Sabah 8 iş başı akşam 6 biter dedi ama benim diğer işim akşam olduğu için biraz erken bitirip oradan diğer işe gidip gece 11 de oradan çıkacağım.:santa: Aklıma takılan soru evraklarını tamamla pazartesi gel başla dedi. Sonunda da 3500$ lık senet imzalaman gerekiyor teminat için dedi.:queen: Türkiye geneli bütün kuryeler ve bizim şirketimizde ki herkez bunu yapmak zorunda dedi.:farao:

Sorularım ilk defa bu işi yapacağım başara bilirmiyim.:silent: Eğer olursa devamlı yapacağım.
Ayrıca açıktan işletme okuyorum umarım sıkıntı çekmem.
Bu senet işi sonradan başıma dert olur mu acaba?
Tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum SAYGILAR:rendeer:

aparat
11 Şubat 2012, 01:29
Yeni işin şimdiden hayırlı olsun kardeşim ...

gelelim senet işine imzalatmak istediği senet teminat senedidir muhtemelen ama teminat senetlerinde...işbu senet teminat senedidir ikinci kişilere ciro edilemez diye bir ibare olması lazım...

aksi takdirde senin vermiş olduğun senedi kullanma olasılığı var...

cekokk
11 Şubat 2012, 01:49
Yeni işin şimdiden hayırlı olsun kardeşim ...

gelelim senet işine imzalatmak istediği senet teminat senedidir muhtemelen ama teminat senetlerinde...işbu senet teminat senedidir ikinci kişilere ciro edilemez diye bir ibare olması lazım...

aksi takdirde senin vermiş olduğun senedi kullanma olasılığı var...

Tavsiyen için teşekkür ederim arkadaşım. Peki yapabilirmiyim acaba aklımda ki çelişki bu :(

v max
11 Şubat 2012, 01:49
hayırlı olsun
aman mantara basma dikkatli ol

Tam35scream
11 Şubat 2012, 01:53
kardeşm bende antalyada yaşıyorum. öğrenciyim senin gibi full timeda part time da kuryelik yaptım. Pizza Pizzanın lara ve çarşı şubelernde yaklaşık 1 sene çalıştım. 2 taraftada bana öyle bi senet imzalatmadılar hiç te duymadım öyle birşey. ben olsam imzalamazdm. illa ki iş lazım diyorsan heryer kuryeci arıyor çok rahat imzalatmayan bir yer bulabilirsn diye düşünüyorum. Şmdiden kolay gelsin

safakk
11 Şubat 2012, 01:53
valla akşam yapacağın işin ne olduğunu tam açıklamamışsın eğer ağır bir iş ise hergün bu tempo pek çekilir dert değil yani

Tam35scream
11 Şubat 2012, 01:59
valla akşam yapacağın işin ne olduğunu tam açıklamamışsın eğer ağır bir iş ise hergün bu tempo pek çekilir dert değil yani

Mecbur oldun mu çook güzel yapılıyor arkadaşm. Bende şuan öğlen 6.30'dan sabah 9 'a kadar çalışıyorm. 10.30 dan 1'e kadarda okula gidiyorum. İnsan nelere alışmıyor ki yeter ki insanın içinde çalışma isteği olsun.

nıkko
11 Şubat 2012, 02:05
92-98 yılları arasında motokuryelık yaptım,senet işini duydum fakat bızım fırmada boyle bısey yoktu,motorlar kendımızındı

safakk
11 Şubat 2012, 02:14
Mecbur oldun mu çook güzel yapılıyor arkadaşm. Bende şuan öğlen 6.30'dan sabah 9 'a kadar çalışıyorm. 10.30 dan 1'e kadarda okula gidiyorum. İnsan nelere alışmıyor ki yeter ki insanın içinde çalışma isteği olsun.

Alışılır tabii ve çalışma isteği olmasa zaten insanın işe girmek gibi bir isteğide olmaz zaten. İşçiye emekçiye saygımız sevgimiz sonsuz. Ama sonuçta motosiklet sürekli dikkat, sağlam sinirlere sahip olmayı gerektiriyor ve herşeyden önemlisi sakin, dinlenmiş şekilde sürmek gerekiyor yoksa allah korusun kaza kaçınılmaz olur.

Sonuçta kuryelikde arkadaşın 2.işi olacak ve eğer kuryelik haricinde yapacağı iş ciddi efor gerektiriyorsa sabah kurye motoruna dinlenmiş şekilde binmeyecek ve kendini riske atmış olacak. O nedenle iyi düşünülmesi gerekli

Tam35scream
11 Şubat 2012, 02:24
Ama sonuçta motosiklet sürekli dikkat, sağlam sinirlere sahip olmayı gerektiriyor ve herşeyden önemlisi sakin, dinlenmiş şekilde sürmek gerekiyor yoksa allah korusun kaza kaçınılmaz olur.
Şu cümlene uykusuz motorsiklet kullanmanın alkollü kullanmaktan çok daha tehlikeli olduğunu düşünen biri olarak kesinlikle katılıyorum. kuryecilikte özellikle uyku ve istirahatin hayati önem taşıdığını biliyorum.
Ancak insan oğluna biyolojik olarak 4 saat uyku yetiyormuş. İlk haftalar zor olsada zamanla 5- 5.5 saat uykuyla cin gibi uyanıp pürdikkat motorsiklet süreceğine inanıyorum..

cekokk
11 Şubat 2012, 02:31
Akşam ki çalıştığım iş 5 saat komilik yapıyorum ama baya bir yorucu sanki 10 saat çalışmış gibi oluyorum. Bu senet iişinin açıklamasıda kıymetli evrak taşıyorsun yani kredi kartını müşteriye teslim etmek gerekiyor. Oldu ki kredi kartı zarfını kaybettin veya Kaçtın gittin Bütün evrakları bunun için firma kendini teminata garantiye alıyor diyebiliriz. Normal dagıtımlarda bu yok tabi ki.
Ayrıca antalya da 3 seneden beridir ikamet ediyorum çok zorlanacak gibiyim umarım başarabilirim.

---------- Post added at 00:31 ---------- Previous post was at 00:27 ----------

Şu cümlene uykusuz motorsiklet kullanmanın alkollü kullanmaktan çok daha tehlikeli olduğunu düşünen biri olarak kesinlikle katılıyorum. kuryecilikte özellikle uyku ve istirahatin hayati önem taşıdığını biliyorum.
Ancak insan oğluna biyolojik olarak 4 saat uyku yetiyormuş. İlk haftalar zor olsada zamanla 5- 5.5 saat uykuyla cin gibi uyanıp pürdikkat motorsiklet süreceğine inanıyorum..

Kardeşim SANA katılıyorum. Ayrıca sadece aptallar 8 saat uyur:) Bu kitabada hastaydım :>)

Tam35scream
11 Şubat 2012, 02:59
hehe bende hala kitaplığımda durur :) ordan alıntı yapmıştım zaten :)

F54
11 Şubat 2012, 13:58
cekok sen bence senet sepet olmayan bi iş bul söylediğin miktar az değil sen kaçakçı olmayabilirsin ama adamlar kendini güvenceye almak istemesi gayet normal sen istediğin zaman istifa edebileceğin daha rahat bi iş bul benden demesi eğer o seneti imzalarsan işi bırakmak istediğinde de zorluk çıkarabilirler sana haberin olsun...