PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : acilll yardımmm arkadaşlarrr lütfennn...

flatmurat
28 Ocak 2012, 18:14
Allah izin verirse pazartesi alacagımmm 2006 yzf r1 lütfennn zadete yamaha sürücüleri yardım etsinnn nasıldır motor temizzz hiççç anahtar degmemiş motora 28.000 de km resi nasıl motordur pişman olurmuyum... şimdiden tşekkür ederim yardımınız için

Sinan Er
28 Ocak 2012, 18:32
Aldıktan sonra soracak kapasite var sende niye böyle erken davrandın ki ? :pr::pr::pr:

Raphae1
28 Ocak 2012, 18:38
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/76465-yamaha-yzf-r1-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html?prefixid=03_Yamaha_Motosiklet&daysprune=-1

COQ
28 Ocak 2012, 19:05
Hiç anahtar degmemisse uzak dur aman diyeyim!!!!

Khutuck
28 Ocak 2012, 19:08
Anahtarsız çalıştırma özelliği var, anahtarı değdirmeden 28 bin km gidebiliyor. Yağı da 100 bin km bozulmaz zaten.

flatmurat
28 Ocak 2012, 19:08
neden anahtar deydikten sonra ne oluyor...

Khutuck
28 Ocak 2012, 19:10
Anahtar uygun şekilde değince motor çalışıyor.

Anahtarsız 28 bin km gittiyse büyük olasılıkla motoru boşa alıp başka bir araçla çekmişlerdir. Bu durum motorun şanzımanında yağsız çalışmadan ötürü aşınmaya yol açar.

flatmurat
28 Ocak 2012, 19:13
yok acele etmiyorum ben de r6 tı vardı 3 yıldan beri sadece motoru büyütüyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:10 ----------

yok motoru sürdüm evet anlamadınız motorun motor kısmı hiççç acılmamışş o anlamda tamirci eline düşmemiş ve anahtar degmemişş...

Khutuck
28 Ocak 2012, 19:16
Verdiğin bilgi:

Yamaha R1,
2006 model,
28.000 kilometrede,
Anahtar değmemiş.

İstediğin bilgi:

Nasıl motor?

Cevap:

Üstteki veriler alttaki soruya cevap vermek için yeterli değil.

Motoru görmeden "al" veya "alma" diyen yalancının önde gidenidir.

COQ
28 Ocak 2012, 19:16
Anahtarsız çalıştırma özelliği var, anahtarı değdirmeden 28 bin km gidebiliyor. Yağı da 100 bin km bozulmaz zaten.

:mrgreen:

Abicim 28bin kmde yazmissin motoru.
anahtar degmeden nasil olacak bu is?
Bunun yag degisimi var, bujisi var,muhtemelen zincir disli takimi degisecek, Allah bilir bir de üstünde orjinal egzoz da yoktur.
Onuda anahtar degdirmeden degistirmislerdir.:)

Almadan önce servis bakim karnesini iste.
Yapilan islemleri kontrol et.
Su ana kadar en az 4 kez bakima girmis olmasi gerek.
Yoksa, süpheli motordur, iyi anlayan birine göstermeden sakin alma.

flatmurat
28 Ocak 2012, 19:40
anlıyorumm fotografını koydumm tmm onlara degmiştir birşey diyemem ama beyin olsun sonra silindir kapagı acılmamış ama en doğrusubir yamaha servisine götürmekk sagolun yardımınız içinn

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:29 ----------

arkadaşlar motorun resimlerini koydummm ...

Samet Ağır
28 Ocak 2012, 20:35
nerdeee???

flatmurat
28 Ocak 2012, 22:55
muğla / dalamanda kardeşim nasıl motor

cakalaz
28 Ocak 2012, 23:19
Merhaba; yaklasık, 12ookm'dir R1 kullanıcısıyım... Genel olaırak motorun Bu forumda pek kullanıcısı olmadığı zaten R1 topicinden bellidir.
Şimdi seni diğer arkadaslar anlamamazlığa gelmiş heralde. Ya da cidden mi anlamamıslar bilemiyorum.
Motor bölümü hiç tamir görmemiş, 28ooo km'de , 2006 Model bir R1 alacaksın anladığım kadarı ile :)
Şimdi Dostum, Piyasada bulunan 2000 ile 2008 model R1 ler arasında motor bölümü ellenmemiş Bulmak cok zordur. Ha olmayacak birşey değil tabiiki. Ve şunu da belirtmeliyim ki R1 ler ; Mekanik bölümden Ülkemizde en cok arıza yasanan motorlardır. Cünkü Aşırı bir zorlama söz konusu ; cok hızlı olduğu için.. Sana şunu söylemeliyim; Kesinlikle Motorunu Yamaha Servisine göster almadan önce. Senin alacağın motor Patlamak üzere de olabilir. Piyasada kullanıp zorlayıp motoru bitirip, satmaya kalkan insan cok...Tabi, Cok temiz kullanılmıs da olabilir.Görüp bilemediğim için birsey söyleyemiyorum.
Kesinlikle Yamaha servisine göstermeni tavsiye ederim.Haa şu da var; son aşamadan servise girip temiz cıkan bir cok motorun da 2 ay sonra arıza cıkardığını biliyorum :) Burası da biraz senin şansın... Bu tür büyük motorlarda tanıdık bildik kişilerden alınması taraftarıyım. Teknoloji arttıkca, masraf da artıyor unutmayınız...
Yardımcı olabilimişimdir umarım :bounce:

Raphae1
28 Ocak 2012, 23:38
:mrgreen:

Abicim 28bin kmde yazmissin motoru.
anahtar degmeden nasil olacak bu is?
Bunun yag degisimi var, bujisi var,muhtemelen zincir disli takimi degisecek, Allah bilir bir de üstünde orjinal egzoz da yoktur.
Onuda anahtar degdirmeden degistirmislerdir.:)

Almadan önce servis bakim karnesini iste.
Yapilan islemleri kontrol et.
Su ana kadar en az 4 kez bakima girmis olmasi gerek.
Yoksa, süpheli motordur, iyi anlayan birine göstermeden sakin alma. bence en az 5-6 :D 800-5000-10000-15000-20000-25000-?

Bu arada dikkatimi çekti arkadaşımız BUGÜN üye olmuş. Acaba kendinizi tanıtmış mıydınız?

sezer aykaç
29 Ocak 2012, 00:16
3 yıl boyunca r6 kullanmış birinin burada acil yardım yardım diye inlemesi garibime gitti dogrusu. maytap mı geçiyon adam mı seçiyon diyecem yakışmıyacak bana. ama dedik bi kere elden ne gelir.

chemical
29 Ocak 2012, 00:29
3 yıldır r6 nın bakımını yaptırdığın yere almak istediğiniz r1i getirip baktırın onlar size gerekli bilgiyi verir.

arca94
29 Ocak 2012, 04:00
The_İzmir....

Frank Lucas
29 Ocak 2012, 05:05
5 senedir yamaha sahibiyim,bir sıkıntısını görmedim,