PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abiler Bi Sorunum Vardı Bi Yardımcı Olun

bywords24
02 Ocak 2012, 22:13
50cc Yiben Motorumla 2 Kisi Gezerken Benzin Aldım Ve 200-300 Metre Sonra Stop Etti Motorcu Aradım Ve Buldum Sorun Aküdendi Sanırım Aküye Takviye Yaptırdım Ve Motor Köpek Gibi Calıstı Hatta Sesi Bile Degisti Sonra 1-2 Km Sonra Motor Yavas Yavas Gaz Yememeye Basladı Yedirttim 50 Metre Sonra Dönüs Yaptım 100 Metre Gittikten Sonra Motor Stop Etti Ve Calısmadı Zırrr Zırr Zırr Diye Sesler Gelmeye Basladı Motordan Mars Vermiyordu Motorcuya Götürdüm Önce Statör Olabilir Dedi Konjektör Dedi Sabahsında
Adam Aradı Neyse Bi Gelin Dedi Gittik Abicim Bi Baktık Adam Bize Yok Eksantirik Zinciri Değiscek Yok Bilmem Neyi Degiscek Dedim Ne Kadara Patlıcak Usta Bu Dedi 250 Lira Arkadasla Konustuk Toplatalım Motoru Baska Bi Tamirciye Gösterelim Neyse Aga Toplattırdık Bugun Motoru Götürdük Adam Dedi 30 Lira Parca Parası Marş Rublesimi,Marş Motorumu Öyle Birşey Zırr Diye Ses Geliyor Aga Suan Motor Tamircide Sizce Sorun Ne Olabilir Kusura Bakmayın Agalar Motordan Pek Anlamıyorum Danısayım Dedim

Lucas
02 Ocak 2012, 23:26
O kadar çok nedeni olabilir ki.. En güzeli, tanıdığın, güvendiğin, yada bir arkadaşının güvendiği bildiği tamirciye götür. Boşuna fazla para verme.

zongoku
02 Ocak 2012, 23:44
Valla kardeş sorununun tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama gittiğin ilk ustanın dediği gibi egzantirik zinciri falan değil onu net söyleyebilirim. O adama 250 tl verme. En güzeli lucas arkadaşımın dediği gibi tanıdık bildik bi usta bul. Geçmiş olsun.

Volkan Serezli
03 Ocak 2012, 00:07
akü takılı diğilken bile ben motoru ayak marşıyla çalıştırabiliyordum
benzini nereden aldın
benzin kalitesi kötü olabilir
motor giderken bozulmuş marş motoruyla ne alakası var onu anlıyamadım

AvanakKurye
03 Ocak 2012, 00:12
50 cc-de iki kisiyle bole bi sorun yasaman normal ama senin taruf etdigin zir-zir sesi motorun yakinindan dinlemedin bilmem))) motorun genelde her hangi bi yeri bozulduka zir-zir yapio

bywords24
03 Ocak 2012, 01:14
Abiler bi abime daha sordum söyledi sorunu Doğru tamirciye gitmişsin, volan dişlisi ile birleşen marş dişlisi ''marş rublesi'' değişecek. buymus sorunum abicim saolasınız

Süvarİ
03 Ocak 2012, 01:17
motor yolda giderken marşa basmadın değil mi :)

bywords24
03 Ocak 2012, 01:25
Yok aga öyle birsey yapmadım :) motor önceden bi abideydi bir kere stop etmis 1 ay yattı arkadasla dedik bari biz alalımda ayagımızı yerden kessin neyse aga benzin aldık 20-30 kere calıstırmayı denedik ayak marsıyla felan heralde marş rublesini yedik tahminim bu yani aga benzin cekmiyordu motor onu halletiler sonrasında durdugun zaman 2 - 3 kere stop etti anlıyacagın aga motoru topu topu 2 saat kullandım üstelik motorun hava filtresini calmıslar 3 aydır abi öyle kullanıyormus yolda bıraktı bizi yokus yukarı it babam it neyse arkadasa cektirdim bugun caglayana kadar rahatladım aga ölüm yaw