PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2009 Model 20 - 30 Bin KM arasındaki CBF / YBR Motosikletler??

Sayfa : [1] 2

MuTLu.
30 Ocak 2012, 02:43
İyi geceler, arkadaşlar öğrenci bütçemle ben 2.5 - 2.800 arası CBF 150 veya YBR almayı düşünüyorum yalnız bana kalırsa 30 bin civarı km çok, yani şimdi lütfen fanatiklik yapmayın, mantıken konuşalım. Mesela 20, 30 bin km den sonra hangi ağır parçalar değişir? Aldığımda elimde patlasın istemiyorum. Satarken de satılsın yani, elimde kalsın istemem. Zaten 2,3 sene kullanacağım. :) Önerir misiniz? Yorumlarınızı bekliyorum. Dediğim gibi 30 bin km çok geliyor bana. Masraf çıkarır diye de korkuyorum.

---------- Post added at 00:40 ---------- Previous post was at 00:35 ----------

70 Bin km motosikleti 2011 model, 3.5 bin liraya satanlar varken sanırım zor benim o fiyatlarda motosiklet bulmam.. Ayrıca tarihi 2008 diye de düşünebiliriz. Sürekli problem çıkarmış bir motosiklet almış olursam BİTTİM demektir. :)

---------- Post added at 00:43 ---------- Previous post was at 00:40 ----------

Çünkü bir işe girip çalışacağım ve öyle alacağım. Öğrenciyim ve o para benim için büyük miktar.

cbr125cbr
30 Ocak 2012, 02:46
İyi geceler, arkadaşlar öğrenci bütçemle ben 2.5 - 2.800 arası CBF 150 veya YBR almayı düşünüyorum yalnız bana kalırsa 30 bin civarı km çok, yani şimdi lütfen fanatiklik yapmayın, mantıken konuşalım. Mesela 20, 30 bin km den sonra hangi ağır parçalar değişir? Aldığımda elimde patlasın istemiyorum. Satarken de satılsın yani, elimde kalsın istemem. Zaten 2,3 sene kullanacağım. :) Önerir misiniz? Yorumlarınızı bekliyorum. Dediğim gibi 30 bin km çok geliyor bana. Masraf çıkarır diye de korkuyorum.

---------- Post added at 00:40 ---------- Previous post was at 00:35 ----------

70 Bin km motosikleti 2011 model, 3.5 bin liraya satanlar varken sanırım zor benim o fiyatlarda motosiklet bulmam.. Ayrıca tarihi 2008 diye de düşünebiliriz. Sürekli problem çıkarmış bir motosiklet almış olursam BİTTİM demektir. :)

---------- Post added at 00:43 ---------- Previous post was at 00:40 ----------

Çünkü bir işe girip çalışacağım ve öyle alacağım. Öğrenciyim ve o para benim için büyük miktar.

Nacizane fikrim, sen satanlara bakma mal sahibi istediği fiyatı söyler, satılırmı satılmazmı tartışılır o ayrı, paranı biriktir bir yandan araştırmaya devam et, illaki birinin paraya ihtiyacı olur ya da çok uğraşmadan satmak ister indirimli fiyat ekler siteye. 10000km 2011 modeli 3200e satanlar da var :)

o da olur
30 Ocak 2012, 02:47
bunun cevabını ben de merak ediyorum. kuryelikle ekmeğini kazanan arkadaş motorunu ne zaman satar? onlardan motor alınır mı? ölü motor mu almış oluruz? yoks aekmeğini motor üstünde kazanan adam bu işten anlayan adamdır ondan alınacak motor iyidir diye düşünülebilir mi?

6uven
30 Ocak 2012, 02:50
30 bin km gayet normaldir , önemli olan bakımlarının düzenli ve zamanında yapılması zaten Honda ve yamaha öyle sorun çıkartıp seni üzecek aletler degil adAm gibi kullAnildiysa tAbi ki.. Kardesim sana tavsiyem ustanla beraber git bak beğendiğine ona göre karAr verirsin

MuTLu.
30 Ocak 2012, 03:00
Arkadaşlar ben de sizin gibi aynı soruları merak ediyorum. Diğer korkum ise adam bayi ile anlaşır, kaşe bastırır. Yapılmayacak şey değil, daha önce gördüm. Usta olayı tamam ama devir gerçekten çok kötü, eski mondial motosiketimi satarken adam dolandırdı, cep bilgisayarını vermedi kaçtı. Allahından bul dedim, ahımı almıştı. İyi de oldu, kaza geçirmiş ticari taksiye çarpmış 1 yıl da kaçmış. Artık siz düşünün giren faizi. :))

Herneyse, Valla ne yapacağım bilmiyorum. Bir fırsatta çıkmadı. 2,3 aya çıkar belki.. :)

mayildiz
30 Ocak 2012, 03:05
Acele etme ve ilanları takip et. Mevcut birikiminle kolaylıkla aradığın motoru bulabilirsin. Tek yapman gereken sabırsız davranmamak.
Km saatinden ziyade resimlerdeki detaylara iyi bak, aklının kestiği motorsikleti görmeye git. Belki 5 belki 10 motora bakarsın ama temizini ara.
Egzoz çıkışına, elciklerin ve manetlerin üzerindeki renk harelenmelerine, selenin ne kadar yıprandığına, fren, debriyaj pedalları ve ayak pegleri gibi motosikletin
en çok kullanılan parçaları aşırı kullanımda illaki aşınma renk değiştirme, harelenme yapar. Farın iç kısmının ne kadar temiz olduğu önemlidir.
80-90 bin km den önce farların içi soluklaşmaya başlamaz.
Bu detaylara dikkat et. 20-30 bin km ye kadar sanmıyorum hiç bir motorun bu parçalarında bir aşınma belirtisi olsun.
Şayet aşınma belirtileri varsa ve satıcı motorum 15,000 de falan diyorsa hayırlı işler dile ve git.
Tüm bu parçalar yenilene bilir ve km gizlenebilir ama bunu yapmakda epey bi masraf ister, dolayısı ile kimse bu yükün altına girmez.
Herşeyiyle aklının kestiği motoruda illaki bir ustaya götür baktır derim. Küçük bir memlağ karşılığında kafan rahat binersin.
CBF de YBR de sağlam motorlardır. Uzun km ler sana sorunsuz hizmet eder. 20,000 km altında bir motor seni yıllarca taşır.

Redmoon
30 Ocak 2012, 03:15
bunun cevabını ben de merak ediyorum. kuryelikle ekmeğini kazanan arkadaş motorunu ne zaman satar? onlardan motor alınır mı? ölü motor mu almış oluruz? yoks aekmeğini motor üstünde kazanan adam bu işten anlayan adamdır ondan alınacak motor iyidir diye düşünülebilir mi?

Bence motoru zevk için kullanan ve motoruna iyi bakan adamdan almak lazım ikinci eli, çünkü kurye motorları günde 100 küsür km yapsa bu yılda 40-50 bin km anlamına gelir ki bu da motorun yağını 2000 yerine 4000 de bir değiştirme, daha fazla düşme, daha çok çarpma, eskiyen parçaları orjinali yerine yan sanayi ile değiştirme gibi olumsuzlukları doğurabilir, özetle motora hobi amaçlı binen ve titiz adamdan motor almak her zaman tercih sebebidir ama denk gelirse tabi :cherry:

Zodium
30 Ocak 2012, 03:40
tvs apache'de bakabilirsin ayrica kesinlikle istanbuldan almani tavsiye etmem istanbuldaki motorlarin 100%60-70 i kurye motoru.

MuTLu.
30 Ocak 2012, 03:40
Çok sağolun arkaşlar, verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı valla. Mehmet abicim far konusunda sağol, manetler falan hepsine bakarım. Arkadaşlar bir diğer sorum ise, hadi gerçekten garaj motoru diyelim. 15 bin km ve 3 yıldır genelde 3,4,5,6 ay yatmış motosiklet. Kışın kullanmamış.. Bu bir sorun çıkarır mı? 20, 30 bin gibi km lerde hangi parçalar değişir? Bana patlamasın alırken ondan korkuyorum .

cbr125cbr
30 Ocak 2012, 03:46
tvs apache'de bakabilirsin ayrica kesinlikle istanbuldan almani tavsiye etmem istanbuldaki motorlarin 100%60-70 i kurye motoru.

neye göre ? kime göre ? kurye motoru.

crxforever
30 Ocak 2012, 04:52
km ye bakarak motor alma çok büyük bir kısmı km ile oynuyor. temiz binilmiş bir motor için 20 bin 30 bin km ler hiçbirşey değildir.
yıpranma belirtilerine bak bir de kullanıcının konuşmasına, motosiklet sohbetine. motosiklet forumlarına takılan biri ise öğren takip et nerede ne konu açmış arıza konusu gezi konusu bak hepsine. :cat:

Zodium
30 Ocak 2012, 05:16
Çok sağolun arkaşlar, verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı valla. Mehmet abicim far konusunda sağol, manetler falan hepsine bakarım. Arkadaşlar bir diğer sorum ise, hadi gerçekten garaj motoru diyelim. 15 bin km ve 3 yıldır genelde 3,4,5,6 ay yatmış motosiklet. Kışın kullanmamış.. Bu bir sorun çıkarır mı? 20, 30 bin gibi km lerde hangi parçalar değişir? Bana patlamasın alırken ondan korkuyorum .

bu kadarda korkma zaten motoru almadan önce servise göstereceksin orda herseyini söylerler ne oldugu belli olmayan adamlardan alma motorunu ögrencilerede dikkat et cogu apacilik yapar motorla isi gücü belli olan mekani sabit olan insanlarla alisveris yapman senin faydana bir problem oldugu zaman hic olmazsa dersinki yeri belli :)

MuTLu.
30 Ocak 2012, 14:55
Çok sağolun arkadaşlar, dediğiniz gibi de belki 2011 az kullanılmış falan çıkar, biraz daha sıkar dişimi, onu alırım. :) Zaten apaçilik yapılan motorların çoğunu saçma sapan renklere boyayıp, aynalarını söküyorlar :) Usta ne kadar alır acaba? Onu da yanımızda mı götürsek, yoksa servise motosikleti götürüp incik cincik mi ettirsek. :)

K o r @ y
30 Ocak 2012, 14:59
dediğin km lerde ybr ara..
temiz bi tane bulursan evladiyelik binersin

MuTLu.
30 Ocak 2012, 16:09
dediğin km lerde ybr ara..
temiz bi tane bulursan evladiyelik binersin

Benim de aklımda ybr var ama baktım bulamadım, cbf alırım. Hocam sizin arkadaşın adı Koray'dı sanırım. Satmış motosikleti, o tip bir şey bulsam çok iyi olur. Hani hor kullanan var, kullanmayan var. Bakımını aksatan var, aksatmayan var. Bir de adam bakımı yaptırmayıp, saçma sapan yerlerde yaptırıpta 100 kağıt servisin eline sıkıştırıp burada yaptırdım diye kaşe bastırabilir mi? Valla bu Mondial'de olmuştu, gördüm.[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 14:09 ---------- Previous post was at 13:21 ----------

Herkes gibi YBR , CBF arasında kaldım. :)

Zodium
30 Ocak 2012, 16:27
ybr de cbf de bindigim motorlar ikisini kiyasladigimda cbf her yönü ile bir kac gömlek ybr den üstün.

K o r @ y
30 Ocak 2012, 17:00
ybr de cbf de bindigim motorlar ikisini kiyasladigimda cbf her yönü ile bir kac gömlek ybr den üstün.
arkadaşımız 20-30 bin kmlerden bahsediyor..o km de bir cbf,motor rektefiyesi istiyor .. o yüzden en mantıklı seçim ybr olur
Mutlu kardeşim, ebubekir motorunu satıyor.. ybr topiğinde şu an motorla ilgili foto ve bilgi alabilirsin

---------- Post added at 14:46 ---------- Previous post was at 14:29 ----------

arkadaşımız 20-30 bin kmlerden bahsediyor..o km de bir cbf,motor rektefiyesi istiyor .. o yüzden en mantıklı seçim ybr olur
Mutlu kardeşim, ebubekir motorunu satıyor.. ybr topiğinde şu an motorla ilgili foto ve bilgi alabilirsin

daha dün koydu ilana satılmış..

---------- Post added at 15:00 ---------- Previous post was at 14:46 ----------

kardeşim yanlış anlaşılma oldu ..bekir motoru satmamış..
fotoları burada http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/3794-yamaha-ybr125-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-1312.html#post2563963

Zodium
30 Ocak 2012, 18:07
@Koray kardes 20-30 binde cbf rektefiye istermi Allah askina yapmayin arkadasim yazmayin böyle seyler cin mallari bile 50 bin km.yapabiliyor ben iki motoruda kullandim cbf her türlü bariz üstün bir makina ybr yi öldürmüyorum ama cbf ybr ile kiyaslanamaz ybr nin kiyaslanacagi motor salcano wolf olmalidir cünkü cbf 150 ybr 125 cc farkli kulvarlar yani arkadasim.

K o r @ y
30 Ocak 2012, 18:28
@Koray kardes 20-30 binde cbf rektefiye istermi Allah askina yapmayin arkadasim yazmayin böyle seyler cin mallari bile 50 bin km.yapabiliyor ben iki motoruda kullandim cbf her türlü bariz üstün bir makina ybr yi öldürmüyorum ama cbf ybr ile kiyaslanamaz ybr nin kiyaslanacagi motor salcano wolf olmalidir cünkü cbf 150 ybr 125 cc farkli kulvarlar yani arkadasim.

neyse bu kadar iddaalı konuşma..
yine savaş çıkar bu topikte.. ben burada ybr cbf demiyorum..
arkadaş 20-30 binde 2. el motor istiyor ne almamı önerirsiniz diyor.. 30 000 de bir cbf ten ekmek çıkmaz..
ama ybr 25,000 de daha yeni kendini yollara atıyor

MuTLu.
30 Ocak 2012, 20:41

---------- Post added at 14:46 ---------- Previous post was at 14:29 ----------

daha dün koydu ilana satılmış..

---------- Post added at 15:00 ---------- Previous post was at 14:46 ----------

kardeşim yanlış anlaşılma oldu ..bekir motoru satmamış..
fotoları burada http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/3794-yamaha-ybr125-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-1312.html#post2563963

Gördüm arkadaşın motosikletini hocam. Satılmış, hayırlı olsun çok güzel motosiklet.

Zodium
30 Ocak 2012, 22:15
neyse bu kadar iddaalı konuşma..
yine savaş çıkar bu topikte.. ben burada ybr cbf demiyorum..
arkadaş 20-30 binde 2. el motor istiyor ne almamı önerirsiniz diyor.. 30 000 de bir cbf ten ekmek çıkmaz..
ama ybr 25,000 de daha yeni kendini yollara atıyor

iki motorada sahip olup kullanmadigin belli arkadasim dünya markasi (honda) bir markanin dünyada en cok satan sinifinda lider bir makinaya (cbf 150) atmadigin camur kalmadi nedir bu cbf düsmanligin kedi ciger hesabimi :)

chemical
30 Ocak 2012, 22:30
km olarak ybrler daha iyi gidiyorlar cbf tabiki kötü motor değil ancak ybr kadar motoru uzun ömürlü değil.Dayımda 2004 ybr var 98bin km de standart bakımları hariç hiç bir masraf yapmadı bende cbf150 kullanıyorum cbf ybr ye göre daha konforlu ve hacimli cbf tede sıkıştırılmazsa 150 cc olduğu unutulmazsa bakımları zamanında ve tam yapılırsa uzun yıllar sorunsuzca hizmet eder.

Khutuck
30 Ocak 2012, 22:39
2008 model CBF150 sahibiyim (satılık değil). Tüm bakımları serviste yapıldı, motorum 30 bin kilometrede. Motoru hiçbir zaman aşırı zorlamadım. 30 bin kilometrelik motorumun sesi, gidişi, performansı sıfır kilometredeki halinden hiç farklı değil.

İnsan gibi kullanılmış CBF150'ye 30 binde rektefiye falan yapılmaz, "yapılması gerekir" diyen yanlış biliyordur.

Zodium
30 Ocak 2012, 22:47
km olarak ybrler daha iyi gidiyorlar cbf tabiki kötü motor değil ancak ybr kadar motoru uzun ömürlü değil.Dayımda 2004 ybr var 98bin km de standart bakımları hariç hiç bir masraf yapmadı bende cbf150 kullanıyorum cbf ybr ye göre daha konforlu ve hacimli cbf tede sıkıştırılmazsa 150 cc olduğu unutulmazsa bakımları zamanında ve tam yapılırsa uzun yıllar sorunsuzca hizmet eder.

ybr'nin motoruna mekanigine diyecek lafim yok ybr kendini kanitlamis bir motosiklet mesele o degil @Koray arkadasimizin söyledigi laf beni hayal kirikligina ugratti cbf adina degil tabiki onun adina hayal kirikligina ugradim cbf 150 gibi bir motor icin 20 binde motoru rektefiye istiyor demek ayiptir cin mali motosikletlerin bile 50 bin km.ömürleri varken :)

chemical
30 Ocak 2012, 23:01
yani 20 binde rektefiye olmaz ha nası olur kurye motorudur sürekli sıkıştırılıyodur kimin kullandığı belli değildir bakımları aksatılıyodur yağsız kalıyodur ozaman rektefiye olur her motorda olur ybr cbf tvs farketmez.İnsan gibi kullanan uzun süre kullanır bu motoru :)

MuTLu.
30 Ocak 2012, 23:06
Aklıma gelmişken, Metehan abi vardı forumda. Reflektiye yapılmadan 68 bin km yapmıştı sanırım cbf ile. Her ikisi de güzel motosiklet Valla.. :)

dürümdöner
30 Ocak 2012, 23:33
koray doğru söylemiş ama dostum cbf ın motoru narindir ybr gibi hatalı kullanımi çok kaldırmaz başlar yağ eksiltmeye

babaçi
30 Ocak 2012, 23:43
siteden satılan tanınmış üyelerin motorunu almak bana göre daha mantıklı....en azından geçmişini biliyoruz

cbr125cbr
30 Ocak 2012, 23:53
koray doğru söylemiş ama dostum cbf ın motoru narindir ybr gibi hatalı kullanımi çok kaldırmaz başlar yağ eksiltmeye

Doğru söylüyorsun, narin ama kısa ömürlü değil. Yüksek devirlerde kullanıyorsan yağını iki kez kontrol edeceksin gerekirse ekleyeceksin.

Yanlış anlaşılmasın Metehan abi bile 2007 modelini 80000 de sattı iki kişilik biniyordu :) (affına sığınarak) ve 130 videoları vardır nette (böyle kullanırsanız rektifiye ister ki, o da keyfe keder 2 kez rektifiye yaptırdım diyordu)

ethemm76
30 Ocak 2012, 23:56
cbf 150 usulünce, dingin,sıkıştırılmadan kullanılırsa 30-40 bin seviyelerinde bitmesi mümkün değil. İlk cbf 150 motorum şu an 3. sahibinde ve 40 bin km nin üzerinde ve motor kapağı daha açılmadı. Orj deb. balatası bile üzerinde. Cbf i ne yazık ki 30-40 binli seviyelerde bilinçsiz, motoru tanımayan kullanıcılar öldürüyor. O zamana kadar kullanmam satarım belki ama, şu an sahibi olduğum motoru ola ki senelerce satmazsam en az 70-80 bin km, belki daha da fazla motor sıfırlama işlemi yapmadan kullanabileceğimi düşünüyorum. Ybr nin motor ömrü daha uzun. Bu konuya bende katılıyorum. Fakat kasa ve şekil farkı, fiziki fark, kullanıcıları cbf alması konusunda cezb ediyor. Yoksa cbf in kasasına çok benzer bi kasayı yamaha yapsa, aynı ybr kalitesinde de bi motor koysa, bu gün cbf i satar ybr alırdım.

sezer aykaç
31 Ocak 2012, 00:07
2009 model 20 bindeki ybr yi satmıştım verdigim fiyat 3050 lira.

antalyada ybr tutulan ve aranan bir modeldir. istanbulda yada diger şehirlerde benzer temizlikte ybr 2008-2009 model 2,5 ila 3 bin arasında bir fiyata rahatlıkla bulabilirsin.

bütçen kısıtlı oldugu için o bütçe ile cbf 150 ye girme derim. 2,5-3 arası çok temiz cbf150 bulmak zor. yinede ilanları takip et belki denk gelir ama temiz ve ucuz motoru anında alımsatımcılar kaparlar.

MuTLu.
31 Ocak 2012, 16:04
Aslında duruma göre en fazla 3.200'e falan çıkabilirim o fiyata bulabilirsem temiz bir şey. 2008 modeli pek gözüm yemiyor açıkçası. Biraz çıtayı yükseltip 2011 deneyeceğim. Ben alana kadar Haziran, Temmuz falan olur zaten. :)

K o r @ y
31 Ocak 2012, 16:29
mutlu kardeşim satmamış motoru...
çok rahatsızlık verdikleri için ilandan kaldırılmış.. dün konuştum heberin olsun...

---------- Post added at 14:29 ---------- Previous post was at 14:18 ----------

iki motorada sahip olup kullanmadigin belli arkadasim dünya markasi (honda) bir markanin dünyada en cok satan sinifinda lider bir makinaya (cbf 150) atmadigin camur kalmadi nedir bu cbf düsmanligin kedi ciger hesabimi :)

Bak birader, biz burada cbf - ybr fanatikliği yapmıyoruz.Yazarken iki defa düşün bir defa yaz..Beni zaten bilen bilir tanıyan tanır..Topiklerden okuduklarımı değil ,tecrübelerimi aktarak bilgi isteyen insanlara bilgi veriyorum..Katılırsın veya katılmazsın bu seni ilgilendirir.Sana yukardan mı söylediler cbf 150 motorum olmadığını.. Oldu, cbf 150 m oldu..Harika bi çekişe sahip geniş rahat bir motor.Buraya kadar senin açından sorun yok değil mi.? Ama; bak burayı iyi dinle gözlerini aç tane tane oku.. Ama; 30,000 km de alacağın bir cbf, emin ol ybr den daha fazla yıpranmış ve mekaniği eskimiş olacaktır..Sadece söylediğim ve savunduğum bu.. Burada ben çamur atmıyorum.Burası forum sitesi insanlar istediklerini yazmakta özgürler, yanlız hakaret seviyesinde olursa bu yakışıkalmaz.Biraz kendini topla saygı sevgi çerçevesinde konuşalım.Hıı yok ben böyleyim dersen tabi bu farklı yerlere ve seviyelere ulaşır.

MuTLu.
31 Ocak 2012, 18:10
Valla dediğim gibi anca 3,4 ay sonra alabileceğim, arkadaş bana da sahibinden.com'dan geri dönüş yaptı. Ölücü çoktu herhalde. :)

Zodium
31 Ocak 2012, 20:14
mutlu kardeşim satmamış motoru...
çok rahatsızlık verdikleri için ilandan kaldırılmış.. dün konuştum heberin olsun...

---------- Post added at 14:29 ---------- Previous post was at 14:18 ----------

Bak birader, biz burada cbf - ybr fanatikliği yapmıyoruz.Yazarken iki defa düşün bir defa yaz..Beni zaten bilen bilir tanıyan tanır..Topiklerden okuduklarımı değil ,tecrübelerimi aktarak bilgi isteyen insanlara bilgi veriyorum..Katılırsın veya katılmazsın bu seni ilgilendirir.Sana yukardan mı söylediler cbf 150 motorum olmadığını.. Oldu, cbf 150 m oldu..Harika bi çekişe sahip geniş rahat bir motor.Buraya kadar senin açından sorun yok değil mi.? Ama; bak burayı iyi dinle gözlerini aç tane tane oku.. Ama; 30,000 km de alacağın bir cbf, emin ol ybr den daha fazla yıpranmış ve mekaniği eskimiş olacaktır..Sadece söylediğim ve savunduğum bu.. Burada ben çamur atmıyorum.Burası forum sitesi insanlar istediklerini yazmakta özgürler, yanlız hakaret seviyesinde olursa bu yakışıkalmaz.Biraz kendini topla saygı sevgi çerçevesinde konuşalım.Hıı yok ben böyleyim dersen tabi bu farklı yerlere ve seviyelere ulaşır.

benimle böyle konusamazsin haddini bil seviyesizlik yapma git kendi mahallende istedigin gibi konus burasi ali babanin ciftligi degil.

K o r @ y
31 Ocak 2012, 22:20
benimle böyle konusamazsin haddini bil seviyesizlik yapma git kendi mahallende istedigin gibi konus burasi ali babanin ciftligi degil.

işte bende sana onu diyorum kadın programına çevirme burayı :bounce:

Zodium
31 Ocak 2012, 22:50
işte bende sana onu diyorum kadın programına çevirme burayı :bounce:

cevap verdikce batiyorsun :) forumu kirlettin kirletecegin kadar yöneticilerin senin gibileri barindirmamalari lazim aslinda..

K o r @ y
31 Ocak 2012, 23:05
cevap verdikce batiyorsun :) forumu kirlettin kirletecegin kadar yöneticilerin senin gibileri barindirmamalari lazim aslinda..

tamam söz veriyorum bende cbf alacağım.. gerçekten ..
ayrıca sana hakaret şeklinde konuşmamanı söylemiştim..
bu konu kapanır ..

DarkSeleCT93
31 Ocak 2012, 23:17
geçen mondial 150 mc roadracer gördüm ybr,cbf nin yanında hepsinin üstüne oturdum kontrol ettim inanın mondial çok daha konforlu ve kaliteli geldi debriyaj manetinden tutunda selesine kadar uzun lafın kısası 150 mc lere bak dostum

Zodium
31 Ocak 2012, 23:20
tamam söz veriyorum bende cbf alacağım.. gerçekten ..
ayrıca sana hakaret şeklinde konuşmamanı söylemiştim..
bu konu kapanır ..

Alanyada olsan benim fazlalik 2011 model cbf'yi verirdim karsiliksiz olarak kullanirdin ve cbf düsmanligin biterdi ama sansina küs :)

K o r @ y
31 Ocak 2012, 23:25
Alanyada olsan benim fazlalik 2011 model cbf'yi verirdim karsiliksiz olarak kullanirdin ve cbf düsmanligin biterdi ama sansina küs :)

yok gerek yok ..vardı cbf.. güzel torklu rahattı..ama yağ eksiltmesi çok canımı sıkıyordu.. antalyada yaşıyordum.. hava 45 derece olunca sanki daha fazla yakıyordu..korkumdan sattım cbf 500 aldım sonra yamaha fazerden devam ettim.. yamahayı kaliteli buldum..bu görecelidir..burada insanlar yardım istediğinde yaşadığımızı cevap olarak verirsek daha iyi olur.. kulaktan dolma insanı yanıltabilir..

Zodium
31 Ocak 2012, 23:30
yok gerek yok ..vardı cbf.. güzel torklu rahattı..ama yağ eksiltmesi çok canımı sıkıyordu.. antalyada yaşıyordum.. hava 45 derece olunca sanki daha fazla yakıyordu..korkumdan sattım cbf 500 aldım sonra yamaha fazerden devam ettim.. yamahayı kaliteli buldum..bu görecelidir..burada insanlar yardım istediğinde yaşadığımızı cevap olarak verirsek daha iyi olur.. kulaktan dolma insanı yanıltabilir..

bencede yamaha honda'dan kaliteli ama yigidi öldür hakkinida yeme demisler tekerin düz bassin.

K o r @ y
31 Ocak 2012, 23:32
bencede yamaha honda'dan kaliteli ama yigidi öldür hakkinida yeme demisler tekerin düz bassin.

eyvallah..seninde tekerin düz bassın..

ozrace
31 Ocak 2012, 23:38
bunun en iyi cevabını mete-han abi verir bence.yanlış hatırlamıyosam 70000km devirdi cbf ile.kaç km 'de ne deyiştirdi ona sormak lazım :cat:

K o r @ y
31 Ocak 2012, 23:42
bunun en iyi cevabını mete-han abi verir bence.yanlış hatırlamıyosam 70000km devirdi cbf ile.kaç km 'de ne deyiştirdi ona sormak lazım :cat:

3 defa motor yaptı .. metehandroyu iyi tanırım..ama normal bi insan olarak sürmüyor motoru..
hem 130 kilo hemde o motor ona iyi dayandı:) cbf i bırak hangi motor olursa olsun farketmez. . yani sonuç olarak metehandro yanlış yönlendirir :)

crxforever
01 Şubat 2012, 05:51
kalitelerinden ziyade biraz da karakteristik özelliklerinden karşılaştıralım motorları.

cbf150 pejo minibüs gibi manevraları sınırlıdır ybr125 gibi kıvrak değildir sıkışık trafikte.

cbf 150 daha naziktir bakımları ihmal etmeye bakım yapmamaya gelmez.ybr daha cefakardır çilekeştir.

cbf
ybr 125 yan sanayi parçalarının fiyatları daha düşüktür ama orjinal parçaları el yakar.

ybr 125 karşıdan esen rüzgarlarda zayıf kalır ve son sürati düşüktür. ( aşamadığım hiçbir rüzgar olmadı sadece sabır. )

ybr 125 2 kişi bindiğinde zorlandığını sana daha fazla hissettirir.

ybr 125 selesi uzun yolda yorucu olabilir. cbf kendi sınıfında devrim niteliğinde bir konforu vardır.

sonuçta yaklaşık aynı kalitede motosikletler kendi kullanım tarzın tercihini belirleyecek. ben ybr 125 seçtim ve çok mutluyum dilerim sen de ne seçersen seç mutlu olursun .

Alper Kaya
01 Şubat 2012, 07:37
Nacizane fikrim, sen satanlara bakma mal sahibi istediği fiyatı söyler, satılırmı satılmazmı tartışılır o ayrı, paranı biriktir bir yandan araştırmaya devam et, illaki birinin paraya ihtiyacı olur ya da çok uğraşmadan satmak ister indirimli fiyat ekler siteye. 10000km 2011 modeli 3200e satanlar da var :)vurmuşlardır kazası vardır yoksa 2011 model 10.400km deki motoru 3.500tl ye filan verirdi adam nie 3.200tl versin :D:D:D

---------- Post added at 07:37 ---------- Previous post was at 07:33 ----------

kalitelerinden ziyade biraz da karakteristik özelliklerinden karşılaştıralım motorları.

cbf150 pejo minibüs gibi manevraları sınırlıdır ybr125 gibi kıvrak değildir sıkışık trafikte.

cbf 150 daha naziktir bakımları ihmal etmeye bakım yapmamaya gelmez.ybr daha cefakardır çilekeştir.

cbf
ybr 125 yan sanayi parçalarının fiyatları daha düşüktür ama orjinal parçaları el yakar.

ybr 125 karşıdan esen rüzgarlarda zayıf kalır ve son sürati düşüktür. ( aşamadığım hiçbir rüzgar olmadı sadece sabır. )

ybr 125 2 kişi bindiğinde zorlandığını sana daha fazla hissettirir.

ybr 125 selesi uzun yolda yorucu olabilir. cbf kendi sınıfında devrim niteliğinde bir konforu vardır.

sonuçta yaklaşık aynı kalitede motosikletler kendi kullanım tarzın tercihini belirleyecek. ben ybr 125 seçtim ve çok mutluyum dilerim sen de ne seçersen seç mutlu olursun .ya arkadaşım öle bi diyosunki görende cbf i dönmüyor sanıcak hiç ben cbf150 den gt250r geçtim inan cbf150 oynar başlıklı gibiymiş şuanki motor hiç dönmüyor anlatmak istediğim cbf150 trafikte çok iyi bi şekilde kıvrak öle anlattığın gibi bi durum yok tekrar söliyroum cbf150 trafikte çok kıvrak zaten commuter böle olması gerekir

cbr125cbr
01 Şubat 2012, 13:31
vurmuşlardır kazası vardır yoksa 2011 model 10.400km deki motoru 3.500tl ye filan verirdi adam nie 3.200tl versin :D:D:D

---------- Post added at 07:37 ---------- Previous post was at 07:33 ----------

ya arkadaşım öle bi diyosunki görende cbf i dönmüyor sanıcak hiç ben cbf150 den gt250r geçtim inan cbf150 oynar başlıklı gibiymiş şuanki motor hiç dönmüyor anlatmak istediğim cbf150 trafikte çok iyi bi şekilde kıvrak öle anlattığın gibi bi durum yok tekrar söliyroum cbf150 trafikte çok kıvrak zaten commuter böle olması gerekir

işte kazası vergisi sigortası dediğin gibi 3600e getiriyor motosikleti, :)

@crxforever

ybrın daha ince-daha hafif olması ve gidon açısının daha geniş olması sebebiyle manevra kabiliyeti artıyor. Ona bakılırsa bisiklet daha kısa ve daha ince haliyle daha fazla manevra kabiliyeti var. Ayrıca cbfin gidonu daha hafif.

Benim tek katıldığım yanı cbf daha nazik evet. Sürekli sıkıştırılıp dip gaz ya da redline da gidince motosikletin anası ağlıyor :) yağ eksiltmesinden tut egzantrik sesine envai çeşit sıkıntı oluyor.

Velhasıl kelam tek kişi bineceksiniz, redline seviyorsanız yamaha alın, sakin karakterli biriyseniz, daha rahat daha dengeli ve konforlu bir motosiklet istiyorsanız cbf alın. (ikisininde yansanayii parça fiyatları hemen hemen aynı)

Khutuck
01 Şubat 2012, 14:40

YBR'nin manevra becerisi biraz daha fazla, ancak CBF'e minibüs diyorsan 250cc üzeri hiçbir motor almamanı tavsiye ederim, dönemezsin :) KTM'nin EXC'leri bile CBF'ten daha çevik değil, CBF minibüsse 600'lükler yük gemisi oluyor :P

Geri kalanlara katılıyorum.

crxforever
01 Şubat 2012, 14:52
"pejo minibüs gibi "demekle biraz ağır bir ithamda bulunmuşum cbf e :) anlatmak istediğim her ikisinin birbirine karşı + ve eksileri var.
sonuçta aynı sınıfta olan diğer motosikletlere referans olan modeller bunlar.