PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ferrari korna hakkinda

Zodium
08 Şubat 2012, 22:30
Arkadaslar merhaba ben 250 lik Kymco scooter'ima 12v ferrari korna taktirmayi düsünüyorum siz ne dersiniz muayenede sorun cikarmi cok göze batarmi bu arada elinde satmak isteyen arkadasimiz varsa bana özelden ulassin :)

safakk
08 Şubat 2012, 22:40
normal kornayı sökme ayrıca bir büton ekle gidona ve oradan kontrol et. Muayneye giderkende sadece bütonu sökmen yeterli hatta çok göze batmayan bir yere koyarsan sökmene bile gerek kalmayabilir :)

Aslında bende havalı korna ve güçlü farlar almayı düşünüyorum uyuz olduklarıma uzunları yakıp havalı kornaylada yerlerinden fırlatmayı düşünüyorum ama kısmet bakalım :)

Zodium
08 Şubat 2012, 22:46
normal kornayı sökme ayrıca bir büton ekle gidona ve oradan kontrol et. Muayneye giderkende sadece bütonu sökmen yeterli hatta çok göze batmayan bir yere koyarsan sökmene bile gerek kalmayabilir :)

Aslında bende havalı korna ve güçlü farlar almayı düşünüyorum uyuz olduklarıma uzunları yakıp havalı kornaylada yerlerinden fırlatmayı düşünüyorum ama kısmet bakalım :)

eyvallah safak kardes valla benim standart korna yetmiyor bazen o yüzden iki korna arasinda kaldim ferrari ve salyangoz korna yarin oto marketcilere ugrayip bilgi almayi düsünüyorum far konusuna gelince bendekiler beyaz ampül xenon ile hic bir farki yok ve daha ucuz :)

10SuzAsLa
08 Şubat 2012, 22:49
ferari korna nasıl oluuyo bilmiyorum 7x salyangoz kornayı arabaya takdımda rolesyle beraber fena bişey oldu zıplıyo adamlar :D :D

search16
08 Şubat 2012, 22:56
Seger marka salyangoz korna al. Bende cup vardı ona takmıştım. Dediğin gibi hoplatıyordu. Ferrariyi takacak yer bulamayabilirsin. Salyangozuda takarken bağlantısını sağlam yap. Sallantı olmasın ve hiç bir yere değmemesi gerekiyor. Değerse sesi çok bozuyor ve kendide bozuluyor.

Zodium
08 Şubat 2012, 23:04
ferari korna nasıl oluuyo bilmiyorum 7x salyangoz kornayı arabaya takdımda rolesyle beraber fena bişey oldu zıplıyo adamlar :D :D

aynen sanki impala falan geliyor saniyorum duydugum zaman :)

@search iyi oldu bunlari yazdiklarin yarin onada bakicam tesekkürler.

eren1903
08 Şubat 2012, 23:16
Forumda İrfan abi var,(nicki piyanist_irf galiba). Siz ona malzemeleri o zevkle yapar :D

_w_
09 Şubat 2012, 00:20
2 li salyangoz da dat (tetiklemeli) korna ile girdim. Hiç bir sorun yaşamadım :)

Zodium
09 Şubat 2012, 00:27
kimse bu kornayi kullanmiyor galiba :)

search16
09 Şubat 2012, 00:35
Arabada var ferrari korna. Fakat sen bunu boyutları itibari ile motorun görünmeyen biyerine sığdıramazsın. Alakasız yerlere takarsın ama görüntü çok kötü olur

safakk
09 Şubat 2012, 00:52
eyvallah safak kardes valla benim standart korna yetmiyor bazen o yüzden iki korna arasinda kaldim ferrari ve salyangoz korna yarin oto marketcilere ugrayip bilgi almayi düsünüyorum far konusuna gelince bendekiler beyaz ampül xenon ile hic bir farki yok ve daha ucuz :)

Aslında şehir içi mevcut farlarım yetiyorda şehirler arası yada zifiri karanlıkda arkamdaki araçla epey mesafe olmasına ve kısaları yanıyor olmasına rağmen benimkinin uzunlarından daha geniş mesafeleri aydınlattığını görünce far konusunu ciddi düşünmeye başladım :)

Benim motorun aküsü yanılmıyorsam 5 amper di ve niyetim aküyü büyütüp ekstra bir tesisatla yeni farları eklemek (maalum ufak motorun ufak tesisatı olunca risk alamıyorum :) ) ama heralde yaza ancak yaparım

Buarada duyduklarıma göre salyangoz kornaların ucuzlarının çabuk bozulduğunu duydum ne kadar doğrudur kullanmadığımdan bilmiyorum ama hani bu konuyuda almadan bi araştır. Birde montaj yaparken yağmur almayacak su görmeyecek bir yer seçmelisin

Zodium
09 Şubat 2012, 01:13
motorda yer konusunda sikinti yok sükür :)

RunemagicK
09 Şubat 2012, 02:32
ben 150 zatta kullanıyorum. muayenede sıkıntı çıkabilir, havalı korna yasak, eskisini takıp girebilirsin ama, ben öyle yapıyorum

zongoku
09 Şubat 2012, 02:58

Bende geçenlerde yolda giderken yerde alarm buldum arabanın birinden düşmüş heralde. Direk eve gidince normal farın kablolarını çıkarıp hemen denedik arkadaşla vik vik vik diye tek basarsan çok güçlü ve şık bir ses çıkıyo onuda deneyebilirsin:cat:Bu arada xenon gibi ampül taktım demişsin markası ne acaba? Memnunmusun gerçekten xenon kadar varmı? Ya da yetiyomu aydınlatma?

Zodium
09 Şubat 2012, 04:10
ben 150 zatta kullanıyorum. muayenede sıkıntı çıkabilir, havalı korna yasak, eskisini takıp girebilirsin ama, ben öyle yapıyorum

tamam aklimda olsun sagolasin :)

@zongoku osram night breaker yanilmiyorsam xenon'dan farki bence yok aydinlatma konusunda memnunum karsilastirma imkanin varsa dene bence :)

zongoku
09 Şubat 2012, 04:33
tamam aklimda olsun sagolasin :)

@zongoku osram night breaker yanilmiyorsam xenon'dan farki bence yok aydinlatma konusunda memnunum karsilastirma imkanin varsa dene bence :)
Çok araştırdım da xenon kadar etkisi olmadığını söylediler hep ondan kafamda elemiştim direk ama sen farkı yok diyosan denemeye değer bakalım nasıl bişeymiş:) Teşekkürler

Zodium
10 Şubat 2012, 06:50
arkadaslar kornayi degistirdim 15 liraya icime sinen trafiktede gayet basarili bir korna aldim seger markasinin elektromanyetik olan 50 f 12v 335 hz özelliklerinde dit dit bir korna.

search16
10 Şubat 2012, 09:23
Benim söylediğimde sana buydu. Bendekide bundandı. Çok kuvvetli.

Zodium
10 Şubat 2012, 11:20
Benim söylediğimde sana buydu. Bendekide bundandı. Çok kuvvetli.

sagolun verdiginiz öneriler icin evet dedigin gibi yeterli bir korna ayrica benimkinden cikan orjinal kymco kornasini isteyene ücretsiz verebilirim pm atmaniz yeter hayirli cumalar :)

ZIPPIRMAN
10 Şubat 2012, 11:32
Bunu alın takın bana dua edin dar tip yer işgal etmiyor ses deseniz off offf oofff

http://www.modacar.com.tr/urun/stebel-nautilus-krom-grand-prix-motorsiklet-icin-dar-tip-korna-311129.aspx

sesinide buradan dinleyebilirsiniz

http://www.stebel.it/stebel2009/products.asp?IDserie=14&uso=1&IDprodotto=53&tipologia=moto

daha olmadı demokrasilerde çare tükenmez adam yapmış buyrun link izleyin

http://www.motorsiklet.tv/904/motosiklette-boyle-korna-gorulmedi/

safakk
10 Şubat 2012, 18:42
sagolun verdiginiz öneriler icin evet dedigin gibi yeterli bir korna ayrica benimkinden cikan orjinal kymco kornasini isteyene ücretsiz verebilirim pm atmaniz yeter hayirli cumalar :)

bütün kymco kornaları aynımıdır bilmiyorum ama benimkinin sesini bir dönem çocuklar arasında çok izlenen roadrunner adlı bir çizgi filmin baş karakteri olan hindinin sesine acaip benzetiyorum hatta motoruma bazen roadrunner diye hitap ediyorum bilmiyorum siz bu konuda ne düşünürsünüz :)