PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerika'dan Motosiklet Getirtmek İmkansız mı ?

Sayfa : [1] 2

CankutKaba
03 Ocak 2012, 21:23
Hepimizin bildiği gibi Amerika ve başka ülkelerde motorlar Türkiye'ye göre çok ucuz. Yurt dışından motor getirtmek imkansız mı ? Değilse motorun fiyatı dışında, vergileri, gümrük ödemeleri derken ekstra ne kadar masraf çıkar ? Düşündüğüm motorun Türkiye'de satışı yapılıyor, yani yedek parça sorun olmaz. Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler..

Slayerrr
03 Ocak 2012, 21:31
İmkansız değil, zor ve burada satılandan pahalıya geliyor. Türkiye'deki distribütörler keyfinden pahalı satmıyor, fiyat farkı vergilerden dolayı oluşuyor.

berk_cglr
03 Ocak 2012, 21:36
ben bi ara hesaplamıştım aprila svx için srad 750 yerine onu alıcaktım fakat şuan tam rakkamlar aklımda değil ama atıyorum 10.000 tl lik bir canavarı alıp buraya getirtirsen sadece türkiyede ki masrafları 13.000 yani toplamda sana 23.000 tl cik tutyor motosiklet :)

luthier76
03 Ocak 2012, 21:42
Ah şu vergiler ah :)

Sinan Er
03 Ocak 2012, 21:54
Bakınız ilgili link

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/97231-suzuki-ve-kawasakinin-anlasilmaz-fiyat-politikasi.html

Herkes aynı dertte

Birlwşip cep telefonlarındaki gibi paralel ıthalat şirketi mi kursak ne yapsak.

CankutKaba
03 Ocak 2012, 21:56
Ne güzel olurdu ya. Gerçekten üzücü.

kanucan
03 Ocak 2012, 21:56
Amerika'dan motosiklet getirmeye değil kendini Amerika'ya atmaya bak bence. :P

safakk
03 Ocak 2012, 22:17
Amerika'dan motosiklet getirmeye değil kendini Amerika'ya atmaya bak bence. :P

Kesinlikle katılıyorum zaten amerikadan getirsen de devlet baba öyle bi öpüyor ki aldığına getirdiğine pişman olursun

glock
04 Ocak 2012, 00:17
plakalı getir, sok buraya burda gez, benim akrabam escalade gedirdi vatandaşlığı vardı ama...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

amerikada yaşamaya değmez! dışardan güzel gibi görünse de gidenler falan çok sıkıcı buluyorlar, Türkiye-Istanbul gibisi yok.

kanucan
04 Ocak 2012, 00:18
plakalı getir, sok buraya burda gez, benim akrabam escalade gedirdi vatandaşlığı vardı ama...

Yurt dışından aldığımız aracın plakasını değiştirmesek yinede geçiriyorlar mı? :P

Yanlış hatırlamıyorsam 90 günde bir girdi çıktı yapmak gerekiyormuş doğru mudur?

sessizsakin
04 Ocak 2012, 00:19
amerikada bi garaj tut. arada bi git turla gel :P hem hız sınırı olmayan eyalet yolları var. verirsin ayarı :P

glock
04 Ocak 2012, 00:26
şimdi vatandaşlık varsa plakalı getiriyorsun, eğer türk plakasına çevirirsen ithal etmiş gibi işlem görür ve ötv vergi ıvır zıvır aynı fiyata belkide daha fazlasına bile gelebilir zaten de vatandaşlığın varsa! 2. el sayılan plakalı araç getirebilirsin yani kendi aracın... 90 günde olabilir 120 günde olabilir ama yunanistan sınırı yeterli... uzun hikaye yaa değmez zaten.

afatsum
04 Ocak 2012, 00:27
Yurt dışından aldığımız aracın plakasını değiştirmesek yinede geçiriyorlar mı? :P

Yanlış hatırlamıyorsam 90 günde bir girdi çıktı yapmak gerekiyormuş doğru mudur?
benim bildiğim 6 ayda bir girip çıkılması gerekiyor çıktıktan sonrada araç 6 ay dışarıda durması lazım

seckin_
04 Ocak 2012, 00:28

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

amerikada yaşamaya değmez! dışardan güzel gibi görünse de gidenler falan çok sıkıcı buluyorlar, Türkiye-Istanbul gibisi yok.

Bir yıl kadar New Yorkta yaşadım, hiç de sıkıcı değildi. Önümüzdeki 2 aya kadar temelli yerleşmeyi düşünüyorum hatta... :)

TahirBey
04 Ocak 2012, 00:28
Gümrükte ödeyeceğin fiyat Türkiye deki fiyatından bile fazla bir miktara getirmene neden olabilir.

kanucan
04 Ocak 2012, 00:30
Yurt dışına çıkıp alıp getirmekle uğraşmaya değmezmiş o zaman.

Paşa paşa Türkiye'den alıcaz. :P

glock
04 Ocak 2012, 00:30
seçkin, yok be ilk başta keyiflidir de sonra sıkıcı gelebilir bana göre,
bazı insanlar da sevebilir gerçi bilemiyorum...

CankutKaba
04 Ocak 2012, 00:31
Anladım. Ne yapalım artık buradan alırım bende motorumu.

safakk

tabi sıkıcı bulurlar orda zam mı var?. Burda her ay parayı nasıl harcasam oraya mı buraya mı demenin ayrı bir heyecanı var evet doğru :P hele benzine zam gelincede maçta tribünlerden sahadaki hakeme küfreder gibi hükümete ana avrat düz gitmek ise paha biçilemez :cherry:

Ha tabi birde unutmadan bi ortam oldu mu devlet böyle yanlış hükümet şöyle yanlış diye birbirini gazlayan ve muhabbet bittikden sonraysa hiçbirşey olmamış gibi dağılan topluluklarıda belki özlemiştir. Kimbilir belki wall street de eylem yapanlar itici gelmiştir...:)

TahirBey
@seckin_ - Vatandaşlığınız var mı ? Nasıl yaşama ve çalışma hakkı alınıyor ?

glock
04 Ocak 2012, 00:37
benim bi arkadaşım nissan gtr35 getirtti 2009da yalan olmasın da 20-30 dolar ucuza geldi en fazla...
bi kardeşimde geçen sene camaro 2ss v8 getirtti hatta intercity nin sahibine getirtti, 10-15 dolar ucuza geldi hepsi o yani...
düşük fatura vs.. keserler boşverin riskli iş bunlar!
bende gırtlak dolu full tabiriyle 320d bmw var borusan-kosiflerde yok böyle araba, individual paket
satmaya kalktım, özel ithalat diye kimse cesaret edemiyo almaya! araba elimde patladı kapalı garajda tertemiz 2009 model makyajlı kasa 28.000 de...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

ev satın alırsın verirler vatandaşlığı :)
bizim 10ar yıllık anne babamında 99 yıllık vizesi vardı
11 eylülden sonra cancel a bağladılar.

seckin_
04 Ocak 2012, 00:42
seçkin, yok be ilk başta keyiflidir de sonra sıkıcı gelebilir bana göre,
bazı insanlar da sevebilir gerçi bilemiyorum...

Bir yıl boyunca orada geçirdiğim her günden ayrı ayrı keyif aldım diyebilirim. Benzin ucuz, motosiklet ucuz (mesela Bmw s1000rr 15bin dolar!), araba ucuz, yollar mis gibi, gıda maddeleri ucuz istediğini istediğin zaman istediğin kadar al ye, abartı vergiler yok... Eğlence hayatı harika (bana göre tabi) Yaşam şekli tam benlik. Kimse kimseye karışmaz, boş boş konuşmaz vs. vs... Eğer imkanın varsa bir müddet gidip yaşamanı tavsiye ederim. Sıkılmadan yapacak milyon tane aktivite var oralarda... İstanbulu zerre kadar aramamıştım oradayken...

@seckin_ - Vatandaşlığınız var mı ? Nasıl yaşama ve çalışma hakkı alınıyor ?

Vatandaşlığım henüz yok fakat babam orada yaşıyor. Çalışma/oturma izni var ve iş veren statüsünde olduğu için benim de gidip yerleşmem çok zor değil. :)

glock
04 Ocak 2012, 00:51
al ordan bi ev ucuzladı diyorlardı, vatandaşlığıda verirler 3 sene içinde.
yok ben dışarda yaşayamam hayatta olmaz bikaç kere deneyimim oldu mümkün değil!
fransada ablam vardı okul nedeniyle gitti 5 yıl kadar yaşadı vatandaşlığıda var (oyda verecek yakında :) ) neyse
bende bi ara ingilteredeydim bunaldım üniyi bıraktım döndüm geriye bournemouth taydım...
kıbrısla iş nedeyle 2 sene hayatımın en kötü günlerini yaşadım... (evimi arabamı sattım yok pahasına)
amerikayada gittim 91 de boston massachusetts te 2 ay kaldım hatta bizimkiler ev alıyordu kaporosunuda verdiler sonra vazgeçtik.
yer: istanbul-kadıköy
doğum yeri mahalle köy: suadiye
takıldığı mekan bölge: bağdat cad.
şuan yaşadığı yer: beykoz-acarkent
ben iyiyim, kimse bana dokunmasın :)))

seckin_
04 Ocak 2012, 00:56
al ordan bi ev ucuzladı diyorlardı, vatandaşlığıda verirler 3 sene içinde.
yok ben dışarda yaşayamam hayatta olmaz bikaç kere deneyimim oldu mümkün değil!
fransada ablam vardı okul nedeniyle gitti 5 yıl kadar yaşadı vatandaşlığıda var (oyda verecek yakında :) ) neyse
bende bi ara ingilteredeydim bunaldım üniyi bıraktım döndüm geriye bournemouth taydım...
kıbrısla iş nedeyle 2 sene hayatımın en kötü günlerini yaşadım... (evimi arabamı sattım yok pahasına)
amerikayada gittim 91 de boston massachusetts te 2 ay kaldım hatta bizimkiler ev alıyordu kaporosunuda verdiler sonra vazgeçtik.
yer: istanbul-kadıköy
doğum yeri mahalle köy: suadiye
takıldığı mekan bölge: bağdat cad.
şuan yaşadığı yer: beykoz-acarkent
ben iyiyim, kimse bana dokunmasın :)))

En garanti yol zaten ya evleneceksin ya da ev alacaksın :)

glock
04 Ocak 2012, 01:23
evliliği bilemem :cherry:
amerikada birlikte yaşadığın sevgilin bile dava açsa evini elinden alır (çok tehlikeli)
neyse ya, sana zor gelmiyorsa orda da burda da yaşarsın gelir gidersin nolcak...
orda da demir atmakta fayda var.

seckin_
04 Ocak 2012, 01:27
Şu Vespayı değiştir artık yaa!! :P

glock
04 Ocak 2012, 01:31
:queen::queen::queen::queen::queen:
seçkin yapma be :) dursun ne güzel vespa yazıyor milletin kafası karışır sonra,
inanır mısın bilmem ama bende hala today50 bile var :) ablama verdim.

seckin_
04 Ocak 2012, 01:34
çok severim today 50'yi!! fırt fırt heryere girip çıkıyor alet yaa olmadı al omzuna götür :)

COQ
04 Ocak 2012, 01:39
Amerika'dan,Türkiye'ye bir motosiklet kaça gelir yahu?
Bir bilen varmi?
Merak ettim simdi bak!!!:silent:
(Yol masrafindan bahsediyorum)

glock
04 Ocak 2012, 01:43
puhahahaahaaa :queen: ön ve arkasından 2 kulp takıp çanta askısıyla omuzunda bile taşınabilir today50 :cherry:

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

direk uçağa yüklenecek, kargo uçağıyla ve konteyner la... sadece yol parası bile iyi tutar herhalde...

COQ
04 Ocak 2012, 01:51
Böyle konular çok ilgi çekiyor.
Yurtdisindan motosiklet getirme hakkinda bu kaç yûzüncü baslik bilmiyorum.
Türkiye'de vergiler evet enteresan ama baska bir enteresanlik daha var.
Fiyatlar arasindaki uçurum çok fazla.
Burada aralarinda 100-200€ oynayan motosikletler Türkiye'de çok farkli fiyatlarla satiliyor.
Olayi sadece vergilere baglamak da yanlis.
Mesela su an burada satilan 1000cc japon yaris motosikletlerin en ucuzu 15700€
en pahalisi 15900€
(BMW S1000RR de bu fiyat araliginda)
Ama Türkiye'de isler biraz degisiyor.

ozgurakman
04 Ocak 2012, 01:52
unutmayın ki amerikada çoğu şey ucuz ama kiralar+yiyecek pahalı. bir de tıp(hastane, doktor, ilaç) kısmı var ki acıtıyor :)

Böyle konular çok ilgi çekiyor.
Yurtdisindan motosiklet getirme hakkinda bu kaç yûzüncü baslik bilmiyorum.
Türkiye'de vergiler evet enteresan ama baska bir enteresanlik daha var.
Fiyatlar arasindaki uçurum çok fazla.
Burada aralarinda 100-200€ oynayan motosikletler Türkiye'de çok farkli fiyatlarla satiliyor.
Olayi sadece vergilere baglamak da yanlis.
Mesela su an burada satilan 1000cc japon yaris motosikletlerin en ucuzu 15700€
en pahalisi 15900€
(BMW S1000RR de bu fiyat araliginda)
Ama Türkiye'de isler biraz degisiyor.

bunun sebebi dolar-euro paritesi ve tl-euro ya da tl-dolar ya da tl-jp.yeni paritesi :) yani orda dolarla gelen eu. ile satılıyor ama burdaki hangi mal hangi para birimiyle geliyorsa o para biriminin tl karşısındaki değerine göre fiyat farkı çıkıyor. mesela en pahalı motorlar euro ile gelenler... suzuki de yen ile getirtiyordu ancak yen değerlenince suzuki batma noktasına geldi..

Shrieker
04 Ocak 2012, 01:53
Ben bakmıştım zamanında, gemiyle 1000$ gibi bişey kalmış aklımın ucunda.

Bu arada ben de 2 ay kadar kalmıştım ny'da 5 sene önce. Kalmak istiyodum ama buradan "dön geri okulunu bitir eşşoolusu" dediler, o gün bugündür sürünüyoz bitirecem diye:P

glock
04 Ocak 2012, 01:59
ya benim motosikletin italya fiyatına baktım, italyada üretilmesine rağmen, türkiyeyle fiyat aralığı çok dengeli.
bir örnek vereyim; Mv Agusta F4 RR CorsaCorta'nın italya fiyatı: 23.200 http://www.mvagusta.it/it/f4/f4rr
türkiye'de ki fiyatı ise 28-32 bin euro arası değişiyor, anahtar teslim.
bu garip değil mi?

erro
04 Ocak 2012, 02:01
yurtdışından kesin dönüş yapanlara kendi aracını getirme hakkı tanıyolar benim bildiğim vergisiz akarsız kokarsız...kesin dönüş olarak sınırlamasak da 1 kere getirme hakkın var diyelim...3 yıl çalışma izninin olması yeterli diye biliyorum..

drsteel
04 Ocak 2012, 12:07
bunun üç kağıtı şu. aleti alıyorsunuz oradan parçalayıp türkiyeye yedek parça olarak tek tek sokuyorsunuz. sonra burada birleştiriyorsunuz. bir proje çizdirip makine odasından onaylattıktan sonra tip onsayına gidiyor. onaylanıyor. sonra siz kendi isminizdeki markanızla motorunuza kavuşuıyorsunuz. bunu yapan firmalar mondial,kanuni,arora sizde yapabilirsiniz

oktay33
04 Ocak 2012, 12:31
Yanılıyorsunuz.
sıfır motorsiklet veya araba ithal etmek her türk vatandaşının hakkı.

Ama sadece lüks araçlarda karlı oluyor.
mesela BMw veya Mercedes gibi,
530 d burada 90.000 euro, 72,000 euroya ithal ettik.

Motosiklette BMW veya Ducati getirirseniz karlı
diğerleri için değmez.

luthier76
04 Ocak 2012, 12:48
Glock kardeş arabanı kısa zamanda satmaya bak seneye kasaya değişterecek muhtemelen. Kız arkadaşım alacaktı aldırmadım. A4 aldı. Hoş oda makyaj görebilir ama kasa değişimi olayı yakınlarda yok en azından.

Araba daha uygun fiyata ithal edilebiliyor. Ama burda servis açısından garanti açısından sorun oluyor diye duymuştum. Sorunu çıkartan borusan ve koluman gibi distribütörler yoksa böyle bir hakları yok aslında.

zeda3000
04 Ocak 2012, 13:05
Amerikadan motor getirmenin hic bir karli yani olacagini sanmiyorum. Amerikadan bir cok resmi ithalat yapiyorum surekli.

Birincisi bir palet uzerinde gelecek olan motorun ic nakliye masrafi en yakin limana yaklasik 400-500 USD tutar.

Parsiyel yuklenecek olan bu motor Istanbul limanina nakliye masrafi nerden baksaniz 1000 USD civaridir.

Liman masraflari , yakit ve vergiler, ordino ucreti , gumrukcu hizmeti derken turkiyde 3000 TL sadece saga sola sacarsiniz.

Buna vergiler ve OTV ve KDV dahil degil. Ithal edeceginiz aracin adiniza duzenlenmis bir faturasi olmali. Oyle ruhsat ile bitmiz bu is. Ikinci ele fatura nasil duzenleteceksiniz o da ayri bir soru. Hadi tutki onu da yaptirdik.

Bu aracin trafige kaydi , Muhendisler odasindan motor ve sasi numarasinin tespiti , der iken bu is alir basini gider.

Birde unuttugunuz bir nokta var.

Amerikada motorlar Mil gostergeleri , Yeni bir cift KM/h gostergesi almaniz gerekli.

ozrace
04 Ocak 2012, 13:09
kaçak getirmek lazım en iyisi :)

Felon
04 Ocak 2012, 17:26
:queen::queen::queen::queen::queen:
seçkin yapma be :) dursun ne güzel vespa yazıyor milletin kafası karışır sonra,
inanır mısın bilmem ama bende hala today50 bile var :) ablama verdim.
http://img811.imageshack.us/img811/9349/39022916952980314749514.jpg (http://img811.imageshack.us/i/39022916952980314749514.jpg/)

glock
04 Ocak 2012, 19:37
Glock kardeş arabanı kısa zamanda satmaya bak seneye kasaya değişterecek muhtemelen. Kız arkadaşım alacaktı aldırmadım. A4 aldı. Hoş oda makyaj görebilir ama kasa değişimi olayı yakınlarda yok en azından.

Araba daha uygun fiyata ithal edilebiliyor. Ama burda servis açısından garanti açısından sorun oluyor diye duymuştum. Sorunu çıkartan borusan ve koluman gibi distribütörler yoksa böyle bir hakları yok aslında.

Bahadır, haklısın evet seneye kasa değiştirecekler fakat 3 serisini hep sevmişimdir, audi bana volkswageni hatırlatıyor soğudum açıkcası fakat kosifler yüzünden bmwden de soğudum!!!!
inanır mısın bmw yi kullanmıyorum garaja kapattım ve şuan kullandığım araba yeni doblo otomatik vitesli gündelik olarak o kadar rahat ki!!!! 80-100 bin tl lik jeeplere 10 basar! yerli malı yurdun malı abicim ben bunu bilir bunu söylerim, mercedes için aynı şeyi söyleyemem bak! bizde mercedeste var hem gl kasa hem clc aldık anneme ve koluman'dan çok ama çok memnunuz!!!! neyse elimde patladı bmw netice olarak. bakalım bişekilde elimden çıkartıcam arabada hiçbir sorun yok çok temiz kullandım zaten fakat özel ithalat diye korkuyolar bu da borusan-kosiflerin attığı bok olsa gerek... takasa tukasa girecem belki kolumana bi gideyim de...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

Felon, karikatür güzelmiş :)
kimse beni Vespa'dan vazgeçiremezzzz!!!!! :queen::queen::queen:

luthier76
04 Ocak 2012, 19:53
Audi yi severim ben. Ben 4matic e serisi kullanıyorum. Audinin kalite açısından mercedes bmw den bir farkı yok bence. C serisi alabilirdi onu da aldırmadım. Mercedes bmw bizim ülkemizde böyle işte bişeylerin göstergesi olduğu için... :) Audi avrupada çok tutulan bir markadır onu da unutmayalım. Ayrıca fiyat olarak da aynı sayılırlar. Neyse zevk meselesi. Bmw Türkiyede elde patlamaz. Muhtemelen sen yüksek fiyat istiyosun.:) Ah sen yokmusun sen::144:: Ha ha bi de ben tokat atıyım yahu!!! :flower: :flower:

glock
04 Ocak 2012, 20:02
yüksek fiyattan değil ya, araba distribütör çıkışlı değil! kendim ithal ettim... (arabamın liste fiyatı 64.000 euro ben 32-35 arası vericem çok mu?)
audi kötü demedim ayrıca, fakat bana volkswageni hatırlatıyor, bende önceden a3 vardı 1.8t o zamanlar hatta vw ailesi satın almamıştı! güzeldi
bmw yi severim ama servisinden dolayı bıktırdılar! politikaları-ilgi alakaları düşük...
ama mercedes öyle değil! her kesime hitap ediyor! ve türkiyede daha eski!

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

mercedesi hepsine tek geçerim! param varsa mercedes! yoksa fiat'dan başka arabaya binmem!

luthier76
04 Ocak 2012, 20:07
Haaa o zaman başka. Borusan garanti de vermez şimdi arabana. Galerilere bile sorun çıkattıklarını duyuyorum. Verdiğin fiyat normal görünüyor. İnşallah satarsın. Ama insanlar kasanın değişeceğini biliyor. O yüzden de belki biraz sıkıntı olabilir.

Angara da azcık paralı olduğunu anlasınlar gayet iyi davranıyor bmw. Ah ahh para yokmu para... Servis konusunda audi ve bmw kötü haklısın. Mercedes nispeten iyi sayılır.

kanucan
04 Ocak 2012, 20:16
Geçen yıl Sahibinden sitesinde Honda'nın diğer modellerine bakarken Varadero 125 görmüştüm 2006 model gri renk 10.000tl fiyat yazmıştı.

Yurt dışında 2.eli 1000 ila 3000 euro arasında değişen motosiklettir kendileri.

glock
04 Ocak 2012, 20:22
garanti olayına hiç girme, kosifleri altına üstüne getirdim! getirmişim arabayı servise sokucam ilk bakıma (850tl hiç unutmuyorum) arka stopun ledleri arızalı fabrika hatası
garantiye sokmadılar, adamın ne servis önlüğünü bıraktım ne servis departmanını bıraktım! üstelik fb klüpten sahibleri arkadaslarımız olmasına rağmen...
kimsin lan sen dedim benim arabamı garantiye sokmuyosun... canına okudum şerefsizler!... hala aklıma geldikce kuduruyorum bırak allah aşkına!
hepsinden tiksindim! vw-audi de al birini vur ötekine!
mercedesten şaşmicaksın (paran varsa) tek adres! ki buna rağmen 150 bin euroluk arabayı 80bin e sattım 2 yaşında 30 bin de :)
2002 den bu yana alıpta kullandığım arabalar (hepsi 0km) alırken ve satarken ki ettiğim zararı buraya yazsam milyon dolar!

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

bakınız 2. sayfada yazdığıma kimse yorum yapmamış!
korlasın ne olduğunu kim olduğunu herşeyini bilirim çok sevdiğim insanlardır ve hemşeriyizdir
ailecek görüşürüz vs. vs..
adamların sattıkları motosikletlerin (italyan) resmi web sitelerine bakın ve fiyat oranlarını inceleyin.
ettikleri kar ya 1-2 en fazla olsun 4bin euro kar marjları var... biz burayı (dükkanı) kiraya versek daha çok gelirimiz olur diyorlar ve haklılarda.

luthier76
04 Ocak 2012, 20:38
Malesef dingillikleri çok bu servislerin. Ellerine düştünmü yandın.

Mercedesten memnunsan sorun yok. Güzel arabalar. Sıfır arabadan bende çok para kaybettim. Genelde 5 sene falan kullanırım ama. Arabam 2010 model çok memnunum. Tavsiye olunur. Aile babası olacaz diye sedan aldım ama gönlüm hep coupe dadır. :)

glock
04 Ocak 2012, 20:49
320d sportsedan diye almıştım, 177 hp rahat güzel fakat mercedesin hazzını vermiyor! 250km yi gösterdi...
audi a4 te getirmişlerdi sline beğenemedim...
coupe alıcak olsam yine ya 3serisi cab.coupe alırım alternatifi yok cünkü tavan olarak.
yada hakiki cabrio alıcaksam da E serisi cabrio veya çok param varsa SL roadster.
ama 40 yaş üstüysem! CL600 ama sadesinden (amg olmayacak!) rafine motor turbosuz... sessiz,sarsıntısız...
araba dedin mi S-CL-SL dir :) SUV dedin mi G Series.

luthier76
04 Ocak 2012, 20:56
Komşum panamera almış. İçi falan harika ya!!! Sedan konforu var falan çok beğendim. Benim için araba porsche ;)... Ama gerek varmı? Şimdilik yooğdurr :P :P