PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nihayet ilk vitesli deneyimi.. CBR 250R

Deryali
02 Ocak 2012, 23:38
Merhaba arkadaşlar

http://www.motojektif.com/upload/Beverly500Main.jpg

Çok uzun zamandır çok uzun kmler 4 farklı scooter tecrübesi edinmiş, motora aşık olmuş, Türkiye'de bir çok bölgeyi gezmiş biri olarak
şöyle bir başlık açmıştım

Vitesli Zamanı Geldi
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/96016-vitesli-zamani-geldi.html

ve sonrasında karar verip İlk vitesli motosikletimi aldım.

Şuan 390km kadar yol yapabildim, henüz plaka çıkmadığı ve rodajda olduğumdan ötürü pek yol yapamıyorum.
Ayrıca deneyimleri yazmak içinde çok erken.

Şuan söyleyebileceklerim;
Bugüne kadar neden vitesli motordan uzak durmuşum diye kızdım kendime. Gerçekten vitesli deneyimi bambaşka bir olaymış.

Evet kabul ediyorum, scooterdan sonra çok rahatsız bir motor, artçı olayı yalan, kollar, bel, bacaklar alışana kadar feci ağrıyor, süspansiyonlar sert, scootera göre daha tehlikede hissettiriyor....
ama verdiği kullanım ZEVKİ BAMBAŞKA...

Her ne kadar durumuma göre çoğu arkadaş 600cc ile başlayabilirsin dedi isede ben küçük motor almaktan dolayı mutluyum.
Vites olayına alıştım ama, viteslinin sürüş stratejisi bambaşka alışmak için daha fazla zaman gerekiyor.

Başlangıç seviyesinde olmasına rağmen, görüntüsü, gücü, hızı oldukça hoşuma gitti.

Şimdilik fotoğraflar bu kadar ileride daha detaylı paylaşımlarda bulunmak dileği ile..

http://www.motojektif.com/upload/cbr250/1.jpg

http://www.motojektif.com/upload/cbr250/2.jpg

http://www.motojektif.com/upload/cbr250/3.jpg

Lucas
02 Ocak 2012, 23:48
Yalnız böyle sexy fotoğraflara alışık değiliz biz :P
Şaka bir yana, hayırlı olsun, laf aramızda vitesli motor kullanmayana motor kullanıyo demez çoğu vitesli motor kullanıcısı. Kazasız belasız kullan, gerçekten çok iyi bir seçim yapmışsın.

Sinan Aksu
02 Ocak 2012, 23:49
Hayırlı uğurlu olsun.
Kazasız belasız kullanmanızı temenni ederim.

takendy
02 Ocak 2012, 23:51
son iki resimi Kurtköy Şeyhli civarına benzettim , resimler motür hepsi güzel , ağır ağır tadına vara vara kullan emi ...

safakk
02 Ocak 2012, 23:53
hayırlı olsun

Hala sol el altında arka freni arıyormusunuz :) alıştıysanız bu nekadar zaman aldı? bende vitesliye geçmeyi planlıyorumda

afatsum
02 Ocak 2012, 23:57
hayırlısı olsun kazasız belasız kullanmanızı dilerim :)
darısı başıma diyim yazın bende almak istiyorum :) sürekli forumda yorumları takip edip bilgi topluyorum
yapmış olduğunuz yorumlar benim için gerçekten önemli
teşekkürler

Mengu16
02 Ocak 2012, 23:58
Resimlere HDR mı yapıyorsunuz ? baya hoş görünüyor.

Deryali
03 Ocak 2012, 00:02
Şaka bir yana, hayırlı olsun, laf aramızda vitesli motor kullanmayana motor kullanıyo demez çoğu vitesli motor kullanıcısı. Kazasız belasız kullan, gerçekten çok iyi bir seçim yapmışsın.

Teşekkür ederim, Fiyat + Büyüklük + Kalite + Görüntü + Ekonomi + Kredi vs bir araya gelince bencede en doğru seçim oldu.

Hayırlı uğurlu olsun.
Kazasız belasız kullanmanızı temenni ederim.

Teşekkür ederim.

son iki resimi Kurtköy Şeyhli civarına benzettim , resimler motür hepsi güzel , ağır ağır tadına vara vara kullan emi ...

Amin teşekkürler :)

hayırlı olsun

Hala sol el altında arka freni arıyormusunuz :) alıştıysanız bu nekadar zaman aldı? bende vitesliye geçmeyi planlıyorumda

Bir iki kere oldu evet ama beyni şartlaman gerekiyor, ilk başlarda durmakta baya güçlük çektim, vites değiştitirkende kendimi çok kasmış olmalıyım 3 gün sol kol ağrıdan ( kas gerilmesi herhalde ) iptal oldu.
Ama mutlaja tavsiye ederim alışıyorsun...

hayırlısı olsun kazasız belasız kullanmanızı dilerim :)
darısı başıma diyim yazın bende almak istiyorum :) sürekli forumda yorumları takip edip bilgi topluyorum
yapmış olduğunuz yorumlar benim için gerçekten önemli
teşekkürler

Alınabilecek en iyi başlangıç motoru bence. Aslında hayatında hiç motor sürmemiş biri için bence çok fazla, acemeliğini bir şekilde atmış adamlar için bence her türlü şartta ideal bir motor.

zongoku
03 Ocak 2012, 00:03
hastayım bu motora yaw başlangıç seviyesinde böyle bir motora binmek velinimet bence kıymetini bilmen dileğiyle kazasız belasız sürüşler dilerim...

Deryali
03 Ocak 2012, 00:04
Resimlere HDR mı yapıyorsunuz ? baya hoş görünüyor.

1.fotoğrafta hiç bir oynama yok, fırından çıktığı gibi ( Sony A350 + kit lens )
Diğer 2 fotoğrafta sadece (set 69 night-fate) ufak bi filtre uygulaması var.

Bak senin için birde HDR yaptım..

http://www.motojektif.com/upload/cbr250/4.jpg

Zodium
03 Ocak 2012, 00:04
ilk resimdeki tipitip kim ?

AvanakKurye
03 Ocak 2012, 00:07
Vitesli ile scooter arasindaki fark cok buyuk, zevkler farkli her birinin farki ayrilikta.Suanki motorlarin her ikisi super, scooterin konforu var,ama ben vitesli diyorum !!

asot
03 Ocak 2012, 00:10
hocam 4 yılda 100.000 km. yaptığınız motorun markası modeli nedir? Resimdeki mi?

Deryali
03 Ocak 2012, 00:13
Saygı & Sevgi & Hoşgörü :) !!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

hocam 4 yılda 100.000 km. yaptığınız motorun markası modeli nedir? Resimdeki mi?

Resimdeki ile 50-60bin km civarında yol yaptım..
Piaggio Beverly 500

Zodium
03 Ocak 2012, 00:25
:) :) senmiydin o

samet10
03 Ocak 2012, 00:33
güzelmiş güzel :)
güzel günlerde kullanman dileğiyle hayırlı olsun :)

Lucas
03 Ocak 2012, 00:34
Saygı & Sevgi & Hoşgörü :) !!!

Tuhaf bir soru olduğunu biliyorum da hiç MİRC geçmisin oldumu önceden?

mete_han
03 Ocak 2012, 00:34
hakkında hayırlısı olsun...kazasız belasız gezinmen dileğiyle...bu arada 2012 ye girdik yahu...:P

feliçita
03 Ocak 2012, 00:35
deryali kardeşim bence ''sadrazam motorunu'' çokk arayacaksın..sen rahatlığa alıştın...180 ile otobanda sana sataşanları tokatladın......sen ki doğanın tadını çıkara çıkara gezdin..lakin bu motosiklet sana ızdırap vercek sanırım..bana kızma ama olmadı deryalii!!!arayacaksın !!sadrazam motorunu!!

djan
03 Ocak 2012, 00:37

yaradılanı sev,yaradandan ötürü.

afatsum
03 Ocak 2012, 00:40
Alınabilecek en iyi başlangıç motoru bence. Aslında hayatında hiç motor sürmemiş biri için bence çok fazla, acemeliğini bir şekilde atmış adamlar için bence her türlü şartta ideal bir motor.

benim motor deneyimim yok ama bu motor ile başlamak istiyorum zor olacağını biliyorum elimden geldiğince bilgi edinmeye çalışıyorum hayırlısı

Deryali
03 Ocak 2012, 00:57
deryali kardeşim bence ''sadrazam motorunu'' çokk arayacaksın..sen rahatlığa alıştın...180 ile otobanda sana sataşanları tokatladın......sen ki doğanın tadını çıkara çıkara gezdin..lakin bu motosiklet sana ızdırap vercek sanırım..bana kızma ama olmadı deryalii!!!arayacaksın !!sadrazam motorunu!!

:) Çok güldüm.. Ama haklısın hocam.
Gezmek tozmak bu motorla dert biliyorum, şuan şehir içinde müşterilerime gidip gelmek için çok iyi ama yaza kadar maddi durumlar elverirse touring tadında bir scooter veya touring bir motosiklet neden olmasın !
Ama eğer böyle birşey olmazsa bu motorla uzak yerlere giderek şansımı fazla zorlamak istemiyorum. Bakalım hayırlısı zaman neyi gösterecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Herkese iyi dilekleri için teşekkür ediyorum.

Tuhaf bir soru olduğunu biliyorum da hiç MİRC geçmisin oldumu önceden?

MIRC deneyimi kimin olmamıştırki eskilerden....
Bilgisayar hayatıma 90'larda ilk mircle başlayanlardanım :)

TahirBey
03 Ocak 2012, 01:02
Hayırlı olsun,kazasız belasız kullanırsınız İnşallah.Çok güzel bir seçim yapmışsınız.

Shrieker
03 Ocak 2012, 01:03
Dürüst olmak gerekirse scooter ve motosiklet 'ayrı' cihazlar, motosiklette selede olabildiğince geride oturup dizlerinizle depoyu sıkarak kollarınızın gidona abanmasını engellemeniz gerekir. Gidon ve gidon üzerindeki kumandalar hariç arayüzü farklı scooter ve motosikletin. Alışma sürecinde boş bir alanda dizlerinizle depoyu sıkar vaziyette bol bol kombine fren çalışmanızı tavsiye ederim.

-unnamed-
03 Ocak 2012, 01:18
kazasız belasız güle güle kullanmanız dileğiyle....

Deryali
03 Ocak 2012, 01:55
Dürüst olmak gerekirse scooter ve motosiklet 'ayrı' cihazlar, motosiklette selede olabildiğince geride oturup dizlerinizle depoyu sıkarak kollarınızın gidona abanmasını engellemeniz gerekir. Gidon ve gidon üzerindeki kumandalar hariç arayüzü farklı scooter ve motosikletin. Alışma sürecinde boş bir alanda dizlerinizle depoyu sıkar vaziyette bol bol kombine fren çalışmanızı tavsiye ederim.

Faydalı bir bilgi teşekkürler.

Votkalı24
03 Ocak 2012, 01:58
Bende kendi kendime diyorum sizi nerden tanıyorum acaba diye. :) Geçen hafta pazartesi günü güngör motorun önünde kısa bi sohpetimiz olmuştu ve vitesli motora alışmaya çalıştığınızı ilk orada söylemiştiniz :) tekrar hayırlı olsun allah kaza bela vermez inş.

K o r @ y
03 Ocak 2012, 11:59
kazasız belasız kullan ..hayırlı olsun :)

yürekçe
03 Ocak 2012, 12:07

aynen katılıyorum...
ama senin de açıkyürekli yorumların da gerçekten güzel ve samimi...

Allah kaza bela vermesin ( hiçbirimize )

Seger125
03 Ocak 2012, 12:26
Motor tercıhın cok ıyı olmus abı dogru secım yanı ;) gule gule kullan kazasız belasız :)) susurlugada gelmıssın ben hıc goremedım :D

Felon
03 Ocak 2012, 12:42
Hayırlı olsun tekerin düz bassın
180km hıza bi nefeste çıkan bi scooterdan sonra cbr250rla zaman zaman 160larda kalmak yetmeyebilir aslında size bi f650 giderdi başlangıç için yinede iyi seçim ama otomobillerle top speed savaşlarına kalkışmayın derim scooterla yakalayamadılar ama cbr ile yakalarlar :) :P

stepfunk
03 Ocak 2012, 12:47
Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız bol km'ler yapman dileğiyle.
Topicte görüşürüz :)

Deryali
03 Ocak 2012, 12:50
Motor tercıhın cok ıyı olmus abı dogru secım yanı ;) gule gule kullan kazasız belasız :)) susurlugada gelmıssın ben hıc goremedım :D

Susurluğa çok geldim :)

Hayırlı olsun tekerin düz bassın
180km hıza bi nefeste çıkan bi scooterdan sonra cbr250rla zaman zaman 160larda kalmak yetmeyebilir aslında size bi f650 giderdi başlangıç için yinede iyi seçim ama otomobillerle top speed savaşlarına kalkışmayın derim scooterla yakalayamadılar ama cbr ile yakalarlar :) :P

f650 kime gitmezki :) Ancak yeni kasanın sıfır fiyatı ile motosiklet dükkanı bile açılır :). Bu makinede amaç kesinlikle hızlı değil, gazı açar açmaz 140'a kadar zorlanmadan geliyor geriside önemli değil zaten. Hız için almadım ayrıca artık eskisine göre daha dinginim ;)

Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız bol km'ler yapman dileğiyle.
Topicte görüşürüz :)

Teşekkürler görüşürüz ;)

tigermbz
03 Ocak 2012, 14:23
hayırlı olsun, kazasız belasız İnşAllah
madem okadar geziyordun, enduro almalıydın
1 milyon yıllık scooter deneyiminin ardından 600cc süpersport almalıydın diyen alakaya maydanoz arkadaşlara da takke çıkarıyorum, takunya çıkarıyorum :)

mehmet tufan
03 Ocak 2012, 15:02
ne güzel atraksiyonlar bunlar.
uppgrade olmuşsun kardeş :)

kefeeee
03 Ocak 2012, 15:25
Gerçekten çok önemli bir konu!

Lastiklerini mutlaka pirelli sport demonlarla değiştirmen gerekiyo. Senin son kullandığın italyan motor gibi kaliteli lastiklerle gelmiyo bu motosiklet ve biliyosun kış aylarındayız.

Honda düşük cc motosikletlerini ucuz yapabilmek için diğer firmalar gibi (yamaha hariç) çin malı lastiklerle sunuyor. Bu lastikler gerçekten tehlike yaratabilcek durumda ve forumda bu kadar sevdiğimiz birinin başına birşey gelsin istemeyiz. Sence fikrin nedir değiştirecek misin?

NOT: 140 falan demişsinde, aman rodaj, aman gözünü seviyim düzgün rodaj yap tek silindirli motor çok dert olur yoksa. 140a çıkmaz olur bi anda.

Keyifli sürüşler hayırlı olsun, maşaallah :cat:

Ahmet N.
03 Ocak 2012, 17:56
Faydalı bişey almışsın :)
Hayrını gör...

motorcu48
03 Ocak 2012, 18:29
güle güle kullanın

ferguson
03 Ocak 2012, 18:39
kazasız sürüşler, güle güle kullanın.

acun0
03 Ocak 2012, 18:52
attan inip beygire binmeye benzemiş. gerçi beverli 500 de çok seri olan motor değil
fakat en azından bu fiyatlara er 6 alınabilirdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

http://ressim.net/b/out.php/i5375402_sahibinden-sam-0065.jpg (http://www.ressim.net/i/5375402_sahibinden-sam-0065.jpg.html)

.Mhmt.
03 Ocak 2012, 18:57
attan inip beygire binmeye benzemiş. gerçi beverli 500 de çok seri olan motor değil
fakat en azından bu fiyatlara er 6 alınabilirdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

http://ressim.net/b/out.php/i5375402_sahibinden-sam-0065.jpg (http://www.ressim.net/i/5375402_sahibinden-sam-0065.jpg.html)
Atla beygir aynı şey değil mi ? :)

Tekeriniz düz bassın. Cbr 250 çoğu 250 liğe göre daha rahat gibi duruyor.

ReiZzZ
03 Ocak 2012, 19:24

Lastiklerini mutlaka pirelli sport demonlarla değiştirmen gerekiyo. Senin son kullandığın italyan motor gibi kaliteli lastiklerle gelmiyo bu motosiklet ve biliyosun kış aylarındayız.

Honda düşük cc motosikletlerini ucuz yapabilmek için diğer firmalar gibi (yamaha hariç) çin malı lastiklerle sunuyor. Bu lastikler gerçekten tehlike yaratabilcek durumda ve forumda bu kadar sevdiğimiz birinin başına birşey gelsin istemeyiz. Sence fikrin nedir değiştirecek misin?

NOT: 140 falan demişsinde, aman rodaj, aman gözünü seviyim düzgün rodaj yap tek silindirli motor çok dert olur yoksa. 140a çıkmaz olur bi anda.

yamaha da çin malı lastiklerle sunuyor küçük cc leri ( örneğin ybr 125 esd)

motosikletiniz hayırlı olsun allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin..

Deryali
03 Ocak 2012, 20:27

Merhaba, Lastik fiyatlarına şöyle bir baktımda neden bu kadar pahalı olduğuna anlam veremedim, Beverly'nin arka lastiği daha kalın olmasına rağmen 1 çift lastik fiyatı Beverly'nin tam 2 katı fiyatlı.
Üzerindeki lastikler kayıyor yol tutmuyor falan denmiş ama ben şuan gayet memnunum, zaten şuan viraja yatmalar ani hızlanmalar vs yapmıyorum, yaza kadar idare edebilir diye düşünüyorum. Rodajı tamamlayıp motoru zorlamaya başlayınca kararımı verececeğim.

Er6 benimde aklımda olan bir motordu ancak şuan sıfır fiyatı 20bin tl civarında. 2.eline kredi vs kullanamıyorusun sonuçta cbr250 için peşin para ödemedim. Birazda kararımı bu durum etkiledi. Eğer elimde peşin para olsaydı 2.el er6 kaçınılmaz bir seçenek olacaktı.

Rodaj konusunda çok farklı yorumlar okudum eğer 1000km boyunca hiç basmazsan motor sağır kalır vs laflarına 1 kez inanarak gazı bir kökledim ve 149a geldi. Sadece 1 kere yaptım onun dışında 5-6bin devirleri geçmeden kullanıyorum.

safakk
03 Ocak 2012, 21:06
Merhaba, Lastik fiyatlarına şöyle bir baktımda neden bu kadar pahalı olduğuna anlam veremedim, Beverly'nin arka lastiği daha kalın olmasına rağmen 1 çift lastik fiyatı Beverly'nin tam 2 katı fiyatlı.
Üzerindeki lastikler kayıyor yol tutmuyor falan denmiş ama ben şuan gayet memnunum, zaten şuan viraja yatmalar ani hızlanmalar vs yapmıyorum, yaza kadar idare edebilir diye düşünüyorum. Rodajı tamamlayıp motoru zorlamaya başlayınca kararımı verececeğim.

Er6 benimde aklımda olan bir motordu ancak şuan sıfır fiyatı 20bin tl civarında. 2.eline kredi vs kullanamıyorusun sonuçta cbr250 için peşin para ödemedim. Birazda kararımı bu durum etkiledi. Eğer elimde peşin para olsaydı 2.el er6 kaçınılmaz bir seçenek olacaktı.

Rodaj konusunda çok farklı yorumlar okudum eğer 1000km boyunca hiç basmazsan motor sağır kalır vs laflarına 1 kez inanarak gazı bir kökledim ve 149a geldi. Sadece 1 kere yaptım onun dışında 5-6bin devirleri geçmeden kullanıyorum.

Rodaj konusunda kitapçığa harfiyen uyun şahsım adına konuşayım benim 50cclik cepherkülü dahi düzgün rodajlamam neticesinde 80 yapıyor. kitapçığa harfiyen uyunca varın siz düşünün 250cc de neler olur :)