PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir ayrılık hikayesi

excavatus
02 Ocak 2012, 14:48
İhtiyar delikanlıya bugün elveda dedik.
Bakalım yeni maceralara kısmet.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-jawa-classic-1973-model-orjinal-cekoslovak-250cc-34156977/detay/

Lucas
02 Ocak 2012, 15:02
Ayriliginiz daha guzel beraberliklerle sonuclanir insallah :)

mehmet tufan
02 Ocak 2012, 15:03
bu şey satılırmı ya.
naptınız hocam siz.

GaCCaLL
02 Ocak 2012, 15:06
daha ona bakmağa geleceğidik :) ton ton ton gezeceğidikkkk nasıl yaptın bunu :) bende bir boyasını halledemedim. birde nikelajlar ne kadar tuttu sorması ayıp?

K o r @ y
02 Ocak 2012, 15:06
hadi hayırlısı olsun..sattıktan sonra ne düşünüyorsunuz, hangi motosikleti alacaksınız?

ekremz
02 Ocak 2012, 15:07
gönlünüzde ki yakışıklı ile buluşursunuz umarım en kısa sürede:cat:

excavatus
02 Ocak 2012, 15:25
Benim maviş zaten duruyor kenarda. (F650 ST) gerçi arkadaşı gidince tedirgin oldu sıra bana da gelecek mi diye ama neyse :D

KORAY: hocam ben kendim toplayıp satıyorum, merak biraz. Deli işi ama olsun o kadar. Şimdi beşik amortisör bir BMW bakıyorum 58 model. Kendi hurda, şasesi taş gibi olacak. Çalışır durumda olacak. Bulursam alıp onu toplayacam. 1 sene biner onu da satarım sonra.

Gaccal: Hajım, nikelaj toplam 450TL tuttuydu, kargo parası dahil. Gittisi geldisi. Ama deponun tamamı nikelaj, cant tellerini de söküp göndermiştim cantlarla beraber, sonra motorun tüm cıvataları da nikelaja gitmişti. Yan ve arka kapaklar gözüküyor zaten. %70 nikelajdı makina... :D Tavsiye etmem, polisler her gördüğünde çeviriyor. Sırf bakmak için aslında ama, yine de bi yusuf oluyor lan gene ne oldu diye.. :D

overcloud
02 Ocak 2012, 15:26
haydaaa satılır mı bu motor.. umarım yeni sahibi değerini bilir.

hayırlısı olsun :cat:

sey_47
02 Ocak 2012, 15:52
hocam ilanda satılmıştır. yazıyor. satıldımı satılmadımı satılmadıysa eğer gelip alayim.:)

GaCCaLL
02 Ocak 2012, 15:55
hakkat nikelaj fazlaca olmuş gündüz feneri gibidir o yolda şimdi :)

safakk
02 Ocak 2012, 16:04
güzel motormuş epey emek harcanmış hayırlı olsun

excavatus
02 Ocak 2012, 17:09
hocam ilanda satılmıştır. yazıyor. satıldımı satılmadımı satılmadıysa eğer gelip alayim.:)

Vallaha gitti artık. Bir kaç sefer forumda söylemiştim satıyorum diye. Kısmet değilmiş.
Parayı gönderdi alan arkadaş. Çarşamba günü gelecek noter moter halledecez, alıp gidecek cabbarı.
Bu arada satın almadan parayı gönderen, hala güvenilebilecek ve insanlara güvenen adamlar var.
Umutlarım yeniden yeşerdi. Arkadaşa noterde en son şart koşacam. M.net'e üye olmak zorundasın diye :D

hakkat nikelaj fazlaca olmuş gündüz feneri gibidir o yolda şimdi :)

Aynen öyle. Cayır cayır yanıyor. Hele yazın. Aklın durur.. millet delisi olmuştu yazlkta.
Bu fotolarda eksik var bu arada. Amerikadan krom ayna ve elcik takımı getirtmiştim onlar var üstünde
nikelaj ön tampon var (jawada koruma demiri değil tampon onun adı)

güzel motormuş epey emek harcanmış hayırlı olsun

Ne demezsin hocam.. Sırf işçiliği için para istesem 10.000'e satmam lazım.
Ben bilirim o emme manifoldunun boğazındaki yamukluğu gidermek için yarım gün eğe yaptığımı...
Kaç kere söktüm taktım bilmiyorum. Ama işte keyif alıyorum. bir de eve hurda getirip millet "nAaapcan olm bunnaa eheheh!" diye dalga geçtikten 6 ay sonra
TAN!! TANNN!!! diye kapılarını önünde öttürünce ve "abi hadi be biraz geziim" dediklerinde,
kendilerine en güzelinden bir baş-işaret-orta parmak işbirliği ile selam verip yağlı benzin dumanına boğarak uzaklaşınca.
Deyiyor... tüm yorgunluğuna...

Felon
02 Ocak 2012, 17:20
Vallaha gitti artık. Bir kaç sefer forumda söylemiştim satıyorum diye. Kısmet değilmiş.
Parayı gönderdi alan arkadaş. Çarşamba günü gelecek noter moter halledecez, alıp gidecek cabbarı.
Bu arada satın almadan parayı gönderen, hala güvenilebilecek ve insanlara güvenen adamlar var.
Umutlarım yeniden yeşerdi. Arkadaşa noterde en son şart koşacam. M.net'e üye olmak zorundasın diye :D

vay be böyle bişey günümüz tarihinde yaşanıyor dimi 10-15yıl öncesini anlatmıyosunuz?

Okan Sinan Ocan
02 Ocak 2012, 17:20
Hayırlı olsun Saygıncım , FJR ye doğru emin adımlarla gidiyoruz galiba :)

GaCCaLL
02 Ocak 2012, 17:40
Aynen öyle. Cayır cayır yanıyor. Hele yazın. Aklın durur.. millet delisi olmuştu yazlkta.
Bu fotolarda eksik var bu arada. Amerikadan krom ayna ve elcik takımı getirtmiştim onlar var üstünde

o zaman şu detaylı ve bol aksesuarlı fotoğrafları görmenin vakti geldi sanırsam :bounce:

excavatus
02 Ocak 2012, 17:45
vay be böyle bişey günümüz tarihinde yaşanıyor dimi 10-15yıl öncesini anlatmıyosunuz?

Aynen öyle.. Hatta daha önce defalarca arayıp pazarlık edip, mutlaka alacam deyip görmeye bile gelmeyen insanlar oldu.
Bu arkadaş cuma günü aramış ulaşamamış, öğlen aradım,
Ben çok beğendim alıcam dedi,
Hafif pazarlık ettik. Ne zaman gelirsiniz görmeye dedim.
Siz banka numaranızı verin, görmeme gerek yok, fotolardan gördüklerim yeter zaten 39 yaşında makina alacağımın farkındayım dedi.
Ben yine de neyi var neyi yok anlattım.
Adam bugün havaleyi yaptı. Gerçi ilk konuşmamızda, ismimi cismimi adresimi, işimi gücümü herşeyi anlattım adama. Ondan da biraz rahatlamış olabilir.

Hayırlı olsun Saygıncım , FJR ye doğru emin adımlarla gidiyoruz galiba :)

Ben sana ne istediğimi söyledim abi, sen de bana FJR1300 dedin. Şimdi başka motor alabilir miyim senin lafın üstüne.
Zaten hastası olduğum bir makina, sen de direk bunu tavsiye edince soktun aklıma.
Du bakalım, seneye sanırım... seneye bu zamanlar. Şu bmw'nin biraz daha tadını çıkartayım...

NOT: abi kar da geliyor, ne zaman soyacaz benim çocuğu? durumlar nasıl senin?

---------- Post added at 17:45 ---------- Previous post was at 17:43 ----------

o zaman şu detaylı ve bol aksesuarlı fotoğrafları görmenin vakti geldi sanırsam :bounce:

Motoru alan arkadaş ankaralı. Çarşamba akşam motor ankaraya gidiyor.
Veririm telefonunu, hem yardımcı olursun bi şey lazım olursa.
Arka stop camı falan lazım olacak vs.
Hem de makinayı görür sesini dinlersin.

1/3 egzost nasıl oluyor kulaklarında duyarsın.
Tabi bir de bionik 52 ön çatal muhafazası çakılı tüplerin içine.

safakk
02 Ocak 2012, 17:49

Ne demezsin hocam.. Sırf işçiliği için para istesem 10.000'e satmam lazım.
Ben bilirim o emme manifoldunun boğazındaki yamukluğu gidermek için yarım gün eğe yaptığımı...
Kaç kere söktüm taktım bilmiyorum. Ama işte keyif alıyorum. bir de eve hurda getirip millet "nAaapcan olm bunnaa eheheh!" diye dalga geçtikten 6 ay sonra
TAN!! TANNN!!! diye kapılarını önünde öttürünce ve "abi hadi be biraz geziim" dediklerinde,
kendilerine en güzelinden bir baş-işaret-orta parmak işbirliği ile selam verip yağlı benzin dumanına boğarak uzaklaşınca.
Deyiyor... tüm yorgunluğuna...

sonuna kadar haklısınız ve severek yaptığınızda belli. yaşlı ihtiyarları diriltmek gerçekden çok keyifli bir hobi keşke benimde sizin gibi imkanlarım el verse ve sizin kadar bu konularda bilgili olsam :)

Sıradaki motoru merakla bekliyorum hatta bana hitab eden ve imkanlarımda elveriyorsa belki satın almayıda düşünebilirim. Var mı aklınızda bi marka model yoksa daha belirlemediniz mi?

excavatus
02 Ocak 2012, 17:55
sonuna kadar haklısınız ve severek yaptığınızda belli. yaşlı ihtiyarları diriltmek gerçekden çok keyifli bir hobi keşke benimde sizin gibi imkanlarım el verse ve sizin kadar bu konularda bilgili olsam :)

Sıradaki motoru merakla bekliyorum hatta bana hitab eden ve imkanlarımda elveriyorsa belki satın almayıda düşünebilirim. Var mı aklınızda bi marka model yoksa daha belirlemediniz mi?

Ya aslında gönlümde 58 model beşik amortisör bir BMW yatıyor siyah. Mat siyah ve arka çamurluk alev desenli (paintbrush) bir BMW canlanıyor gözümde. Motor da mat siyah mesela.
Ama geçenlerde bir tanıdık usta, 37 model (şu anda adını hatırlayamadığım) bir rus motorundan bahsetti. Fotoları görünce kendimden geçtim. İstanbulda bulunabileceğini söyledi.
Sorun parça sorunu.

Sanırım ilk etapta 58 beşik veya 56 düz amortisör BMW toplayacam. Beşik amortisörün yeri çok ayrı, ama 56 modellerde de, sanırım 54'e kadar. Çift koltuk var. Onların da görüntüsüne bitiyorum.
Bakalım. BMW olacak sanki ama.. 54-58 arası bir tane toplayacam inşallah. Tabi herşeyden önce, izmirdeki atelyemi tekrar kurmam lazım eskişehirde.

jackonbir
02 Ocak 2012, 18:08
5 ay javalara baktım takip ettim
tam bıraktım aramayı sen hangi ara ilanı yayınladın hangi ara sattın hemşerim :(

excavatus
02 Ocak 2012, 19:20
5 ay javalara baktım takip ettim
tam bıraktım aramayı sen hangi ara ilanı yayınladın hangi ara sattın hemşerim :(

İlan Kasım 2010'dan beri yayında.
Ben de bu eylülden beri sitede orada burada pek çok defa söylemişimdir sattığımı :D

diyprum ya kader kısmet bu işler.

safakk
02 Ocak 2012, 22:37
Ya aslında gönlümde 58 model beşik amortisör bir BMW yatıyor siyah. Mat siyah ve arka çamurluk alev desenli (paintbrush) bir BMW canlanıyor gözümde. Motor da mat siyah mesela.
Ama geçenlerde bir tanıdık usta, 37 model (şu anda adını hatırlayamadığım) bir rus motorundan bahsetti. Fotoları görünce kendimden geçtim. İstanbulda bulunabileceğini söyledi.
Sorun parça sorunu.

Sanırım ilk etapta 58 beşik veya 56 düz amortisör BMW toplayacam. Beşik amortisörün yeri çok ayrı, ama 56 modellerde de, sanırım 54'e kadar. Çift koltuk var. Onların da görüntüsüne bitiyorum.
Bakalım. BMW olacak sanki ama.. 54-58 arası bir tane toplayacam inşallah. Tabi herşeyden önce, izmirdeki atelyemi tekrar kurmam lazım eskişehirde.

Merakla ve heyecanla yeni yapacağınız motoru bekliyorum yapım aşamalarınıda burada paylaşırsınız heralde? :)

excavatus
03 Ocak 2012, 10:26
Merakla ve heyecanla yeni yapacağınız motoru bekliyorum yapım aşamalarınıda burada paylaşırsınız heralde? :)

Paylaşırım da. Benim bu yoğunluk ve bezginlikle o işe başlamam 1 seneyi bulur şimdiden uyarayım :D

safakk
03 Ocak 2012, 11:08
Paylaşırım da. Benim bu yoğunluk ve bezginlikle o işe başlamam 1 seneyi bulur şimdiden uyarayım :D

Olsun olsun geç olsun güç olmasın ilerde bana klavuz olacak yapacağınız anlatım :)