PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sonunda gt 250 r =)

leon99
08 Şubat 2012, 20:26
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır hayalini kurduğum gt 250 r' ıma bu hafta kavuştum. en kısa zamanda resimleri ekleyeceğim. bişey sormak istiyorum. noterten alım satım işlemini bitirdikten sonra başka bir işleme gerek var mıydı acaba bana sadece iki yapraktan oluşan motorun bilgileri yazılı bir ruhsat sayfası verdiler. Bana ait olduğunu bildiren ruhsat sayfası bana nasıl ulaşacak benim ayrıyeten bir şey yapmama gerek kalıyor muydu? elimde sadece alım satım sözleşmesi dışında bir şey yok motorun bana ait olduğuna dair? sağolun herkese iyi akşamlar.

safakk
08 Şubat 2012, 20:38
hayırlı olsun güle güle kullanın sorması ayıp ne kadara aldınız? :)

Bildiğim kadarıyla ruhsat evinize postayla geliyor. Ayrıca yeni trafik sigortası yaptırmanız gerekiyor.

_SpartacuS_
08 Şubat 2012, 20:46
Hayırlı olsun... alım satımı hangi noter'den yaptıysan Oranın karakolundan 15 gun sonra alabilirsin... Eve gönderilicek dıyorlar fakat gelmesi uzun sürüyor bende cok bekledim gelmesini gelmedi gittim karakoldan aldım..

leon99
08 Şubat 2012, 20:55
teşekkürler arkadaşlar... 2010 model 9000 km' de siyah kırmızı 6500Tl' ye anlaştık. İzmirden alıp memlekete döndüm gidip karakoldan alma şansım yok yani. mecbur bekleyeceğim memleketimde ancak kesin gelir mi acaba?

_SpartacuS_
08 Şubat 2012, 21:01
Gelir Gelir Ptt 'ile gönderiyorlar biraz sürer ama gelir.. resimlerini paylaşta gözümüz gönlümüz açılsın...

leon99
08 Şubat 2012, 21:05
Şuan da resim çekme fırsatım olmadı. izmirden geldim memur olduğum için direkt iznim bitince işe. koyuldum zaten kar kış :S en kısa zamanda çekerim fotoğraflarını... bir şey daha soracağım. geldiğimde kar var dedim ya olduğu yerde yan yattı motor vites pedalı biraz eğildi acaba çekiç gibi bir şeyle vurarak düzeltebilir miyim yoksa bir demir ustasına mı götürmeliyim. Allah' a şükür başka bi sıkıntı olmadı yan yatmasından dolayı yerde kar olmasından dolayı sanırım.

safakk
08 Şubat 2012, 21:32
teşekkürler arkadaşlar... 2010 model 9000 km' de siyah kırmızı 6500Tl' ye anlaştık. İzmirden alıp memlekete döndüm gidip karakoldan alma şansım yok yani. mecbur bekleyeceğim memleketimde ancak kesin gelir mi acaba?

Hayırlı olsun tekrar darısı başıma :)

Vites pedalı konusunda pek bir fikrim yok ama servis halleder gibi geliyor.

leon99
08 Şubat 2012, 21:34
sağolasın darısı başına dostum. servis yakınımda yok bir de kış girdi araya... yarın çekiç ile deneyeyim yine de fikri olan varsa sevinirim.

mali_181
08 Şubat 2012, 21:58
Hayırlı uğurlu olsun ve geçmiş olsun

sllnbs.okn
08 Şubat 2012, 22:00
gidip trafik sigortası yaptırman lazım arkadaş polis çevirirse alır elinden.bide geçici ruhsatı kaybetme.

mates
08 Şubat 2012, 22:07
hayırlı ve geçmiş olsun inşallah ilk ve son kazanız olur:)

_SpartacuS_
08 Şubat 2012, 22:13
gidip trafik sigortası yaptırman lazım arkadaş polis çevirirse alır elinden.bide geçici ruhsatı kaybetme.

Aynen katılıyorum, direk bi sigorta şirketine gidip trafik sigortasını yaptır... İlk çevirmede bağlarla motoru. 120 Tl gibi bi miktara yaptırmıştım ben istanbulda oralarda nekadar bilmiyorum. Araştır aksatmadan yaptır..

Vites pedalına gelince demirciye götur o halleder çekicle falan vurup kırma ihtimalin cok yüksek...

Plossive
08 Şubat 2012, 22:20
Hayırlı olsun. Trafik sigortası yaptırmazsan ruhsat da basılmıyor diye biliyorum. Bir an önce yaptırman gerekiyor.

Samet Ağır
08 Şubat 2012, 22:24
çekiçle düzelteceksen kesinlikle yerinden sök öyle çalış.
üzerinde kesinlikle darbe yapma ....

Zodium
08 Şubat 2012, 22:49
hayirli olsun dakka 1 gol 1 gecmis olsun.

reis007
08 Şubat 2012, 23:04
vites pedalını şu şekilde düzeltebilirsin.demir saplı içi boş çekiç veya 3-4 cm çapında demir boru gibi bişeyi tersinden pedala geçir ve eğrilen yönün aksine doğru kıvırt.rahatça düzeliyor.(babamdan gördüm.30sn tutmadı düzeltti) ben 1saat uğraşmıştım olmamıştı :)

leon99
09 Şubat 2012, 17:57
Peki tek benim mi başıma geldi acaba bu vites pedalının eğilmesi? canım sıkıldı yeni motor olması sebebiyle:S

_SpartacuS_
09 Şubat 2012, 18:04
Leon99 takma bu kadar kafana ufak tefek şeyler olacaktır muhakkak... İllaki bir tek seninde başına da gelmemiştir. Götür bi demirciye hallederler... O Pedal da nazarlık olsun :) Allah beterinden saklasın...

leon99
09 Şubat 2012, 18:13
doğru söylüyorsun spartacus ilk motorun etkisi galiba:) neyse Allah beterinden saklasın herkes için sağolasın.

Felon
09 Şubat 2012, 18:21
Şuan da resim çekme fırsatım olmadı. izmirden geldim memur olduğum için direkt iznim bitince işe. koyuldum zaten kar kış :S en kısa zamanda çekerim fotoğraflarını... bir şey daha soracağım. geldiğimde kar var dedim ya olduğu yerde yan yattı motor vites pedalı biraz eğildi acaba çekiç gibi bir şeyle vurarak düzeltebilir miyim yoksa bir demir ustasına mı götürmeliyim. Allah' a şükür başka bi sıkıntı olmadı yan yatmasından dolayı yerde kar olmasından dolayı sanırım.

hem hayırlı hem geçmiş olsun diyelim o zaman :cherry:
Yamulan vites pedalına vurunca düzelcekmiş gibi durması seni yanıltmasın normal demir değil çünkü vites pedalı gidon ayaklıklar vs. dökme krom olarak geçiyo sanırım düzelteyim diye vurunca elinde kalıyo(benim kaldı ordan biliyorum)
O şekilde sanayide bi egzoscuya git ilk önce kırıcak sonra kaynak yapıcak yenisinden bi farkı kalmaz :)

tombo
09 Şubat 2012, 18:30
Hayırlı olsun.

osman_22
09 Şubat 2012, 19:17
Yamulan vites pedalına vurunca düzelcekmiş gibi durması seni yanıltmasın normal demir değil çünkü vites pedalı gidon ayaklıklar vs. dökme krom olarak geçiyo sanırım düzelteyim diye vurunca elinde kalıyo(benim kaldı ordan biliyorum)
O şekilde sanayide bi egzoscuya git ilk önce kırıcak sonra kaynak yapıcak yenisinden bi farkı kalmaz :)

Hayırlı olsun, yanlız denildiği gibi döküm olduğu icin o basit oksijen kaynağıyla da olmuyo, döküm kaynağı lazım o da heryerde yok.Cok hassas olup hemen kırılabiliyo.O yüzden fazla kurcalamadan bilen birine göstersen senin icin daha iyi olur.

Felon
09 Şubat 2012, 19:41
Hayırlı olsun, yanlız denildiği gibi döküm olduğu icin o basit oksijen kaynağıyla da olmuyo, döküm kaynağı lazım o da heryerde yok.Cok hassas olup hemen kırılabiliyo.O yüzden fazla kurcalamadan bilen birine göstersen senin icin daha iyi olur.
Zaten sanayide döküm kaynağı olan yere yönlendireceklerdir arkadaşı ,dediğin gibi heryerde olmuyo ama her sanayide en az bir tane vardır,önemli olan ustayı bu işe bulaşmaya ikna etmek :cherry:

Alper Kaya
09 Şubat 2012, 21:06
O şekilde sanayide bi egzoscuya git ilk önce kırıcak sonra kaynak yapıcak yenisinden bi farkı kalmaz :)evet sakın çekiçle düzeltilmiyor ali kırdı şahidiyim :D

enesergul
09 Şubat 2012, 21:21
hayırlı uğurlu olsun..
arkadasında dediği gibi içi boş bir metal boru ile aksi yöne düzeltmeye çalış eğer elinde kalırsa ki büyük ihtimal kalacaktır bence, sanayide döküm kaynağı yapan bir ustaya kaynak yaptır..parçayı sök götür o zaman daha basit görünür ustanın gözünde ikna etmek kolay olur.
fotoları da en kısa zamanda bekliyoruz ;)

Seko
10 Şubat 2012, 21:08
Geçen benimkine oldu, mengenede sıkıştırıp elimle yavaş yavaş iterek düzelltim. Yalnız sıkıştırırken kromaj bozulmasın diye bir beze sardım.

leon99
10 Şubat 2012, 21:23
ilginizden dolayı teşekkürler arkadaşlar. ben diyorum ki hiç ellemeyim direkt sanayiye gidip ustaya göstereyim düzeltirken kıracaksa da o kırsın kaynak yapacaksa da usta yapsın=) sağlık olsun sonuçta iki teker bu icat olur sanırım böyle ufak tefek nazarlıklar... havalar biraz düzelsin Ilgaz karlı şu an...(Zaten bu kar' dan geldi ne geldiyse motorun başına)

sezer aykaç
10 Şubat 2012, 21:31
öncelikle motosikletiniz hayırlı olsun.

vites pedalına canınızı sıkmayın. yapılması gereken yerinden söküp ısıtarak düzeltmen.

leon99
10 Şubat 2012, 21:40
Peki söküm işi nasıl oluyor basit olay mı? daha önceden tecrübem olmadığından soruyorum ?

osman_22
12 Şubat 2012, 19:24
Peki söküm işi nasıl oluyor basit olay mı? daha önceden tecrübem olmadığından soruyorum ?

Arkadaşlar yukardada demiş, usta motor üstünde işlem yapmaz kolay kolay, bence 10 usta dolaşsan en fazla birini ikna edersin.Hepsi parcayı sök getir tribinde oluyo cünkü.Ben sökme işini bilmiyorum ama sen burdan sağlam bilgilere ulaştın gerisi sana kalmış. Sanayiye yakın bi motorsikletciye git durumu anlat parcayı söktür motoru bırak orda, sonra git düzeltme işlemini yaptır, tekrar motorcuya git parcanı taktır devam et. Yada elim yatkın diyosan yabancı forumlarda dolan biraz, sök tak işlemlerini gavurlar daha iyi anlatıyo resimli, videolu anlatımları falan oluyo.

Bu arada motorun resimlerini istiyoruz böyle kuru kuru soru cevap olmuyo ama :):queen: :cat:

İmportant
16 Şubat 2012, 04:47
Hayırlı olsun.

leon99
16 Şubat 2012, 17:28
çok sağolun arkadaşlar iyi dilekleriniz ve yardımlarınız için... en kısa zamanda resimleri yüklüyorum garajda duruyor motor İzmir' den getirdiğim için.. herkese iyi günler