PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza geliyorum deyince kulak verdim......

Xetanor
29 Aralık 2011, 12:58
Dün akşam saat 21.00 sularında hem arkadaşlarla muhabbet hem de uzun süredir sürmediğim motorumu biraz sürebilmek adına gezintiye çıktım.. Sohbet muhabbet bitince evime gitmek için atladım motora. saat geç olduğu için yollar boştu haliyle, buna rağmen yine ağırdan alıp fazla hız yapmadım, 80-90 km süratle giderken önüme bi eski model bi araç çıktı. ikimizde sol şeritteyiz, sellektör yapıyorum fakat sağa geçmiyor bi türlü. 1 km boyunca böyle gittim ama sağa geçmemekte ısrarcı, e bende kuralları çiğnememekte ısrarcıyım ama artık bi yere kadar dedim... vites küçültüp sağına geçtim. tam arabayı geçerken herif birden önüme kırdı ve kesinlikle kasti olarak yaptı. (arabanın önüme kıracağını sanki anlamış gibiydim ama) işte o anda olan oldu... hızım tahminimce 100-110 arası bişeydi.. ilk önce ön fren denedim direksiyon yalpalamaya başlayınca freni hafif bıraktım ve arka frene yüklendim çarpmaya ramak kala son anda kendimi emniyet şeridine attım.. tam kaymaya yakın ayağa kalkarak motoru dengeye getirdim ve önümdeki park etmiş araca çarpmamak için motoru yan çevirip kaya kaya durabildim. bu anlattıklarım 3-4 saniyede gerçekleşti..durduktan sonraki fren mesafeme baktığımda yaklaşık 40-45 metre fren izlerini gördüm. o anda öyle bir sinirlendim ki arabanın peşinden kaptırıp adamı haşat edesim geldi ama o anda şoka girmişim.. tabi küfür kıyamet gidiyorum.... arabaya bakıyorum hala... ışıklarda durmadı ve bastı gitti...

ayaklığı açtım motordan indim ve bi sigara yaktım.. ama öylece kala kalmışım.... arkadan bi arkadaş geldii tanımıyorum tabi.. bişeyin var mı dedi.. yok iyiyim dedim..

anladığım kadarıyla 2 ihtimal var.

1- motorun sesine uyuz oldu ve kendisini sağdan geçmemi yediremeyince önüme kırdı şerefsiz..
2- sürücü acemiydi ve sesi duyunca kendini sağa attı..

artık ihtimal hangisi olursa olsun, iyi kaza atlattığımı düşünüyorum... verilmiş sadakamız varmış..

herkese kazası belasız sürüşler dilerim...

TAYFUNBORA
29 Aralık 2011, 13:08
Çok geçmiş olsun.Tecrüben sayesinde yırtmışsın.Sağ'dan araç geçmek her zaman sollamaktan tehlikeli oluyor.Acemide olsan bilerekte yapsa yine bizi kurtaran tecrübemiz oluyor.

Dün akşam saat 21.00 sularında hem arkadaşlarla muhabbet hem de uzun süredir sürmediğim motorumu biraz sürebilmek adına gezintiye çıktım.. Sohbet muhabbet bitince evime gitmek için atladım motora. saat geç olduğu için yollar boştu haliyle, buna rağmen yine ağırdan alıp fazla hız yapmadım, 80-90 km süratle giderken önüme bi eski model bi araç çıktı. ikimizde sol şeritteyiz, sellektör yapıyorum fakat sağa geçmiyor bi türlü. 1 km boyunca böyle gittim ama sağa geçmemekte ısrarcı, e bende kuralları çiğnememekte ısrarcıyım ama artık bi yere kadar dedim... vites küçültüp sağına geçtim. tam arabayı geçerken herif birden önüme kırdı ve kesinlikle kasti olarak yaptı. (arabanın önüme kıracağını sanki anlamış gibiydim ama) işte o anda olan oldu... hızım tahminimce 100-110 arası bişeydi.. ilk önce ön fren denedim direksiyon yalpalamaya başlayınca freni hafif bıraktım ve arka frene yüklendim çarpmaya ramak kala son anda kendimi emniyet şeridine attım.. tam kaymaya yakın ayağa kalkarak motoru dengeye getirdim ve önümdeki park etmiş araca çarpmamak için motoru yan çevirip kaya kaya durabildim. bu anlattıklarım 3-4 saniyede gerçekleşti..durduktan sonraki fren mesafeme baktığımda yaklaşık 40-45 metre fren izlerini gördüm. o anda öyle bir sinirlendim ki arabanın peşinden kaptırıp adamı haşat edesim geldi ama o anda şoka girmişim.. tabi küfür kıyamet gidiyorum.... arabaya bakıyorum hala... ışıklarda durmadı ve bastı gitti...

ayaklığı açtım motordan indim ve bi sigara yaktım.. ama öylece kala kalmışım.... arkadan bi arkadaş geldii tanımıyorum tabi.. bişeyin var mı dedi.. yok iyiyim dedim..

1- motorun sesine uyuz oldu ve kendisini sağdan geçmemi yediremeyince önüme kırdı şerefsiz..

artık ihtimal hangisi olursa olsun, iyi kaza atlattığımı düşünüyorum... verilmiş sadakamız varmış..

yamyamaha
29 Aralık 2011, 13:08
geçmişler olsun dostum. sigara yakıp orada dinlenmen belkide iyi olmuştur. zaman zaman karşılaşıyoruz bu tip insanlarla.

ozgurakman
29 Aralık 2011, 13:11
geçmiş olsun da, 90la giderken 45 metre fren mesafesi nasıl oluyor, kullandığınız araç "600F" değil galiba, çin malı mı?

Xetanor
29 Aralık 2011, 13:12
geçmiş olsun da, 90la giderken 45 metre fren mesafesi nasıl oluyor, kullandığınız araç "600F" değil galiba, çin malı mı?

lastikler sıfır gibi ve yazıda belirtmemişim, yol hafif ıslaktı...

afatsum
29 Aralık 2011, 13:13
Cok gecmis olsun amarim sizde herhangi bir yaralanma yoktur boyle insanlar var ne yazikki ulkemizde umarim sizi dusurmek icin yapmamstir boyle bir hareket diyorum ama dediginiz gibi acemi bir surucu bile olsa durum yine kotu ne yazikki nese verilmis sadakaniz varmis tekrardan gecmis olsun

eren özer
29 Aralık 2011, 13:14
Geçmiş olsun
Gerçekden türk toplumunu anlamak zorr Altına 4 tekeri Alan herşeyi unutuyor hadi onuda geçtim
Bilerek üstüne üstüne sürüyorlar nedir bu işkence motorcular için

qsTah
29 Aralık 2011, 13:30
kendini durdurmakta en az o motoru durdurmak kadar zor olmuştur, geçmiş olsun (az sadaka çok belayı def eder)

safakk
29 Aralık 2011, 13:33
geçmiş olsun hocam bu tip psikopatlar heryerde takmayın kafanıza

acayüp
29 Aralık 2011, 13:33
Gece ıssız yollarda kimseyi taciz etmemek lazım . Adam sizi öldürüp hızını bile kesmeden yoluna gider arkasına bile bakmaz memleket beyinsiz mahlukatla dolu.
Cok cok gecmis olsun iyi kurtarmissin.

Soykan67
29 Aralık 2011, 13:49
Bu tarz davranışlar resmen öldürmeye teşebbüstür kanımca.Genelleme değil ama ben çoğu zaman eski model birde lüks arabalardan kaçarım.Duyarsız ve bencil oluyorlar genelde.

Geçmiş olsun bunu da bu şekil atlatmışsınız.Ayrıca sizi de kutlarım, altınızdaki makinaya rağmen insan gibi gittiğiniz için.

fat280
29 Aralık 2011, 14:00
geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız allah bir daha göstermesin

K o r @ y
29 Aralık 2011, 14:04
Çok geçmiş olsun.. bu tip insan dışı varlıklardan dolayı biz ayaksız, bacaksız, kolsuz, elsiz kalıyoruz..yada hayatımız sonra eriyor..belki şimdi bana burada tepki gösterecek arkadaşlar olacak ama, ben sizin yerinizde olsam peşinden gidip gecenin o saatinde güzel bir dayak atardım ki bidaha böyle bi hareketi kimseye yapmaması için..arkadaşlar böyle durumlarda dersini verin :pr:

Xetanor
29 Aralık 2011, 14:07
Çok geçmiş olsun.. bu tip insan dışı varlıklardan dolayı biz ayaksız, bacaksız, kolsuz, elsiz kalıyoruz..yada hayatımız sonra eriyor..belki şimdi bana burada tepki gösterecek arkadaşlar olacak ama, ben sizin yerinizde olsam peşinden gidip gecenin o saatinde güzel bir dayak atardım ki bidaha böyle bi hareketi kimseye yapmaması için..arkadaşlar böyle durumlarda dersini verin :pr:

inan peşinden gitmeyi o an çok istedim ama durup sakinleştikten sonra ucuz atlattığım için şükrettim Allah'a.. Değmez bile kardeşim...

Slayerrr
29 Aralık 2011, 14:12
Geçmiş olsun.

45 metre çok değil hatta az bile. Muhtemelen 45 metreden daha fazla bir fren mesafesi olmuştur. Hatta reaksiyon süresini de katarsak 90'la giderken fren ihtiyacı olduğu andan itibaren durma mesafesi 70-80 metreyi bulabilir. Bu mesafe uzun gibi görünebilir ama 90'la giderken elini frene götürmen, fren yapman ve durmanın toplam 3 saniye sürmesi, 75 metre yol gittiğin demek olur.

Xetanor
29 Aralık 2011, 15:17
Geçmiş olsun.

45 metre çok değil hatta az bile. Muhtemelen 45 metreden daha fazla bir fren mesafesi olmuştur. Hatta reaksiyon süresini de katarsak 90'la giderken fren ihtiyacı olduğu andan itibaren durma mesafesi 70-80 metreyi bulabilir. Bu mesafe uzun gibi görünebilir ama 90'la giderken elini frene götürmen, fren yapman ve durmanın toplam 3 saniye sürmesi, 75 metre yol gittiğin demek olur.

Uzun uzadıya yaptığım son fren mesafesi yaklaşık 40 mt. ondan önce araçtan kaçarken yaptığım manevradan sonra 5-10 mt.. bu da eder tam 50 mt.. hatırladığım bu :)

glock
29 Aralık 2011, 15:20
çok geçmiş olsun! ucuz atlatmışsın. durup sigara içerekte en doğrusunu yapmışsın çünkü peşine düşmek, intikam almak gibi şeyler 2. büyük bir risk olur! kimin ne olduğu belli değil ve öyle bir durumda da ya sen! ya o! en iyisi sineye çekmek malesef yapıcak bişey yok şükredelim bu kadarına. yeni yıla sağ sağlim girmek üzere cümlemiz için!

Okan Sinan Ocan
29 Aralık 2011, 15:24

Sevgili Kardeşim,

45 mt durabileceği en makul mesafe zaten.

Sevgiler

---------- Post added at 15:24 ---------- Previous post was at 15:22 ----------

çok geçmiş olsun! ucuz atlatmışsın. durup sigara içerekte en doğrusunu yapmışsın çünkü peşine düşmek, intikam almak gibi şeyler 2. büyük bir risk olur! kimin ne olduğu belli değil ve öyle bir durumda da ya sen! ya o! en iyisi sineye çekmek malesef yapıcak bişey yok şükredelim bu kadarına. yeni yıla sağ sağlim girmek üzere cümlemiz için!

Sigara sağlığa zararlıdır. Özendirme milleti !!!
::144::

RamonRojo
29 Aralık 2011, 15:30
Geçmiş olsun.Kişisel görüşüme göre otomobil sürücülerine göre 10 kat daha iyi trafiği okumamız gerekir.Bir adamı sol şeritte aheste aheste giderken görsem sağ seridin en sağından sağlama yaparım.Böyleleri var çünkü.Ayrı bir örnek vermek gerekirse düz tek başıma sapağa yaklaşırken sallanmayacağımı düşünerek frene hazırlandım.Netekim öyle oldu.Telk geldiğimi gören minibüs traktör araba ne varsa yola çıktı.Geçeceğimi düşünsem hastahanede olabilirdim.motosiklet kullanıyorsanız yol sizinde olsa yol her zaman onlarındır.

mete_han
29 Aralık 2011, 15:33
yav geçmiş olsun ...aga bi plaka alaydın keşke...veya madem kalktın bişey yok takılaydın peşine namussuzun uzaktan takip...tamam sıcak sıcak hata yapabilirdin ama en azından canına neden kast etmiş onu öğrenirdin...sitemim var dağlara taşlara...bırakma abicim peşini...

hani çılgınlar gibi durdurmak değilde uzak takip...sinsi takip...

Xetanor
29 Aralık 2011, 15:42
yav geçmiş olsun ...aga bi plaka alaydın keşke...veya madem kalktın bişey yok takılaydın peşine namussuzun uzaktan takip...tamam sıcak sıcak hata yapabilirdin ama en azından canına neden kast etmiş onu öğrenirdin...sitemim var dağlara taşlara...bırakma abicim peşini...

abi ne plaka alabildim ne de o şokla peşine takılabildim. ama durduğumda arabaya baktım, kırmızı ışık yanıyordu dedim bu ışıkta durursa koşup dalacam kafa göz. ışıkta da durmadı .....

aracın rengi ve markasını beynime kazıyabildim ancak... eğer trabzon içinde yakalarsam Allah ne verdiyse o zaman..

knoyal
29 Aralık 2011, 15:56
cok gecmıs olsun nedır bu aracların motorları cekememelerı.Sankı bız kedı onlar kopek

Xetanor
29 Aralık 2011, 17:32
cok gecmıs olsun nedır bu aracların motorları cekememelerı.Sankı bız kedı onlar kopek

eyvallah kardeşim, Allah kimsenin başına vermesin hala gitmiyo gözümün önünden...

samet10
29 Aralık 2011, 17:40
geçmiş olsun kardeş
1 km fazla bile takip etmişsin

görmüyorsa sağından uza geç hiç ısrar etme bazı şoförler görmüyo yada inada bindiriyo en uzağından geçmek lazım

zongoku
29 Aralık 2011, 17:43
Öncelikle geçmiş olsun... 90-95 kilometre hız fazla gibi gelmiyor tabi ama yinede süratli bi hız limiti üstüne bide motorcuyu insandan saymayan hayvanlar olduğu için ... Neyse ki geçmiş oldu Allah kaza bela göstermesin...

ekremz
29 Aralık 2011, 17:56
geçmiş olsun.

bY_aLp
29 Aralık 2011, 18:31
hocam verilmiş sadakanız varmış çok geçmiş olsun tekrarı ve benzerini yaşamaman dileğiyle

dersansport
29 Aralık 2011, 18:40
geçmiş olsun arabalarla dalaşma selektör falan filan yapmana gerek yok geç sağından git zaten altında yeterince güçlü motor var.Arabayla takışırsan sen taklaya gelirsin.Kavga bile edicek olsan arabaya bunu hissettirme sakin ol illa durucak ozaman in döv.

acemi60
29 Aralık 2011, 18:43
Geçmiş olsun. En doğrusunu yapmışsın. Takip ederek hırsını gidermeye uğraşmamak akıllıca bir tutum.
Fakat insanın icinde öfke kalıyor. Benzeri bir durumla ben de karşılaştım. Beni sıkıştıran BMW sürücüsü oralı bile olmadı.
"Kara Liste" başlığı açıp bu sürücülerin yaptıklarını ve plakalarını teşhir etmek bir işe yarar mı bilmiyorum.

ReiZzZ
29 Aralık 2011, 18:43
çok geçmiş olsun allah korumuş motosiklet kullanırken takışmamak gerek böyleleriyle

Rebornx4
29 Aralık 2011, 19:57
-Apache mode ON-

Revenge of the motorcycle

Gerekenler:
4 adet buji,
Tek elle motor kullanabilme yeteneği,
Çelik gibi sinirler,
Şimşek gibi refleksler
Güçlü bir motor (600f :cat: )

Uygulanışı: Motor ile 12-13.000 d/d ile basıla basıla, içinizden 7 cedde sövüle sövüle takip edilir. Arabanın sağına geçilerek sağ iki cama buji itina ile atılır (Power Shot). Daha sonra ani fren ile sol tarafa geçilir ve sol iki cama da kalan bujiler atılır. Adam mütemadiyen deli gibi söveceği için (ve 600f i yakalayamayacagı için) gaz kolu sonuna kadar çevrilir. Bu esnada sol eliniz ile orta parmak göstermeyi unutmayınız.

-Apache mode OFF-

Xetanor
29 Aralık 2011, 19:59
-Apache mode ON-

Revenge of the motorcycle

Gerekenler:
4 adet buji,
Tek elle motor kullanabilme yeteneği,
Çelik gibi sinirler,
Şimşek gibi refleksler
Güçlü bir motor (600f :cat: )

Uygulanışı: Motor ile 12-13.000 d/d ile basıla basıla, içinizden 7 cedde sövüle sövüle takip edilir. Arabanın sağına geçilerek sağ iki cama buji itina ile atılır (Power Shot). Daha sonra ani fren ile sol tarafa geçilir ve sol iki cama da kalan bujiler atılır. Adam mütemadiyen deli gibi söveceği için (ve 600f i yakalayamayacagı için) gaz kolu sonuna kadar çevrilir. Bu esnada sol eliniz ile orta parmak göstermeyi unutmayınız.

-Apache mode OFF-

kısa ve öz anlatayım, silahı çek bacağından vur :queen:

motokurt
29 Aralık 2011, 20:24
Aman XAhmetciğim gelmiş geçmiş olsun , daha Trabzona geleceğim Alper sen ben karadeniz kazan biz kepçe gezeceğiz :cherry: Aman dikkat . Aslında o tür yaratıklara yapılacak çok şey var ama işte o zaman onları adamdan sayıyorlar.. .Neyse Tekrar geçmiş olsun:cat:

Samet Ağır
29 Aralık 2011, 20:36
Allah beterinden saklasın.çok geçmiş olsun...

her ne kadar zor olsada durup beklemekle hatta sigara içmekle iyi yapmışsınız...öfkeyle kalkıp zararla oturmanızı asla istemem...

adamın ne mok olduğunu bilmediğimiz ve aklınıza gelen her türlü itin yollarda dolaştığı,basit bir, yol senindi benimdi tartışmasında silah çekip adam vuranlar varken....
belkide sigara bu sefer hayat kurtardı bile denilebilirmi acaba???

uthec
29 Aralık 2011, 20:45
geçmiş olsun kanki...en tehlikeli tecrüben bu olur inşallah..

onur35
29 Aralık 2011, 20:52
geçmiş olsun sana,birbaşkasına veya motoruna bişey olmaması sevindirici ve olaydan sonra soğukkanlı kalman daha mantıklı olmuş "sinirle kalkan zararla oturur" demişler.bazı olaylarda zararla oturmuşluğum falan olmuştur birkaç dikiş vb. bu söz aklıma gelirde dizginlerim kendimi...kaygan zeminlere aman dikkat!

YÖRÜK
29 Aralık 2011, 23:18
geçmiş olsun arkadaşım..verilmiş sadakan varmış..Allah daha kötülerinden saklasın..

Reşit
29 Aralık 2011, 23:19
Geçmiş olsun, bir daha yaşanmaması dileği ile...

http://forensicdynamics.com/stopping-distance-calculator

bu siteye bakmanı öneririm

mete_han
29 Aralık 2011, 23:29
abi ne plaka alabildim ne de o şokla peşine takılabildim. ama durduğumda arabaya baktım, kırmızı ışık yanıyordu dedim bu ışıkta durursa koşup dalacam kafa göz. ışıkta da durmadı .....

aracın rengi ve markasını beynime kazıyabildim ancak... eğer trabzon içinde yakalarsam Allah ne verdiyse o zaman..

Başımı belaya sokayım ki bir dahakine cesaret edemesin böyle apaçilikler yapmasın...ben hep bu mantıkla yaklaşırım kazaya belaya...bana yapılmış başka bir motorcuya yapılmıştır...başka bir motorcuya yapılan bana yapılmıştır...ha burnum .oktan eksik kalmaz belki ama motorcu arızadır bulaşmamak lazım felsefesini hep yerleştirmeye çalıştım dimağlara...kah dayak yedim kah zopaladım...:P

gugukk
29 Aralık 2011, 23:49
çok geçmiş olsun keşke motoru uzatıp gazlasaydın bunlar yaşanmazdı neyse verilmiş sadakan varmış.

reis007
30 Aralık 2011, 14:01
abicim yeni duydum, inan çok üzüldüm,çok geçmiş olsun.35-40 mt kaydım derken bi an sürüklendin sandım, ödüm koptu, sana bişey olmasında , boşver... hatırlıyorsan ardeşene giderkende bu tip bi insanla karşılaşmıştık...

Xetanor
30 Aralık 2011, 14:10
abicim yeni duydum, inan çok üzüldüm,çok geçmiş olsun.35-40 mt kaydım derken bi an sürüklendin sandım, ödüm koptu, sana bişey olmasında , boşver... hatırlıyorsan ardeşene giderkende bu tip bi insanla karşılaşmıştık...

ardeşene giderken karşılaştığımız vatandaş en azından insandı..ama bu olaydaki kesinlikle insan olamaz...

luthier76
30 Aralık 2011, 16:45
Geçmiş olsun. Bişey olmamış size en azından, ama yaşanılan korku yetmiştir tabi. Böyle dingiller çok etrafta. Özellikle bayan şöförler iyice bilinçsiz kullanıyorlar şu arabayı. Bayan gördümü direk uzaklaşıyorum bi şekilde...

uthec
30 Aralık 2011, 17:17
Tireboludan dönerken azerbaycanlı arabanın bana yaptıklarını, Doğan'ın da ona motorla yaptıklarını görcektiniz..adam yeter artık diyordu resmen :D

tekhancer
31 Aralık 2011, 02:00

kesinlikle yanına bırakmak zoruma giderdi benim de... takip edip kafasını olmasa bile lastiklerini indirmek patlatmak lazım ibnenin ki çıkamasın yola şerefsiz ya da yakıcan arabasını gece park halindeyken böylelerin Allah belanı elimden versin diyecen... yine de geçmiş olsun Ahmet, bişey olmadan atlatmışsın hamdolsun.

Okan Sinan Ocan
31 Aralık 2011, 02:43
Sevgili Kardeşlerim ,

Birşeyi fena atlıyorsunuz , olay Trabzonda yani metrekareye düşen tabanca sayısının insan sayısından fazla olduğu bir memlekette geçiyor. Adamı dövecem diye peşine düştüğünüzde ne olduğunu anlamadan topuğunuzdaki delik ile hastane kapısında bulursunuz kendinizi.

Sevgiler

kefeeee
31 Aralık 2011, 02:54
lastikler sıfır gibi ve yazıda belirtmemişim, yol hafif ıslaktı...
bi çift pirellinin zamanı gelmiş bence? sizce?