PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet üzerinde başınızdan geçen ilginç olaylar...

aparat
11 Şubat 2012, 01:02
Arkadaşlar,motosiklet üzerinde başımızdan geçen komik yada trajikomik olayları paylaşalım istedim...

ilk örnek benden gelsin :)

2010 yazı haliç üzerinden mecidiyeköy istikametine gidiyorum,sol tarafımda seyir halinde olan aracın sağ camından bir el çıktı ve buruşturmuş olduğu sigara paketini

dışarıya doğru savurdu, rüzğarında etkisiyle boş sigara paketi önce göğsüme çarptı oradan bacaklarımın arasında kaldı,biraz gazı açıp iyice yaklaştım boş paketi

dışarıya atan hanımefendiyle göz göze geldikten sonra aynı şekilde aracın camından içeri iade ettim :cherry: aracı kullanan 50 yaşlarında bir abimiz bana garip bir

şekilde bakıp ne oluyoruz decesine kaşgöz ve el hareketi yaptıktan sonra önüme geçip biraz yavaşladı aracın sol tarafına yaklaşıp benim çöp kutusu olmadığımı boş

paketi yanında oturan hanımefendinin attığını söyledikten sonra abimiz, hanımefendiye bakıp vede doğrularcasına bir mimik gördükten sonra terbiyesiz diye cümleye

başladı:cyclopsan ben o arada yoluma devam ettim...

Aracıyla önüm geçip yavaşlamaya başaladığında kıyamet kopacak diye düşünmedim değil ama umduğum olmadı... şu bir gerçek, düşüncesizce yola atılan çöpler

biz motosiklet sürücüleri için ciddi sonuçlar doğuracak kazalara sebebiyet verebilir,belkide o paketeti geri içeri atmam böyle bir varsayıma tepki içindi...

Rüzgarınız bol tekerleriniz düz bassın...

DarkSeleCT93
11 Şubat 2012, 01:18
iyi yapmışın böyle düsüncesiz insanlarda olabiliyor

gursus
11 Şubat 2012, 01:51
bende bir akşam arkadaşımı evine bıraktım ikimizdede kask var (2side benim) indi arkadaş motordan hadi iyi akşamlar dedi bende dedim baktım bu gidiyo ses ettim.
- kanka kaskk ?
:) aklıma geldikçe gülerim nasıl unutur insan kafada kaskı yahu :) nasıl dalgınsa...

Tam35scream
11 Şubat 2012, 02:08
Aparat Süper yapmışsın :) :thumleft:
Gursus o olay benimde başıma geldi :D kafalar baya iyiydi belki de ondan 10 gün boyunca hatrlıyıp hatrlyıp gülmüştük arkadaşla :))))

Benimde ilginç bir olay şu şekilde oldu :) Yurtdışından arkadaşm gelmişti Antalyadan olymposa ufacık ramzey scootermla gitmiştik. tüp müp çadırlar yükümüz baya baya ağır motorunda bakımı gelmişti. olympos yokuşuda bilen bilir yaklaşk 3 km'lik çok yüksek bir yokuştur. benm motor baktım çkmıo :D :D kaldık öyle dşündük dşündük tekrardan denerken kamyonetli bi abi bizi gördü ve imdaımıza yetişti :) motoru arkaya attık şans eseri oda Antalyaya gidiyormuş 3 ümüz beraber gittik :) eğlenceli bir yolculuktu :D

arca94
11 Şubat 2012, 02:22
Yeni yeni kullanmaya başladığım, alıştığım zamanlardı CBF'yle babamla çarşıdan çıktık, ışıklarda bekliyoruz yeşil yanıcak e-5 i geçicez.. Hayatımda daha önce debriyajlı hiç bişey kullanmamıştım
sadece iğneada da beğendik filan taraflarına gezi yapmıştık yazın, en fazla 80-90 km tecrübem vardı CBF yle.. Neyse yeşil yandı arkamdaki daha sarıda korna öttürünce bi heyecan geldi.. Debriyajı kaçırdım stop etti motor, neyse bozuntuya vermedim ama eli ayağına dolaşıyo insanın 2. ye hadi bea.. Olmadı gene stop ettirdim, 3-4 artık 2 sn kala yeşilin sönmesine (17 sn sürüyor yeşil ışık, sayaç var) kaldırdım hızlıca geçtim karşıya, aynadan arkama baktım korna çalan adam geçemedi.. o an "içeri doğru s.çmak" neymiş anlamıştım.. :) Oh olsun adama da daha sarı da tabakaneye acil sipariş varmış gibi korna öttürürsen böyle kalırsın işte.. :) Ama yine de pek hoş bi an değildi.. Babamın dalga geçmesi de dahil benimle.. :)

Tam35scream
11 Şubat 2012, 02:27
:queen:ahahahahahaha
Allah iyiliğini versin dostum çok güldürdün beni:queen:

ümit_150_zc
11 Şubat 2012, 03:11
yaklasık 2 ay önce.motorumla işe giderken m.köyün arkasında ikiz kulelerin diğbinde önümde bi araç tın tın gidiyo yolda vermiyo geçmem lazım bende kornaya basıyorum yol vermesi için yok aynen devam ediyo adam..sonra bi bayıra geldik tekrar kornaya bastı adam baktım firen lambaları yandı araba durdu şöför indi geldi yanıma ..''ne kornaya basıyosun zırt pırt görmüonmu araba gitmiyo '' dedi altındaki arabada polo ..neyse adam bagırıyo bende çok rahatım korumalar var kask var hele eldicen süperr bokx eldiveni gibi adama cvp verdim bende sonra arabanın önünden bir kiş,i arkasından 2 kişi indi =aha dedim ala başına bela korumalarda bi işe yaramicak galiba :queen: tabi biraz yusuf yusuf olayları :cherry:geldiler basıma..öle bakıom hangisi dalacak die :cyclopsanneyse ben hastanede çalışıom saglık memuru kafada bi ampul yandı artıkın korkudaN MIDIR NEDİR DEDİM ARKADASLAR HASTANEYE GİTMEM LAZIM YOLCERİN :))neyse biraz yumusadi gibi ortalık hemen tüydüm ordan arkama bile bakmadan..sonra durdum bi yerde çok güldüm kendime

dürümdöner
11 Şubat 2012, 03:37
motorsiklet üzerinde geçmiş uzun bir ağustos günü sonunda sabaha karşı 4 gibi eve doğru ağır ağır giderken inin cinin top oynadığı karanlık bir sokakta arkamdan motorcu motorcu seslenen bir afeti devranın beni durdurmasi, onu artçı olarak motoruma almam ve 25 dklik yol boyunca elle bariz tacizine uğramam bana o an olmasa da şuan komik geliyor..

Soykan67
11 Şubat 2012, 03:45
motorsiklet üzerinde geçmiş uzun bir ağustos günü sonunda sabaha karşı 4 gibi eve doğru ağır ağır giderken inin cinin top oynadığı karanlık bir sokakta arkamdan motorcu motorcu seslenen bir afeti devranın beni durdurmasi, onu artçı olarak motoruma almam ve 25 dklik yol boyunca elle bariz tacizine uğramam bana o an olmasa da şuan komik geliyor..

Ahh beee nerde bizde o şans :mrgreen:

dürümdöner
11 Şubat 2012, 03:58
ulusta yerlere kart atarlar bilir misin hayat kadınları?

Tam35scream
11 Şubat 2012, 04:32
bana bi tane travesti denk geldi öyle :) Beach parkta :) aldm götürdüm ama pişman oldum :) üşümesin diye yedek montumu verdim :) dedim burdan sonra yol ayrımı ben yukardan gidiyorm. inmek bilmedi :) motordayken tacizler neler neler :) en sonunda zorla indirdim bu seferde tutturdu numaranı ver diye vermedim :) vermezsen bende montunu gasp ederim dedi aldı götürdü hiiiç bşi diyemedm kaldm öle anca küfür :)

Soykan67
11 Şubat 2012, 12:44
bana bi tane travesti denk geldi öyle :) Beach parkta :) aldm götürdüm ama pişman oldum :) üşümesin diye yedek montumu verdim :) dedim burdan sonra yol ayrımı ben yukardan gidiyorm. inmek bilmedi :) motordayken tacizler neler neler :) en sonunda zorla indirdim bu seferde tutturdu numaranı ver diye vermedim :) vermezsen bende montunu gasp ederim dedi aldı götürdü hiiiç bşi diyemedm kaldm öle anca küfür :)

Fırat Kardeş seninki de şansmış :) Kendileri çok küfürbaz ve kötüler arkadaş.Arkadaşlarla bizi kovaladıklarını bilirim :)

Benimde motosiklet üstünde başıma en ilginç gelen olay çoğu kişinin başına gelmiş olan arı sokmasıydı.Sinop'tan Ankara'ya dönerken montun içine nasıl becerdiyse girip kolumu ısırmıştı.Birden acı duyunca çektim kenara iğnesini çıkardım.Sonra kaska bakınca gördüm ki kaskın içine girmeye çalışan ve biryerlere sıkışmış 2 tane daha arı var. Anladım ki kolumu sokmasıyla ucuz yırtmışım :)

ysn17
11 Şubat 2012, 13:00
Benim önüme geçen bir araç boş gazoz şisesi atmıştı, :pl: son bir hamleyle üzerinden geçmekten kurtuldum alıp vercektim kendilerine ancak onlar benden daha hızlıydı :cherry: yetişemedim :thumleft:

pompei
11 Şubat 2012, 13:16
Trafik ışıklarında en önde bekliyorum yeşil yandı ben hemen fırladım. 5 mt ötede recep ivedik kılıklı bi abimiz karşıya geçmeye çalışıyor ama benden öncemi sonramı geçecek kararsız. Ben sağ kırıyorum o sağ hareketleniyor sola kırıyorum geri cekiliyor böle böle aradaki mesafeyi erittik en sonunda ayaklarının dibinden gecerken kaska okkalı bi tokat yapıstırdı ben noluyoz lan derecesine el kol yaptım ama tırstıgımdan gazıda köklemistim.

Samet Ağır
11 Şubat 2012, 14:37
1997 yılıydı...

bir scooterim vardı ve artçımla beraber çalıştığım yere gidiyorduk...

hızım takribi 40 km civarıdır sanırım..çöp konteynerinin yanından geçerken aniden fırlayan bir kedi önüme atladı...

acilen fren yaptım ama nafile duramayacağım ama kedi önümden geçti...geçtide karşıdan gelen araçtan korkup geri yöneldi....sol ayağımı nasıl vurduysam yere hareket halindeki motorun önü kalktı ve kedi altımdan yine geldiği yere kaçtı...

ne kedi motora ne motor kediye değmediği gibi bu olay en fazla 2 saniyede olup bitiverdi...

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

yakın yıllarda motosikletimle sahil yolundan eve dönüyorum..trafik durmuştu..kaza var sanırım...öyleki motosikletim olmasına rağmen küçük olmadığı için aralara bile giremiyorum...

sahilde ağaçların yanını mesken tutan hayat kadınımıdır,trevestimidir nedir biri arkadan gelen polisi görünce saklanacak yer bulamadı doğruca bana doğru gelmeye başladı..aynadan bakıyorum,direk üstüme geliyor...

ülen atlayacak arkama....al başına belayı..hadi kaza diye bide televizyon kameraları...iyice sıçtık dedim...

beklediğim o bir kaç saniye de hayatım film şeridi oldu sanki...son adımlarına doğru aniden verdiğim gazla birlikte kaldırımdaydım...hızla ilerledim ve arayı oldukça açtıktan sonra tekrar yola inip devam ettim....