PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyosung GT250 Tavsiye edermisiniz ?

Sayfa : [1] 2

harun1077
31 Ocak 2012, 17:42
Bu sezon alıcağım yeni motorumda çok kararsız kaldım. Apache mi Runner mı Dylan mı derken.
Kesin olarak Hyosung GT 250 almaya karar verdim. 5.000 Civarı bütçem var. 2010 Model 2.el düşünüyorum, İlanlara baktım temiz görünenler var 10 bin km civarlarında.
250cc ,30 HP, Sıvı soğutma, Ön/Arka Disk ve Enjeksiyonlu olması benim için pozitif. 100KM/ 3-4 Litresi yakması da uygugun.
Sizlere sormak istediğim. Bu motor dayanıklımıdır? hiç bilgim olmayan bir marka. Sadece çinli olmadığını biliyorum.Bilmediğim olumsuz yanları nelerdir?

Günlük 10 KM yaparım okul felan. Arada da 250KM felan uzun yol. dayanıklımıdır arza çıkartır mı? Yağmurlu havalarda sorun çıkartığınıı duydum kimileri 2010 dan sonra bu sorun yok diyolar?

RamuthRa
31 Ocak 2012, 17:47
http://www.motosiklet.net/forum/search.php?searchid=1139276

ozrace
31 Ocak 2012, 17:57
250cc sınıfında alınabilecek motosiklet.şimdiden hayırlı olsun diyim :thumleft:

harun1077
31 Ocak 2012, 18:20
Şimdi ye kadar olumsuz yanlarını görmedim.
Toptan alabalık işi yapıyoruz kardan dolayı 1 ay kadar daha bekliyeceğiz sonra elime toplu para geçicek. Bir aksilik çıkmazssa hyosungu alıcam.

Zodium
31 Ocak 2012, 20:19
gt 250 tut gv 250 ye ondan tut comete bir kac arkadasim var hyosung sahibi olan ve kronik sorunlarindan bahsediyorlar en kisa zamanda satacaklar benim alacagim en son motor cin mali ondan sonra hyosungdur tavsiye etmiyorum parana yazik etme arkadasim 5 bin lira az para degil bir koreliye degmez.

harun1077
31 Ocak 2012, 20:25
gt 250 tut gv 250 ye ondan tut comete bir kac arkadasim var hyosung sahibi olan ve kronik sorunlarindan bahsediyorlar en kisa zamanda satacaklar benim alacagim en son motor cin mali ondan sonra hyosungdur tavsiye etmiyorum parana yazik etme arkadasim 5 bin lira az para degil bir koreliye degmez.
bende pişman olmamak için arştırıyorum. Ne gibi kronik sorunları varmış mesela. 2010 sonrası nda sorun yok diyolar ama. ne kadar doğuru, yanlış bilmiyorum. Aklıma yatan bir motor.

Frank Lucas
31 Ocak 2012, 20:29
ben etmem ama bazı arkadaşlar edecektir :)

eren1903
31 Ocak 2012, 20:35
Forumu biraz araştırırsan bununla ilgili bir sürü konu var ama cevaplayalım yine.
Öncelikle kronik problemi falan yok motorun. Krank kırma diyenler olacaktır ama oda kullanıma bağlıdır. Eğer makinenin 250 cc olmadığını unutmazsan seni ömür boyu götürebilecek bir motordur. Ben kesinlikle tavsiye ederim, kullanmadan yorum yapanlara pek kulak asma :wiinkk:

acayüp
31 Ocak 2012, 20:42
Kim şu krank kırıcak kadar deli sürücüler. Bir çıksınlar ortaya.
Birisi bari çıksın desin ben kırdım zamanında. Şehir efsanesi oldu çıktı.
Motoru kullanmamış bilmem kiminin bilmem nesi kullanmış begenmemiş gibi yorumlara takılma. Direk kullananları dinle . Hatta konusu var üşenmeden oku. Kararını kendin ver.

Ben gv 250 kullandım gt250r kullandım şuanda gv 650 kullanıyorum. Eğer gv 1100 vs gibi bir modeli olsa sonraki motorum da o olur. Memnunmuyum EVET.

overcloud
31 Ocak 2012, 20:52
Şimdi ye kadar olumsuz yanlarını görmedim.
Toptan alabalık işi yapıyoruz kardan dolayı 1 ay kadar daha bekliyeceğiz sonra elime toplu para geçicek. Bir aksilik çıkmazssa hyosungu alıcam.

senden önceki sahibinin nasıl kullandığı önemli. comet ile 60bin kusur km yapıp hala kullanmaya devam eden insanlarda var, 15bin km'de hor kullanıldığı için bıkıp satanlarda var (maalesef).

gt250r kullanıcıları konu başlığını oku oradakilere sorabilirsin. comet başlığına göre daha sık güncelleniyor istediğin bilgileri rahatça ulaşabilirsin.

Sepetçioğlu
31 Ocak 2012, 20:54
@acayüp

Kesinlikle katılıyorum abi yorumuna. Arkadaşa tavsiyem kesinlikle bu motoru kullanan arkadaşların yorumlarını dikkate alsın, yoksa gerisi hikaye :farao:
Benimde aklımda GT 250R var, ama hiç kullanmadım, şimdi ne kadar yorum yazsam havadan sıkıyor olacağım, o nedenle sadece kullananları dinle :cat:

DarkSeleCT93
31 Ocak 2012, 20:55

abi naptın güzelim hyosungu öldürdùn 250cc lerin içinde en alınabilir motor 5500 tl ye 2007 modelleri bulabilirsin

Zodium
31 Ocak 2012, 20:58
bende pişman olmamak için arştırıyorum. Ne gibi kronik sorunları varmış mesela. 2010 sonrası nda sorun yok diyolar ama. ne kadar doğuru, yanlış bilmiyorum. Aklıma yatan bir motor.

arkadaslarimin motorlari krank kirdi piston segman dagitti vites kutulari ayni zamanlarda bozuldu vs..gayette profesyönel sürücülerdir ortak noktalari su bir daha hyosungmu asla diyorlar tabi senin kendi secimin alirsanda güle güle kullan demek isterdim ama dili yanan cok insan var dikkatli ol :)

@darkselect cevremde o kadar hyosung sikayeti varki anlatamam yoksa hyosunga antipatik bir durumum yok :)

ozgurakman
31 Ocak 2012, 21:07
babaçiyle mesajlaş istersen, o beni caydırdı. ben de hazırdım hatta Coşkun abiyle (babaçi) konuştuktan 2 gün sonra istanbula gidicektim almaya. nasip değilmiş :)

harun1077
31 Ocak 2012, 21:11
Paramı hazırlayana kadar, bizzat kullanıcılarını bulumaya çalışcam. Taze ve canlı bilgi alsam iyi olucak :)
Ben bu motorun sadece bakımlarına masraf yapmak isterim orası burası bozulursa motordan soğutur.

acayüp
31 Ocak 2012, 21:11
Kometle kuryelik yapan var arkadaş. İnsanı sınırlarda kullan 100 bine yol demezsin... Ha sen illede aman 10 bini geçmemiş ararsan birisi senin için 10 bin km ye ayarlanmış bir motor verir.

harun1077
31 Ocak 2012, 21:18
Evet, 2.el de korktuğum nokta km sinin oynanması.
Sıfır Apache allıyım diyordum. Uzun yolda performans yetersiz kalır diye düşünerek. 2.EL Hyosung Comete yöneldim.

tigermbz
31 Ocak 2012, 21:20
5 yıldır hyo var
1 kez yolda kaldım
zincir ateşleme kablosuna değmiş te kesilmiş, ondan; yani suç benim, oraları temizlerken yerine tam koymamışız kabloyu
ilk gelen modellerde(2006-2007) 160 kmh üstüne zorlananlarda krank kitleme problemi olduğu doğrudur
benim motor da önceki sahibinde yaptı bunu, çok zorladı makinayı
ben 150-160 kmh lerin üstüne pek çıkmadım, hiçbir sorun yaşamadım
sonradan bu problem giderildi, zaten devir kesici var yeni modellerde

velhasıl kelam; hyosungu düşünenler kalitesini değil cüssesini dert etsinler

gökrider
31 Ocak 2012, 21:21
gt 250 comet motorcu ustam kullanıyo ümraniyede motorun kronik sorunu yokk. temizini bulmak mühimm. devir kesici olmadığı için zorlanmıs bi motor elinde kalabilir. temiz bulursan sıkıntı yasamassın..

harun1077
31 Ocak 2012, 21:27
5 yıldır hyo var
1 kez yolda kaldım
zincir ateşleme kablosuna değmiş te kesilmiş, ondan; yani suç benim, oraları temizlerken yerine tam koymamışız kabloyu
ilk gelen modellerde(2006-2007) 160 kmh üstüne zorlananlarda krank kitleme problemi olduğu doğrudur
benim motor da önceki sahibinde yaptı bunu, çok zorladı makinayı
ben 150-160 kmh lerin üstüne pek çıkmadım, hiçbir sorun yaşamadım
sonradan bu problem giderildi, zaten devir kesici var yeni modellerde

velhasıl kelam; hyosungu düşünenler kalitesini değil cüssesini dert etsinler

Evet, çok cüsseli motor onuda düşündüm :) 1.78 ve 60 Kg la üzerinde küçük durar gibiyim ama sorun değil. Benim için yolda kalmasın, İşimi görsün, Motordan zevk alayım yeter.

Bende motorun kalitesiz olduğunu düşünmüyorum. Tüm konuları okumaya başladım saten.

---------- Post added at 21:27 ---------- Previous post was at 21:25 ----------

2010 Model Öncesi ve sonrası farklıklar nelerdir?
2010 Sonrası KM Saati Dijital. Birde kesici olduğunu söyleniyor. Öncesinde ise Km analog ve kesici yok.
Doğrumudur?

eren1903
31 Ocak 2012, 21:51
Evet, çok cüsseli motor onuda düşündüm :) 1.78 ve 60 Kg la üzerinde küçük durar gibiyim ama sorun değil. Benim için yolda kalmasın, İşimi görsün, Motordan zevk alayım yeter.

Bende motorun kalitesiz olduğunu düşünmüyorum. Tüm konuları okumaya başladım saten.

---------- Post added at 21:27 ---------- Previous post was at 21:25 ----------

2010 Model Öncesi ve sonrası farklıklar nelerdir?
2010 Sonrası KM Saati Dijital. Birde kesici olduğunu söyleniyor. Öncesinde ise Km analog ve kesici yok.
Doğrumudur?
2008 sonrasında bütün modellerde kesici var. 2010 öncesi sadece km dijital değil ama bence pekte farkı yok.

gugukk
31 Ocak 2012, 21:57
bu konu için açılmış gt250r sayfası var araştır tüm sorularına cevap bulacaksın

harun1077
31 Ocak 2012, 22:37
R konusunda 1000 e yakın sayfa var sentezlemek çok zor. Comet de de kimse yok. Burdan yardımcı olun artık :)

overcloud
31 Ocak 2012, 23:02
valla gt250r hakkında sana en iyi bilgi aktarabilecek kişilerden biri "felon" nickli arkadaşımız. istersen bi özel mesaj at. :)

erro
31 Ocak 2012, 23:42
ağzı olan konuşmuş valla...

arkadaşım sen de diyosun ya okuyamam 1000 sayfa diye...ben okudum senin yerine...hiç canını sıkma..temiz bulursan hiç kaçırma...

panic adak
31 Ocak 2012, 23:46
2010 model 5000 tl ye s&t kanuni almayı planlamak sana kardeş olacak bir makinayı almak demek eğer temiz düzgün bakılmış bir 2010 istiyorsan en az 6000 tl gözden çıkartman gerekiyor.
ayrıca oyle kronik sorunları falan olan bir makina değil ancak ben yinede sevmiyorum. eğer efendi modunda kullanırsan dedikleri gibi 100.000 km gider sorunsuz.
sahibinden.com daki 2010 model 5000 tl lik makinaları gözüne kestirdiysen onlara bi 1500 tl daha harcarsın.:wiinkk:

harun1077
31 Ocak 2012, 23:51
ağzı olan konuşmuş valla...

arkadaşım sen de diyosun ya okuyamam 1000 sayfa diye...ben okudum senin yerine...hiç canını sıkma..temiz bulursan hiç kaçırma...

Yardımcı olduğunuz için hepinizden teşşekür ederim. Araştırmaya devam edicem. Gerçekten harika motor Yakıt ve performans olarak başarılı bir model bence.

---------- Post added at 23:49 ---------- Previous post was at 23:46 ----------

İlanları hergün takip ediyorum. Bu adam motora 5.500 TL istiyordu pazarlıkla 5 e alınır die düşünüyordum şimdi 6 Bin olarak değiştirmiş.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-ilk-sahibinden-2010-model-temiz-sorunsuz-gt-250-70852576/detay

1-2 aya uygun bir şeyeler bulurum herhalde.

---------- Post added at 23:51 ---------- Previous post was at 23:49 ----------

Masraf ediceğim yerine birazdaha zorlayıp temiz makina almak tabikde mantıklı

psyche
31 Ocak 2012, 23:56
Hyosungların ülkemizde 2.elinde temizini bulmak samanda iğne aramak gibi :) aslında ne kadar kaliteli düzgün makinalar ama gel görki hitap ettiği kesim tarafından katlediliyorlar sıfırıda ateş pahası , 2.el için bütçem varken çok aradım comet fakat 2.elde çoğu çöp olmuş düzgünlerde astronomik fiyat isteyince kafam ağrımasın diye ybr aldım ama hala gönlüm comet der :)

harun1077
01 Şubat 2012, 00:00
Hyosungların ülkemizde 2.elinde temizini bulmak samanda iğne aramak gibi :) aslında ne kadar kaliteli düzgün makinalar ama gel görki hitap ettiği kesim tarafından katlediliyorlar sıfırıda ateş pahası , 2.el için bütçem varken çok aradım comet fakat 2.elde çoğu çöp olmuş düzgünlerde astronomik fiyat isteyince kafam ağrımasın diye ybr aldım ama hala gönlüm comet der :)
bilader bende öyle düşünüyorum inşallah temizini bulurum. Yoksa Bende Sıfır Apache alıcam.

panic adak
01 Şubat 2012, 00:09
eğer kendini zorlayıp 7000 tl gibi para çıkartabilirsen git yamaha tdm 850 al efendi gibi bin en azından motora bindiğini hissedersin.

Alper Kaya
01 Şubat 2012, 00:11
gt 250 tut gv 250 ye ondan tut comete bir kac arkadasim var hyosung sahibi olan ve kronik sorunlarindan bahsediyorlar en kisa zamanda satacaklar benim alacagim en son motor cin mali ondan sonra hyosungdur tavsiye etmiyorum parana yazik etme arkadasim 5 bin lira az para degil bir koreliye degmez.onlar mazide kalmış şeyler

bende pişman olmamak için arştırıyorum. Ne gibi kronik sorunları varmış mesela. 2010 sonrası nda sorun yok diyolar ama. ne kadar doğuru, yanlış bilmiyorum. Aklıma yatan bir motor.2008 enjeksiyonlular ve sonrası arkadaşım 2010 değil

arkadaslarimin motorlari krank kirdi piston segman dagitti vites kutulari ayni zamanlarda bozuldu vs..gayette profesyönel sürücülerdir ortak noktalari su bir daha hyosungmu asla diyorlar tabi senin kendi secimin alirsanda güle güle kullan demek isterdim ama dili yanan cok insan var dikkatli ol :)

@darkselect cevremde o kadar hyosung sikayeti varki anlatamam yoksa hyosunga antipatik bir durumum yok :)senin o arkadaşların motorla 200km denerken kırmışlar kranklarını cok profesyoneller ya ayrıca kusura bakmayın bunu büyük harfle yazıcambilmem duydunuzmu krank kırıyor diyenler 2008 model ve sonrasında devir kesici adı altında bi sistem getirildi bu motora bu devir kesicisi 11.500devir üstünü çevirmesine izin vermiyor motorun yani sen ne kadar basarsan bas o devreye girip seni engeliyor o yüzden bu krank kırmaymış kol çıkarmaymış gibi 2006-2007 model zorlanıp bozulanlarla karşılaştırmayın youtubede izliyorum adam 2007 modelle 1-2-3vitesde 13bin devir ceviriyor ya el insaf devrin sonuna getiriyor redlineye gireli 3bin devir oluyor sonra bu krank kırdı pis bu kötü kaka ya bırakın allah aşkına zaten geçti bu hikayelerde motor krank kırıyor diyenlere gidip devir kesici ne işe yarar die öğrenmelerini tavsiye ediyorum boş boşta konuşmasınlar sanki kulaktan kulağa oyun oynuyor gibi millet hiç kullanmıyan motoru görmemiş adam krank kırıyor dio allah akıl fikir versin bizim miletimize :)

Slayerrr
01 Şubat 2012, 00:21

Meşhur acun0 bile kötülerken daha inandırıcı. :queen:

harun1077
01 Şubat 2012, 00:25
eğer kendini zorlayıp 7000 tl gibi para çıkartabilirsen git yamaha tdm 850 al efendi gibi bin en azından motora bindiğini hissedersin.
O motorun 5 litreden aşağı yakıcağını sanmıyorum. Değişik bir tipide var motorun.
Hyosung GT250 Naked Düşünüyorum.

Zodium
01 Şubat 2012, 00:34
O motorun 5 litreden aşağı yakıcağını sanmıyorum. Değişik bir tipide var motorun.
Hyosung GT250 Naked Düşünüyorum.

comet'lerin cogunun elektrik aksami yagmurlu havada bozuluyor onada dikkat et alirken.

Frank Lucas
01 Şubat 2012, 00:43
evet doğu,yağmurda giderken kol çıkarttığını gördüm.

Alper Kaya
01 Şubat 2012, 00:51
evet doğu,yağmurda giderken kol çıkarttığını gördüm. doğru bende şahit oldum ama onlar en sağlamları yağmurda maşa kırılıyor-jant lastikten ayrılıp arka maşadan ayrılıyor en önemlisi bu yağmurda kol çıkarmayı kuru veya karlı havalardada yapıyor kaçarı yok yani o kol cıkıcak ister seve seve isterse üze üze mani olmıyın alete rahat bırakın çıkarsın takarsınız :D

---------- Post added at 00:51 ---------- Previous post was at 00:48 ----------

comet'lerin cogunun elektrik aksami yagmurlu havada bozuluyor onada dikkat et alirken.kim söledi bi arkadaşının kardeşinin amcasının dayı oğlunun kuzeninin dedesinin kayın biraderinin torununun oğlumu sölemiş yoksa duydunmu sadece :D::D:D

harun1077
01 Şubat 2012, 00:53
[QUOTE=alper150zc;2565345]doğru bende şahit oldum ama onlar en sağlamları yağmurda maşa kırılıyor-jant lastikten ayrılıp arka maşadan ayrılıyor en önemlisi bu yağmurda kol çıkarmayı kuru veya karlı havalardada yapıyor kaçarı yok yani o kol cıkıcak ister seve seve isterse üze üze mani olmıyın alete rahat bırakın çıkarsın takarsınız :D[COLOR="Silver"]

Ciddimisiniz :)

Alper Kaya
01 Şubat 2012, 00:54
[QUOTE=alper150zc;2565345]doğru bende şahit oldum ama onlar en sağlamları yağmurda maşa kırılıyor-jant lastikten ayrılıp arka maşadan ayrılıyor en önemlisi bu yağmurda kol çıkarmayı kuru veya karlı havalardada yapıyor kaçarı yok yani o kol cıkıcak ister seve seve isterse üze üze mani olmıyın alete rahat bırakın çıkarsın takarsınız :D[COLOR="Silver"]

Ciddimisiniz :)ben o yüzden aldım hep motorumun kolu çıksın isterdim o yüzden hayo aldım hedefim bu :D:D(şaka tabikide arkadaşım hurafe bunlar takma :D )

harun1077
01 Şubat 2012, 01:15
[QUOTE=harun1077;2565350]ben o yüzden aldım hep motorumun kolu çıksın isterdim o yüzden hayo aldım hedefim bu :D:D(şaka tabikide arkadaşım hurafe bunlar takma :D )

gerçekten ciddi ciddi morolim bozulduydu tam uyugun bir motor buldum derken. şaka olmasına sevindim :D

Zodium
01 Şubat 2012, 01:21
doğru bende şahit oldum ama onlar en sağlamları yağmurda maşa kırılıyor-jant lastikten ayrılıp arka maşadan ayrılıyor en önemlisi bu yağmurda kol çıkarmayı kuru veya karlı havalardada yapıyor kaçarı yok yani o kol cıkıcak ister seve seve isterse üze üze mani olmıyın alete rahat bırakın çıkarsın takarsınız :D

---------- Post added at 00:51 ---------- Previous post was at 00:48 ----------

kim söledi bi arkadaşının kardeşinin amcasının dayı oğlunun kuzeninin dedesinin kayın biraderinin torununun oğlumu sölemiş yoksa duydunmu sadece :D::D:D

arkadasimin cometi 3 haftadir yatiyor genelde yagmurda kullanmaz ama mecbur kaldi 1 ay kadar önce ciktigina cikacagina pisman oldu yolda yagmurdan dolayi mars rublesi bozulmus elektrik aksami bitik servis 500 lira masraf cikarmis satilik su an motoru ben almam alanada mani olmam :)

tekhancer
01 Şubat 2012, 01:27

@darkselect cevremde o kadar hyosung sikayeti varki anlatamam yoksa hyosunga antipatik bir durumum yok :)

ben profesyonel değilim ama benim motorum hiç bir problem çıkarmadı hamdolsun ;) bu senin profesyonel arkadaşların hangi sudan içiyor acaba bilelim de biz o sudan içmeyelim ^^ bu arada 2010 model gt 250r sahibiyim... ben almadan önce çok araştırmadım ama genel olarak 2008 öncesinde krank kırma olayı olabileceğini ve 2008 sonrasının enjeksiyonlu + devir kesicili olması hasebiyle 2008 üstü alınmasının iyi olacağını söylüyolardı ben de sana aynı şeyleri nakledeyim, sanırım grenajsız alıcaksın ki daha iyi (fiyat olarak ekonomik, grenajsız olduğu için temizlemesi ve bakımı da daha kolay olur, grenaj çizilcek kırılcak vs. gibi derdin olmaz ki grenajları epey pahalı), gerçi ben sırf racing olsun diye R modeli tercih ettim orası ayrı yoksa türkiye şartlarında grenajsız daha kullanışlı ve ekonomik...

Frank Lucas
01 Şubat 2012, 01:28
marş rublesi için motor mu satıyorunuz ?

ya o değilde şimdi 2 kişi yolda kaptırdık gidiyoruz,motor freni yaparken hyonun eksozu düştü, bunlar hep yağmurlu havada oldu,şahitim var.

TEDDYTIMER2
01 Şubat 2012, 01:31
Dostum bende bi comet kullanıcısıyım motordan çok memnunum şuan 43,500 kmde motor bloguna anahtar deymedi egzantirik bile germedim daha, ne marka ne model olursa olsun 2. el alıyosan önceki sahipleri ne yapmış bilmen lazım benim makinam çok temiz kullanılmış bende temiz bakıyorum beni üzmüyor.
ben s&t almanı tercih etmem ben karbüratörlü kullanıyorum en azından gerçek kore malı araya kanuni girdiginda parça kalitesini biliyoruz nerelere gidiyo
bence motorun tek kötü yanı arka salınca çok kötü konumlanmış denge merkezine çok yakın o yüzden virajlarda ince bi savrulma yapıyor başka kötü yanını görmedim sorunların olursa özelden cwp lamaya çalışırım...

harun1077
01 Şubat 2012, 01:33
Bu saydıklarınızı benim Çinli yuki yapmadı ya :) Bildiğin dağ bayır gezdim uzun yollarda dip gaz.100-120KM rahat giderdi. İlk aldığım zamanlar bi kaç sorun çıkardı ufak şeyledi ama.

tekhancer
01 Şubat 2012, 01:35
Evet, 2.el de korktuğum nokta km sinin oynanması.
Sıfır Apache allıyım diyordum. Uzun yolda performans yetersiz kalır diye düşünerek. 2.EL Hyosung Comete yöneldim.

az çok bakınca ve binince motorun görüntüsünden olsun sesinden olsun sağından solundan aşağı yukarı kaç km de olduğunu ya da nasıl kullanıldığını kestirebilirsin... km si düşük olur (5000-10000 gibi) ama gerekli özen gösterilmemiştir düzgün bakılmamıştır motora bir kıymeti yok... öte yandan km si (15000-20000 mesela) biraz daha yüksek olur ama düzgün bakılmıştır böyle motorlar da var... sen iyi anlamıyosan yanında mutlaka iyi anlayan ve güvenebileceğin biriyle git motor almaya, malum herkese güven olmuyor bu zamanda yalanın bini bir para olmuş...

harun1077
01 Şubat 2012, 01:36
Dostum bende bi comet kullanıcısıyım motordan çok memnunum şuan 43,500 kmde motor bloguna anahtar deymedi egzantirik bile germedim daha, ne marka ne model olursa olsun 2. el alıyosan önceki sahipleri ne yapmış bilmen lazım benim makinam çok temiz kullanılmış bende temiz bakıyorum beni üzmüyor.
ben s&t almanı tercih etmem ben karbüratörlü kullanıyorum en azından gerçek kore malı araya kanuni girdiginda parça kalitesini biliyoruz nerelere gidiyo
bence motorun tek kötü yanı arka salınca çok kötü konumlanmış denge merkezine çok yakın o yüzden virajlarda ince bi savrulma yapıyor başka kötü yanını görmedim sorunların olursa özelden cwp lamaya çalışırım...
Burda paylaşalım arkdaşlarda görsün onlarında fikirlerini alalım.
Tek Sorum var kalite, krank kırıyo diyen var, eksozu düştü dien, yağmurda marj ı yandı dien var?
Evet bakımız ve hor kullanılmış bir Honda veya Yamaha Kawasaki de bi sorunları çıkartabilir.
Önemki olan kronik problemlerin olmamamıs

tekhancer
01 Şubat 2012, 01:37
gt 250 comet motorcu ustam kullanıyo ümraniyede motorun kronik sorunu yokk. temizini bulmak mühimm. devir kesici olmadığı için zorlanmıs bi motor elinde kalabilir. temiz bulursan sıkıntı yasamassın..

bu sorunu da 2008 üstü birşey alarak çözmüş olur + enjeksiyonun düşük yakıt tüketiminden de istifade eder... zaten nakedların fiyatı da uygun 2008 üstü almaya bütçesi uygun arkadaşın bildiğim kadarıyla...

harun1077
01 Şubat 2012, 01:39
2008 de dahil mi? 2009 yok saten ilanlarda

tekhancer
01 Şubat 2012, 01:49
onlar mazide kalmış şeyler

2008 enjeksiyonlular ve sonrası arkadaşım 2010 değil

senin o arkadaşların motorla 200km denerken kırmışlar kranklarını cok profesyoneller ya ayrıca kusura bakmayın bunu büyük harfle yazıcambilmem duydunuzmu krank kırıyor diyenler 2008 model ve sonrasında devir kesici adı altında bi sistem getirildi bu motora bu devir kesicisi 11.500devir üstünü çevirmesine izin vermiyor motorun yani sen ne kadar basarsan bas o devreye girip seni engeliyor o yüzden bu krank kırmaymış kol çıkarmaymış gibi 2006-2007 model zorlanıp bozulanlarla karşılaştırmayın youtubede izliyorum adam 2007 modelle 1-2-3vitesde 13bin devir ceviriyor ya el insaf devrin sonuna getiriyor redlineye gireli 3bin devir oluyor sonra bu krank kırdı pis bu kötü kaka ya bırakın allah aşkına zaten geçti bu hikayelerde motor krank kırıyor diyenlere gidip devir kesici ne işe yarar die öğrenmelerini tavsiye ediyorum boş boşta konuşmasınlar sanki kulaktan kulağa oyun oynuyor gibi millet hiç kullanmıyan motoru görmemiş adam krank kırıyor dio allah akıl fikir versin bizim miletimize :)

olur mu kardeşim ya adamlar pöröfösyönel :DDD

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

bi biz kaldık cahil şu alemde ^^ adamların hepisi de pöröfösyönel mi pöröfösyönel... aşmışlar artık olayları krank değil motor kırıyolar baksana eleman demiş etrafımdaki bütün hyolar dağılıyo ^^ bence gidip traktör felan almalılar tarla sürüp hiç değilse ekonomiye katkı yapmış olurlar vesselam...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

marş rublesi için motor mu satıyorunuz ?

ya o değilde şimdi 2 kişi yolda kaptırdık gidiyoruz,motor freni yaparken hyonun eksozu düştü, bunlar hep yağmurlu havada oldu,şahitim var.

hmmm benim motorla 165 le giderken niye düşmedi acaba gerçi o zaman hava yağmursuzdu herhalde ondan, yağmur yağıyo olsaydı kesin düşerdi :DDD bu arada bizim de şahidimiz var... xD

Zodium
01 Şubat 2012, 01:54
yorumlara gel elemanlardaki :) :) :)