PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muğla-Fethiye'li arkadaşlar bakabilirler mi. Bu motoru tanıyormusunuz?

onuRRtas
03 Şubat 2012, 18:43
Merhaba beyler. Pazartesi günü gidip bu motosikleti alacağım galiba. Fiyatta anlaştık satıcı ile. Motor genel olarak düzgün gibi lastikler falan yeniymiş. Motoruna anahtar değmemiş.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-almasanda-bak-bence-temiz-motor-zenon-farli-72117792/detay

Matur budur. Bana düzgün gözüktü. Tanıyan varsa fikrini alabilirmiyim? :)

ekremz
03 Şubat 2012, 19:04
Motoru bilmem ama kullananı pek gözüm tutmadı.

onuRRtas
03 Şubat 2012, 19:11
Hocam benimde ama fiyat ciddi manada oldukça düşük :) Yeni kasası da zamlandı zaten 6500 oldu eder sanırım :)

Bu arada 1 saat önce atatürk ilkokulunun orada gördüm sizi Kırmızı beat'li kırmızı Ls2 kasklı birisi selam verdi size. o bendim işte :queen:

ekremz
03 Şubat 2012, 19:15
Hocam benimde ama fiyat ciddi manada oldukça düşük :) Yeni kasası da zamlandı zaten 6500 oldu eder sanırım :)

Bu arada 1 saat önce atatürk ilkokulunun orada gördüm sizi Kırmızı beat'li kırmızı Ls2 kasklı birisi selam verdi size. o bendim işte :queen:

Kusuruma bakma yağmura yakalanmayayım diye sağa sola pek bakınmadan geçiyordum.Bir de motorun uzun ampulün de bir sorun olunca apar topar sanayiye kaçtım göstermek için.Bir daha denk gelir isek tanışalım isterim. :):rendeer:

kanucan
03 Şubat 2012, 19:18
İlk resime bittim.Deponun hali nasıldır acaba? :P

Zodium
03 Şubat 2012, 19:31
hayirli olsun motor cok temiz görünüyor servise göstermeyi unutmayin bu arada kaca anlastiniz.

eren1903
03 Şubat 2012, 19:38
Aynalar yok, kullanan da pek tekin değil. Dikatli ol :)

zongoku
03 Şubat 2012, 19:41
Kardeşim valla fethiyeli arkadaşım var ama askerde büyük ihtimal tanırdı. Kilometresine göre fiyatı çok az yüksek fakat temizliğine göre çok iyi bence kaçırma :cat:

mali_181
03 Şubat 2012, 22:59
Aynaların olmayışı,tekerdeki beyaz şeritler,kullananın oturuşu göz önüne alınırsa biraz zorlanmış dengesiz kullanılmış bi motor olabilir ama önyargılı olmamak lazım

sezer aykaç
03 Şubat 2012, 23:23
şu satılık motosiklet ilanlarında kendi fotosunu çekip yayınlayan tiplere uyuz oluyorum.

motor için diyeceklerim bu tür motorlarda alt motor önemlidir. eger motosikletin motor kısmı saglamsa geri kalan çizik boya vs bunlara takılmayın. yedek parçaları çok pahalıdır eger motoru bitik cbr125 e denk gelirseniz çok para harcarsınız.

şunuda söylemek gerekir kmyi fazla bulan arkadaşlar bence kendini denize atsın. şu çin motorları çıktı 3-5 binde dagıldı motosikletlerde km ye bakılır oldu. kaliteli marka motosikletler bakımını yap yıllarca bin.

akıl var mantık var kardeşim kimse motosikleti salona koymak için almıyor. helede düşük cc ekonomik motosikletlerde kmye takılmayın önemli olan orjinalliginden bişey kaybetmemiş olması. bakımları aksatılmamış hor kullanılmamış olması.

zongoku
03 Şubat 2012, 23:33
şu satılık motosiklet ilanlarında kendi fotosunu çekip yayınlayan tiplere uyuz oluyorum.

motor için diyeceklerim bu tür motorlarda alt motor önemlidir. eger motosikletin motor kısmı saglamsa geri kalan çizik boya vs bunlara takılmayın. yedek parçaları çok pahalıdır eger motoru bitik cbr125 e denk gelirseniz çok para harcarsınız.

şunuda söylemek gerekir kmyi fazla bulan arkadaşlar bence kendini denize atsın. şu çin motorları çıktı 3-5 binde dagıldı motosikletlerde km ye bakılır oldu. kaliteli marka motosikletler bakımını yap yıllarca bin.

akıl var mantık var kardeşim kimse motosikleti salona koymak için almıyor. helede düşük cc ekonomik motosikletlerde kmye takılmayın önemli olan orjinalliginden bişey kaybetmemiş olması. bakımları aksatılmamış hor kullanılmamış olması.
Kendimizi niye denize atalım. Biz de biliyoruz çin malı motorla japon malının bir olmadığını. Hemen çin malı motorları işin içine sokmanız olmazdı zaten. Bi motor alırken herkes km sine bakar da alır. Ben japon malı km yapmaz demiyorum ki. Ben japon malıda olsa 40000 km ye gelmiş bi motoru almam. Arkadaş o motora ömür boyu binmicek mutlaka bi gün değiştirmek isticek. 45000 km ye gelince satmayı düşününce millet bakıcak ki km si çok bu motor bakım ister dicekler. Anlatabildim mi.
Konuları bi araştırın isterseniz cbr125 alcak olan arkadaşlar seçenekler sunarken herkes en düşük km li olanı tavsiye etmiştir. Bu işin doğasında vardır. 2. el motor alırken ben buna kaç sene binerim, bu bincem süre boyunca km si ne olur, bu durumda satabilir miyim bunları düşünmekte lazım. Hemen cbr yi kötülediğimizi sanmayın. Aksine arkadaşa al dedim dikkat ederseniz!!!

Halil Karamanoğlu
03 Şubat 2012, 23:35
Aynaların olmayışı,tekerdeki beyaz şeritler,kullananın oturuşu göz önüne alınırsa biraz zorlanmış dengesiz kullanılmış bi motor olabilir ama önyargılı olmamak lazım
''kullananın oturuşu'' :)

Zodium
03 Şubat 2012, 23:40
beyler niye kasiyorsunuz kendinizi arkadasimiz motoru begenmis ve kararini vermis siz hala yok km.si yüksek parcalari pahali satici ile konusulmus fiyatta da anlasilmis siz neyin derdindesiniz kuzum :) :)

zongoku
03 Şubat 2012, 23:44
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cok-temiz-honda-cbr-125-tertemiz-72098862/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sahibinden-temiz-cbr-125-71656339/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sahibinden-temiz-satilik-2005-model-125-r-honda-73038186/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cok-temiz-honda-cbr-125-tertemiz-72098862/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-takas-olur-63541689/detay
ilanları incelerseniz daha birçok bulursunuz. Kilometresi daha az ve daha ucuz fiyata ya da aynı fiyata bi dünya cbr var. Bakın arkadaşa tekrar söylüyorum güzel tertemiz motordasorun yoksa bence almalı!!! Ben sadece km fiyat karşılaştırması yapıyorum. Hemen çin malını kötülüyerek beni motoru kötülemiş gibi göstermeyin. Umarın anlatabilmişimdir kendimi.Saygılar. Selamlar.

---------- Post added at 23:44 ---------- Previous post was at 23:42 ----------

beyler niye kasiyorsunuz kendinizi arkadasimiz motoru begenmis ve kararini vermis siz hala yok km.si yüksek parcalari pahali satici ile konusulmus fiyatta da anlasilmis siz neyin derdindesiniz kuzum :) :)
Ha doğru diyosunuz bende onu diyorum işte ben anlamadım ki sezer aykaç arkadaşımızın dediğine takıldım. Bende zaten güzel motor al dedim arkadaşa:cherry:

harun27
04 Şubat 2012, 00:38
iyinin her zaman iyisi vardır elbette zongoku nickli arkadasımızında dediği gibi daha ucuz ve daha guzel cbr ler var mesela ben sana arkadasımında önerdiği gibi http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-takas-olur-63541689/detay ilanına bi bakmanı öneririm.... benim özellikle bu cok hosuma gitti ve gayet diri ve temiz bir motor

alp_tunay
04 Şubat 2012, 00:43
Hiç gözüm tutmadı... Apaçi işi bariz belli... Herşey çıkabilir...Bence bulaşma...

sezer aykaç
04 Şubat 2012, 00:49
Kendimizi niye denize atalım. Biz de biliyoruz çin malı motorla japon malının bir olmadığını. Hemen çin malı motorları işin içine sokmanız olmazdı zaten. Bi motor alırken herkes km sine bakar da alır. Ben japon malı km yapmaz demiyorum ki. Ben japon malıda olsa 40000 km ye gelmiş bi motoru almam. Arkadaş o motora ömür boyu binmicek mutlaka bi gün değiştirmek isticek. 45000 km ye gelince satmayı düşününce millet bakıcak ki km si çok bu motor bakım ister dicekler. Anlatabildim mi.
Konuları bi araştırın isterseniz cbr125 alcak olan arkadaşlar seçenekler sunarken herkes en düşük km li olanı tavsiye etmiştir. Bu işin doğasında vardır. 2. el motor alırken ben buna kaç sene binerim, bu bincem süre boyunca km si ne olur, bu durumda satabilir miyim bunları düşünmekte lazım. Hemen cbr yi kötülediğimizi sanmayın. Aksine arkadaşa al dedim dikkat ederseniz!!!

boşuna kendini kasma arkadaşım. sen km ye bakarsan satarken başkasıda bakar. bu zincirleme gider. millet istiyorki ucuz olsun baldırı düz olsun. yok öyle arkadaşım. bugün bir 600 rr eger limitlerde kullanılmaz ve yagı suyu bakımı yapıldıktan sonra 200 bin devirir. ilanlara bak hepsi 20-30 binde. neden acaba. ben nedenini söyleyeyim sen ve senin gibiler yüzünden

zongoku
04 Şubat 2012, 01:13
boşuna kendini kasma arkadaşım. sen km ye bakarsan satarken başkasıda bakar. bu zincirleme gider. millet istiyorki ucuz olsun baldırı düz olsun. yok öyle arkadaşım. bugün bir 600 rr eger limitlerde kullanılmaz ve yagı suyu bakımı yapıldıktan sonra 200 bin devirir. ilanlara bak hepsi 20-30 binde. neden acaba. ben nedenini söyleyeyim sen ve senin gibiler yüzünden
Arkadaşım yazdıklarında mantıklı bişey olsun örneklerle konuş. Neyini kasacam ben rahatım. Akşam akşam seninle uğraşamıcam. Millet 20000 km de motorunu satıyosa ben mi diyorum satın diye. Tutturdun saçma bir şey devam ediyosun hala martavala. Sanki piyasayı ben ayarlıyorum. Sen motoruna bin 200000 km sonra sat bakalım satabiliyo musun? Herkes motor alırken düşük km de olsun ister. İster 125 cc al ister 1000cc farketmez. Konuyu japon çin muhabbetine getirip laf atıyosun sonra da gerekesiz şeyler konuşuyosun. Hadi arkadaşım sana kazasız belasız 200000 km dilerin. Yolun açık olsun...

sezer aykaç
04 Şubat 2012, 01:45
Arkadaşım yazdıklarında mantıklı bişey olsun örneklerle konuş. Neyini kasacam ben rahatım. Akşam akşam seninle uğraşamıcam. Millet 20000 km de motorunu satıyosa ben mi diyorum satın diye. Tutturdun saçma bir şey devam ediyosun hala martavala. Sanki piyasayı ben ayarlıyorum. Sen motoruna bin 200000 km sonra sat bakalım satabiliyo musun? Herkes motor alırken düşük km de olsun ister. İster 125 cc al ister 1000cc farketmez. Konuyu japon çin muhabbetine getirip laf atıyosun sonra da gerekesiz şeyler konuşuyosun. Hadi arkadaşım sana kazasız belasız 200000 km dilerin. Yolun açık olsun...

bak güzel kardeşim yaşını başını bilmem laflarına dikkat et.

bu ülkede sen ve senin gibi düşünenler yüzünden bu km düşürme olayları dönmekte. akıl var izan var. düşük cc ne için alınır. az yaksın çok gezeyim diye. yada yüksek cc nin yanına ikinci motor olması için.

o az km de satanlar orjinal km demi kaç kez düşürülmüş bilgin var mı bu konuda. bak ben kesin düşürülmüştür demiyorum ama mantıklı olursak bu sonuca ulaşırız.

çinliyi kötülemedim. gerekte yok zaten herkes neyin ne oldugunu biliyor.

bak kymco diye bir marka var. kalite olarak ne çin kadar düşük ne japon yada avrupalı kadar yüksek. o bile sattıgı motosikletlere 100 bin km garanti veriyor. daha neyi tartışıyoruz. talep düşük km olunca arzda ona göre şekilleniyor.

piyasayı çok iyi takip ederim sadece internet sitelerinden degil reel piyasada hangi mal kaça gidiyor(sadece motosiklet degil.) iyi bilirim. topigi açan arkadaşa ben ne demişim iyi oku. fiyat için birşey söylemişmiyim. olması gereken fiyat aralıgında yazmış zaten.

şu sözüm kulagına küpe olsun

kimse iyi malını ucuza vermez. ucuz ise vardır bir illeti pahalı ise vardır bir hikmeti.

neyse ben boşa anlatıyorum nasılsa agzı olan konuşuyor hesabı bilende bilmeyende yazıyor çiziyor.

onuRRtas
04 Şubat 2012, 02:06
Beyler inanın istanbulda olsam şu motoru gözüm kapalı alırdım :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-acilll-satilik-temiz-motor-73025620/detay

ama malesefki yer sıkıntım mevcut. düşündüğüm motorun km'si orjinal. büyük ihtimalle de eminim. satın alacağım kişi 25 yaşında. o kadar motoru hırpalayacağını zannetmiyorum açıkçası. :)

ama cidden güzel bi fiyatta anlaştık. motorda da masraf yok gibi. fethiyeden arkadaşlar motoru benim için araştıracaklar. pazartesi günü alırsam resimlerini koyarım buraya meretin =))

zongoku
04 Şubat 2012, 02:14
bak güzel kardeşim yaşını başını bilmem laflarına dikkat et.

bu ülkede sen ve senin gibi düşünenler yüzünden bu km düşürme olayları dönmekte. akıl var izan var. düşük cc ne için alınır. az yaksın çok gezeyim diye. yada yüksek cc nin yanına ikinci motor olması için.

o az km de satanlar orjinal km demi kaç kez düşürülmüş bilgin var mı bu konuda. bak ben kesin düşürülmüştür demiyorum ama mantıklı olursak bu sonuca ulaşırız.

çinliyi kötülemedim. gerekte yok zaten herkes neyin ne oldugunu biliyor.

bak kymco diye bir marka var. kalite olarak ne çin kadar düşük ne japon yada avrupalı kadar yüksek. o bile sattıgı motosikletlere 100 bin km garanti veriyor. daha neyi tartışıyoruz. talep düşük km olunca arzda ona göre şekilleniyor.

piyasayı çok iyi takip ederim sadece internet sitelerinden degil reel piyasada hangi mal kaça gidiyor(sadece motosiklet degil.) iyi bilirim. topigi açan arkadaşa ben ne demişim iyi oku. fiyat için birşey söylemişmiyim. olması gereken fiyat aralıgında yazmış zaten.

şu sözüm kulagına küpe olsun

kimse iyi malını ucuza vermez. ucuz ise vardır bir illeti pahalı ise vardır bir hikmeti.

neyse ben boşa anlatıyorum nasılsa agzı olan konuşuyor hesabı bilende bilmeyende yazıyor çiziyor.
Yaşımı 22. Gayet saygılı konuşmasını bilen ağır başlı biriyimdir tanıtayım kendimi(size göre böyle olmayabilir). Yalnız laflarına dikkat et derken kendinizin de laflarınıza dikkat etmeniz gerekir. Sen ve senin gibiler vs. gibi kelimeler. Ben size çin malı japon kadar kilometre yapar ya da 40000 km de japon malı biter dedim mi? Ben arkadaşa km bazında biraz fazla olduğunu fakat güzel motor olduğunu söyledim. Siz bunun üzerine direk çinli japon karşılaştırması yapıp olayı benim hiç bahsetmediğim bi noktaya getirdiniz. Benim yaşım veya sizin yaşınız kaç olursa olsun ben doğru bildiğim bi konuda karşıdaki benden büyük diye susup oturacak değilim. Hala daha karşılaştırma yapıyosunuz beni anlayamadınız. Ben japon ve çinli karşılaştırması yapmıyorum ve km olarak herkesin bu şekilde olaya baktığını söylüyorum. Siz de bana diyosunuz ki sizin gibiler yüzünden böyle oluyo. Bu nasıl iştir anlamadım ben. Siz benim motorlar hakkında ne kadar fikir sahibi olduğumu nerden biliyosunuz ki. Motorlar hakkında çok bilgi sahibi olmasam bile mantıklı yorumlar yapabilcek kapasitedeyim. Sonuç olarak tekrar söylemek istiyorum. Ben herhangi bir karşılaştırma yapmıyorum.
Ben çin malı kullanıyorum ve malımın ne kadar kaliteli olup olmadığını biliyorum. Dikkatinizi çekerim CBR 125R hastası biri olarak sırada almak istediğim motordur ve Honda nın da kalitesini biliyorum. Sonuç olarak siz benim söylediğimi yanlış tarafa çeken yorumlarınızla bu tartışmayı başlatmış oldunuz.
İnsanların küçük cc yi hangi amaçla aldıklarını bilemem. Neden 20000 km de sattıklarını da bilemem. Beni de ilgilendirmez. Ben sadece piyasa da çok km yapmamış motorun rağbet gördüğünü biliyorum. Olay budur yani umarım kendimi anlatabilmişimdir. Tekrar söylüyorum siz madem ki öyle düşünüyosunuz size nice 200000 km kazasız belasız sorunsuz sürüşler dilerim.

---------- Post added at 02:14 ---------- Previous post was at 02:07 ----------

Beyler inanın istanbulda olsam şu motoru gözüm kapalı alırdım :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-acilll-satilik-temiz-motor-73025620/detay

ama malesefki yer sıkıntım mevcut. düşündüğüm motorun km'si orjinal. büyük ihtimalle de eminim. satın alacağım kişi 25 yaşında. o kadar motoru hırpalayacağını zannetmiyorum açıkçası. :)

ama cidden güzel bi fiyatta anlaştık. motorda da masraf yok gibi. fethiyeden arkadaşlar motoru benim için araştıracaklar. pazartesi günü alırsam resimlerini koyarım buraya meretin =))
Kardeşim çok temiz gözüküyo motor kısmında da sıkıntı yoksa on numara bi motor. Kazasız belasız sürüşler dilerim. Şimdiden hayırlı olsun.

sercan2667
04 Şubat 2012, 02:14
kullananı pek gözüm tutmadı..46 yazıları ayna fln..sıkça tek teker girişiminde bulunmuş olabilir.

Zodium
04 Şubat 2012, 03:07
kaca anlastiginida yazda fikir olussun devlet sirrimi yani :)

onuRRtas
04 Şubat 2012, 03:09
kaca anlastiginida yazda fikir olussun devlet sirrimi yani :)

3200 Tl ye anlaştık hocam. :)

zongoku
04 Şubat 2012, 03:57
oooo çok iyi dostum hadi hayırlısı güzel pazarlık yapmışsın:cherry:

Zippo's
04 Şubat 2012, 04:06
Onu bunu bilmemde ben aynasız kullanılmış bi motoru almam.Bide şu canım motora bile beyaz saçma şeylerden çekiyolar ya lastiklerine.2006 model 33.000de.Ben o alete o parayı vermem kimse kusura bakmasın

---------- Post added at 02:06 ---------- Previous post was at 02:03 ----------

iyinin her zaman iyisi vardır elbette zongoku nickli arkadasımızında dediği gibi daha ucuz ve daha guzel cbr ler var mesela ben sana arkadasımında önerdiği gibi http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-takas-olur-63541689/detay ilanına bi bakmanı öneririm.... benim özellikle bu cok hosuma gitti ve gayet diri ve temiz bir motor

İmkanın varsa bunla görüş derim.Hem fiyat ucuz km daha düşük ve en azından oynanmamış,sağlam gözüküyo

Zodium
04 Şubat 2012, 04:28

3 bine verirdi o motoru inanki :)