PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Babama nasıl motor aldırabilirim

Cam'Ron
02 Ocak 2012, 22:39
Merhaba öncelikle ben Mert 15 yaşındayım babama bir türlü motor aldıramıyorum nasıl aldırabilirim ?

10SuzAsLa
02 Ocak 2012, 22:41
aldıramıyorsan 2 sene daha bekle ehliyetini al paranı biriktir kendin al motorunu ben öyle yaptım ..

afatsum
02 Ocak 2012, 22:41
önce ehliyetini al sonra motorunu alırsın :bestmt:

Cam'Ron
02 Ocak 2012, 22:42
Ya ehliyet problem deilde bizim yazlıkta kullanıcam zaten oralarda polis dolaşmıyor pek fazla almam çok tehlikeli diyo Abiler yardım edin ya ^^

10SuzAsLa
02 Ocak 2012, 22:43
paranı biriktir hiç söylemeden al gel motorunu bi scoter alsan yeter nasıl olsa bişey diyemez :)

Cam'Ron
02 Ocak 2012, 22:45
Benim düşündügüm Kanuni Breton 125

rasta07
02 Ocak 2012, 22:45
Biraz içirdikten sonra yabancı bayanlarla fotoğraflarını çekerek veya direk baban üzerinde çalışarak şantaj yapabilirsin . Photoshop bilgin iyi ise direk montaj yapabilirsin...

Kaba kuvvetede başvurulabilir ancak o noktaya gelmeden bütün yolları denemek lazım yada mafyadan profesyonel yardımda istenebilir ...

Cam'Ron
02 Ocak 2012, 22:47
Ucuz kanuni breton 125 gibi bir motor varmı 500-1000 arası

Sinan Aksu
02 Ocak 2012, 22:48
Biraz içirdikten sonra yabancı bayanlarla fotoğraflarını çekerek veya direk baban üzerinde çalışarak şantaj yapabilirsin . Photoshop bilgin iyi ise direk montaj yapabilirsin...

Kaba kuvvetede başvurulabilir ancak o noktaya gelmeden bütün yolları denemek lazım yada mafyadan profesyonel yardımda istenebilir ...

Abi dur N'aptın :silent:

Mengu16
02 Ocak 2012, 22:49
Benim düşündügüm Kanuni Breton 125
Baba biz ölümüne apaçiyiz staylaaaa!! dersin alır :queen:

Cam'Ron
02 Ocak 2012, 22:51
zaaaaaaaaaaaaaaa xD

Ya peugeot 103 fln düşünüyorumda hemen dagılıyor diolar dogrumu

Mengu16
02 Ocak 2012, 22:54
zaaaaaaaaaaaaaaa xD

olm o motor mu bu devirde ya :cherry: alacağın motor 4 zamanlı en az 100'lük bi motor olsun.

Cam'Ron
02 Ocak 2012, 22:56
ahaha :D Ya bi 650 tl lik Kanuni Breton buluyum aldıracamda

dürümdöner
02 Ocak 2012, 22:58
motorunu kendin kazanıp biriktirdiqin paralarla alman her zaman senin için daha iyi olur..baban alırsa annenle arası açılabilir ve aile içi huzur bozulabilir..hem kendi paranla al ki ayrı bi kıymetli olsun hem onların kabullenlenmesi de kolay olur..ayrıca istersen ıssız çölün ortasında kullan motorunu ama mutlaka ehliyetin olsun..

Cam'Ron
02 Ocak 2012, 23:00
:D dogruda sadece yazlıkta dolaşıcam yazlıkta Kumlada Bursaya yakın biryerde oralarda polis yok bişi olmaz benim arkadaşta honda today var daha birşey yok benle yaşıt arkadaş

eren özer
02 Ocak 2012, 23:10

ahahahahahahaha Koptum bu yoruma yaaa
Bende Babama bu Taktiği uygulasam iyi olur vallaha hiç yokdan bir Kanuni GT650R Alır vallaha borç eder harc eder alır bizde 150 lik 200 lük motorlardan kurtuluruz :P:P

Blackeagletr
02 Ocak 2012, 23:26
zaaaaaaaaaaaaaaa xD

Bu ne arkadaş. Töbe yarabbim :)

Yaşın 17 ye gelsin ehliyetini al sonra aldırırsın motorunu. Birine çarptığında veya biri sana çarptığında suçlu sensin.

erro
02 Ocak 2012, 23:30
önce liseni oku...sonra motora binersin...

dürümdöner
02 Ocak 2012, 23:37
sorun polisin olup olmaması deqil..kaza olur bela olur allah korusun ehliyetsiz olman hep senin aleyhine sonuçlanır hersey o yüzden alman senin faydanadir..

Cam'Ron
02 Ocak 2012, 23:44
liseyi bitirince alirmiki

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

ya ankarada oturanlar bilir kurtulus ta kibris caddesinde pek polis yok oralarda problem olmaz ama dimi

Volkan Serezli
02 Ocak 2012, 23:51
arkadaşım daha geçenlerde bi haber vardı genç bi arkadaş motoru babasından gizli almış ve sonucu gerçekten acı
15 yaş gerçekten çok erken bunu 20liyaşlarda anlıyacaksın
aynı hatada ben bulundum gerçekten verilmiş sadakam varmış bu günlere sağ salim gelebilmişim.

jimpam
02 Ocak 2012, 23:53
hadi sen 15 sin ben 20 oldum motor aldırmayı bırak sürüş dersine giderken babam''acaydim gollarımı şöyle gitme diyeydiim '' modunda...o yüzden kolay gelsin.

dürümdöner
03 Ocak 2012, 00:04
liseyi bitirince alirmiki

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

ya ankarada oturanlar bilir kurtulus ta kibris caddesinde pek polis yok oralarda problem olmaz ama dimi polis yok dediqin yerde hiç polis olur mu yok evet TRAFIK DENETLEME MÜDÜRLÜĞÜ VAR : )

punjhier
03 Ocak 2012, 00:45
cam'ron para biriktirmeye bak ehliyetini al sonra motora binersin

Süvarİ
03 Ocak 2012, 00:48
evde kask ile dolaş :D

Mengu16
03 Ocak 2012, 00:49
evde kask ile dolaş :D
Hatta babasına kafasında kask ile kafa atsın babası motor almamak neymiş görsün :flower:

dovahhkin
03 Ocak 2012, 00:56
Dostum 2 sene parani iyice biriktirip cbr 125 r alabilirsin
Lakin ben bela ariyorum rahat batti diyosan (kotu anlamda soylemiyorum ) al bir cin isi scooter bak keyfine derim. Hem motorun trafikteki yerini ogrenirsin hem yasina daha uygun.

CankutKaba
03 Ocak 2012, 00:57
Ehliyetini sadece polise yakalanmamak için almayı düşünme, abilerimin bahsettiği azda olsa eğitimini almış ve daha bilinçli hareketlere hazır olmuş olman. Keşke her şehirde motor eğitim yerleri olsa, inan bana sadece ehliyetini alan bir insan motorla trafiğe çıkmaya hazır olmayabiliyor. Bende senin durumunda sayılırım, tek farkım ben 17 yaşındayım ehliyetime 10 ay kaldı ve yaklaşık 1 yıldır bunun için para biriktiriyorum, polisin olmadığı yerlerde sürebileceğim ucuz, kötü, paramın yeteceği bir motosiklet almaktansa sabredip, daha fazla para biriktirip Allah nasip ederse hayalim olan Ninja 250R almayı seçtim. :) Bence sende bu kararını bir düşün. Geleceği değerlendir. İnan bana 3 yıl çok kısa bir süre. Hadi kolay gelsin..

Cam'Ron
03 Ocak 2012, 01:03
ssagolun abiler bi para biriktiremde kanuni breton yada yamaha ybr 125 alirim ii geceler yarin 6 da kalkacam

anaconda84
03 Ocak 2012, 12:53
Allah göstermesin ama bir kaza anında bütün suçu kaldırabileceksen hiç durma git al... ehliyet şart yani senin anlayacağın

piyanist_irf
03 Ocak 2012, 13:01
bana motür almazsan kendimi öldürürüm de :cherry::P

bence motosiklet alacak yaşa, tecrübeye gelene kadar bekle ,şu an bisikletle gezecek yaşlardasın çünki...

eren özer
03 Ocak 2012, 13:06
Tak 14 lü Baratte yı Beline babana da Söle Elinemi Beline mi Dilinemi Sıkim
Babanın verecek olduğu cvp şu olacaktır tamma olum hangi Motoru istiyordun hemen söle canım oğlum :P

Tabikide Şaka daha 15 yaşındasın ehliyetin yok sen oraya ehliyet mesele değil ama yazmışsın olurmu öyle şey büyük mesele Madem mesele değil neden 17 yaş sınırı koymuşlar düşündünmü çünkü 17 yaşından sonra hani biraz daha sağlıklı düşünürsün olayları ve ehliyetin olmadığı zaman bir kaza yaptınmı sonuç %96 Kusurlu sen görünürsünn Yaralanmada cabası

yürekçe
03 Ocak 2012, 13:09
beyler, bence bu eleman fake üye... hemen pert edilmelidir zannımca...

perti cazidir :P

acayüp
03 Ocak 2012, 13:13
Arkadas okullarda trafik egitimi verilmiyormuydu. Bir genc 15 yasına gelene kadar kaç sene trafik dersi görüyor ?

eren özer
03 Ocak 2012, 13:14

Şimdi sen öyle diyince bende kuşkuya düştüm dün açılmış bir hesap
Yorumlarla aklı sıra eylenmek isteyen bir hesap olabilir ki bunu Büyüklerimiz bile yapıyor Sazan avı diyorlar bunada Geçenlerde Beni düşürdüler Yok işte neymiş 1200cc den direk 200 cc ye geçmek tehlikelimi felan yazmış başlıkda
Bende yalnışmı yazdın felan yazdım yoooo doğru felan diyo ondan sonra ark ları bana yazdı alay ediyo diye 1 kaç tane daha böyle alaycı konu var yanii

piyanist_irf
03 Ocak 2012, 13:16

gözündende kaçmıyo valla helal olsun :cherry::cat:

Xetanor
03 Ocak 2012, 13:25
babanın yerinde ben olsam kesinlikle motor almam sana.. sen ilk önce sabırlı olmayı öğren..

"ailesinde habersiz aldığı motor ile kaza yapan genç" haberlerini okutma bize...

mehmet tufan
03 Ocak 2012, 13:27
azını burnunu kır babanın aldırırsın.

logaritma
03 Ocak 2012, 13:33
ben 12 yaşında motora binmeye başladım ama nerde sürüyordum bizim yazlıkda kapalı siteydi minsk imiz vardı birtane oralarda çok sürerdim ama asla istanbul gibi şehir içinde motor sürmeyi düşünmedim sanırım o yaşlarda bile bilinçliydim.. ben ehliyet alana kadar şehir içinde hiç sürmedim. gerek yok maceraya.. heleki bizim zamanlarımız çok rahattı.. şimdi onlarda kalmadı ehliyetsiz motorsikletle kaza yaparsan direk mahkemeye falan çıkıyorsun yaptırımları çok ağır.

Cam'Ron
03 Ocak 2012, 16:42
Ne fakesi be

bugay
03 Ocak 2012, 17:11
Arkadas okullarda trafik egitimi verilmiyormuydu. Bir genc 15 yasına gelene kadar kaç sene trafik dersi görüyor ?

acayüp usta okulda verdikleri trafik eğitimi; önce sağa sonra sola sonra tekrar sağa, yoksa tersi miydi :P
Trafik dersi boş derstir formalite geçer daha işleyen görmedim. Boşta kalan bi öğretmen gelir kitaptan okursa okur yoksa boş bırakır gider. Ciddiye alınması gereken bi ders ama öss ygs lys derken trafik de neymiş oluyor.

anaconda84
03 Ocak 2012, 19:35
bana motür almazsan kendimi öldürürüm de :cherry::P

bence motosiklet alacak yaşa, tecrübeye gelene kadar bekle ,şu an bisikletle gezecek yaşlardasın çünki...

dııııtttt yalnış cevap. doğrusu şu olacaktı bana motür almazsanseni öldürürüm :queen: :queen: :queen: :queen:

sercan2667
03 Ocak 2012, 22:25
ben alması için değilde.daha erken alması için çileden çıkarttım.Yalanlar sölediğim oldu şu şundan daha az yakıyor geçen hafta sürdüm.vs baba heryerde okudum hiç güzel motor değil bu vs.derken artık o da bıktı tamam alacam yeterki sus dedi :))ve ocak ayı gibi başlattığım grevi :)haziranda motor alınarak bitirmiş oldum :)Fakat 1.seçenekte istediğim değilde 2.cisi oldu Cbr tarzı birşey düşünüyordum fakat babam sevmediği için o tarz Cbf aldık o da çok güzel :))Sürmediğim 6-7 ay boyunca motorlara melül melül bakmaktan ..artık gözlerim mondiali bile arar oldu şaka şaka :))Bence sınavla felanla olmaz.Eğer babasına güvence vermişse motor konusunda(ehliyet vs. olayları almış olarak sayıyorum)o zaman alır.

Cam'Ron
04 Ocak 2012, 02:38
Ya diyorum babama cok tehlikeli diyor

COQ
04 Ocak 2012, 02:51
Annenle babanin arasini boz.
Bosanmalarini sagla.
sorun çözûlür.
Hatta yeni bir motorcu baba bulursan ne dert kalir ne tasa.:cat: