PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dijital Kilometre Saati

Soykan67
02 Ocak 2012, 01:54
Arkadaşlar benim motosikletimin kilometre göstergesinin çubuğu sallanıyor ve hızı bilgisini pek sağlıklı göstermiyor.Bende biraz araştırdığımda bisikletler için üretilen kilometre saatlerine rastladım.Sigma markasını öneriyorlar.Acaba bu markanın herhangi bir modelini kulllanan var mı? Yahut başka bir marka/model önerir misiniz?

Örneğin şu:
http://www.bisikletcim.com/store/ProductDetails.aspx?productid=27198

samsam
02 Ocak 2012, 01:56
Dostum her modele oluyor mu bu ?

Lucas
02 Ocak 2012, 02:00
Nerede okudum hatırlamıyorum ama, 70-80 km hızdan sonra sağlıklı ölçmediğini hatırladım sanki. Ama aynı markamıydı, farklımıydı onu da hatırlamıyorum.

Soykan67
02 Ocak 2012, 02:36
Model farketmiyor hatta jant çapı bile ama işte fiyatları nedense çok farkediyor.30 liraya da var 700 liraya da.

Lucas 199 km/h'ye kadar gösteriyormuş çoğu model dei hangi modeller bilmiyorum.Birde sağlıklı ölçüyor mu bilemiyorum.Genelde ölçüyor diyorlar, çok az hata payıyla diye.

Lucas
02 Ocak 2012, 02:54
Model farketmiyor hatta jant çapı bile ama işte fiyatları nedense çok farkediyor.30 liraya da var 700 liraya da.

Lucas 199 km/h'ye kadar gösteriyormuş çoğu model dei hangi modeller bilmiyorum.Birde sağlıklı ölçüyor mu bilemiyorum.Genelde ölçüyor diyorlar, çok az hata payıyla diye.
Hangi bisiklet 199 kilometre yapar ki :) Onlar bildiğim kadarı ile bisiklet için yapılmış aletler. Neyse ben kendimin yalancısıyım, sadece okumuştum biryerlerde diye hatırlıyorum.

Soykan67
02 Ocak 2012, 03:02
Galiba firmalar motosikletlerde de kullanıldığının farkında.Umarım burdan kullanan biri çıkarda, ürün hakkında düşüncelerini aktarır.

Burada biraz konuşulmuş;

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/84820-dijital-hiz-gostergesi.html

Lucas
02 Ocak 2012, 03:03
Orjinal göstergenin yenisi ne kadar hocam?

piyanist_irf
02 Ocak 2012, 03:07
bence bir gps al hepsinden kurtul gerçek zamanlı doğru km , yaptığın km, kalan süre, varış mesafesi , vs. her nane var gene bırak km saatin tekleyip dursun :cherry:

---------- Post added at 01:07 ---------- Previous post was at 01:05 ----------

yine bi gps cihazı parası vardır aşağı yukarı :cherry: biraz fazlamı salladım ne :cherry:

Soykan67
02 Ocak 2012, 03:11

Yenisini takmak istemiyorum çünkü ileride sattığımda sorun teşkil edebilir.Tek derdim anlık hız bilgisi onuda pahalıya getirmek istemiyorum :)

Aha dedim İrfan yazdı kesin bilgi vericek dedim GPS önerdi :mrgreen: Hocam öğrenciyim ben ucuzuna kaçmak zorundayım ama yinede çok teşekkür ederim :)

Lucas
02 Ocak 2012, 03:14
Eski kilometre saatini saklarsın olur biter. Neyse bilmediğim bir konu hakkında gevezelik etmeyeyim. Ama ben olsam bozuk olanı söker, yapmak için uğraşırdım :)

piyanist_irf
02 Ocak 2012, 03:17
valla dostum ben bayiden motürü çıkardığım gün senin dediğin sallamayı yapıyordu buna ne diyeyimki sallıyor mallıyor ama gösteriyor dedim :)

seni anlıyor ve katılıyorum ama sorun genelde km telini çeviren alt göbekteki dişlilerden vede saate bağlanan bilimum yerlerinden yaptığı boşluktan sebep sallama yapıyor yabacak tek şey yenisi ile değiştirmek ki oda para, öğrenciysen bisiklet km saatlerine girme 3 gün sonra çöpe atarsın ,

ama mantıklı olan aynı motordaki parçaları kullanmak, bulmak, ulaşmak, aramak ve uygun ucuzunu bulmak mantıklı olan ben olsam yapacağım bu olurdu kolay gelsin inşallah düzelir :)

< iLk@yy >
02 Ocak 2012, 03:20
dijital km saatlerinin hiç biri tam olarak gerçek değeri ölçmezler. ortalama %3-5 daha hızlı olarak sapmalı gösterirler genelde.
otomobillerdeki analog km saatleri bile ortalama %2 daha hızlı gösterir
telefonunuzda veya varsa cihazınız herhangi bir araçta giderken test edebilirsiniz. şahsi kanaatim o şekilde olması çok daha iyi.

ferhatkars
02 Ocak 2012, 03:43
şehir içi hız limitine kadar göstersin yeter....:mrgreen:

samsam
02 Ocak 2012, 03:46
valla dostum ben bayiden motürü çıkardığım gün senin dediğin sallamayı yapıyordu buna ne diyeyimki sallıyor mallıyor ama gösteriyor dedim :)

seni anlıyor ve katılıyorum ama sorun genelde km telini çeviren alt göbekteki dişlilerden vede saate bağlanan bilimum yerlerinden yaptığı boşluktan sebep sallama yapıyor yabacak tek şey yenisi ile değiştirmek ki oda para, öğrenciysen bisiklet km saatlerine girme 3 gün sonra çöpe atarsın ,

ama mantıklı olan aynı motordaki parçaları kullanmak, bulmak, ulaşmak, aramak ve uygun ucuzunu bulmak mantıklı olan ben olsam yapacağım bu olurdu kolay gelsin inşallah düzelir :)

İrfan abi

Bu cihazı alsam
http://www.hepsiburada.com/Liste/navitech-qx-351-35-yeni-nesil-navigasyon-cihazi/productDetails.aspx?productId=otdelqx-351&categoryId=257643

Motora nasıl monte edeceğim, benim ön camda var, ön camı takıp ona mı monte etmeli, yoksa önde bir yere sıkıştırmalı, her zaman kalabilir motor garajda çünkü, nasıl yapacaz

K o r @ y
02 Ocak 2012, 10:15
İrfan abi

Bu cihazı alsam
http://www.hepsiburada.com/Liste/navitech-qx-351-35-yeni-nesil-navigasyon-cihazi/productDetails.aspx?productId=otdelqx-351&categoryId=257643

Motora nasıl monte edeceğim, benim ön camda var, ön camı takıp ona mı monte etmeli, yoksa önde bir yere sıkıştırmalı, her zaman kalabilir motor garajda çünkü, nasıl yapacaz

şamil abi bu cihaz araç için .. bağlantı yerleri şarj ünitesi motosiklete uyumlu olmak durumunda..en önemlisi motosiklet için olanlarda su geçirmeme özelliği var