PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : muayene sigorta vs ile igili bilgi lazım

berk_cglr
29 Ocak 2012, 22:19
askere gitmem sebebiyle motosikletimin 2011 nisanda sigorta ve muayenesi bitti askerde olduğum için vergiside yatırılmadı birde askere gitmeden önce plakamın bir kısmı yolda giderken kırılmıştı mayıs ayında askerliğim bitiyor vede motoru tekrar kullanmaya başlıyacağım birde renginide maviden kırmızıya çevirmek istiyorum ruhsata işletmek istiyorum tüm bunları hangi sırayla yapmam lazım bana söylerseniz çok sevinirim bu konularda hiç bilgim yok çünkü

ferhatkars
29 Ocak 2012, 22:55
burdan derdine derman bulabilirsin...
http://www.motosiklet.net/forum/sikca-sorulan-sorular/25329-ruhsat-ve-noter-islemleri-hakkinda-her-sey.html

berk_cglr
29 Ocak 2012, 23:04
evrakları değide sırasıyla hangisini yapıcam onu bilmiyorum plaka muayene sıgorta once hangısı falan onları bılmıyorum yoksa evrak prosudur vs sorun degııl

sezer aykaç
29 Ocak 2012, 23:13
öncelikle motosikletinin sigortasını yaptır sigorta olmadan trafikte hiçbir işlem yaptıramazsın.

renk degişikligi biraz teferruatlı iştir. önce boyatırsın sonra boyacıdan fatura alman lazım. trafige gidersin işlemleri başlatırsın daha sonra muayeneye girersin.

bu aradada plaka işini halledersin.

renk degiştirmeyi düşünüyorsan önce muayeneye gitme boşa gider. renk degişiminden sonra git.

berk_cglr
30 Ocak 2012, 01:11
bu durumda

1 sıgorta

2motoru boyatmak

3 plaka bastırma

4 muyanen

Dimi :) cevap için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

peki ruhsata 3 ren işletme şansımız varmı mesela kırmızı beyaz siyah olucak 3 nüde işletebilirmiyim yoksa sadece 2 renk mi en fazla

excavatus
30 Ocak 2012, 12:51
bu durumda

1 sıgorta

2motoru boyatmak

3 plaka bastırma

4 muyanen

Dimi :) cevap için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

peki ruhsata 3 ren işletme şansımız varmı mesela kırmızı beyaz siyah olucak 3 nüde işletebilirmiyim yoksa sadece 2 renk mi en fazla

Verdiğin sıra doğru hocam
sigorta
boya
ruhsat
plaka
muayene

Renk konusunda da sen 3 renk olduğunu söyle
polis gelip kendi bakıyor ağırlıklı ne görüyorsa onu yazıyor..

Sinan Er
30 Ocak 2012, 13:20
sigortayı şimdi yaptır nekadar geç yaptırırsan cezan o kadar artar. Sonra boyatır trafiğe plaka için müracat edersin. Plakan ve ruhsatın çıktıktan sonra muayneye gidip işlerini tamamlarsın

berk_cglr
30 Ocak 2012, 16:21
oke sağolun cevaplar için şuan askerde olduğum için hiçbir işlem yaptıramıyorum maalesef hepsini mayısta yaptırıcam inşallah