PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bir çıngınlık yaptım çıktım yola; düştüm :)

ümit_150_zc
27 Ocak 2012, 13:00
slm herkese..aksam işe motorla gittim hava yagmurluydu gece nöbette başladı kar yagmaya sabah ldu her yer kar eve motorla mı gitsem otobüslemi gitsemd erken otobüsle gitmeye karar verdim..durakta otobüsü bekledim ne geelen var ne giden birkaçtanede motor gördüm cesaretlendim dedim motorla giderim eve...neyse bindim motora çaglayandan kuçtepeden yarı motora bindim yarı motoru elime aldım dereye kadar geldim baktım yol güzel gibi dedim bineyim motora bindi hızım 30 km/h kadardı ön teker kaydı ve yerdeyim..motor yan yattı bende bir takla attım ..kaskım montum eldivenim vardı herhangi birsey olmadı motorun yan grenaj kırıldı saglık olsun cana gelmedi ya..sonra kendime güldüm delmisin olum ne çıkıyosun motorla:)ayrıca 1 yıldır motor kullanıyorum ilk düşüşüm oldu motorla..motoru elime aldım bazı yerlerde o şekilde bile zaptedemiyosun motoru allahtan yoldan geçenler yardımcı olduda bazı yerlerde motoru durdura bildim ...tabi birazda korktum ..allah kimseye kaza bela ermesin herkese güenli sürüşler dilerim...

wers
27 Ocak 2012, 13:03
Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun

windyS150
27 Ocak 2012, 13:05
Geçmiş olsun.
Scoter i karda sürmenin ne kadar zor oldugunu tahmin edebiliyorum :)

ümit_150_zc
27 Ocak 2012, 13:14
dışarda gördügüm motorla genelde itesliydi dediginiz gibi gerçekten motoru zaptedemedim binmedigim halde elimdeyken bile motor durmuyor yakayıyo gidiyo öle bile zaptedeemedim sag salim geldik ee çok şükürr..tam arkamdanda kamyon geliyodu alllahtan yavas geliyodu adam durdu indi yardımcı oldu sag olsun

Soykan67
27 Ocak 2012, 13:27
Geçmiş olsun.Aslında kış lastikleri ile daha rahat yolculuk edebilirdiniz ama şimdi kim arada yağan kar için kış lastikleri takacak :) :)

eray_uluyazı
27 Ocak 2012, 13:29
geçmiş olsun...
eee ne demiş büyüklerimiz ''DÜŞMEMİŞ MOTORCU YOKTUR HENÜZ DÜŞMEMİŞ MOTORCU VARDIR'' :wiinkk:

K o r @ y
27 Ocak 2012, 13:30
çok geçmiş olsun..üzücü bir durum ..cana gelmedikten sonra gerisi önemli değil zaten.. bu dünyada hiç birşeyin kıymeti yok

ümit_150_zc
27 Ocak 2012, 13:33
Geçmiş olsun.Aslında kış lastikleri ile daha rahat yolculuk edebilirdiniz ama şimdi kim arada yağan kar için kış lastikleri takacak :) :)
sag olasın ..motorda mıshelin plot sport var..zaten o lastikler bi dünya para bide kış lastigi alırsak ay halimize...neyse bi tecrübem,z oldu düse kalka ögrenecez artıkın :)

---------- Post added at 11:33 ---------- Previous post was at 11:31 ----------

çok geçmiş olsun..üzücü bir durum ..cana gelmedikten sonra gerisi önemli değil zaten.. bu dünyada hiç birşeyin kıymeti yok
saolasın koray dedigin gibi çok sükür cana gelmedi mala gelsin elbet yapılır

Talhaboy
27 Ocak 2012, 13:36
Geçmiş olsun Ümit_150_zc, çok şükür önemli bir sorun olmamış.

Benzer olay geçen hafta benim de başıma geldi. İş çıkışı kar başlamıştı. Motosikleti iş yerinde bırakmak istemiyordum yavaş yavaş giderim dedim. Tam iş yerimin bulunduğu siteden çıkışa yaklaşmıştım ki önümde giden scooter durdu. Çok ta ani durmamıştı ama durmasını beklemiyordum. Motosiklet üzerinde hız olmamasına rağmen frene basınca tekerleğim kaydı ve yere yapıştım. Kask, mont, eldiven, dizlik ve motorda koruma demiri olduğu için ne bana ne de motosikletime hiç birşey olmadı. Scooterdaki kurye arkadaş geldi, kusura bakma falan dedi. Ben de önemli değil, bir şeyim yok dedim. Bu bana güzel bir mesaj oldu. Zaten çok uzaklaşmamıştım ve hemen motosikleti geri bıraktım ve otobüsle eve gittim.

Allah korusun ya E-5 te kayıp düşseydim, bu kadar ucuz atlatamazdım.

Herkese kazasız belasız sürüşler.

_SpartacuS_
27 Ocak 2012, 13:36
Geçmiş olsun, çokta kötü bi anı olmasa gerek :) anladıgım kadarıyla eğlendiğin zamanlarda olmuş :) Vitesli motosiklet bana göre böle havalarda daha avantajlı gerek oturuş gerekse kompresör olayından dolayı. İlk düşüşün Son düşüşün olur umarım.. Tekerin her daim düz bassın :)

yesewi
27 Ocak 2012, 13:37
Valla kaza gıbı gorunsede komık olmus abı bende oturur gulerdım halıme dussem :D gıden grenaj olsun canın sagolsun :D

ümit_150_zc
27 Ocak 2012, 13:50
motoru elimle en az 1 km getirdim getiriken bile güldüm hep binecek deilim ya:) sag kolda çok hafif agrı ar kendimde hastanede çalışıorum baktırım ..

---------- Post added at 11:46 ---------- Previous post was at 11:44 ----------

Geçmiş olsun Ümit_150_zc, çok şükür önemli bir sorun olmamış.

Benzer olay geçen hafta benim de başıma geldi. İş çıkışı kar başlamıştı. Motosikleti iş yerinde bırakmak istemiyordum yavaş yavaş giderim dedim. Tam iş yerimin bulunduğu siteden çıkışa yaklaşmıştım ki önümde giden scooter durdu. Çok ta ani durmamıştı ama durmasını beklemiyordum. Motosiklet üzerinde hız olmamasına rağmen frene basınca tekerleğim kaydı ve yere yapıştım. Kask, mont, eldiven, dizlik ve motorda koruma demiri olduğu için ne bana ne de motosikletime hiç birşey olmadı. Scooterdaki kurye arkadaş geldi, kusura bakma falan dedi. Ben de önemli değil, bir şeyim yok dedim. Bu bana güzel bir mesaj oldu. Zaten çok uzaklaşmamıştım ve hemen motosikleti geri bıraktım ve otobüsle eve gittim.

Allah korusun ya E-5 te kayıp düşseydim, bu kadar ucuz atlatamazdım.

Herkese kazasız belasız sürüşler.
sag olasın iş yerinde bırakmak istemedim motoru 2 gün izinliyim ilk motor gözümüz gibi bakıoz ama işte saglık olsun

---------- Post added at 11:50 ---------- Previous post was at 11:46 ----------

sagolasın güray..evet aslında biraz korktum ama güldüm kendime ilk düşüşüm güzel bi anı olarak hatırlayacam dışardaki insanların bu havada kafayı mı yemiş dercesine bakmaları biraz utandırdı ya beni neyse :))

siyahatmaca
27 Ocak 2012, 13:50
Geçmiş olsun....:rendeer:

ümit_150_zc
27 Ocak 2012, 13:52
Geçmiş olsun....:rendeer:
tesekler geçti çok şükür ee geldigimde motoru garaja bırakack halim kalmadı bıraktım dışarda ..

Felon
27 Ocak 2012, 13:53
geçmiş olsun aslında karda scooter rahat ama sen hep buz olan yerden gitmişsin sanırım öyle durumlarda ezilmemiş kardan gidiceksin motorun ağırlığı az olduğundan yandan ayaklarla dengeyi sağlayabilirsin :) en güzeli cross tabi şimdi cross sahipleri bayram ediyodur :D

ümit_150_zc
27 Ocak 2012, 13:58
geçmiş olsun aslında karda scooter rahat ama sen hep buz olan yerden gitmişsin sanırım öyle durumlarda ezilmemiş kardan gidiceksin motorun ağırlığı az olduğundan yandan ayaklarla dengeyi sağlayabilirsin :) en güzeli cross tabi şimdi cross sahipleri bayram ediyodur :D
yarı yola kadar buz olan yer yoktu bir yerde vardı buz ordada düstüm eve gelene kadar ayaklarım yerdeydi ama ayaklarım dondu..ben motoru elimle tasıdıgım yerlerde cbr cbf ler gayet güzel gidiılardı birazda güven lazım enönemliside tecrube ..

dürümdöner
27 Ocak 2012, 14:09
geçmiş olsun dostum sana birsey olmadığı için şanslısın commuterlerin lastik çapı seninkinden büyük olduğu için ve bu tür motorlar vitesli oldukları için yani arka lastiği döndüren gücün kontrolü tamamen sürücünün elinde olduğu için ıslak ve karlı buzlu zeminde kontrol her zaman scootera nazaran kolaydır

ümit_150_zc
27 Ocak 2012, 14:38
geçmiş olsun dostum sana birsey olmadığı için şanslısın commuterlerin lastik çapı seninkinden büyük olduğu için ve bu tür motorlar vitesli oldukları için yani arka lastiği döndüren gücün kontrolü tamamen sürücünün elinde olduğu için ıslak ve karlı buzlu zeminde kontrol her zaman scootera nazaran kolaydır
saolasın durmus hocam.eet çok şükür bişey olmadı...

fat280
27 Ocak 2012, 14:53
geçmiş olsun ucuz atlatmışsın

ümit_150_zc
27 Ocak 2012, 15:13
geçmiş olsun ucuz atlatmışsın
tesekler fatih ..bu arada demin baktım motorada teker çok zor dönüyo ıslanmıştı balatalar donmuş kıyır kıyır ses yaparak zor döndü..bi zararı olurmu veya donmaması için ne yapabiliriz

BestMachine
27 Ocak 2012, 15:34
Çok geçmiş olsun :rendeer: bende bi çılgınlık yapmayı düşünüyorum bakalım üşenmezsem :pl: :queen:

ümit_150_zc
27 Ocak 2012, 15:38
Çok geçmiş olsun :rendeer: bende bi çılgınlık yapmayı düşünüyorum bakalım üşenmezsem :pl: :queen:
tesekler aman hocam yapma bence yerler buz olmuş demin çıktım ..biz çıktık az kalsın saglıktan oluyoduk neyseki olan motora oldu çok şükür bi kaç defa düsün çıkarken

oguzhan6161
27 Ocak 2012, 15:41
Allah beterinden saklasın sana birşey olmamış ya gerisini boşver grenaj her zaman onarılır sıkma canını :) buda senin için büyük bir tecrübe olmuştur :)

BestMachine
27 Ocak 2012, 15:43
tesekler aman hocam yapma bence yerler buz olmuş demin çıktım ..biz çıktık az kalsın saglıktan oluyoduk neyseki olan motora oldu çok şükür bi kaç defa düsün çıkarken

Baktım çok kayıyor geri dönüş yaparım :) cana geleceğine mala gelsin sağlık olsun bakalım hâla düşünüyorum :pl:

Mengu16
27 Ocak 2012, 15:51
Ben 2 saatte yakın keyif için gezdim karda buzda, eve yeni döndüm. Hafif motor, büyük tekerlekler ve motorumun vitesli olması büyük kolaylık karda.
110 kiloluk bi 125cc motorum olsa sokağa adım atmazdım, çünkü motor karda yatsa ayağın taşımaz komple yerdesin :cherry: Bu arada ben bu havada tarihi yarımada turu yaptım sirkeci yenikapı arası, ayaklarımın donması hariç herşey süperdi.
Bi de motoru ilk çalıştırana kadar 15 dakka uğraştım, en az 5 dakka elden marş bastım sonra yokuş aşağı vurdurdum 300-400 metre, sonunda çalıştı :) ve birkaç dakka aragaz verip motoru ısıttım yola çıkmaya hazırdım.

ozrace
27 Ocak 2012, 16:02
geçmiş olsun.ben arabayla bile gelmedim işe otobüsle geldim bugün...

ümit_150_zc
27 Ocak 2012, 16:11
geçmiş olsun.ben arabayla bile gelmedim işe otobüsle geldim bugün...
tesekler..bende otobüs duragına kadar gittim ama bekledim o ara bi şeytan girdi beynime git motorla..bu buz kar 1 haftadan önce kalkmaz istanbuldan 1 hafta 10 gün yatsın motorr.yani birde eve yaklaşmışım bayır çıkıyorum motor zaten ptinaj çeke çeke çıkıyo arkamda araba kaş göz işareti yapıyo çekilsene tarzın da ulan görüyosun çıkamadıgımı zorlandıgımı ..düstügüm yerde bana yardımcı olan bi kamyoncu ..elimde olmadan yolunu kapadıgım ve dövecek gibi bakan bi araba söförü ...bazen insan çileden çıkıyo

10SuzAsLa
27 Ocak 2012, 16:29
öncelikle geçmiş olsun bulundugum bölge deniz kenarı oldugu için karda motor kullamak o kadar istiyorumki anlatamam buraya 4 senede bir anca kar yağıyo tekar gecms olsn ucuz anlatmıssın

halepli
27 Ocak 2012, 16:31
geçmiş olsun dikkatli olmak lazım

BLACK_ICE
27 Ocak 2012, 16:42
walla ben metzeler m7teen taktım yağışta soğukta hiç bir sıkıntı yok hatta şöyle test ettim normalda kaymak olan asvaltta yağmur yağarken ön frene batım ayaklarım yerde lastik okadar iyi tutuyorki ne teker döndü diyebilirim nede ön teker kaydı

ümit_150_zc
27 Ocak 2012, 16:46
walla ben metzeler m7teen taktım yağışta soğukta hiç bir sıkıntı yok hatta şöyle test ettim normalda kaymak olan asvaltta yağmur yağarken ön frene batım ayaklarım yerde lastik okadar iyi tutuyorki ne teker döndü diyebilirim nede ön teker kaydı
mishelin plot sport erformansından çok memnunum özellikle yagışta çok güen eriyo lastiklerimden hiç şikayetçi deilim ama karda buzda en kral lastikte olsa kayıyor yani .

Mengu16
27 Ocak 2012, 16:59
mishelin plot sport erformansından çok memnunum özellikle yagışta çok güen eriyo lastiklerimden hiç şikayetçi deilim ama karda buzda en kral lastikte olsa kayıyor yani .
Karda buzda iş biraz da sürücüye kalıyor ümit bey :) hepimiz biliyoruz ki karda arabalar da yolda kalır, usta şöför acemilerin zincirle zor geçtiği yerden zincirsiz bile geçebilir icabında. Ben Nylon lastiklerimle karda yokuş çıktım mesela, yanlaya yanlaya çıktım ama, elinin ayağının ayarı varsa düşmezsin en kötü ihtimalle durursun. benim kar buz üzerinde 2 ay bisiklete binmişliğim var düşmeden :)

kolcay
27 Ocak 2012, 17:01
geçmiş olsun

ümit_150_zc
27 Ocak 2012, 17:09
Karda buzda iş biraz da sürücüye kalıyor ümit bey :) hepimiz biliyoruz ki karda arabalar da yolda kalır, usta şöför acemilerin zincirle zor geçtiği yerden zincirsiz bile geçebilir icabında. Ben Nylon lastiklerimle karda yokuş çıktım mesela, yanlaya yanlaya çıktım ama, elinin ayağının ayarı varsa düşmezsin en kötü ihtimalle durursun. benim kar buz üzerinde 2 ay bisiklete binmişliğim var düşmeden :)
tabi haklısınız en büyük faktör sürücüye aiit..ben 1 yıldır kullanıyorum biraz acemilikte var ..size sözümüz yok tabi ben kendi adıma sölemiştim ...

---------- Post added at 15:09 ---------- Previous post was at 15:07 ----------

geçmiş olsun
saolasın kolcay

mehmet_gemli
27 Ocak 2012, 17:20
Geçmiş olsun arkadaşım bende bugun kaza yaptım sabah ama benimki araca çarptım çok yavaş bi hızla yandan ve devrildim 3 sinyal gitti kafa grenajı çatlak. hayırlısı Allah kimseye vermesin kaza bela.

ümit_150_zc
27 Ocak 2012, 17:31
Geçmiş olsun arkadaşım bende bugun kaza yaptım sabah ama benimki araca çarptım çok yavaş bi hızla yandan ve devrildim 3 sinyal gitti kafa grenajı çatlak. hayırlısı Allah kimseye vermesin kaza bela.
sizede geçmiş olsun...çok şükür saglıgınıza bişi olmamış

arca94
27 Ocak 2012, 17:50
Ehliyeti aldığımdan beri ben de bu gün ilk kez minibüsle geldim eve.. Dershaneye giderken de taktım fotoğraf makinemi boynuma (Yashica Electro35 GSN) katur kutur gezdim karın üzerinde.. :)

Yayken bile ne düşüşler atlattım ama düşmedim.. :) İki kişinin düşüşüne tanık oldum, iki tane arabaya da yardım ettim buzda.. :) Sonra dedim ki kendime.. "Motorla çıksaydın s.çmıştın" :)

ekremz
27 Ocak 2012, 19:51
Geçmiş olsun.Dediğin gibi cana geleceğine mala gelsin.