PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Gariban Moturcaya Pantolon Tavsiyesi

HaydarBıçak
03 Ocak 2012, 22:55
Çok kısıtlı bir bütçeyle pantolon almaya niyetlendim belki benim durumumda olan birileri vardır

hem bana hem onlara yol gösterilir diyerekten bir liste hazırladım kullanan ya da bilgisi olan yardımcı olursa sevabı büyüktür :)

http://www.motomaxonlineshop.com/main/4riders_4_mevsim_pantolon-pmu1736.html

http://www.hudsonderi.com/?urun-1610-PROHEL-6767-SPIDER-PANTOLON-motosiklet-motorsiklet.html

http://www.hudsonderi.com/?urun-565-K1375-HLK-CORDURA-TEKSTiL-PANTOLON--motosiklet-motorsiklet.html

http://www.feyizoglu.com/Kislik-Motosiklet-Pantalonu_47016.html#0

http://www.feyizoglu.com/4-Mevsim-Motosiklet-Pantolonu_46300.html#0

http://www.feyizoglu.com/Fermuarli-Motosiklet-Pantolonu_44404.html#0

sercan2667
03 Ocak 2012, 23:05
4riders güzel gözüküyor.

Carbon
03 Ocak 2012, 23:05
Prohel'in takımını alıcam ben bugün.Feyizoğlu'nda fiyat uygun.Yine de bekliyelim yorumları...

dürümdöner
03 Ocak 2012, 23:10
bu fiyatlara alacaqınız pantolonların yaqmurda yaqmur qeçirmez iç astar olmadan su qeçireceqini qöz önünde bulundurun..

HaydarBıçak
03 Ocak 2012, 23:11
yağmur sorun değil tatlı su motorcusuyum yağmurlu havada kullanmıyorum :)

önemli olan sıcak tutması

Felon
03 Ocak 2012, 23:12
konuyu bende takip ediyorum.tavsiyeler 4mevsim olursa daha iyi olur.yazında giyebilelim

HaydarBıçak
03 Ocak 2012, 23:14
konuyu bende takip ediyorum.tavsiyeler 4mevsim olursa daha iyi olur.yazında giyebilelim

hudsonda indirim yaptırırım dedin bak unutmadım :P

dürümdöner
03 Ocak 2012, 23:15
qece kullanmıyorsan ya da uzun yol yapmıyorsan hiçbiriyle çok fazla üşümezsin ama yine de soququ hissettiriyorlar aklında bulunsun..yoksa kuryelerin hiçbiri örtü kullanmazlardı

Felon
03 Ocak 2012, 23:17
hudsonda indirim yaptırırım dedin bak unutmadım :P
toplu gidersek yaptırırız ama aslında fuarı beklemek lazım çok bişe kalmadı mart ayının başında fuar

HaydarBıçak
03 Ocak 2012, 23:20
qece kullanmıyorsan ya da uzun yol yapmıyorsan hiçbiriyle çok fazla üşümezsin ama yine de soququ hissettiriyorlar aklında bulunsun..yoksa kuryelerin hiçbiri örtü kullanmazlardı

gece kullanıyorum hatta gece geç döneceğim yerlere özellikle motorla gidiyorum dönüş sıkıntı olmasın diye

pantolun + içlik gibi düşüncelerim var ya da pantolonun üzerine giyilen fermuarlı modeli düşünücem iki pantolon olursa sıcak tutar sanırım

birde uzun yol yapmayı düşünüyorum sanırım bu listedeki pantolonlar benim isteklerime cevap veremeyecek

---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:18 ----------

toplu gidersek yaptırırız ama aslında fuarı beklemek lazım çok bişe kalmadı mart ayının başında fuar

fuara kadar 10 tane daha avcılar buluşması yapılır ben gidip gelirlen E5 te donar kalırım almak lazım

zongoku
03 Ocak 2012, 23:21
Bunlar bile pahalı ya ben kask haricinde daha hiç bir şey alamadım. Ama son linkteki fermuarlı olanı pratikliği nedeniyle beğendim. İcabında içinede bişey giyip hemen üstüne fermuarıyla çekeceksin bence pratik bişey.

dürümdöner
03 Ocak 2012, 23:23
ben buqün bakırkoye başakşehirden qeldim boxer in üstüne kemal sunal içliqinden qiydim onun üstüne termal bir içlik qiydim onun üstüne de pantolonun içine yaqmur qeçirmez astarı takıp qiydim hiç üşümedim ama yine de soququ dizlerimde hissettim..

HaydarBıçak
03 Ocak 2012, 23:24
Bunlar bile pahalı ya ben kask haricinde daha hiç bir şey alamadım. Ama son linkteki fermuarlı olanı pratikliği nedeniyle beğendim. İcabında içinede bişey giyip hemen üstüne fermuarıyla çekeceksin bence pratik bişey.

bulabildiğim eli yüzü düzgün modeller bunlar eğer daha ucuzu varsa link verebilir misiniz onları da listeye ekleyelim

Carbon
04 Ocak 2012, 00:19
ben buqün bakırkoye başakşehirden qeldim boxer in üstüne kemal sunal içliqinden qiydim onun üstüne termal bir içlik qiydim onun üstüne de pantolonun içine yaqmur qeçirmez astarı takıp qiydim hiç üşümedim ama yine de soququ dizlerimde hissettim..

Soğuğun dize işlemesi berbat bir şey soğukta 2 saatlik sürüşten sonra, eve geldim bacaklar ısındı diz kapağını ısıtamadım buz kesti.Elektrikli ısıtıcıyla ancak kendine geldi.

Peder beyin medikalden aldığı dizlikler vardı yün.Bugün de onu taktım bir sorun olmadı tam istediğim gibi.Tavsiyem derinin üstüne yün dizlik, (çok pahalı değil) üzerine bacağı saran termal içlik, üzerine bacağı sarmayan yün eşofman ve son olarak rüzgar geçirmeyen termal içlikli korumalı pantalon.Don olsa bile üşütmez :P

marmarasiste
04 Ocak 2012, 00:30
Soğuğun dize işlemesi berbat bir şey soğukta 2 saatlik sürüşten sonra, eve geldim bacaklar ısındı diz kapağını ısıtamadım buz kesti.Elektrikli ısıtıcıyla ancak kendine geldi.

Peder beyin medikalden aldığı dizlikler vardı yün.Bugün de onu taktım bir sorun olmadı tam istediğim gibi.Tavsiyem derinin üstüne yün dizlik, (çok pahalı değil) üzerine bacağı saran termal içlik, üzerine bacağı sarmayan yün eşofman ve son olarak rüzgar geçirmeyen termal içlikli korumalı pantalon.Don olsa bile üşütmez :P
kat kat uğraşana kadar bir pantolon alabilirsiniz prohell 120 TL hem soğuk almıyor hem su almıyor hemde korumaları sayesinde güvenliğini sağlıyor

HaydarBıçak
04 Ocak 2012, 00:36
kat kat uğraşana kadar bir pantolon alabilirsiniz prohell 120 TL hem soğuk almıyor hem su almıyor hemde korumaları sayesinde güvenliğini sağlıyor

benim bulduğum prohell 140 lira yazıyor aynı pantolondan mı bahsediyoruz?

eğer öyleyse 120 lira olan yeri söyleyebilir misiniz durduk yere kazıklanmayalım

Ahmet N.
04 Ocak 2012, 00:40
benim bulduğum prohell 140 lira yazıyor aynı pantolondan mı bahsediyoruz?

eğer öyleyse 120 lira olan yeri söyleyebilir misiniz durduk yere kazıklanmayalım

http://www.adamotorsiklet.com/detay.php?id=421
istanbulda mağazanın birinde üzerine giy dene satın alma:)hangi beden oluyorsa oynısından sipariş bu firmadan vermek daha mantıklı...

maxi97
04 Ocak 2012, 00:42
motomax'da nitro np30 4riderse benzese de daha kaliteliydi.

Mengu16
04 Ocak 2012, 00:51
Kot pantolon üzerine mafsallı dizlik tak, onun üzerine de Armode yağmurluk pantolon giy ... missss .. Bi gram üşüme hissetmiyorum ocak soğuklarında hemde gece binsem bile.
Toplam maliyet 90 lira, dizlik 40 pantolon 50.

Ahmet N.
04 Ocak 2012, 00:53
Kot pantolon üzerine mafsallı dizlik tak, onun üzerine de Armode yağmurluk pantolon giy ... missss .. Bi gram üşüme hissetmiyorum ocak soğuklarında hemde gece binsem bile.
Toplam maliyet 90 lira, dizlik 40 pantolon 50.
3 ü 1 arada gibi :)

120 liraya motosiklet pantolonu alacak adam..sen ne yaptın hocam yaww maliyeti 180 liraya çıkarttın :)

marmarasiste
04 Ocak 2012, 00:59
:=)) ilahi arkadaş :) ahmet n. doğru söylüyor bende adamotordan aldım sakaryada.istanbulda bi yerde dene alma buradan yardımcı oluruz sana .merak etme kargo parası filan ödemezsin otobüsle hareme yada esenlere yollarız

HaydarBıçak
04 Ocak 2012, 01:08
:=)) ilahi arkadaş :) ahmet n. doğru söylüyor bende adamotordan aldım sakaryada.istanbulda bi yerde dene alma buradan yardımcı oluruz sana .merak etme kargo parası filan ödemezsin otobüsle hareme yada esenlere yollarız

yarın hudson, motomax, otosever vb. birkaç yere bakıcam olmadı rahatsız ederim sizi :)

yamyamaha
04 Ocak 2012, 02:57
ustam gariban deyincede bişi sandım bunlar sosyete pantolonu. bak şimdi. eski bir balıkcı yağmurluğu alıyorsun bir kutu sprey poliüretan köpük alıyorsun.
ustune eski bir bahcivan pantolon giyiyorsun yarmuluğu onun ustune giyip pacaları tel zımba ile içe katlayıp zımbalıyorsun. sonra pantolon ile yağmurluğun arasına köpüğü sıkıyorsun. her iki bacağa eşit sık mesela her iki bacaga bir kutu köpük sık. :) sonra hemen motora atla sürüş pozisyonunda en az bir saat bekle. dondumu işlem tamam. ne yağmur geçiriyor ne soğuk, ayrıca kendinden korumalı oluyor oldukça güzel darbe emiyor. ama CE belgesi olmadığından garantisi de olmuyor. :) ha bunları sana anlattım kendin yaptınmı diye soruyorsan .................. :)
evet ama yarım kutu köpükten yaptım şimdilik idare ediyorum. ( not iş görüyor ama profisyonel malzemenın yerini tutmaz )

dürümdöner
04 Ocak 2012, 03:15

kullandığım pantolonu 180 liraya aldım ama ne olursa olsun alta birseyler giymeden olmuyor dizlerde koruma var ama yine de diz kapaklarım üşüyor ve kemik üşüyünce de kolay kolay ısınmıyor usta

inzell
04 Ocak 2012, 04:47
Hudson'dan geçen sene 90'a korumalı pantolon almıştım. Sıfırın altında 2-3 saat yol aldım sıkıntı olmadı, canavar gibi. Yalnız şiddetli yağmur olunca, bacak arasından olmak üzere yavaştan su almaya başlıyor.

zenon
04 Ocak 2012, 10:49
montun var mı bilmiyorum ama ben gecen bu takimi aldım link (http://www.feyizoglu.com/Kislik-Kisa-Mont-Kislik-Pantolon-Maske_46972.html#0) çok memnunum daha yıpramadı hafif yagmurda su almıyor soguğa direnci iyi tavsiye ederim. pantolonu daha da iyi montundan.

Sinan Er
04 Ocak 2012, 11:52
Son linkde verdiğin fermuarlı pantolonu kullandım. Kullanımı cok pratik. Şu an motorum yok ve uzun surede olmayacak istersen sana hediye edebilirim.

Ahmet N.
04 Ocak 2012, 13:12
Son linkde verdiğin fermuarlı pantolonu kullandım. Kullanımı cok pratik. Şu an motorum yok ve uzun surede olmayacak istersen sana hediye edebilirim.

Bedeni kaç ? Ben hediye kabul etmeyi çoook severimde :=)

erro
04 Ocak 2012, 13:16
ustam gariban deyincede bişi sandım bunlar sosyete pantolonu. bak şimdi. eski bir balıkcı yağmurluğu alıyorsun bir kutu sprey poliüretan köpük alıyorsun.
ustune eski bir bahcivan pantolon giyiyorsun yarmuluğu onun ustune giyip pacaları tel zımba ile içe katlayıp zımbalıyorsun. sonra pantolon ile yağmurluğun arasına köpüğü sıkıyorsun. her iki bacağa eşit sık mesela her iki bacaga bir kutu köpük sık. :) sonra hemen motora atla sürüş pozisyonunda en az bir saat bekle. dondumu işlem tamam. ne yağmur geçiriyor ne soğuk, ayrıca kendinden korumalı oluyor oldukça güzel darbe emiyor. ama CE belgesi olmadığından garantisi de olmuyor. :) ha bunları sana anlattım kendin yaptınmı diye soruyorsan .................. :)
evet ama yarım kutu köpükten yaptım şimdilik idare ediyorum. ( not iş görüyor ama profisyonel malzemenın yerini tutmaz )

zihni sinir procesi gibi valla:)

.Mhmt.
04 Ocak 2012, 13:21
Ben prohel kullanıyorum soğukta yağmurda test ettim hepsinde basarılı sonuç verdı. Sirkeci ozen motordan 120 lıraya aldim. Yalnız pantolonun içıne mutlaka bisey gıymelisınız. Yoksa kaşindirıyor ınşani

tigermbz
04 Ocak 2012, 16:34
richa nın içlikli yağmurluğunu aldıydım 60 liraya
soğuğa, özellikle yağmura birebir

Sinan Er
04 Ocak 2012, 16:40
XL ama pantolon uzerıne gıydıgın ıcın çok fark etmıyor.

evocamd
04 Ocak 2012, 16:50
Çok kısıtlı bir bütçeyle pantolon almaya niyetlendim belki benim durumumda olan birileri vardır

hem bana hem onlara yol gösterilir diyerekten bir liste hazırladım kullanan ya da bilgisi olan yardımcı olursa sevabı büyüktür :)

http://www.motomaxonlineshop.com/main/4riders_4_mevsim_pantolon-pmu1736.html

http://www.hudsonderi.com/?urun-1610-PROHEL-6767-SPIDER-PANTOLON-motosiklet-motorsiklet.html

http://www.hudsonderi.com/?urun-565-K1375-HLK-CORDURA-TEKSTiL-PANTOLON--motosiklet-motorsiklet.html

http://www.feyizoglu.com/Kislik-Motosiklet-Pantalonu_47016.html#0

http://www.feyizoglu.com/4-Mevsim-Motosiklet-Pantolonu_46300.html#0

http://www.feyizoglu.com/Fermuarli-Motosiklet-Pantolonu_44404.html#0

Merhaba
http://www.feyizoglu.com/Kislik-Moto...u_47016.html#0 Modelini kullanıyorum memnunum selamlar

alone base
04 Ocak 2012, 17:46
benim nacizane tavsiyem alıcağınız pantolunun sizi soğuktan koruması yanı sıra dıştan gelebilcek her türlü darbeye karşı koruması gerekiyor.sadece soğuktan yağmurdan korusun derseniz evet yapılan yorumlardaki gibi kot pantolun üzerine dizlik takp üzerine bir yağmurlukla çıkın sokağa.Ama hayatınız bu kadar ucuz değil derseniz alıcağınız pantolun kumaşının ne olduğunu,sürtünme hızında ne derce dayandığını,ne derece nefes alabilir özelliği olduğunu,korumalarının sizi ne derce koruyacağını dikkat edip ve bu halli bir pantolun da bütçenize uyup uymadığını araştırıp öyle almanızı tavsiye ederim.Aksi düşünülürse allah korusun en küçük kazada süslü görüntü kaybolup gider...önce sağlık olduğu için motora bilinçli bir şekilde tam takır bir halde benmeniz lazım...Fikrim bu:)

Syanur
04 Ocak 2012, 18:47
benim nacizane tavsiyem alıcağınız pantolunun sizi soğuktan koruması yanı sıra dıştan gelebilcek her türlü darbeye karşı koruması gerekiyor.sadece soğuktan yağmurdan korusun derseniz evet yapılan yorumlardaki gibi kot pantolun üzerine dizlik takp üzerine bir yağmurlukla çıkın sokağa.Ama hayatınız bu kadar ucuz değil derseniz alıcağınız pantolun kumaşının ne olduğunu,sürtünme hızında ne derce dayandığını,ne derece nefes alabilir özelliği olduğunu,korumalarının sizi ne derce koruyacağını dikkat edip ve bu halli bir pantolun da bütçenize uyup uymadığını araştırıp öyle almanızı tavsiye ederim.Aksi düşünülürse allah korusun en küçük kazada süslü görüntü kaybolup gider...önce sağlık olduğu için motora bilinçli bir şekilde tam takır bir halde benmeniz lazım...Fikrim bu:)

Çok güzel belirtmişsiniz sevgili "bilinçli sürücü" :) Konuya farklı bir bakış açısı kazandırdığınız için teşekkürler. Ancak eklemek isterim ki bu fiyat aralığındaki pantolonların korumalarına kesinlikle güvenilmemesi gerektiği. Çünkü her nasılsa CE onaylı sünger vb... malzemeler ile geliyorlar. Hatta ben 150 TL ye Knox korumalı! bir pantolon almışrım ama korumaları hiç işe yarayacak gibi değildi çünkü pantolon üzerinize oturmuyor, otursa bile koruma kısımları oturmuyor yada kayıyor. Özellikle diz bölgesinden bahsediyorum. Zaten hertürlü bu pantolonların korumları ebat olarak da yetersiz kalıyor, dizleri bile tam kavramıyor. Çok pahalı markalarda belki durum farklı olabilir ama onlar da birkaç 100 TL den başlıyorlar. O yüzden koruma olarak ben sadece sürtünmeye göz önüne alındığında yağmurluk yerine sıradan "Cordura" kumaşlı bir pantolonun daha mantıklı olduğunu söyleyebilirim. Ki bu fiyat aralığında markalar arasındaki malzeme kalitesi aynıdır diye düşünüyorum...:cat:

alone base
04 Ocak 2012, 19:09
ucuz bir pantolun alıp ilk kazada bütün dikişler atıp paramparça olucağına ,çok değil az biraz daha verip iyi bişey almak lazım.ama şekil olarak değil.sadece güvenlik olarak iyi bir şeyden bahsediyorum.Evet sizinde dediğiniz gibi korumalar sünger değil de Hiprotec,sastec veya üzerinde CA onaylı olduğunu gösteren yazı,kumaş kordura mümkünse kevlar olmalı ki deri erimesi yaşamayalım,ama aslaaa dizlikle değil neden derseniz herhangibir ucuz yollu motorsiklet mantolunun da bile düşme anında belki koruması yetersiz kalıcak kumaşı yetersiz kalıcak ama kendi günlük pantolunumuzdaki gibi dikişlerin hepsi birden yırtılıp bizi perişan etmicektir...Eminimki biliyorum cok abartılı olmayan bu özellikte pantolanlar var,sadece doğru yeri bulmak gerek :)

Syanur
04 Ocak 2012, 19:28
Sanırım aynı şeyleri söylüyoruz...::xrock::

Bence en iyi çözüm; herkes adam olsun, akıllı olsun, düşme-kalkma yapmasın. Efendi efendi kazasız belası sürsün motorunu!:P Ucuz bir pantolon ile düşmüş ise de öyle bütün dikişler patlamasın diye fazla debelenmesin yerde. Usulca uzasın sağ tarafı üzerinde, motorun altında felan da kalmasın, kaldırıma da çarpmasın dizlerini :cherry:

alone base
04 Ocak 2012, 19:37
:cherry: evet aynı şeyleri düşünüyoruz dikkat etsin kendine kısaca :)