PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bunun amacı ?

Sayfa : [1] 2

arca94
30 Ocak 2012, 00:34
Merhabalar..

Öyle aylak zamanlarımda takılırken bu motosiklete rastladım;

http://www.mondialmotor.com.tr/modellerimiz/touring/aggressive.html

Ve çok merak ettim. Bu motosikletin amacı, kullanım alanı nedir ne işe yarar ?

"Yerinde duramayanlara, Dünya' nın "En Gözde Özel Yapım" motosikleti. MONDiAL AGGRESSIVE, motosikleti en son sınırlarında kullanmak isteyenleri bekliyor." Diye bir açıklama var ama Silindir Hacmi : 119.7 cm³ olan ve buna rağmen maksimum hızı 80 km/h olan bir motosikleti son sınırında nasıl kullanırsınız ?

Ayrıca manuel 4 vites ve satış fiyatı da Fiyat : 4.450,00 TL

Aşırı bir merak sardı beni..

Nedir bu motosiklet ?

Teşekkürler..

eren1903
30 Ocak 2012, 00:38
Belki motosikletle atlayıp zıplayanlar için falandır ama amacı nedir bende anlamadım.
Sürme fırsatım oldu ve hayatımda bu kadar rahatsız bir motorsiklet görmedim. İvmelenmesi falan çok kötü. Zaten alan arkadaşımda hemen sattı.

Khutuck
30 Ocak 2012, 00:39
Her motosiklet trafikte kullanılacak diye bir şey yok. Site içinde vb. kullanmak üzere geliştirilmiş hiçbir işe yaramayan araçlara dünya para vermek isteyen kişilere özel motosikletler de üretilmeli :)

DarkSeleCT93
30 Ocak 2012, 00:40
4.5 milyarı hiç haketmiyor 100lük cuplar daha sekil ama vardır bi güzelliği

harun27
30 Ocak 2012, 00:47
1 tane crypton 1 tanede hyena x alırım. yada sadece cbf 150 ybr125 innova apache rtr 150 ben o paraya... ayrıcada sahibinden de 1 tane bile 2.eli yok acık soylemek gerekirse ben gaziantepte de goremedm... Saçma sapan kullanım amacı belli olmayan ve de asla tipi de olmayan bi motosiklet... ulkemizde gorup goreceginiz bu motosikletten sadece teshir ürünleri olucaktır...

DarkSeleCT93
30 Ocak 2012, 00:48
numunelik yapmıslar

berk_cglr
30 Ocak 2012, 00:49
bu motorun avrupada aşırı fanatikleri var yurt dışı ismini hatırlaybilsem yazardım ama şu kadar söyliylm modifiye ile makina 23 bg e kadar çıkıyor serisni siz düşünün artı olarak fabrika çıkış 100-120 km hız aralığı siteye bakmayın aslında tayvan üretlmi bir makine

kanucan
30 Ocak 2012, 00:52
Yazlık yerler için tercih edilebilir.Evden sahlie dolaşmaya falan. :)

serdar60
gas gas a benziyor. cross yarışları yapmak için olabilir belki.

http://www.gasgas.com/index.shtml

gerçi motor koruma demiri falan yok. bi halta yaramaz bence... fanatikleri de bunun neden fanatiği olur ki?

arca94
4.450 buna vereceğime neler almazdım ben.. Benim motosiklet bile 5.450 TL :) Madem farklı ortamlarda kullanacağım 2. ek bi enduro-cross alıcan kalan parayla enduro tulumu, botu, eldiveni, kaskı osu busu alınıp ta paşalar gibi de yaşanır.. Yani.. :)

mayildiz
30 Ocak 2012, 00:53
Ben bu motoru ilk sirkecide gördüm ve o anda kitlendim. Memlekette eksik olan bir şey farklı tasarımlar.
Daha da ilginç tasarımlar gelmesi dileği ile. :)

gti_king
30 Ocak 2012, 00:56
Bu motosiklet Avrupa'da Sachs MadAss adıyla satılan bir nevi stunt motosikleti. Yani modifikasyona açık bir motoru var, yurtdışında da çok fazla opsiyonu var. 100'lük cub almak yerine bunu tercih edebilirdim sanırım.

berk_cglr
30 Ocak 2012, 00:57
amacı farklı tamamen modiye için motosiklet alıyım biniyim gidiyim değil :) zevk için bir chopper neyse buda cuplarda o

harun27
30 Ocak 2012, 00:58
numunelik yapmıslar
sonuna kadar haklısın kardeşim

berk_cglr
30 Ocak 2012, 00:59
Bu motosiklet Avrupa'da Sachs MadAss adıyla satılan bir nevi stunt motosikleti. Yani modifikasyona açık bir motoru var, yurtdışında da çok fazla opsiyonu var. 100'lük cub almak yerine bunu tercih edebilirdim sanırım.

hah bu az öncede dediğim olay mesela honda ruckus var yurt dışında oda tipsizdir ama nodifiye parçası aklına gelmiyecek kadar çoktur buda öyle sadece sach madass modeline ait forum sitesi bile var

osman_22
30 Ocak 2012, 01:01
Fiyatını saymassak bu motor cok güzel.

"...motosikleti en son sınırlarında kullanmak isteyenleri bekliyor." Diye bir açıklama var ama Silindir Hacmi : 119.7 cm³ olan ve buna rağmen maksimum hızı 80 km/h olan bir motosikleti son sınırında nasıl kullanırsınız ? "

Hocam herşey son hız demek değilki, eğer öyle olsaydı piyasada hayabusadan başka yüksek ccli racing kalmazdı.Yanlış düşünüyosunuz.

Fiyat-performans olarak tabiki mantıklı değil bu model.Fiyatı 2 - 2500 aralığında olsaydı tadından yenmezdi, mobilet,cross severler icin kırma bi model resmen, kuyruk altı egzozdan kafa'ya kadar tasarım harika, motor hem hafif hem atak olduğundan dolayı ön kaldırabiliyo bi dünya ön kaldırma video'su var youtube ta bakabilirsiniz.
Motoru yakından incelediğimde de parca kalitesi iyi'ydi bi cin malı gibi durmuyodu...

Birde motor off road icin uygun.

harun27
30 Ocak 2012, 01:02
amacı farklı tamamen modiye için motosiklet alıyım biniyim gidiyim değil :) zevk için bir chopper neyse buda cuplarda o
uzerine hamamda gobek tasına uzanır gibi uzanan apaçi kardeslerimize uygun bi motor selesi felan.... Sonuc olarak her ne kadar modifiyeye uygun olsa da durabilmeli oncelikle şase ve frenleri kesinlikle 80 90 kilometrenin ustunde tehlike yaratacaktır... eğer amac modifiye ise cok daha güzel modeller var...

K o r @ y
30 Ocak 2012, 01:05
hobi amaçlı olabilir..adamın bi touring motoru vardır..hadi ulem şunuda alayım sürerim der :cherry:

ero__
30 Ocak 2012, 01:08
Güncel mobilet :)

harun27
30 Ocak 2012, 01:08
Bizim halkımıza hitap etmeyen bir modeldir bu model... Tamam gecmişte hepimizin babası bi dönem mobylette e bindi onlarla motora basladı merak saldı ama bunu da onun spor haline benzetmeye calıstıkları için olmamıs... Bakın mesela mondial hyena x modeline tamamen ülkemizin küçük şehirlerine hitap edecek şekilde uretmişler ve de fiyatı de gercekten fiyat kalite endeksi yaptıgımızda uygun sayılabilcek bir düzeyde...

berk_cglr
30 Ocak 2012, 01:09
hahaah hamam tası mı tabi onların eline geçerse moku yer makine ama ön arka disk fren vede yurt dışında performans amaçlı buna fren süspansiyonda dahil her tür parçası var tayvan malı yani çinlilerle kıyaslamayın ama tabi güzel ülkemde herşeyde olduğu gibi bununda fiyatı uçuk

[Turan]
30 Ocak 2012, 01:11
Bakkala ekmek almaya gitmek için yapmışlar desem yolda çevirip döverler motor diye buna binilirmi.

arca94
30 Ocak 2012, 02:41
Şimdi yorumlardan anladığım kadarıyla kendini aşmış artık altında hayabusası, gs1200leri, goldwingleri, electra glide leri falan olan -durumu iyi olan- bunu alıyor.. Harley davidsonun yaptığı gibi her türlü aksesuarla kendine özel bi motosiklet yapıyosun, harleyle karşılaştırınca hakaret etmiş gibi hissettim kendimi :D

Ama gereksiz bi uğraş bence.. Bununla uğraşmaktansa klasik motosikletlerle uğraşmak bunun yanında doğa üstü kalıyor :)

Ama hobi hobidir, zevkler ve renkler tartışılmaz..

mstfkrfk
30 Ocak 2012, 02:47
hocam trial e çok yakın bir motor sadece ekstra selesi var ki gücü de hiç azımsanmayacak bir şey.ayrıca bununla trial yapılabiliyorsa çok zevkli bir spordur.

COQ
30 Ocak 2012, 02:48
Barkin aklima geldi.:)
Bayadir ortalikta yok.
Yeni video falanda yok unuttuk gitti adami.:pale:
O gelince size söyler ne ise yaradigini.
Ama ben söylemem,Barkin'a ayip olur.:bounce::)

cbr125cbr
30 Ocak 2012, 02:51
Barkin aklima geldi.:)
Bayadir ortalikta yok.
Yeni video falanda yok unuttuk gitti adami.:pale:
O gelince size söyler ne ise yaradigini.
Ama ben söylemem,Barkin'a ayip olur.:bounce::)

Hocam 15-20 gündür ortalıkta yok ama biz kendi sitesinden ailecenek takip ediyoruz Barkın ustayı :)
Konuyla alakası yok ama öyle bir dip not düşeyim dedim. Özel istek üzerine bu motosikleti test etse ne eğlenceli olur :)

COQ
30 Ocak 2012, 02:53
Hocam 15-20 gündür ortalıkta yok ama biz kendi sitesinden ailecenek takip ediyoruz Barkın ustayı :)
Konuyla alakası yok ama öyle bir dip not düşeyim dedim. Özel istek üzerine bu motosikleti test etse ne eğlenceli olur :)
test ne kelime?
Neyse ben fazla açik vermeyeyim.
O gelsin anlatsin.:)

cbr125cbr
30 Ocak 2012, 02:59
test ne kelime?
Neyse ben fazla açik vermeyeyim.
O gelsin anlatsin.:)

Aldık biz mesajı merak etme ::154::

qsTah
30 Ocak 2012, 03:21
öyle demeyin yahu, bir arkadaşıma göstermiştim mesela bu makinayı..
oğlum olsun yarın alırım demişti :)

inzell
30 Ocak 2012, 04:09
Şunu beğenmeyip CBF150 gibi motorları beğenenlerin olduğu bir toplumda tabii ki ilgi görmez.

Tolme
30 Ocak 2012, 04:27
izleyelim örenelim nasıl bişiymiş :)
CUxOQg9-DKU

avciceyhan
30 Ocak 2012, 04:39
Şunu beğenmeyip CBF150 gibi motorları beğenenlerin olduğu bir toplumda tabii ki ilgi görmez.
niye bunu beğenmeyen cbf 150 beğenmesinki cbf 150 gayet hoş kalıplı koklayarak giden sorunsuz rahat yedek parçası ucuz ve bol bi motor
halkımız sence dertsiz başına dert açmaktan hoşlanırmı

farcob
30 Ocak 2012, 12:29
mobiletin havalısı

Greenut
30 Ocak 2012, 13:00
Mondial kendini aşmış. Her motosikletin bir alıcısı vardır. Allah sahibine bağışlasın. Ne denir başka.

zeda3000
30 Ocak 2012, 13:06
Bu motorun amaci Mondialin ne kadar taklitci bir firma oldugunu gostermek

motorun orjinali bu

http://hub.3xmotorcycles.com/uploads/model-images/Black.jpg

Ne ise yariyor diyor isen iste bu ise yariyor, :)

http://www.vsecobra.com/chucks_photos/Shawn.jpg

klemenjero
30 Ocak 2012, 13:09
DÜZELTME.

pardon bir önceki mesajı görmemişim. tam hırsızmış bu adamlar ya. malzemesi de dandiktir şimdi bunun tutanın elinde kalır.

greyhorse
30 Ocak 2012, 13:25
kıyaslama işine girmeden duramıyoruz,herkes aynı zevke,düşünceye sahip olacak değil ya. Beğeniler üzerine tartışılmaz.
Taklit'ten çok bana aynı fabrikadan çıkma gibi geldi.Tek farkları birine mondial etiketi konuluyordur.

ZIPPIRMAN
30 Ocak 2012, 13:27
Oğulcan diye bir üye vardı
açtığı konular
motorumu nasıl yere basarım
nasıl tek teker yapayken aynı zamanda amuda kalkıp çamura yatarım falandı
bu işte onun hayatını değiştirecek ve bugüne kadar olan utanlarından arındıracak ve o arkadaşla dalga geçen bizleri utandıracak olan motordur.

mete_han
30 Ocak 2012, 13:36
Modern zamanların mobedi...:P

greyhorse
30 Ocak 2012, 13:41
..........

zeda3000
30 Ocak 2012, 13:48
kıyaslama işine girmeden duramıyoruz,herkes aynı zevke,düşünceye sahip olacak değil ya. Beğeniler üzerine tartışılmaz.
Taklit'ten çok bana aynı fabrikadan çıkma gibi geldi.Tek farkları birine mondial etiketi konuluyordur.

Aslinda ayni fabrikadan ciktigina inanmak zor, bu motor ilk Frankfurt fuarinda sergilendi sanirim 2007 idi. Orda sahsen gormustum hatta resmini cekmistim. Avrupada satis yapmak icin tasarim hakkini elinde tutan bir firma buna musade etmez. Bariz telif haklari ile yapilan bazi oyunlar ile bu motor baska yerde uretime gecilmis. Iphone taklidini yapan bununda yapar , cok zor bir sey degil.

Ama tuketicimiz cok bilincsiz, bu motorun mondialin kendi tasarimi olduguna inanacak binlerce kisi var bu sitede su anda.

Mondialin tek hedefi ise Mobiletin yerine , yeni bir efsane motor yaratmak. Bu modelde tam bicilmis kaftan.

Greenut
30 Ocak 2012, 13:54
Ben de şaşırdım zaten Mondial'dan böyle bir marjinal motorun çıkmasına. Çalmış adamlar. Vay hırsızlar :D

gti_king
30 Ocak 2012, 14:55
Bu motosikletin Mondail tasarımı olmadığını ben biliyordum lakin ben bunun Sachs MadAss olduğunu sanıyordum. Yani bana kalırsa, ya da benim bildiğim, bu motosiklet Mondial üretimi değil, direk olarak Sachs, sadece ülkeye girerken Mondial yazıları yapıştırılmıştır.

greyhorse
30 Ocak 2012, 15:05
zeda marka alman kökenli olsada fabrika çin'de.iphone'un bir tane taklidi olsa gene iyi 10 çeşit fason üretimi var.
Bu motora şaşı baktım,tek noktaya odaklandım yokk , birebir aynısını yapmışlar :)Farklı isimlerle şatışa sunulursa ozaman kesin taklit diyebilirim.Tabi sorumlular çekik gözlü kardeşler.Çünkü çin'de işler böyle yürüyor üretimleri arz ve talep olayına göre şekilleniyor.Markalar ucuz iş gücü,ucuz ham madde için uzak doğuya yöneliyor olsada adamlar aptal değil.Kendi ülkelerinde kendi boruları ötüyor.istihdam adı altında her yol mübah,Çin ticaret kanunu'da olsa çin'in menfaatlerini ön planda tutacaktır tabi.Danışıklı dövüş.Biraz iphone yedi biraz fasoncuları.Biraz sachs yedi şimdi'de fasoncularda sıra.

http://www.made-in-china.com/showroom/fymmoto/companyinfo/SACHS-Bikes-International-Company-Limited.html
Tasarım epey ödül almış,demekki motorun bir amacı var :)

mete_han
30 Ocak 2012, 15:17
Orjini Kanada imiş...teknik veriler falan burada...

http://www.madass.ca/Specs/tabid/53/Default.aspx

http://www.madass.ca/Photos/tabid/56/Default.aspx

Mengu16
30 Ocak 2012, 15:32
izleyelim örenelim nasıl bişiymiş :)
CUxOQg9-DKU
Produced by the German company Sachs, Manufactured in China diyor video'da.
Alman Sachs firmasının Çinde ürettirdiği bir motor yani. Alman malı değil, zaten üzerindeki cup motorundan belli ne mal olduğu.
Video'da ayrıca bu motordan performans beklemeyin hızlanması da yavaş diyor, tarzı olan bi makina o kadar diyor.

ozrace
30 Ocak 2012, 15:35
buna bide pedal koysalarmış.insanın canı sıkılınca bisiklet niyetinede kullanılırdı....

BIYIKLI
30 Ocak 2012, 15:49
Dün akşam Discovery kanalındaki meşhur baba-oğul motosiklet üreticisi Occ'de gördüm aynısını, baba-oğul para yüzünden mahkemelik olmuşlar! Çocuk kendine yeni bir yer kiraladı, makine ekipman vs. dizdiler, birde daha önceden babasının yanında çalışan arkadaşını aldı yanına. Eleman bu Mondial'in çok benzeri bir motorla geldi işe.. :)

Tolme
30 Ocak 2012, 15:53
Aslinda ayni fabrikadan ciktigina inanmak zor, bu motor ilk Frankfurt fuarinda sergilendi sanirim 2007 idi. Orda sahsen gormustum hatta resmini cekmistim. Avrupada satis yapmak icin tasarim hakkini elinde tutan bir firma buna musade etmez. Bariz telif haklari ile yapilan bazi oyunlar ile bu motor baska yerde uretime gecilmis. Iphone taklidini yapan bununda yapar , cok zor bir sey degil.

Ama tuketicimiz cok bilincsiz, bu motorun mondialin kendi tasarimi olduguna inanacak binlerce kisi var bu sitede su anda.

Mondialin tek hedefi ise Mobiletin yerine , yeni bir efsane motor yaratmak. Bu modelde tam bicilmis kaftan.

çinde patentli üretiliyor olabilir,yoksa bire bir kopyasını yapamaz

necatik35
30 Ocak 2012, 16:08
sanırım Mondial,mobiletin tahtına göz dikerek bu aleti ithal ediyor.
Ancak gerek fiyatının pahalı oluşu,gerek vitesli oluşu ve gerekse 120 cc oluşundan dolayı motorlu taşıtlar vergisine tabi olması nedeniyle,piyasada tutulacağını sanmıyorum.