PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cbf150 zincir yağı önerileri ve ne kadar sürede yağlamalıyım

rapidhacker5
30 Ocak 2012, 14:16
arkadaşlar bi arkadaşımızın yeni cbf150 si var 560 km de izmirde kullanıyor yağmurlar filan yağdı işte zinciri yağlamalı mıyız? hangi yağı kullanmalıyız ? önerilerinizi alırsak seviniriz unutmadan ne kadar sürede yağlayalım nerden anlarız gerekli olup olmadığını?

Khutuck
30 Ocak 2012, 14:25
Temiz asfalt, kuru havada O-Ringsiz bir zinciri 500km'de bir yağlamak lazım. Yağmurlu havada benim tavsiyem haftada bir-iki defa yağlamak, ayda bir de komple temizleyip yağlamak olur.

rapidhacker5
30 Ocak 2012, 14:46
hangi yağ peki

Khutuck
30 Ocak 2012, 14:54
Motosiklet mağazalarından sprey zincir yağı alabilirsin. Ben Castrol kullanıyorum, gayet iyi. Eğer yakınında mağaza yoksa (ki olmaması imkansız), çok kalın motor yağı kullan; ancak motor yağı kullanmak çok daha sık yağlama gerektiriyor.

rapidhacker5
30 Ocak 2012, 15:03
işte netten bir tane önerir misiniz?

halepli
30 Ocak 2012, 16:31
ben her 2 bin kilometrede mecburi motor yağını değiştiroyorum değişen kirli eski yağı bir kaba ayırıyıp zinciri fırçadan yağlıyorum honda servisinde bir arkadaş tavsiye etmişdi ama özel olarak zincir yağları satılıyor

Zippo's
30 Ocak 2012, 16:36
işte netten bir tane önerir misiniz?

Çok kaliteli bi ürün. http://shop.wurth.com.tr/araciniz-icin-urunler/motor-yaglari/sabesto-zincir-yagl-sprey-400ml

Buda temizleme castrol'un : http://www.praktiker.com.tr/motor-yaglari-ve-katki-malzemeleri/castrol-chain-cleaner-400cc-motorsiklet-zincir-temizleme/201826

halepli
30 Ocak 2012, 16:44
kuru havada her 200-300 km bi yağla ama yağmurlu havalarda süreceksen 2 haftada bir yağlamanı tavsiyemdir

dinamikmotor
30 Ocak 2012, 17:02
2 depoda bir olarak müşeterilerimi tavsiye ediyorum.Fakat yağlama öncesi ön çeker dişlisi dahil bütün zinciri balata spreyi ve Mite olarak tanımlanmış olan yağ sökücü ile zincir üzerindeki eski yağ kalıntılarından temizledikten sonra sprey uygulamasnı yapmanızı öneririm. Sıkıntılı yağlı bir iştir fakat uygulama sonrası motorunda daha stabil bir sürüş yakalar ve ön ve arka çeker dişlilerinin bozulmamasını sağlarsın

osmanba
30 Ocak 2012, 18:55
Çok kaliteli bi ürün. http://shop.wurth.com.tr/araciniz-icin-urunler/motor-yaglari/sabesto-zincir-yagl-sprey-400ml

Buda temizleme castrol'un : http://www.praktiker.com.tr/motor-yaglari-ve-katki-malzemeleri/castrol-chain-cleaner-400cc-motorsiklet-zincir-temizleme/201826

Önerilen yağ mükemmel. Zaten açıklamaları var. Çok güçlü tutunma özelliğinden dolayı zincirin en hızlı dönüş aşamasında bile çevreye siçrama yapmadan zincir üzerinde kaldığı için en iyi randimanı bu yağdan alırsınız. Motosikletler ve çeşitli imalat makınaları, fabrikalardaki zincir sistemlerinde kullanılan çok verimli bir yağdır.:cat:

adem80
30 Ocak 2012, 20:35
benim motorda zincir muhafazası var. 1000 km de bir hem motorumun yağını değiştiriyorum hemde zincirini yağlıyorum. Zincrimi çıkan yag la yağlıyorum. Zincir muhafazan yok sanırım. 500 km de bir yağlamanı tavsiye ederim...

cakalaz
30 Ocak 2012, 21:02
Al kardeşim , ben hep bu siteden alıyorum ve en ucuz burada :)

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/1059/Castrol-Chain-Lube-Racing-400-Ml

rapidhacker5
30 Ocak 2012, 21:28
Al kardeşim , ben hep bu siteden alıyorum ve en ucuz burada :)

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/1059/Castrol-Chain-Lube-Racing-400-Ml
bu yağ mı yoksa temizleyici sprey mi? birde wurtün sitesine güvenebilir miyiz?

Zippo's
30 Ocak 2012, 21:38
bu yağ mı yoksa temizleyici sprey mi? birde wurtün sitesine güvenebilir miyiz?

Güvenebilirsin ben sitesinden aldım.

rapidhacker5
30 Ocak 2012, 21:44
Güvenebilirsin ben sitesinden aldım.
önce würth mü castrol mü mantıken castrol gibi ama emin olalım :)

cesur509
30 Ocak 2012, 22:18
Arkadaşım ben 90 numara dişli yağı kullanıyorum ve memnunum (litresi 4 tl idi yanlış hatırlamıyorsam ). Tabi würüt veya castrol gibi yapışkan değil ama gerekde yok okadar para vermeye. sanayilerden açık 90 numara dişli yağı kolayca bulabilirsin ve çokta ucuza mâl olur.
Ben ilk önce gazyağı( benzin , mazot,tiner demiyorum ) ve küçük bir fırçayla zinciri güzelce temizliyorum. Daha sonra gazyağını (litresi 4 TL idi ) kuruladıktan sonra , 90 numara dişli yağını bi yağdanlık ( ben hırdavatçılardan 5 TL ye aldım ) yardımıyla zincirimi güzelce yağlıyorum. Bu uygulamayı aşağı yukarı 300 km de bir yapmaya çalışıyorum. Tabi yağmurlu havalarda daha sık yapmakta fayda var. Her 2-3 yağlamada bir ön dişli kapağını söküyorum ve her yerini güzelce temizliyorum. Tabi ben birazda bu işlerle uğraşmayı sevdiğim için zahmetli gelmiyo pek :)
Uzun yolculuklara çıkacak olursan ozaman bir tane castrol vs...ile zincirini yağlaman daha kolay ve pratik olur diye düşünüyorum.
Unutmadan ; zincir bakımı çok önemli birşey, yolda kırılan kopan bir zincir hayatımıza bile mâl olabilir o yüzden dikkat...

Khutuck
30 Ocak 2012, 22:41
Arkadaşım ben 90 numara dişli yağı kullanıyorum ve memnunum (litresi 4 tl idi yanlış hatırlamıyorsam ). Tabi würüt veya castrol gibi yapışkan değil ama gerekde yok okadar para vermeye. sanayilerden açık 90 numara dişli yağı kolayca bulabilirsin ve çokta ucuza mâl olur.
Ben ilk önce gazyağı( benzin , mazot,tiner demiyorum ) ve küçük bir fırçayla zinciri güzelce temizliyorum. Daha sonra gazyağını (litresi 4 TL idi ) kuruladıktan sonra , 90 numara dişli yağını bi yağdanlık ( ben hırdavatçılardan 5 TL ye aldım ) yardımıyla zincirimi güzelce yağlıyorum. Bu uygulamayı aşağı yukarı 300 km de bir yapmaya çalışıyorum. Tabi yağmurlu havalarda daha sık yapmakta fayda var. Her 2-3 yağlamada bir ön dişli kapağını söküyorum ve her yerini güzelce temizliyorum. Tabi ben birazda bu işlerle uğraşmayı sevdiğim için zahmetli gelmiyo pek :)
Uzun yolculuklara çıkacak olursan ozaman bir tane castrol vs...ile zincirini yağlaman daha kolay ve pratik olur diye düşünüyorum.
Unutmadan ; zincir bakımı çok önemli birşey, yolda kırılan kopan bir zincir hayatımıza bile mâl olabilir o yüzden dikkat...

Mükemmel bir cevap :cat:

Ahmet Orhan
30 Ocak 2012, 23:10
Ben MODACAR dan İtalyan zincir yağlayıcı aldım. kuvvetli gresli memnunum.

rapidhacker5
31 Ocak 2012, 13:06
bi tane würth alalım rahat olalım zincir temizleme kullanmasak olur mu?

cesur509
31 Ocak 2012, 14:35
Mükemmel bir cevap :cat:

Teşekkürler:rendeer:

Tan_06
31 Ocak 2012, 15:40
zinciri CASTROL SPECIAL BIKE CLEANER'le temizledikten sonra, motorun sehpası varsa orada çalıştırıp 1 viteste rölanti hızıyla zincir dönerken iyice kuruladıktan sonra (parmaklara dikkat!!!), yine CASTROL CHAIN LUBE yağıyla yağlayabilirsin, zincir sesi değiştiğinde veya yağmurlu havalardan sonra tekrar aynısını yapmanda fayda var.

rapidhacker5
31 Ocak 2012, 18:29
Birçoğundan daha pahalıdır ama çok kaliteli bi üründür. Tavsiye ederiz ;

http://www.anesmotor.com/?urun-1413-Wurth-HHS-Zincir-Yagi.html
bu ürünü zincir temizleyiciden sonra mı kullanacağız yoksa kullanmasakta olur mu birde motor çalıştırmasak orta sehpada elimizde arka tekeri döndürsek?