PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ölüm & Yaşam

GONYALI1
05 Şubat 2012, 00:26
Bugün mondial 125 agk mla 45 km uzaklığındaki köyümü ziyarete gittim arkamda artçımla gezdik baya bi ,
100,120 sabit süratle geldim Konyaya Girdim eve 5km kaldı hızım 110 civarıydı motor deli gibi bağırmaya başladı ,
Bismillah deyip bıraktım gazı tekrar yüklendim Gaz yemedi töbe diyerek çektim sağa zincir atmış Allah Allah diyerek devam ettim ,
2 ye çektim vitesi 150 mt gitmeden tekrar attı zincir bi anormallik vardı ama çözemedim tekrar takıp ilerledim gayet güzel gidiyordum ,
ışıkta durdum motosikleti kaldıramadım kalkmıyor zar zor kalkıp devam ettik sonra fark ettimki arka fren tutmuyor eve 3 km kaldı derken 60 km hızla ilerlerken ,
birden arka kitleyip savurdu bizi yol tabelasına çarparak durdum arkaya baktığımda ne görüyüm Arka tekeri tutan vidanın somunu düşmüş ve arka taraf dayamayıp kitlemiş onu görünce elim ayağım titredi ya yoldayken olsaydı dedim siz siz olun sürekli kontrol edin teker civatalarını Saygılar
Tekeriniz Düz Bassın :rendeer:

Levsy
05 Şubat 2012, 00:32
Geçmiş olsun.
Motosikletinin genel kontrolünü ne sıklıkla yapıyorsun?

BestMachine
05 Şubat 2012, 00:34
Çok geçmiş olsun Allah korumuş umarım sizde bişey yoktur... :rendeer:

ümit_150_zc
geçmiş olsun ..herzaman motorumuzun kontrollerini yapmak lazım..göz ucuylada olsun her binmede kontrol edilmeli..

ekremz
geçmiş olsun

GONYALI1
05 Şubat 2012, 00:38
Geçmiş olsun.
Motosikletinin genel kontrolünü ne sıklıkla yapıyorsun?

her pazar

Çok geçmiş olsun Allah korumuş umarım sizde bişey yoktur... :rendeer:

Teşekkür Ederim Şükür bizde bişey yok

geçmiş olsun ..herzaman motorumuzun kontrollerini yapmak lazım..göz ucuylada olsun her binmede kontrol edilmeli..

Doğru Söze Ne Denir .

geçmiş olsun

Teşekkür Ederim

_w_
05 Şubat 2012, 02:39
Aynı şey benim motosikletimde olmuştu arka dengeleme vidaları çok çabuk gevşiyor. 15 km yola gıttim 110 la sinyaller ,motorun ortasındaki göbek vitası, birde far bağlantı vidaları çıktı. Her zaman motorumun vidaları sıkarım. Çok tehlikeli bu motorlar. Deli gibi tıtriyor . Geçmiş olsun çok ucuz atlamışınız. Daha kötüsü de olabilirdi. Motorunuzun başka yerlerindeki vidalarda çıkmışmı kontrol etmenizde fayda var.

Frank Lucas
05 Şubat 2012, 03:09
doğrumu anladım? tekerleği tutan vida mı düştü ?

Alper Kaya
05 Şubat 2012, 03:13
doğrumu anladım? tekerleği tutan vida mı düştü ?çinli alette zamanla kontrol edilmese vida gibi gibi parçalar titreşimden ötürü gevşeyip düşmüş olabilir buda kombine bi olaylar zincirine kadar gitmiş allah korumuş g.olsun ...

oguzhan6161
05 Şubat 2012, 03:13
Allah beterinden saklasın kardeşim büyük geçmiş olsun.

Zodium
05 Şubat 2012, 03:14
gecmis olsun.

Khutuck
05 Şubat 2012, 15:19
Geçmiş olsun...

...ama...

Yolda zincirin atıyor, sen de normal karşılayıp, sadece zinciri yerine takıp devam ediyorsun ha? Benim dört sene, 50 bin km'de bir defa zincirim atmadı.

Zinciriniz atarsa zincir gergilerini, teker somunlarını ve arka fren ayarlarını baştan kontrol etmeniz gerekir.

Zincirin atması basit, normal bir olay değildir, çok tehlikeli bir durumla ve ciddi bir sorunlar karşı karşıya olduğunuzu gösterir.

Zincirin atması için fazla gevşek olması gerekir. Bu, arka tekerin yeterince geride olmaması veya zincirin ömrünün sonuna gelip uzamasından kaynaklanır.

"Arka teker somunlarının gevşemesi" gibi bir saçmalıkla karşılaşman ise ciddi bir şanssızlık. Bunun gibi şanssızlıklar benim Çin malı motor görünce kaçmamın bir sebebidir!