PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güvenlik Kamerası

mali_181
01 Şubat 2012, 02:53
Arkadaşlar motoru koyduğum yere güvenlik kamerası koymak istiyorum.Normal bi güvenlik kamerasından direk bilgisayara kayıt alabilirmiyim yani bi kamera alıp idare edecek birşey onunla bilgisayara kayıt yapabilirmiyim??Yada böyle olmuyorsa nasıl olur??Bu iş en ucuza nasıl halledilir?? Mesela şu kameralar gibi:
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-guvenlik-sistemleri-kampanya-renkli-ve-sesli-420-tvl-dome-guvenlik-kamerasi-70409500/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-guvenlik-sistemleri-ekonomik-gece-goruslu-dome-kamera-guvenlik-kamerasi-70806984/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-guvenlik-sistemleri-gece-goruslu-kamera-420-tvl-guvenlik-kamerasi-72986251/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-guvenlik-sistemleri-36-ledli-gece-gorus-guvenlik-kamerasi-kampanya-71020609/detay

Soykan67
01 Şubat 2012, 03:04
Bence herhangi bir izleme cihazı koysan daha ucuza gelir.Motorun iyi biryerine sakladımı tamamdır.Elinle koymuş gibi bulursun.

Greenut
01 Şubat 2012, 03:09
Alarm denen birşey var ya, ne gerek var kameraya, izleme cihazına. Macera falan arıyorsan tabi o başka, dedektifçilik falan gibi. Artık o kadar gelişmiş alarm çeşitleri çıktıki yağmur damlası düşse meydanı ayağa kaldırıyor. Kimse cesaret edemez yaklaşmaya.

inzell
01 Şubat 2012, 03:10
Caydırıcılık için şunlardan da olur. :)

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-guvenlik-sistemleri-hareket-sensorlu-sahte-kamera-72659067/detay

mali_181
01 Şubat 2012, 03:11
Bence herhangi bir izleme cihazı koysan daha ucuza gelir.Motorun iyi biryerine sakladımı tamamdır.Elinle koymuş gibi bulursun.
O sistemler ucuz değil diye duydum birde caydırıcılık açısından istiyorum hemde aynı anda evi de korumuş olacak kamera ondan aklıma kamera geldi.

Soykan67
01 Şubat 2012, 03:14
Alarm denen birşey var ya, ne gerek var kameraya, izleme cihazına. Macera falan arıyorsan tabi o başka, dedektifçilik falan gibi. Artık o kadar gelişmiş alarm çeşitleri çıktıki yağmur damlası düşse meydanı ayağa kaldırıyor. Kimse cesaret edemez yaklaşmaya.

Birkaç arkadaşın motosikleti çalındı bu forumda ve motoru çalıştırıp gitmişler.Motoru çalıştıran her türlü kilidi kırıp döken adam alarmıda halleder.Tek çare dediğin gibi macera ama kamera daha bir macera..Eşgallerini öğreneceksin diye kesin birşey yok.

mali_181
01 Şubat 2012, 03:17
Dedektifcilikle alakası yok bir kere evinin içinde hırsızla karşılaşıp kendi yakalayan birisi olarak hırsızlık işlerinden korkuyorum o anda aklıma gelen şey ya evde birileri olsaydı ne olurdu...Ki zaten alarm lı disk kilidi de alıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

Caydırıcılık için şunlardan da olur. :)

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-guvenlik-sistemleri-hareket-sensorlu-sahte-kamera-72659067/detay
Evet onlarıda gördüm ama bunu hırsızlarda biliyor anlayabilirler diye düşündüm birde hazır bi işe el atmışken çok pahalıya mal olmayacaksa yapayım diye düşündüm

Slayerrr
01 Şubat 2012, 03:18
O kameraları kullanabilmek için DVR cihazı ya da bilgisayar için DVR kartı alman lazım. DVR pahalı bir şey, bilgisayar için alacağın kart pahalı değil ama kayıt yapacağın süre hep bilgisayarın açık kalması gerekecek ve devasa dosya boyutları oluşacak. Olası bir hırsızlıkta da kamera görüntüleri çok fazla işe yaramayabiliyor. Motoruna alarm taktırıp, o da yetmez dersen inzell'in verdiği linkteki gibi sahte kamera da koyabilirsin. Hırsızlar anlamasın dersen de baktığın kameraların en ucuzunu alıp, kablolarını gizle. :)

mali_181
01 Şubat 2012, 03:23
O kameraları kullanabilmek için DVR cihazı ya da bilgisayar için DVR kartı alman lazım. DVR pahalı bir şey, bilgisayar için alacağın kart pahalı değil ama kayıt yapacağın süre hep bilgisayarın açık kalması gerekecek ve devasa dosya boyutları oluşacak. Olası bir hırsızlıkta da kamera görüntüleri çok fazla işe yaramayabiliyor. Motoruna alarm taktırıp, o da yetmez dersen inzell'in verdiği linkteki gibi sahte kamera da koyabilirsin. Hırsızlar anlamasın dersen de baktığın kameraların en ucuzunu alıp, kablolarını gizle. :)
Yani bi program vs... aracılığı ile kayıt yapamaz mıyım?Bilgasayarım zaten 24 saat açık problem deil :).Gerçek kamera alıp kablo gizlemek çok mantıklı ama ışıkları nasıl yanacak o var.

MotorKafa
01 Şubat 2012, 03:44
Yani bi program vs... aracılığı ile kayıt yapamaz mıyım?Bilgasayarım zaten 24 saat açık problem deil :).Gerçek kamera alıp kablo gizlemek çok mantıklı ama ışıkları nasıl yanacak o var.

Çok net bi kayıt istemiyorsan (caydırcı olsun diyorsun diye ) webcam tarzı bi kamerayla yaparsın kaydını. Fakat slayerrr ın dediği gibi çok fazla yer kaplayacaktır bilgisayarında. Hergün o kayıtları temizlemekle uğraşacaksın.

mali_181
01 Şubat 2012, 03:47
Çok net bi kayıt istemiyorsan (caydırcı olsun diyorsun diye ) webcam tarzı bi kamerayla yaparsın kaydını. Fakat slayerrr ın dediği gibi çok fazla yer kaplayacaktır bilgisayarında. Hergün o kayıtları temizlemekle uğraşacaksın.
O kayıt silme işini göze almış durumdayım :).

arca94
01 Şubat 2012, 15:19
Bana pek işe yaramaz gibi geliyor, çalıcak olan gözüne kestiren kesin çalar yani.. En güzel çözüm ya seleye 9000-10000 V elektrik vericen, 100000-200000 de olur da bişey olursa elektrik faturası kabarır, hem hırsız ölür mölür üstüne kalmasın. :) Bi diğer çözüm alıcan bi tane kangal, ya da sokak kangallarından birini besliycen, dünya üzerinde ki en sadık hayvandır köpekler, yanından ayrılmaz motorunun. Ya bekçi tutucan tabi zegin olmak gerek :) Ya da sabaha kadar açık durak, dükkan bişey bulup onunla konuşup karşısına yakınına filan çekicen. Onun dışındaki herşey hırsızlar için çocuk oyuncağı..

harun1077
01 Şubat 2012, 15:33
Köpek işi de olmaz önüne bir kova et atar, köpek o sırada bayram ederken :D
Alarm ve 25 TL ye satılan caydırıcı kameralar var kırmızı ışığı yanıyor birde onu koyarsın, hem caydırır.

anamur.spor
01 Şubat 2012, 15:37
Motosikleti sat.En risksiz çözüm.Havalarda soğuk zaten,yazın yenisini alırsın.

zeda3000
01 Şubat 2012, 15:43
Kasko diye bir sey var,

Slayerrr
01 Şubat 2012, 15:54

DVR kartı aldığında zaten yanında kayıt ve izleme için program olacak. Yani program sorun değil ama dosya boyutu daha çok sorun. Gerçek kamera alıp çalıştırmamak daha mantıklı, zaten görüntü olsa da çok bir işe yaramıyor. Gerçek kameranın ışıklarını dert etme, gerçekten kayıt yapıyor olsan bile o yanındaki ışıklar IR olduğu için gözle görünmez.

Sinan Er
01 Şubat 2012, 16:03
DVR Kartı yerine TV kartı da kullanabılırsın.

TV kartını bedavaya bulabılırsın şimdilerde pek kullanılmayan birşey çıkma heryerde var. Birde Harddisk e ihtiyacın var. Gerisi teferruat. Kolaygelsin.

Redmoon
01 Şubat 2012, 16:08
Linkini koyduğunuz kameralar analog kamera diye geçer, eğer sadece PC ile kullanacaksanız IP kamera denilen cihazlardan tavsiye ederim, ekstradan bir DVR cihazına gerek duymaz, ethernet kablosu ile bilgisayara bağlantısı yapılır, PoE desteği varsa güç kablosuna da gerek duymaz, tek kablo yeterlidir, hatta kablosuz olanları da var, bunlar yazılım ile birlikte gelirler ve disk alanınıza göre 1 hafta ya da 1 aylık görüntü tutabilirsiniz, kaydı üzerindeki SD karta depolayabilirsiniz, görüntü kalitesi azaltılıp süre artırılabilir, otomatik eski kayıtların üzerine yazar, ya da artık her kamerada standart olan "hareket algılama" sayesinde kameranın baktığı yerde, yani motorun yanında bir kıpırtı olursa kayda geçebilir, alarm verebilir, hatta telefonunuza sms atabilir, imkanınız varsa kesinlikle tavsiye ederim, sadece çalınma değil bir zarar görme, mesela bir arabanın çarpıp kaçması gibi bir olayı da aydınlatabilirsiniz, en önemlisi de içiniz rahat eder!!!

cbr125cbr
01 Şubat 2012, 16:14
Ben yaptım toplam maliyet 110tl gibi bir şey, gece görüşlü muhafazalı sony kamera +dvr kartı + kameranın adaptörü +jaklar + kablo
http://www.nakitodeucuzal.com/asp/group/467/Kayit-Kartlari

bu siteden almıştım, arayıp böyle böyle birşey yapmak istiyorum derseniz set halinde (hatta kablo ve jak bağlantıları yapılmış ) olarak gönderiyorlar. Benim için tek dez avantajı 3d eyes yazılımı kullanıyor ve windows 7 uyumu yok.
Zaten sürekli açık bir bilgisayarım var ve harekete duyarlı kamera 2 ay kayıt yapıyor 160GB hdd ye (webden de erişilebiliyor) Mehmet Ali özelden erişirsen web arayüzü adresini verebilirim :bounce:

Benim amacım sadece hırsızlık değil, genelde gündüzleri işte oluyorum motosikletle oynayan var mı (ki kediler için de geçerli) ya da eve giren çıkan (müstakil ev) fatura için gelen var ise hızlıca göz atabiliyorsunuz.

Bu arada motosikletin alarmı da var :)

---------- Post added at 14:14 ---------- Previous post was at 14:09 ----------

Linkini koyduğunuz kameralar analog kamera diye geçer, eğer sadece PC ile kullanacaksanız IP kamera denilen cihazlardan tavsiye ederim, ekstradan bir DVR cihazına gerek duymaz, ethernet kablosu ile bilgisayara bağlantısı yapılır, PoE desteği varsa güç kablosuna da gerek duymaz, tek kablo yeterlidir, hatta kablosuz olanları da var, bunlar yazılım ile birlikte gelirler ve disk alanınıza göre 1 hafta ya da 1 aylık görüntü tutabilirsiniz, kaydı üzerindeki SD karta depolayabilirsiniz, görüntü kalitesi azaltılıp süre artırılabilir, otomatik eski kayıtların üzerine yazar, ya da artık her kamerada standart olan "hareket algılama" sayesinde kameranın baktığı yerde, yani motorun yanında bir kıpırtı olursa kayda geçebilir, alarm verebilir, hatta telefonunuza sms atabilir, imkanınız varsa kesinlikle tavsiye ederim, sadece çalınma değil bir zarar görme, mesela bir arabanın çarpıp kaçması gibi bir olayı da aydınlatabilirsiniz, en önemlisi de içiniz rahat eder!!!

PoE li olanlar biraz pahalı :) gerçi desteği var ise power enjector diye birşey var cisco ap ler için kullanıyorduk (Ama her anlamda ip kamera pahalıdır. ) Bu sms atar, kayıt eder, alarm üretir, ekran görüntüsünü mail atar olayı tamamen yazılımsal..

Bir güzellik de mp4 olarak (yani sıkıştırılmış divx gibi) kayıtlarda gayet uzun kayıt süresi ve iyi kalite oluyor.

Redmoon
01 Şubat 2012, 16:19
PoE li olanlar biraz pahalı :) gerçi desteği var ise power enjector diye birşey var cisco ap ler için kullanıyorduk (Ama her anlamda ip kamera pahalıdır. ) Bu sms atar, kayıt eder, alarm üretir, ekran görüntüsünü mail atar olayı tamamen yazılımsal..

Bir güzellik de mp4 olarak (yani sıkıştırılmış divx gibi) kayıtlarda gayet uzun kayıt süresi ve iyi kalite oluyor.

Evet IP kameralar biraz pahalı olabilir, eski teknoloji olduğundan analoglar her zaman daha uygundur, tercih edilebilir, her ihtimalde yer müsaitse kamera şart bence! benim müstakil evim olsa en aşağı 4-5 kamera koyarım, bir tanesi sadece motor için tabi :cherry: :cat:

cbr125cbr
01 Şubat 2012, 16:22
Evet IP kameralar biraz pahalı olabilir, eski teknoloji olduğundan analoglar her zaman daha uygundur, tercih edilebilir, her ihtimalde yer müsaitse kamera şart bence! benim müstakil evim olsa en aşağı 4-5 kamera koyarım, bir tanesi sadece motor için tabi :cherry: :cat:

Zaten genelde analog kartlar minimum 4 kamera destekler, yani 1 tane kamera takmışken 4 tanesini de takmak çok sıkıntı olmuyor :) her kamera +50tl gibi bir maliyet o kadar :cherry:

harun1077
01 Şubat 2012, 16:28
Bende şimdilik o sorun yok :) Önceden ya dükkana koyardım yada apartmanın içine.

---------- Post added at 16:28 ---------- Previous post was at 16:25 ----------

IP kamera gibi bir şey koyarsan, önce o kamerayı çalıcaklarına emin olabilirisin :)

mali_181
01 Şubat 2012, 20:55
mesela şöle bi set buldum arkadaşlar kullanışlı gözüküor ne dersiniz??
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-guvenlik-sistemleri-guvenlik-kamera-seti-usb-dvr-box-1-dome-kamera-72428988/detay

chemical
01 Şubat 2012, 21:19
bilgisayarın süreki açıksa dvr kartı alın birde harddisk alırsınız görüntüler fazla yer kaplıyor bu şekilde çözüm olur özellikle hareket olunca kayıt yaparsa hardiskte fazlada yer kaplamaz maliyetide fazla değil.Ama bana sorarsanız bilgisayara değilde normal güvenlik kamerası sistemi alın derim önce kayıt cihazını alın sonra paranız oldukça kamera alır bağlarsınız böylece tüm evin güvenliğinide sağlamış olursunuz.

babaduru
01 Şubat 2012, 21:57
Eğer Bilgisayara usb den giriş yapabiliyosan kamerayı movie maker işiniz halleder harddsik dolasıya kadar kayıt yapılabiliyo...

mali_181
01 Şubat 2012, 22:05
Eğer Bilgisayara usb den giriş yapabiliyosan kamerayı movie maker işiniz halleder harddsik dolasıya kadar kayıt yapılabiliyo...
usb den giriş yapılabildiğini sanmıyorum bu kameralarda.

my91
02 Şubat 2012, 00:08
Ben böyle ufak bi sistem kurduğum için size nasıl yaptığımı anlatayım :) Ben hepsini çinden getirttim, 20 gün civarında geldiler ama çok daha ucuz oldu.
Şöyle bi kamera işinizi görebilir, ve bunun benzerleri
http://www.aliexpress.com/store/806442/211387691-483765371/1-3-Omn-Vison-CMOS-380-TV-Lines-48-LEDs-IR-Security-Dome-Audio-CCTV-Camera.html

Eğer bilgisayarınıza kayıt yapmak isterseniz, şöyle bir usb DVR kartı işinizi görecektir ancak, xp ve altına uyumlu , win7 uyumlular biraz daha pahalı.
http://www.aliexpress.com/product-fm/437624130-EasyCAP-wholesaler-4-Channels-USB2-0-DVR-CCTV-Video-Audio-Capture-Recorder-Adapter-wholesalers.html

Eğer bilgisayarınıza kayıt yapmak istemezseniz, DVR kayıt cihazına ihtiyacınız olacaktır. En uygun olarak iki kamera destekleyen;bi kamera video kaydı,bi kamera sürekli fotoğraf çekerek kayıt yapan;32gb kadar hafıza kartı destekleyen şu cihaz işinizi görecektir. Ama biraz pahalı gelebilir fiyatı.
http://www.aliexpress.com/product-fm/497910128-2-Ch-mini-dvr-max-suppoet-32GB-SD-card-2-camera-car-dvr-wholesalers.html

Bilgisayara kayıt yapmak isterseniz, dvr kart yanında gelen program işinizi görecektir. Max kayıt yapacağı hafıza boyutunu belirlersiniz, doldukça en eski kayıtları parça parça siler. Aynı şekilde cihaz da öyle.

mali_181
02 Şubat 2012, 01:01
Ben böyle ufak bi sistem kurduğum için size nasıl yaptığımı anlatayım :) Ben hepsini çinden getirttim, 20 gün civarında geldiler ama çok daha ucuz oldu.
Şöyle bi kamera işinizi görebilir, ve bunun benzerleri
http://www.aliexpress.com/store/806442/211387691-483765371/1-3-Omn-Vison-CMOS-380-TV-Lines-48-LEDs-IR-Security-Dome-Audio-CCTV-Camera.html

Eğer bilgisayarınıza kayıt yapmak isterseniz, şöyle bir usb DVR kartı işinizi görecektir ancak, xp ve altına uyumlu , win7 uyumlular biraz daha pahalı.
http://www.aliexpress.com/product-fm/437624130-EasyCAP-wholesaler-4-Channels-USB2-0-DVR-CCTV-Video-Audio-Capture-Recorder-Adapter-wholesalers.html

Eğer bilgisayarınıza kayıt yapmak istemezseniz, DVR kayıt cihazına ihtiyacınız olacaktır. En uygun olarak iki kamera destekleyen;bi kamera video kaydı,bi kamera sürekli fotoğraf çekerek kayıt yapan;32gb kadar hafıza kartı destekleyen şu cihaz işinizi görecektir. Ama biraz pahalı gelebilir fiyatı.
http://www.aliexpress.com/product-fm/497910128-2-Ch-mini-dvr-max-suppoet-32GB-SD-card-2-camera-car-dvr-wholesalers.html

Bilgisayara kayıt yapmak isterseniz, dvr kart yanında gelen program işinizi görecektir. Max kayıt yapacağı hafıza boyutunu belirlersiniz, doldukça en eski kayıtları parça parça siler. Aynı şekilde cihaz da öyle.
yukarda dediğim sistem buna benziyor işte