PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses sistemi için gerekli malzemeler.

Break Beat
30 Ocak 2012, 03:10
İyi Forumlar Arkadaşlar..

Arkadaşlar yeni bir motor aldım Honda Beat 2007 Model. Ses sistemi kurmak istiyorum forumda bir kaç konu buldum ama hepsi eski oldugundan ve o konulara yorum yapan arkadaşlar uzun süredir foruma girmediginden soru soramadım onlara.

Baştan belirtmek isterim , şehir içinde son ses açıp kendımı ve motorsiklet camiiasını küçük düşürecek hareket yapmıcam. Sadece arkadaşlarla bir araya geldigimizde , sahilde , piknik gibi alanlarda kullanmayı düşünüyorum.

Gelelim benım sormak istedigim sorulara..

Başka belirttim ama tekrar söyleyeyim motorum 100cc Honda Beat.

Ses sistemini selenın altına kurmayı düşünüyorum.

Gerekli olan malzemeler nelerdir ? ( Forumda gördum Pazarcı anfisi ve ucuz hoparlor , woofer ? )

Kurulumu nasıl olucak ?

Öğrenciyim uygun fiyatta ve güzel urun tavsiye ederseniz sevinirim. İnternet üzerinden alabilicegim gibi söylerseniz sevinirim.

İnternette baktıgım hoparlorlerde felan 250 W Max. yazıyor bunlardan alırsam calısmazmı ?

Sizden Rica ettigim ne almalıyım , nasıl yapmalıyım ?

Tenezzül edip sorularıma cevap verirseniz gercekten beni sevindirirsiniz. 2-3 saattır internetten araştıyorum elektronikle pek aram olmadıgından anlayamadım.

Motorda gereksiz felan diyebilirsiniz ama bendekide zevk. Heves ettim yapmak istiyorum.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. :)

dürümdöner
30 Ocak 2012, 03:13
hazır mp3 çalar setler motorsiklet için onlara bak ıstersen hiç uğraşmana değmez akü derdi çekmezsin en azından

reis007
30 Ocak 2012, 03:17
mesela shoei marka var bmw'lere takılan.ama 200tlnin üstünde diye hatırlıyorum.

Break Beat
30 Ocak 2012, 03:18
Ben zaten bugun 12V pc hoparlorü ile yaptım. Park lambalarına baglayıp ama uzun farları yaktıgımda arada dinamo gibi birşey koymustum o yandı. Ben Sistem kurmak istıyorum yani heves ettim yapmak istıyorum onun için yardımcı olursanız sevinirim.

erro
30 Ocak 2012, 03:19
arkadaşım taktırıyonuz sonra evin önünden 50 kere geçiyosunuz gece vakti bangır bangır...

söz meclisten dışarı...

dürümdöner
30 Ocak 2012, 03:21
www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-motosiklet-muzik-seti-sadece-bizde/detay/
ben bundan bahsediyorum işini fazlasıyla görür

Break Beat
30 Ocak 2012, 03:22
Onlar bizim evin önündende gectiklerinde bende güzelce arkalarından konusuyorum :) Ama yukarıda yazdıgım gibi Dağ , tepe , sahil gibi yerlerde lazım olucak bana.
arkadaşım taktırıyonuz sonra evin önünden 50 kere geçiyosunuz gece vakti bangır bangır...

söz meclisten dışarı...

reis007
30 Ocak 2012, 03:28
mesela shoei marka var bmw'lere takılan.ama 200tlnin üstünde diye hatırlıyorum.
örnek : http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-sari-cs-bakimli-kapali-garaj-motoru-cift-bujili-takasli-71290007/detay
:cat:

Break Beat
30 Ocak 2012, 03:33
Güzel sistem ama 200Tl beni aşar. Yardımın için teşekkür ederim :)
örnek : http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-sari-cs-bakimli-kapali-garaj-motoru-cift-bujili-takasli-71290007/detay
:cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

Güzel ama şuan benım motorda olan hoparlorler ile aynı diyebilirim sadece o su gecirmez :) 5TL'e dinamoyu değiştirdigimde tekrar ses elde ederim ama daha güzel birşeyler yapmak istiyorum :)
www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-motosiklet-muzik-seti-sadece-bizde/detay/
ben bundan bahsediyorum işini fazlasıyla görür