PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön-Arka Lastik Farkı

Soykan67
02 Ocak 2012, 18:10
Öncelikle yöneticilerimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra konuyu silmelerini rica ediyorum. Çünkü lastik konusunda fazlaca konu açtım, kirlilik yaşanmasın.Ön lastiğimin ölçülerinden dolayı çok kararsız kaldım.

Soruma gelecek olursam, birtane lastik buldum tam benim motosikletin kılavuzda ki ölçülere göre fakat arka lastik olarak üretilmiş sanırsam.Ben de öne takmak istiyorum.Taksam herhangi bir problemle (yol tutuşu, benzin sarfiyatı vs.) karşılaşır mıyım?

Motosikletim ASYA AS 200 GY-2

Şimdiden çok teşekkür ederim.

ekremz
02 Ocak 2012, 18:18
Benim tvs nin de önüne taktığım lastikte arka lastik olarak üretilmişti.Sağ olsun forumdan Adanalı(Bora) abi ile konuşmuştum. Onunda fikrini alarak kullanmaya başladım.8500-9000 km oldu lastiği kullanmaya başlayalı, herhangi bir olumsuz durum yaşatmadı. Tabi ki genel anlamda ne kadar doğrudur onu bilemiyorum. Konuyu bende takip edeceğim

HaydarBıçak
02 Ocak 2012, 18:24
ön lastik ile arka lastiğin su tahliye özellikleri farklı ıslak zeminde fark yaratabilir onun dışında bir bilgim yok

Syanur
11 Nisan 2013, 17:48
Öncelikle yöneticilerimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra konuyu silmelerini rica ediyorum. Çünkü lastik konusunda fazlaca konu açtım, kirlilik yaşanmasın.Ön lastiğimin ölçülerinden dolayı çok kararsız kaldım.

Soruma gelecek olursam, birtane lastik buldum tam benim motosikletin kılavuzda ki ölçülere göre fakat arka lastik olarak üretilmiş sanırsam.Ben de öne takmak istiyorum.Taksam herhangi bir problemle (yol tutuşu, benzin sarfiyatı vs.) karşılaşır mıyım?

Motosikletim ASYA AS 200 GY-2

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Konu hakkında bilgisi olan ??

zerzura
11 Nisan 2013, 18:40
Ön ve arka takım lastiklerin desenleri birbiriyle uyumlu olarak üretiliyor. Bu, su tahliyesi anlamında avantaj. Tahliye kanalları ona göre.
Farklı marka ve hatta aynı markanın farklı modellerinde bu tip uyumsuzluklar olabilir.
Bunun dışında, ön ve arka lastiğin yol tutuş kabiliyetleri çok farklı olursa (arkaya 300 liralık öne 100 liralık gibi) motorun tepkileri değişecektir. Bir taraf yol çizgisindeyken öbür taraf alıp başını gitmek isteyebilir. Limitleri kestirip yakalamak zorlaşacaktır.

cece89
04 Ağustos 2015, 18:17
konuyu hortlatmak gibi olacak Michelin City Grip lastiklerinin ikisini de ön taktırdım servis ile teyitleşip servis her zamanki gibi abi biz taktık birşey olmuyo yaa muhabbeti yaptı bende sağlam bir indirim sonrası işi noktalamaya karar verdim yani kendim kaşındım.
Ebatlar iki lastik içinde 120/70/12 ve arka lastikte de front(ön) yazıyor.

Sizce ne gibi dezavantajlar yaratır ?