PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüksek devirde elektrik kesmesinin sebebi?

_SpartacuS_
06 Şubat 2012, 20:34
S.a ağabeylerim, kardeşlerim. Motosiklet normal seyir halinde giderken bir sıkıntı yok fakat 9.5 ve 10 devir arasına ve üstüne çıkıldığında Elektrik kesiyorsa neden olur ? Şimdiden Teşekkürler..

Eyüp ağabey sen yorum yapma :)

Samet Ağır
06 Şubat 2012, 20:41
kesici devreye giriyordur..boşta iken aynı şekilde gaz ver..aynı şey oluyorsa eğer ayarı oradadır..daha yüksek devire çıkamazsın..
çıkma da zaten....

_SpartacuS_
06 Şubat 2012, 20:45
Yok devir kesici değil daha önce böle bir şey yoktu. Motosiklet te zaten devir kesici yok :)

K o r @ y
06 Şubat 2012, 20:47
güray dinamodan olabilir.. sargılar bitiyor olabilir
ekstradan elektrikle ilgili motorunda aksesuar varsa ömrü daha hızlı biter

_SpartacuS_
06 Şubat 2012, 20:50
Koray ;

Her zaman yapmaz mı dinamodan yapıyorsa :S

K o r @ y
06 Şubat 2012, 20:55
Koray ;

Her zaman yapmaz mı dinamodan yapıyorsa :S

güraycım ,dinamo ise arızalanmaya başlamış demektir.. yakında bozulur.. dediğine göre önceden böyle bi sıkıntın yokmuş.. benim aklıma ilk olarak bu geliyor.. yavaş yavaş kendini belli ediyor.. zaten genelde motor çalışmayınca artık işinin bittiğini anlarsın.. şuan yapabileceğin şey servise gidip sorununu anlatman..

_SpartacuS_
06 Şubat 2012, 21:01
güraycım ,dinamo ise arızalanmaya başlamış demektir.. yakında bozulur.. dediğine göre önceden böyle bi sıkıntın yokmuş.. benim aklıma ilk olarak bu geliyor.. yavaş yavaş kendini belli ediyor.. zaten genelde motor çalışmayınca artık işinin bittiğini anlarsın.. şuan yapabileceğin şey servise gidip sorununu anlatman..

Tamam Koray başka yorumları da alıyım da ona göre hareket edeceğim, belki başından böyle bir olay geçmiş olan vardır ...

Blackeagletr
06 Şubat 2012, 21:08
Sübablar olabilir...

acayüp
06 Şubat 2012, 21:32
Arka lastiğin sibobunu değiştir. Kesssin düzelir. :cherry:

Adamın konjektöre arızalı diyorum aylardır kabullenmek istemedi.( testini de yaptık bildiğin arızalı : ) Şimdi sargıydı tesisattı alıcak hepsini kucağına sonra vay efendim şöyle böyle.

_SpartacuS_
06 Şubat 2012, 22:02
Sana yorum yapma dedik niye yorum yapıyorsun ki allah allah ya dalıcam artık sana kafa göz he az kaldı :P

Dogan88
06 Şubat 2012, 22:43
arkadasım buyuk muhtemel statörden sorunun. bir ihtimalde konjektörden olabilir. 2 parça dışında bunu yapcak birsey yok

ÜmitDURA
06 Şubat 2012, 22:45
:) konjektör Güray başka ihtimal çok düşük.Alternatör diyomuyorum sonuçta yine o konjektörü besliyor.Sanırım üst devirde üretilen elektriği regüle edemiyor.

Ahmet N.
06 Şubat 2012, 22:54
S.a ağabeylerim, kardeşlerim. Motosiklet normal seyir halinde giderken bir sıkıntı yok fakat 9.5 ve 10 devir arasına ve üstüne çıkıldığında Elektrik kesiyorsa neden olur ? Şimdiden Teşekkürler..

Eyüp ağabey sen yorum yapma :)

Ulem köfte nerelerdesin sen :)
özlettin kendini gürayım,arada bir mt,feysbuk falan gelde ara açılmasın.Evlilik ne zaman düğününe mt yi çağıracan herhalde :)

bobin arızalı oluncada yaparmı aynı olayı,benim motorda yüksek devirlerde hırıldıyordu,teklemye başlıyordu bobini değiştirdiler devam etti sorun aküyü değiştirdiler hala devam ediyor şimdide karbürötörden dediler...valla bende anlamış değilim:)Ateşleme zayıftı motor çalışmıyordu ayak marşıyla çalıştırıyordum onlar çözüldü ama yüksek devirlerde tekleme devam ediyor elektiriği kesiyormu onuda bir deneyeceğim....

acayüp
06 Şubat 2012, 22:58
Sana yorum yapma dedik niye yorum yapıyorsun ki allah allah ya dalıcam artık sana kafa göz he az kaldı :P

Tüpsüz dalma . Yavaş dal vurgun yeme.

Az ye bi konjektör al :P yoksa daha az yiyip birde altenatör alman gerekicek. :P

vecix
06 Şubat 2012, 23:15
büyük ihtimalle statör

fusuy364
06 Şubat 2012, 23:31
başıma gelen bir olayı anlatayım: ben de de benzer bi sorun vardı, giderken elektrik kesilmesi oluyordu.biz de bir sürü neden aradık. sonradan anlaşıldı ki kontaktaki kabloların kontağa leyimli yerlerinden birisi kopmuş,ama tam ayrılmamış. deviri yükselttikçe titreşimden dolayı bağlantı kesiliyormuş. yani 1 liralık bir leyimleme işiyle hallolmuştu. hani belki bi ihtimal bundan da olabilir.

overcloud
07 Şubat 2012, 00:21
buji ve pipoları kontrol et, nemli olup olmadıklarına bak.

bu arada arkadağın dediği gibi kontak ta olabilir. pegasso'da başımıza gelmişti. sarsıntıdan kontağın içindeki lehimler kırılabiliyor.

_SpartacuS_
07 Şubat 2012, 03:30
:) konjektör Güray başka ihtimal çok düşük.Alternatör diyomuyorum sonuçta yine o konjektörü besliyor.Sanırım üst devirde üretilen elektriği regüle edemiyor.

Eyvallah Ümit Ağabim Son gezinize gelemedim, özlettin kendini Bir ara Kilyos'a bekliyorum seni..

Ulem köfte nerelerdesin sen :)
özlettin kendini gürayım,arada bir mt,feysbuk falan gelde ara açılmasın.Evlilik ne zaman düğününe mt yi çağıracan herhalde :)

bobin arızalı oluncada yaparmı aynı olayı,benim motorda yüksek devirlerde hırıldıyordu,teklemye başlıyordu bobini değiştirdiler devam etti sorun aküyü değiştirdiler hala devam ediyor şimdide karbürötörden dediler...valla bende anlamış değilim:)Ateşleme zayıftı motor çalışmıyordu ayak marşıyla çalıştırıyordum onlar çözüldü ama yüksek devirlerde tekleme devam ediyor elektiriği kesiyormu onuda bir deneyeceğim....

Eylül gibi düşünüyoruz ağabey düğünü. M.T 'yi Tabikide çağıracağım düğüne :)

Konjektörden Şüpheleniyorum bende Eyüp abide ısrarla konjektör demeye devam ediyor :) Motosikletim max. Torku 8 devirlerde veriyor bildiğim kadarıyla en çokta titreşim bu esnada oluyor fark ettiğim kadarıyla ama 9 - 9.5 - 10 Arası kesmekte elektriği böyle devirkesici gibi. Kontantan olacağını zannetmiyorum ama yinede bir söküp bakarım tavsiyelerinizi dikkate almak gerekiyor...

İkon
21 Nisan 2022, 03:04
Merhaba,eski bir konu ama sormak istedim sorunu çözebildiniz mi, sebep nedenmiş? Bendede Yamaha virago 535 var yüksek devirde elektriği keser gibi yapıp yığılıyor hatta egzos patlatıyor gazdan elimi çekmem ile herşey normale dönüyor. Konjektör, statör, bobin, karbüratör, akü herşey normal, düzgün çalışan bir motorun beynini denedik yine aynı. Statörün okuyucusundan yapma ihtimali olabilirmi geriye o kalıyor :)

erkanzdemir
21 Nisan 2022, 10:12
hava filtresi olabilir mi sizin sorununuz.