PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ZIPPIRMAN üyemize emek ve çalışmalarından dolayı teşekkürler

osmanba
10 Şubat 2012, 13:00
ZIPPIRMAN İmalatını yaptığın sinyal kaşları tek kelime ile mükemmel. Tartışılamaz bir kalıte ve işçilik var. ( Daha önce Hıgway havk sinyal kaşlarını almıştım. Bunlarda kararma oldu. Ne yaptım nekadar temizledim ise sinyal lambalarının kromajı kaşlardan daha parlak görünüyordu. Hemde miknatıs yapışıyordu. Buda demektir ki malzeme % 100 kromdan değil sadece normal sacın üzerine krom kaplamadan yapılmıştır. Çünkü miknatis demire yapışır.)

Şimdi ise iş tamamem tersine döndü. Sizin üretimini yaptığınız kaşlar sinyal lambalarının nikelajından daha parlak ve sık. Kesim dizaynında ise mükemmel bir mimari tasarım var. Ayrıca miknatis kesinlikle yapışmiyor.
Eeee... başka na kaldı diyeceksınız. Vallahi hala kalan var. Ne mi var ? Fiyatı var arkadaşlar fiyatı.. Amerikan gavurlarının üretip millete yerleştirdikleri ünlü markalara resmen meydan okurcasına nerede ise yarı yarıya ücüz. Ellerin dert görmesin arkadaş. Bundan sonraki ürütim ve icatlarını yakından izlemeye alıyoruz. Hemde 3-5 gün kadar kısa sürede siparış elimize geçiyor.Teşekkürü benden önce motosikletim ediyor. Nasıl mi.!! Çünkü keratanın dusündan, yüzündeki gülücükten belli oluyor.Siz gibi mücitlere Ülkemiz mötosikletcilerinin daima ihtiyacı vardır.
:cat::cat::cat:

Felon
10 Şubat 2012, 13:03
Birde resim göreydik nasıl bişedir bu kaşlar

jackonbir
10 Şubat 2012, 13:28
fotoğrafsız reklam alkolsüz biraya benzer içsen de birşey anlayamazsın :)

acun0
10 Şubat 2012, 13:30
hangi motora yapıldı. daha açıklayıcı olsa idi. elin gevurlarına vereceğimize bu arkadaşa nasip olurdu. paramız. foto koyman gerek

ZIPPIRMAN
10 Şubat 2012, 13:39
ZIPPIRMAN İmalatını yaptığın sinyal kaşları tek kelime ile mükemmel. Tartışılamaz bir kalıte ve işçilik var. ( Daha önce Hıgway havk sinyal kaşlarını almıştım. Bunlarda kararma oldu. Ne yaptım nekadar temizledim ise sinyal lambalarının kromajı kaşlardan daha parlak görünüyordu. Hemde miknatıs yapışıyordu. Buda demektir ki malzeme % 100 kromdan değil sadece normal sacın üzerine krom kaplamadan yapılmıştır. Çünkü miknatis demire yapışır.)
Şimdi ise iş tamamem tersine döndü. Sizin üretimini yaptığınız kaşlar sinyal lambalarının nikelajından daha parlak ve sık. Kesim dizaynında ise mükemmel bir mimari tasarım var. Ayrıca miknatis kesinlikle yapışmiyor.
Eeee... başka na kaldı diyeceksınız. Vallahi hala kalan var. Ne mi var ? Fiyatı var arkadaşlar fiyatı.. Amerikan gavurlarının üretip millete yerleştirdikleri ünlü markalara resmen meydan okurcasına nerede ise yarı yarıya ücüz. Ellerin dert görmesin arkadaş. Bundan sonraki ürütim ve icatlarını yakından izlemeye alıyoruz. Hemde 3-5 gün kadar kısa sürede siparış elimize geçiyor.Teşekkürü benden önce motosikletim ediyor. Nasıl mi.!! Çünkü keratanın dusündan, yüzündeki gülücükten belli oluyor.Siz gibi mücitlere Ülkemiz mötosikletcilerinin daima ihtiyacı vardır. :cat::cat::cat:

Utandırma bizi,Hayırlı olsun abi güle güle kullan bunlar kolay işler hele bitirip yollayayım ön camınla sürücü yaslanmanıda tak motoruna çok daha güzel olacak

http://ressim.net/b/out.php/i5485803_dscn2872-jpg (http://www.ressim.net/i/5485803_dscn2872-jpg.html)
http://ressim.net/b/out.php/i5485804_dscn2874-jpg (http://www.ressim.net/i/5485804_dscn2874-jpg.html)
http://ressim.net/b/out.php/i5485805_dscn2873-jpg (http://www.ressim.net/i/5485805_dscn2873-jpg.html)

---------- Post added at 11:39 ---------- Previous post was at 11:37 ----------

hangi motora yapıldı. daha açıklayıcı olsa idi. elin gevurlarına vereceğimize bu arkadaşa nasip olurdu. paramız. foto koyman gerek

Acun kardeşim bizim motorlar shadow

osmanba
10 Şubat 2012, 13:42
Arkadaşlar ben bu sinyal kaşlarını avatarımda görünen Honda Şhadow motosikletime kullandim. Okadar mükemmel bir polisaj yapılmış ki kaşların üzerindeki kromaj resmen bir ayna kadar kusursuz duruyor. Kaşlar birçok model motosikletlerin sinyal lambalarına takılabilir. Montajı yapılmış vaziyette sinyal lambasının fotosunu koysam daha mantikli olurdu. Çünkü motosikletlere çok güzel bir estetik veriyor. Ben fotoğraf koyma konusunda biraz beceriksizim. Bu nedenle sizlerden özür dilerim. İnşallah ZIPPIRMAN kardeşimiz bu yazıyı okur ve fotoğraf koyar.

Evet arkadaşımız duyarlı davranıp daha ben yazıyı yazarken fotoları koymuş.

psyche
10 Şubat 2012, 13:43
Kullandığınız krom baya etli duruyor tasarımda başarılı gayet estetik elinize sağlık .

mustafaat
10 Şubat 2012, 13:45
Desteklenmeli. Hatta ZIPPIRMAN ürünlerini seri üretime geçirmeli. Yurt dışında ufak tefek imalatlarla başlayıp marka olan çok örnek var. ZIPPIRMAN Highway Hawk'tan daha iyi üretim yapıyorsa tek eksiği markalaşmak derim ben.

ZIPPIRMAN
10 Şubat 2012, 13:46
fotoğrafsız reklam alkolsüz biraya benzer içsen de birşey anlayamazsın :)

Arkadaşım bu bir teşekkür yazısı olmuş osman abiye ben teşekkür ederim
Reklam demen biraz nahoş ve düşünmeden edilmiş bir söz az çok tanıyorsun bizi profilimde mesajların hala duruyor,banada bir shadow bulalım dediğiniz!!
ne bu reklama nede bunu iş olarak düşünüp bundan gelecek paraya çok şükür ihtiyacımız yok
Umaraım hayalin olan shadowunu bulur ve alırsında
sana bunları ön camını sürücü yaslanmanı basamaklarını falanda BİLA ÜCRET,PARASIZ,BEDAVA, BELEŞE yaparım söz,sende bir alkollu bira ısmarlarsın artık herhalde ama ben herkesle içmem sağolasın

Baltassar
10 Şubat 2012, 13:47
ZIPPIRMAN Hocam
sadece üretimi yaptığınız malzemelerin krom kaplama işlerinimi yaparsınız.
yoksa size parça gönderilse gelen parçalarada kaplama işlemi yaparmısınız.?
muhtemelen forumdan bu gibi ihtiyacları olan arkadaslarımız çıkacaktır.

mehmet tufan
10 Şubat 2012, 13:54
adam işi biliyo ya.
eline sağlık üstad.

ZIPPIRMAN
10 Şubat 2012, 13:56
ZIPPIRMAN Hocam
sadece üretimi yaptığınız malzemelerin krom kaplama işlerinimi yaparsınız.
yoksa size parça gönderilse gelen parçalarada kaplama işlemi yaparmısınız.?
muhtemelen forumdan bu gibi ihtiyacları olan arkadaslarımız çıkacaktır.

Dostum gördükleriniz kaplama değil AISI 204 kalite 1,2 kalınlığında paslanmazdır demiri krom kaplama değil
kaplama işi ülkemizde ne yazıkki gerektiği gibi yapılmamakta öncelikle malzeme kimyasalla temizlenip yıkanıp uygun kalınlıkta bakırla kaplanmalı ve bakırın üzerine krom kaplanmalıdır
gelin görünki bakırı kaplamadan malzemeyi direk krom kaplayan esnafların elinden ne yaparsanız yapın çekeceğiniz vardır ern iyisi paslanmaz çalışmaktır
ben sadece kendi motoruma (VT750 Shadow)birşeyler yaptığımda isteyen dostlar olursa onlarada yapıyorum

TAYFUNBORA
10 Şubat 2012, 13:59
Ben üretene,sanatçıya üstüne bir artı katana saygı duyarım.Saygılarımı sunarım Zıppırman:cat:

jackonbir
10 Şubat 2012, 14:01
Arkadaşım bu bir teşekkür yazısı olmuş osman abiye ben teşekkür ederim
Reklam demen biraz nahoş ve düşünmeden edilmiş bir söz az çok tanıyorsun bizi profilimde mesajların hala duruyor,banada bir shadow bulalım dediğiniz!!
ne bu reklama nede bunu iş olarak düşünüp bundan gelecek paraya çok şükür ihtiyacımız yok
Umaraım hayalin olan shadowunu bulur ve alırsında
sana bunları ön camını sürücü yaslanmanı basamaklarını falanda BİLA ÜCRET,PARASIZ,BEDAVA, BELEŞE yaparım söz,sende bir alkollu bira ısmarlarsın artık herhalde ama ben herkesle içmem sağolasın

kusura bakmayın benim patavatsızlığımdan kaynaklanan bir yanlış anlaşılma oldu galiba... siz de beni tanısanız niyetimi anlardınız...
bu arada ben de shadow almak için çok uğraştım. ekonomik durumumdaki dalgalanmalardan dolayı hayalime bir türlü kavuşamadım. bu sitede shadowu olan herkesi ilgiyle takip ediyorum. tekrar özür diler saygılarımı sunarım...

F54
10 Şubat 2012, 15:20
görol abi eline sağlık daha önce de dediğim gibi honda arge elemanlarına boşuna maiş veriyor bence onları işten atıp böyle elit modellerin aksesuarlarında değişik kaliteli görsel olarakta mükemmel derece yenilikçi fikirleri olan seni işe almaları gerek abi sen bu yaptığın aksesuarları honda fabrikasına yollamayı hiç düşündün mü? eğer düşünmediysen bence düşün çünkü honda bu yaptıklarından fabrikada ürettiği motorlara takmak isteyebilir:cat:

ozrace
10 Şubat 2012, 15:51
el emeğine sonsuz saygımız var.ellerine sağlık çok iyi iş çıkarmışsın :cat:

yürekçe
10 Şubat 2012, 15:56
gürol abi hızır servis gibidir, taaa bana kadar elini uzattı.
Allah ondan ve tüm iyilerden razı olsun....

seni tanımış olmaktan mutluyum güol abi :)

osmanba
10 Şubat 2012, 15:57
görol abi eline sağlık daha önce de dediğim gibi honda arge elemanlarına boşuna maiş veriyor bence onları işten atıp böyle elit modellerin aksesuarlarında değişik kaliteli görsel olarakta mükemmel derece yenilikçi fikirleri olan seni işe almaları gerek abi sen bu yaptığın aksesuarları honda fabrikasına yollamayı hiç düşündün mü? eğer düşünmediysen bence düşün çünkü honda bu yaptıklarından fabrikada ürettiği motorlara takmak isteyebilir:cat:

Evet.. TAYFUNBORA arkadaşımızın dediği gibi emekçi eller öpülür arkadaşlar. Bence Honda'ya fikirleri ve yaratıcılığını kaptırana kadar mustafaat nicklı arkadaşın dediği gibi emeğinin karşılığını kendisi alsın. Ben yıllardır motosiklet üstünde giderim. Asya'dan Afrıka'ya kadar motosikletle gezdiğim yerler var. Azçok kaliteden anladığım kadarı ile yaptığı işi tam bir doğruluk zihniyeti ile yapmış. Ellerine sağlık. Benim gibi kıl adamın beğendiğini bir başkasının beğenmeyeceğını zannetmiyorum. Keşke bu arkadaş üretimi seri olarak yapsın, ihtiyaç sahipleride kazıklanmadan kaliteli malzemeyı ucuza alsınlar, böylece yapan arkadaşı da teşvik ederek aradığımızı üreten birileri bizler için ve ülkemiz için çalışmış olsun.

yasdal
10 Şubat 2012, 15:59
Gürol Bey ;
Lazerle kesip merdaneye mi soktunuz? Hiç iz vs. olmamış çk güzel maşallah. Son parlatma işlemi vs. mi var yoksa incitmeden merdane yapacak bir yöntemmi buldunuz. Paylaşırsanız sevinirim. Kromla çalışmak hep korkutuyor çünkü beni. Bizim imalat atolyemiz biraz kaba işçiliğe müsait olduğundan ne zaman pazlanmaz bir iş yapsam (üzerindeki filmi sökmesemde) rezil oluyor çiziklerden.

acun0
10 Şubat 2012, 16:04
süper olmuş hakikaten

ZIPPIRMAN
10 Şubat 2012, 17:53
herkese çok teşekkürler arkadaşlar,bizimki ustadlık falan değil hobi dedikleri işte yaıpıyorum isteyen arkadaşlarada yardımcı oluyorum olay budur

mezit
10 Şubat 2012, 18:33
gerçekten süper bi işçilik ve kalite çıkmış ortaya ve ayrıca imzanızda bi okadar hoşuma gitti tebriklr:cat:

ZIPPIRMAN
10 Şubat 2012, 19:52
Gürol Bey ;
Lazerle kesip merdaneye mi soktunuz? Hiç iz vs. olmamış çk güzel maşallah. Son parlatma işlemi vs. mi var yoksa incitmeden merdane yapacak bir yöntemmi buldunuz. Paylaşırsanız sevinirim. Kromla çalışmak hep korkutuyor çünkü beni. Bizim imalat atolyemiz biraz kaba işçiliğe müsait olduğundan ne zaman pazlanmaz bir iş yapsam (üzerindeki filmi sökmesemde) rezil oluyor çiziklerden.

Çok teşekkürler sağolun

Daha öncede ön cam için autocad resimlerini istemiştiniz benden mail olarak yolladım size
sonradan ne camınızdan haber alabildik nede mailime eklediğim telefondan yada yine mail olarak mesajınızdan bir teşşekürde alamadık)
canınız sağolsun

paslanmaz çelik levhadaki sormuş olduğunuz üzerindeki kaplama işlem sırasında bir işe yaramaz,yarasada polisaj olmadan ürün asıl alttaki parlak rengini almaz levha sıcak çekme olduğu için ilk size ulaşan rengi biraz griye kaçar o yüzden polisaj şarttır bunlarda polisaj olmuştur
bükme işine gelince
bunları ben tv izlerken elimde büktüm))
merdaneye üşendim doğrusunu isterseniz
ama merdanede yapma şansınız varsa malzemeyi incitmeden iz bırakmadan bükmenin yolu vardır hemde merdaneye ne varirseniz onu alırdınız tek bir iz olmaz
haaa bunun yolu nedir?
o maildeki telefonum duruyormu hala yoksa silip attınızmı ??))))

Samet Ağır
10 Şubat 2012, 21:03
özelden mesaj attım size..sanırım görmediniz...

piyanist_irf
10 Şubat 2012, 21:45
gürol abi yine harikasın , zaten ben fazla şaşırmıyorum yaptıklarına :cherry: alıştım artık :)

bu arada gündüz vardiyasına geçtim abi 3-4 gündür nette sorun vardı benim , eğer geldiyse sana mailden benim motürün arka bağlantı yerlerinin resimlerini yollamıştım gelmediyse tekrar yollayayım senin diğer motürün arka demiri nasıl yani arka demir derken şu resimdeki demirin şeklini şemalinin bana resmini yollarmısın :)

malum ben şimdi kendi demirime göre hareket etmek istemiyorum arka demir den kastım şu resimdeki orjinali değil top caseyi bağladığın dalga dümen :)
ayrıca benim malzeme tedarikçimde :cherry: 3 cm- 1 cm malzeme temin ettim ama biraz kaba olacak gibin yine malzeme bakıyorum şu an ancak gündüz vardiyasında olduğum için elim kolum bağlı :)
http://img543.imageshack.us/img543/7541/img305l.jpg (http://img543.imageshack.us/i/img305l.jpg/)

abi sen yapmışsın eline emeğine ayağına sağlık banada ellerinden öpmek düşer :)

FinalCUT
11 Şubat 2012, 00:15

Eeee... başka na kaldı diyeceksınız. Vallahi hala kalan var. Ne mi var ? Fiyatı var arkadaşlar fiyatı.. Amerikan gavurlarının üretip millete yerleştirdikleri ünlü markalara resmen meydan okurcasına nerede ise yarı yarıya ücüz. Ellerin dert görmesin arkadaş. Bundan sonraki ürütim ve icatlarını yakından izlemeye alıyoruz. Hemde 3-5 gün kadar kısa sürede siparış elimize geçiyor.Teşekkürü benden önce motosikletim ediyor. Nasıl mi.!! Çünkü keratanın dusündan, yüzündeki gülücükten belli oluyor.Siz gibi mücitlere Ülkemiz mötosikletcilerinin daima ihtiyacı vardır.
:cat::cat::cat:

Osman abi tanışamadık ama Gürol abi bahseder arasıra senden..Aranızdaki dostluktan..
Motosikletin sadece bir taşıt olmadığının ..Bi yerden bi yere varmak için kullanılan bir araç olmadığının en bariz örneğisiniz bence..
Motorsiklet herşeyden öte böyle güzel dostlukların kurulmasında bir araç oluyor..
Ben iki senedir motor tepesindeyim..Çok insan tanıdım..Çok arkadaş edindim..Büyük kısmıyla yol yaptım..Ama her işte olduğu gibi eleğin üzerinde büyük taşlar kalıyor hep..
Sen "motorum teşekkür ediyor" diyorsun..Bende böyle dostları gördükçe, tanıdıkça motoruma teşekkür ediyorum..
Gürol abiylede tanışmama vesiledir o ...Kendisiyle yüzyüze tanışmanın ötesinde haftada bir kaç kere telefonla konuşuruz..
Çayına at karıştır..şeker gibi adamdır kendileri..

O sinyal kaşlara bende tav oldum..aradım kaşlarından bende rica ettim..Kırmadı sağolsun..Gönderdi bir takım...Televizyon ederken büktüm yazıyor ama inanmam..bana bükülmüş halde gönderdiği halde iki vidayı birbirine bağlarken kol kası yaptım resmen..Ama şimdi sinyallerim dağılsa yerinden çıkmayacak gibi duruyorlar..

Sırada sürücü sissybar ve sürücü ve yolcu paglari var..(bunlarıda illa görelim diyen olursa shadow sayfasında bulabilirler)

Mektubuma son verirken :) Teşekkürer Gürol abi...teşekküler motosikletim...

Küçük bi not : Şeker gibi adamdır dedim ama tersi pistir..(illa görelim derseniz gürol abi gösterir )

yasdal
11 Şubat 2012, 02:15
Çok teşekkürler sağolun

Daha öncede ön cam için autocad resimlerini istemiştiniz benden mail olarak yolladım size
sonradan ne camınızdan haber alabildik nede mailime eklediğim telefondan yada yine mail olarak mesajınızdan bir teşşekürde alamadık)
canınız sağolsun

paslanmaz çelik levhadaki sormuş olduğunuz üzerindeki kaplama işlem sırasında bir işe yaramaz,yarasada polisaj olmadan ürün asıl alttaki parlak rengini almaz levha sıcak çekme olduğu için ilk size ulaşan rengi biraz griye kaçar o yüzden polisaj şarttır bunlarda polisaj olmuştur
bükme işine gelince
bunları ben tv izlerken elimde büktüm))
merdaneye üşendim doğrusunu isterseniz
ama merdanede yapma şansınız varsa malzemeyi incitmeden iz bırakmadan bükmenin yolu vardır hemde merdaneye ne varirseniz onu alırdınız tek bir iz olmaz
haaa bunun yolu nedir?
o maildeki telefonum duruyormu hala yoksa silip attınızmı ??))))

Eyvah yedik fırçayı :) Ama doğrusunuz. Hakettik de. Son zamanlarda atolyede işler karışık. Camı çizdim öylece taşıyorum USB de. Reklamcıya gidip halledemedim henüz. Olunca paylaşacağım.

Yakın zamanda bir koruma demiri yapmak istiyorum. Şu polisaj işini bir kurcalayayım. Dediğim gibi bizim imalatta görsellik fazla önemli olmadığından pek öyle parlatma, son yüzey işlemi falan yok elimin altında. Standart taşlama tezgahları vs. var. Uygun uçlar alıp bir iki deneme yapayım bakalım. Sonuçları paylaşırım. Koruma demirini 1'' paslanmaz borudan yapmayı düşünüyorum. Büküm esnasında ister istemez yüzeyde deformasyon olacaktır. Kaynak yerleri ve bükümler bittikten sonra yapılacak polisaj ile telafi olur umarım. Uygun bir vakitte maildeki telefonunuzdan rahatsız ederim. Yakın zamanda da bir fırsatını bulup meslektaş abimi ziyaret edip tanışmak isterim. Sevgi ve saygılarımla.

barış52
11 Şubat 2012, 18:25
vayyy gurol abi uraşmış yine:) eline saglık

ZIPPIRMAN
13 Şubat 2012, 12:42
Eyvah yedik fırçayı :) Ama doğrusunuz. Hakettik de. Son zamanlarda atolyede işler karışık. Camı çizdim öylece taşıyorum USB de. Reklamcıya gidip halledemedim henüz. Olunca paylaşacağım.

Yakın zamanda bir koruma demiri yapmak istiyorum. Şu polisaj işini bir kurcalayayım. Dediğim gibi bizim imalatta görsellik fazla önemli olmadığından pek öyle parlatma, son yüzey işlemi falan yok elimin altında. Standart taşlama tezgahları vs. var. Uygun uçlar alıp bir iki deneme yapayım bakalım. Sonuçları paylaşırım. Koruma demirini 1'' paslanmaz borudan yapmayı düşünüyorum. Büküm esnasında ister istemez yüzeyde deformasyon olacaktır. Kaynak yerleri ve bükümler bittikten sonra yapılacak polisaj ile telafi olur umarım. Uygun bir vakitte maildeki telefonunuzdan rahatsız ederim. Yakın zamanda da bir fırsatını bulup meslektaş abimi ziyaret edip tanışmak isterim. Sevgi ve saygılarımla.

Gökhan kardeş benim bahsettiğim camı yapıp yapmaman değil,incelik gösterip teşekkür etmemendi

Sametagır arkadaşımızda özelden bana şunları sormuş ikinizede cevap olacaktır.

selamlar..
selamlar hocam..ben viragoya egzoz yapmayı düşünüyorum ama malzemeye karar veremedim..304 kalite krom boru kullansan poşisajla o istediğimiz parlaklığı verebilirmiyiz??

bir seçenekte ..
pencere balkon merdiven korkulukları yapan komşum var ve malzemesinin tamamen paslanmaz olduğundan bahsetti.üstelik hazırda parlak bir malzeme...

birde tuzlada tersane hurdacılarını gezmeyi düşünüyorum..hem ucuza hemde yatlardan filan bir malzeme bulurum diye düşünüyorum..

yada sizin önereceğiniz 80 mm çap civarında bir malzeme varmıdır???

ha bide ön cam yapıcam ama birden değil yavaş yavaş fikir isteyeceğim...

teşekkürler selamlar.....

Samet kardeşim göze almış olduğun iş oldukça meşakkatlidir
polisajla 304 kalite paslanmaz değil pas içindeki st 37 malzemeden inşaat demirini bile parlatabilirsin dert o degil 304 paslanmaz bu iş için dışına tekrar bir kapak yapmayacaksan uygun degildir kararma yapar sonra elinden pasta cila düşmez,komsunun kullandığı malzemede 304 tür yüksek ihtimal ve et kalınlığı çok incedir Tuzlada bulacagın malzeme ise daha çok asidik ortamlar için kullanılan 310 kalite paslanmaz olacaktır egsozda kullanbileceğin maldeme 316 kalite olmalıdır,hadi bu malzemeden yapalım kıvrımları nasıl ezmeden yapacaksınız yasdal arkadasımızın motor koruma demirindeki bükümler içinde bu geçerlidir,boruyu spesifik tezgahlarda bükmezseniz ,bukum yerindeki iç çap alttan dışa doğru çökerken dış çapta uzayıp kıvrılmak yerine içe çökecektir sonuçtabükümünüz 90 dereceyi bulduğunda borunun iç ve dış çapı ortada birbirine değecek ve orada boru et kalınlığınızın iki katı bir kalınlık olacak misal 2 mm et kalınlığınız varsa 4 mm ye kadar boru inecektişr yuvarlaklık kalmayacaktır eee neye yaradı?olmadı )
öncelikle sizlere naçizane tavsiyem plastik su borusundan bükümleri ısıtarak yapmak istediğiniz işi plastikten yapmanız
bu iş olduğunda ona çok ihtiyacınız olacak o yapacagınız işlin mastarıdır ona iyi bakın.sık sık okşayın sevin)
paslanmazdan bükeceginiz işinizi onun üzerine koyup kontrol ederseniz birsürü söktaktan yırtarsınız,
bükmenin püf noktası ie bükeceğiniz borunun içini kuru ve ince kumla sıkıştırarak doldurup borunun iki basını kaspaklayıp kaynatmanızdır bu şekilde büktüğünüzde çokmelerin önüne geçersiniz
kolay gelsin

ZIPPIRMAN
13 Şubat 2012, 16:03
abi sen yapmışsın eline emeğine ayağına sağlık banada ellerinden öpmek düşer :)
Estağfurullah İrfan ım

Samet Ağır
13 Şubat 2012, 20:06
hocam yanlız ben boru bükmeyle filan uğraşmayacağım..ben sadece egzozun tüp kısmını yapacağım..deveboynu kısmı sağlam..oranın ucuna kaynak olacak ve üzerinde süs niyetine konulmuş olan nikelaj parça olduğu için kaynağı taşlamasam bile görünmeyecek..

o yüzden bükme beni uğraştırmayacak..tüp kısmı ve içinin susturucusu ile uğraşacağım...eskizler kafada hazır..malzeme bekleniyor...:P

ZIPPIRMAN
13 Şubat 2012, 20:14
hocam yanlız ben boru bükmeyle filan uğraşmayacağım..ben sadece egzozun tüp kısmını yapacağım..deveboynu kısmı sağlam..oranın ucuna kaynak olacak ve üzerinde süs niyetine konulmuş olan nikelaj parça olduğu için kaynağı taşlamasam bile görünmeyecek..

o yüzden bükme beni uğraştırmayacak..tüp kısmı ve içinin susturucusu ile uğraşacağım...eskizler kafada hazır..malzeme bekleniyor...:P

Ne sorduysanız ona cevap verdim kardeş
kolay gelsin

Samet Ağır
13 Şubat 2012, 20:22
Allah razı olsun...

tabi ben egzoz yapıcam deyince sadece tüp kısmı diye belirtmedim..sizde haklı olarak komple düşündünüz...

hata bende ..kusura bakmayın...:silent:
teşekkürler....:cat:

berk_cglr
13 Şubat 2012, 21:05
kusura bakmayın belki alakasız olucak ama bu işlerden anladığınız için sormak bende bir cross motor var ben bunun şeklini sevmediğim için 0 dan greanaj yaptırıcam o konuda sıkıntı yok ama benzin deposunu neden nasıl yapabilirim yada yaptırtmalıyım bir tavsiyede bulunurmusunuz

piyanist_irf
14 Şubat 2012, 10:50
kusura bakmayın belki alakasız olucak ama bu işlerden anladığınız için sormak bende bir cross motor var ben bunun şeklini sevmediğim için 0 dan greanaj yaptırıcam o konuda sıkıntı yok ama benzin deposunu neden nasıl yapabilirim yada yaptırtmalıyım bir tavsiyede bulunurmusunuz

benzin deposunu yaptırmak yerine imkanın varsa başka hurda modellerinkini kullanman daha mantıklı gibi görünsede sen gene bakma benim söylediğime:cherry: yapacak olan varsa krom bence uygun olur hiç olmazsa pas yapmaz lakin senin istediğin motorunun üzrinde duracağı estetiği, dizaynı önemli kolay gelsin :)

Selahattin54
14 Şubat 2012, 12:58
Merhaba ZIPPIRMAN arkadaşım. Marifetlerinizi siteden arkadaşlardan duyarak inceledim. Bu sinyal kaşı olarak adlandırdığınız aksesuar benim de dikkatimi çekti. Üretmiş olduğunuz parça zannediyorum custom tarzı olup sinyal lambaları Shadow'a benzeyen birçok markaya uyabilir. Bu nedenle öncelikle 1 takım sıparış vermek istiyoruz. Uygun görüp bize kargo yaparsanız devamında 3-5 takım daha alma düşüncesindeyiz. Okey derseniz vereceğiniz hesap numarasına bedeli havale etmek istiyorum. Teşekkürler.

berk_cglr
14 Şubat 2012, 13:05
irfan abi deponun kaba şekli olduktan sonra grenajla istediğim şekli veririm estetik olarak o sıkıntı değil ama sonuçta cross motorlarda koltuk deponun üstünede geliyor biraz oturunca çokmiyecek düz bir tasarım olucak sonuçta dik kenar ücgen tasarımı diyebilirim ortalama şekline sonrada sol ve sağ tarada üçer tane somon kaynatıldımı deponun istediğin şekilde grenaj yapar takarım :) en azından benim düşüncem bu

ZIPPIRMAN
14 Şubat 2012, 13:48
Merhaba ZIPPIRMAN arkadaşım. Marifetlerinizi siteden arkadaşlardan duyarak inceledim. Bu sinyal kaşı olarak adlandırdığınız aksesuar benim de dikkatimi çekti. Üretmiş olduğunuz parça zannediyorum custom tarzı olup sinyal lambaları Shadow'a benzeyen birçok markaya uyabilir. Bu nedenle öncelikle 1 takım sıparış vermek istiyoruz. Uygun görüp bize kargo yaparsanız devamında 3-5 takım daha alma düşüncesindeyiz. Okey derseniz vereceğiniz hesap numarasına bedeli havale etmek istiyorum. Teşekkürler.

Arkadaşım elimde 2 takım var hazırda VT750 için onlardan birinimi istiyorsunuz?
başka motor için istediğinizde sinyalinizin yarıçapını (yuvarlak camda sağdan sola gelen ölçü) bildirirseniz deliklerini o ölçüye göre yapabiliriz

berk_cglr
14 Şubat 2012, 14:15
yalnız işciliğiniz gerçekten mükemmel eğer cruiser tarzı motorum olsaydı kesinlikle alırdım usta değilde sanatkar işi olmuş :)

ZIPPIRMAN
14 Şubat 2012, 14:29

Aluminyum tavsiye ederim,paslanmaz malzeme sac halinde olduğunda kaynak çekmeleri çok olur nekadar düzelsenizde Quasimado gibi kambur kumbur olacaktır,ve paslanmaz malzemeyi bir kalıp üzerindede olsa yatırıp alıştırmak kolay değildir,ha auminyum yumuşaktır ezilir büzülür dersenizde özel çelik aluminyumlar vardır normalden daha serttir bu konuda http://salsanaluminyum.com dan malzeme temin edebilirsiniz Kolay gelsin.

berk_cglr
14 Şubat 2012, 14:53
cevap için cok sağolun depoyu yapmaya başladığımda yine sizden yardım istersem bi sıkıntı olurmu çünkü bu kaynak alaminyum vs işlerinden çok anlama :) mesela 3 boyutlu cizip size yollasam nerede yaptırtbileceğim konusunda yardım edermisiniz

ZIPPIRMAN
14 Şubat 2012, 15:08
cevap için cok sağolun depoyu yapmaya başladığımda yine sizden yardım istersem bi sıkıntı olurmu çünkü bu kaynak alaminyum vs işlerinden çok anlama :) mesela 3 boyutlu cizip size yollasam nerede yaptırtbileceğim konusunda yardım edermisiniz

Dostum kendin yapamayacaksan kimse bunu yapmakla uğraşmaz zira bildiğim kadarıyla bu işleri yapan birileri yok olsa buralarda ahada bunu yapıyorum diye çoktaaann işi ticarete dökmüştü
ben her işimi kendim yaptığımdan sıkıntım olmuyor fakat dışarıda kaynak işini yaptırsan bile önceden kaynatılacak parçaları kalıba yatırıp şeklini vermiş olman gerekirki kaynakçıda kaynatsın versin
sıradan kaynakçı hangi birisini yapabilir sizeki yapıyorum desede astarı yüzünü geçer bu yüzden irfanın fikri bence en iyisidir (Angel spaar arkadaşımız bir motoruna el yatırması depo yapmıştı orayada bir bakmanı tavsiye ederim)

berk_cglr
14 Şubat 2012, 15:21
oke sağolun baktım o konuya

mete_han
14 Şubat 2012, 15:29
eline sağlık hocam...güzel işçilik var...

ZIPPIRMAN
14 Şubat 2012, 19:22
eline sağlık hocam...güzel işçilik var...

Teşkkürler mete baba

piyanist_irf
14 Şubat 2012, 20:15
irfan abi deponun kaba şekli olduktan sonra grenajla istediğim şekli veririm estetik olarak o sıkıntı değil ama sonuçta cross motorlarda koltuk deponun üstünede geliyor biraz oturunca çokmiyecek düz bir tasarım olucak sonuçta dik kenar ücgen tasarımı diyebilirim ortalama şekline sonrada sol ve sağ tarada üçer tane somon kaynatıldımı deponun istediğin şekilde grenaj yapar takarım :) en azından benim düşüncem bu

anlıyorum zaten estetiğinde bir chooper deposu yaptıracağım deseydin işin yaş diyecektim tabi makina çalışır el övünür kocaman bir piresle oval hatlarda bir depo yapmak mümkün ama el işçiliğle yapmaya kalktığında vay anam vayy, üstadlar daha iyi bilirler :)

lakin el yapımı bir depo zaten cross olacağı için haliyle köşeli hatlar hem daha güzel duracak hemde , işçiliği mümkün olacak, yalnız burada kendin yapmayacaksan sanayi bölgelerinde yapacak uğraşacak adam bulma şansın zor en azından benim burada :cherry:

ama ben gürol abinin bu işin üstesinden geleceğini zannediyorum, sana 3 boyutlu bir depo çizerde gidip onu lazerle kestirirsen kaynatırkende hem daha kaliteli iş çıkacak hemde yapımı kolaylaşacaktır ama elle yapmaya kalktığında ortaya çok sevimli bir şey çıkacağını düşünme, inşallah ben yanılıyorumdur , bundan sebep başka modellere bakmanı önerdim yanlışım varsa düzeltin agalar..:)

artı olarakta bu şekilde olsa bile deponun maliyeti ne olacak işte zurnanın zırtladığı yer burası :) sevgiler..

Selahattin54
15 Şubat 2012, 17:26
Arkadaşım elimde 2 takım var hazırda VT750 için onlardan birinimi istiyorsunuz?
başka motor için istediğinizde sinyalinizin yarıçapını (yuvarlak camda sağdan sola gelen ölçü) bildirirseniz deliklerini o ölçüye göre yapabiliriz

Evet. Shadow için üretmiş olduğunuz kaşlardan 1 takım (yanı 4 adet) istiyorum. Bedelini özelden bildirirseniz hemen bankadan havalenizi çıkartırım.:)

ZIPPIRMAN
15 Şubat 2012, 19:12
Evet. Shadow için üretmiş olduğunuz kaşlardan 1 takım (yanı 4 adet) istiyorum. Bedelini özelden bildirirseniz hemen bankadan havalenizi çıkartırım.:)

yolladım ürünleri güle güle kullanın