PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Satış sözleşmesi ve sonrasında duyulan pişmanlık üzerine

ozgurakman
25 Aralık 2011, 14:09
merhaba... sizlere bir sorum olacaktır. 2.sefer ybr 125 aldım... daha doğrusu satış sözleşmesi yapıldı, paramı ödedim, mal geldi kutuda bekliyor. ben toplayın dediğimde toplayıp teslim edecekler. ancak ben pişman oldum, 2. el bişeyler almak istiyorum. bu konuda size danışmak istedim...
gidip ben vazgeçtim, paramı iade edin desem adam paramı verir mi? bu konuda bir kanun hükmü var mıdır ya da insiyatifi ne olur sizce?
olayın aciliyeti vardır...

F54
25 Aralık 2011, 14:14
özgür adamın insafına kalmış paranı veremem ben siparişe göre ürün getirdim almak zorundasın derse yapacak birşey yok imza atıldıysa adam malını sattıysa geriye almaz

ozgurakman
25 Aralık 2011, 14:18
özgür adamın insafına kalmış paranı veremem ben siparişe göre ürün getirdim almak zorundasın derse yapacak birşey yok imza atıldıysa adam malını sattıysa geriye almaz

inşallah geri alır... ybr artık kabak tadı verdi sözde 10 beygir ama 4 tane tay bağlamışlar sanki önüne :)

Uğur
25 Aralık 2011, 14:21
Satış sözleşmesinde,cayma hakkı ile ilgili maddeler yoksa,satıcının insiyatifindedir..

F54
25 Aralık 2011, 14:34
inşallah geri alır... ybr artık kabak tadı verdi sözde 10 beygir ama 4 tane tay bağlamışlar sanki önüne :)evet ybr güçsüz ama diğer artıları da unutmamak gerek artıları sen bizden daha iyi bilirsin:cat:

immortalboss
25 Aralık 2011, 14:35
Bence biraz da olsa kesinti yapabilir.Kapora vb. mesela 200 lira kesebilir.Kanunen hakkını bilmem tabi.Ama kapora verdiyseniz gidebilir.Ybr güzel alettir hocam. :) Bence al sen onu boşver.10 hp,20 tay,30 eşşek. :) Hepsi aynı yere götürüyor motosikleti.Ya da bir fikrim daha var.Siteye ilan ver.Yani 0 km kasasından çıkarılmamış ybr olarak.Adam illa ki alacaksınız derse de fiyatını uygun tutarsın biraz daha.Ya da plakasının masrafı benden olsun gibi şeylerle motosikleti satarsın direk. :) Üzme tatlı canını.

ozgurakman
25 Aralık 2011, 14:48
evet ybr güçsüz ama diğer artıları da unutmamak gerek artıları sen bizden daha iyi bilirsin:cat:
estafurullah abicim :) dünyadaki (töbe haşa) kusursuz sayılı makinelerdendir arıza yapmaz, piyasası iyidir, v.s. ama sürücüsüne yetmemeye başladıysa el değiştirmeye mahkum malesef :) keşke tüm motorlar ybr gibi olabilse

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Bence biraz da olsa kesinti yapabilir.Kapora vb. mesela 200 lira kesebilir.Kanunen hakkını bilmem tabi.Ama kapora verdiyseniz gidebilir.Ybr güzel alettir hocam. :) Bence al sen onu boşver.10 hp,20 tay,30 eşşek. :) Hepsi aynı yere götürüyor motosikleti.Ya da bir fikrim daha var.Siteye ilan ver.Yani 0 km kasasından çıkarılmamış ybr olarak.Adam illa ki alacaksınız derse de fiyatını uygun tutarsın biraz daha.Ya da plakasının masrafı benden olsun gibi şeylerle motosikleti satarsın direk. :) Üzme tatlı canını.

yanlış anlama ama ben de cub'a binerken güzel görüyordum ybr'yi. lakin onca km, uzun yol, şehir içi tecrübesinden sonra ve er6 hayaliyle sattıktan sonra tekrar ybr hayal kırıklığı oldu ve kabak tadı verdi. bi arkadaşımın gazına gelip gidp yaptım sözleşmeyi ama pişman oldum şimdi... Allah hepimizn gönlüne göre verir inşallah :)

luthier76
25 Aralık 2011, 15:06
Bir miktarını kesecektir muhtemelen. Helede ana distribütöre para teslim edildiyse ki muhtemelen motor geldiğine göre edilmiştir, biraz zorluk çıkartabilirler. Sözleşmede yazıyordur aslında bu durumda ne olacağı.

ketchup
25 Aralık 2011, 15:18
Bence de sözleşmede iadeden bahsetmiyorsa yasal olarak mümkün olmaz. Bu işin yolu biraz tatlı dilden, biraz da pazarlıktan geçiyor. Paranın bir kısmını kapora niyetine satıcıya bırakırsanız olabilir. Bu arada:

10 hp,20 tay,30 eşşek. :) Hepsi aynı yere götürüyor motosikleti.

Bayıldım bu yoruma. Katılmamak imkansız.

ozgurakman
25 Aralık 2011, 17:11
Bence de sözleşmede iadeden bahsetmiyorsa yasal olarak mümkün olmaz. Bu işin yolu biraz tatlı dilden, biraz da pazarlıktan geçiyor. Paranın bir kısmını kapora niyetine satıcıya bırakırsanız olabilir. Bu arada:

Bayıldım bu yoruma. Katılmamak imkansız.

bende katılıyorum lakin, sütçü beygirinin, yük eşşeğinin, midillinin, ya da arap atının kullanım yerleri farklı, öyle değil mi :)

Bir miktarını kesecektir muhtemelen. Helede ana distribütöre para teslim edildiyse ki muhtemelen motor geldiğine göre edilmiştir, biraz zorluk çıkartabilirler. Sözleşmede yazıyordur aslında bu durumda ne olacağı.

neden kessin ki? adıma fatura düzenlenmedi. sattığında verir paramı, peşin vermez?

HaydarBıçak
25 Aralık 2011, 17:19
en iyisi satıcıyla konuşmak burda söylenen herşey havada kalacak belki başka bekleyen vardır satıcı ona satar motosikleti

ozgurakman
25 Aralık 2011, 17:38
en iyisi satıcıyla konuşmak burda söylenen herşey havada kalacak belki başka bekleyen vardır satıcı ona satar motosikleti

gittim fakat malum bugün pazar :(

ozgurakman
25 Aralık 2011, 21:28
"güncel" mi yazsam ne yapsam?

safakk
25 Aralık 2011, 21:30
valla tanıdık değilse hele hele pek uyumlu biri değilse hiç ihtimal vermiyorum ama yinede şansını dene isteyenin bi yüzü vermeyenin 2 yüzü kara demişler

mete_han
26 Aralık 2011, 00:50
Ben 5 yıl cbf kullandım...sattım...şimdi arıyorum eşşek meşşekdi ama işimi görüyordu...herşeye rağmen sonsuza dek cbfye binemem..sıfırını almam şu an mümkün olmasına rağmen almam...nedeni basit..sıkıldım...boğdu hatta...belgesellerde sotede nehirde timsahlar olur su içmeye gelen başka hayvanları kaparlar ya o hesap köşeme çekildim hamle yapmak için bekliyorum...er6n cbf 500..cbf600 birini gözüme kestircem ve vurucam kırbacı vurucam kırbacı:) o sözleşmelerin yasal olarak bağlayıcılığı tartışılır...bence vazgeçme konusunu ısrarcı bir şekilde bayiyle konuş..az bişey tiyatro yap..hüzün ambiansı yap yalanlar uydur vs...bilemedim ne diyeyim...

motoseyyah
26 Aralık 2011, 01:48
Özgür epey bir süredir ybr 125 kullanıyorsun .Tamam; kalite,sağlamlık,ekonomi,sorunsuzluk deyince ybr 125 akla geliyor ama artık o motosikletin seni tatmin edeceğini sanmıyorum.Bence satıcıyla anlaşarak çok cüzi bir rakama (100-150 tl) anlaşabilirsen sözleşmeden cay derim.

ozgurakman
26 Aralık 2011, 03:17
Özgür epey bir süredir ybr 125 kullanıyorsun .Tamam; kalite,sağlamlık,ekonomi,sorunsuzluk deyince ybr 125 akla geliyor ama artık o motosikletin seni tatmin edeceğini sanmıyorum.Bence satıcıyla anlaşarak çok cüzi bir rakama (100-150 tl) anlaşabilirsen sözleşmeden cay derim.

nasipse ben de öyle düşünüyorum, zaten o 100-150 lira gibi parayı da akıl parası olarak sayıcam yani üzülmeyeceğim o gidecek paraya... bakalım yarın gidip konuşucam sonucu buraya yazarım

kenansubasi
26 Aralık 2011, 06:26
Bu aralar ybr 125 almayı düşünüyordum eğer geri vermenizde bir sorun yaşarsanız benimle irtibata geçebirsiniz. ama motorun balıkesirden kayseriye nakliyesi nasıl olur eğer olursa bilmemiyorum

Zodium
26 Aralık 2011, 11:34
zor ama bir ihtimal.

babaçi
26 Aralık 2011, 13:26
ne kadar ödeme yaptınız satıcıya?

ozgurakman
26 Aralık 2011, 13:39
ne kadar ödeme yaptınız satıcıya?

4090 tl normalde, pazarlıkla 4000e aldım. yani 4000 ödedim... neden sordunuz ki?

telkarinn
26 Aralık 2011, 13:49
Özgür kardeşim...Satış sözleşmesini siz kendi aranızda mı yaptınız yoksa noterde mi bilemiyorum. Kendi aranızda bi sözleşme yaptıysanız hukuki açıdan bi yükümlülüğü yok diye biliyorum. İkincisi de Adamla konuş eğer fatura çıkmadıysa Ötv filan yapılmadıysa vazgeçebilirsin ama şu da var adamla konuşman ve anlaşmana bağlı...Umarım istediğin gibi olur

yürekçe
26 Aralık 2011, 13:50
sonuç ne oldu?

ozgurakman
26 Aralık 2011, 13:54
Özgür kardeşim...Satış sözleşmesini siz kendi aranızda mı yaptınız yoksa noterde mi bilemiyorum. Kendi aranızda bi sözleşme yaptıysanız hukuki açıdan bi yükümlülüğü yok diye biliyorum. İkincisi de Adamla konuş eğer fatura çıkmadıysa Ötv filan yapılmadıysa vazgeçebilirsin ama şu da var adamla konuşman ve anlaşmana bağlı...Umarım istediğin gibi olur

aramızda yaptık, ne ötv ne de başka vergisi yatırılmadı. fatura kesilmedi. inşallah...

sonuç ne oldu?

şimdi çıkıyorum yaklaşık 1 saat sonra cevabı buraya yazacağım... Hepinize çok teşekkür ederim :rendeer:

telkarinn
26 Aralık 2011, 13:56
Kendi aranızda yaptığınız sözleşmenin bi bağlayıcılığı yok. Adamla konuşmana bağlı. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır misali. Fatura filan yoktur inş. Fatura kesildiyse zaten almaz geri.

babaçi
26 Aralık 2011, 14:23
4090 tl normalde, pazarlıkla 4000e aldım. yani 4000 ödedim... neden sordunuz ki?

Resmi bağlayıcılığı olmasada kapora vermiş olsaydınız karşı taraf iade etmeyebilirdi.bu durumda ufak bir kesinti olabilir sizin tabirinizle akıl parası.yada aç gözlü bir esnaf değilse tamamını geri verebilir,akıllı esnafın hepsini geri vermesi gerekir.inşallah sıkıntı çıkmadan halledersin ...sonucu bekliyoruz.

ozrace
26 Aralık 2011, 14:34
belki 3-5 bişey verirsen adam vazgeçebilir...

ozgurakman
26 Aralık 2011, 14:42
belki 3-5 bişey verirsen adam vazgeçebilir...

SONUÇ:
"elimde yeterinden fazla stok var. zaten yıl başında zam gelecek, beklersen istediğin paralara satarsın. zaten fatura kesmedik ve kutusunda, istersen sahibinden'e koy. benim stoklarım da bittiğinde satabiliriz, durabilir burada. ama sana para iade etmem... satana kadar bekleyeceksin" dedi...
ben de 1 hafta bekleyeceğim, zam gelecek dediğine göre zam geldikten sonra koyarım sahibinden.com'a....

Resmi bağlayıcılığı olmasada kapora vermiş olsaydınız karşı taraf iade etmeyebilirdi.bu durumda ufak bir kesinti olabilir sizin tabirinizle akıl parası.yada aç gözlü bir esnaf değilse tamamını geri verebilir,akıllı esnafın hepsini geri vermesi gerekir.inşallah sıkıntı çıkmadan halledersin ...sonucu bekliyoruz.

Hocam haklısınız, alması gerekirdi. madem zam gelecek bana para iadesini yapıp pahalıya satardı. ama belki de 4.000tl'den daha yüksek bi fiyata satarım ve para kazanırım daha üstüne zam gelince? nasip...

Serdarrr
28 Aralık 2011, 14:22
Faturalı alsaydınız sözleşmeden 8 gün içinde cayma hakkınız olurdu.

Bu arada sıfır makina nasıl sözleşmesiz faturasız satılır? Nasıl tescil ettireceksiniz?

drsteel
28 Aralık 2011, 14:58
SONUÇ:
"elimde yeterinden fazla stok var. zaten yıl başında zam gelecek, beklersen istediğin paralara satarsın. zaten fatura kesmedik ve kutusunda, istersen sahibinden'e koy. benim stoklarım da bittiğinde satabiliriz, durabilir burada. ama sana para iade etmem... satana kadar bekleyeceksin" dedi...
ben de 1 hafta bekleyeceğim, zam gelecek dediğine göre zam geldikten sonra koyarım sahibinden.com'a....

Hocam haklısınız, alması gerekirdi. madem zam gelecek bana para iadesini yapıp pahalıya satardı. ama belki de 4.000tl'den daha yüksek bi fiyata satarım ve para kazanırım daha üstüne zam gelince? nasip...
sizin gibi düşünen insanlar yüzünden ikinci el bir araç alamıyorum. karşındaki keriz yerine koymak sizin yaptığınız. inşallah dediğiniz gibi olmazda siz de bu işten kar yerine zarar edip biraz daha dürüst olursunuz.

ozgurakman
28 Aralık 2011, 15:23
sizin gibi düşünen insanlar yüzünden ikinci el bir araç alamıyorum. karşındaki keriz yerine koymak sizin yaptığınız. inşallah dediğiniz gibi olmazda siz de bu işten kar yerine zarar edip biraz daha dürüst olursunuz.

yanlış anlaşıldıysam affola... ancak bana sağılacak inek gözüyle bakan satıcı mı ya da sahibinden'e koyduğumda fiyatı öldürmeye çalışan adam mı enayi yerine koyuyor karşısındakini yoksa pazarlık yapıp motorunu peşin para almış sonra da kutusunda satan kişi mi?

olaya şu gözle bakın o zaman, sürekli zam gelen benzini de almak kerizliktir ya da stokta bekleyip zamlanmış ve zamlı fiyattan alınmış bir ürünü almak ta kerizliktir.
elindeki mala zam geldiğinde o malı pahalı satan adam da karşısındakini keriz yerine koymakta(mı)dır?!
şimdi siz olsanız zamlı fiyattan bayiden mi alırsınız yoksa aynı motoru yine bayiden kendi adınıza faturalı olarak birisinin aracılığıyla daha uygun fiyata mı alırsınız?

bunda güvenemeyecek bişey yok ki. aklınızdaki soru işareti neyle illgili onu anlayamadım. ayrıca her alınan mal zararına satılacak diye bişey yok... TİCARETİN BİRİNCİ KURALI zarar etmemek değil midir zaten?

bana beddua ederken amacınız ne anlamış değilim.

ozrace
28 Aralık 2011, 15:29
çin malı olsa elinden belki zor çıkarırdın ama hem sıfır hemde ybr...bence rahatlıkla elinden çıkarabilirsin.yada 2.el biriyle takasada girilebilir üstüne para alırsın(2. el bişey alıcam demiştin o yüzden söylüyorum)

ozgurakman
28 Aralık 2011, 15:37
çin malı olsa elinden belki zor çıkarırdın ama hem sıfır hemde ybr...bence rahatlıkla elinden çıkarabilirsin.yada 2.el biriyle takasada girilebilir üstüne para alırsın(2. el bişey alıcam demiştin o yüzden söylüyorum)

evet hocam öyle yapıcam. üniversite öğrencisiyim o yüzden para biriktiriyorum... yıl başından sonra çıkarıcam satılığa motorumu. aklımda gt250 comet var ama bakalım... :) haklısın başta kuruntu yaptım ama sonradan kolay satabileceğime emin oldum :)

kefeeee
28 Aralık 2011, 15:40
sıfır aldıysanız her türlü üründe, isterseniz nükleer santral alın 15 gün içerisinde geri verebilirsiniz. Geri vermek istediğinizi söyleyin. Almıyorum falan derse abi istemiyorum falan diye kibarca söyleyin. Almazsa tüketici mahkemesinde bu işi halledebilceğinizi üstelik mahkemede kazanmazın taktirde adamın sizin avukat masraflarınıda karşılayacağını hatırlatın.

safakk
28 Aralık 2011, 15:42
yanlış anlaşıldıysam affola... ancak bana sağılacak inek gözüyle bakan satıcı mı ya da sahibinden'e koyduğumda fiyatı öldürmeye çalışan adam mı enayi yerine koyuyor karşısındakini yoksa pazarlık yapıp motorunu peşin para almış sonra da kutusunda satan kişi mi?

olaya şu gözle bakın o zaman, sürekli zam gelen benzini de almak kerizliktir ya da stokta bekleyip zamlanmış ve zamlı fiyattan alınmış bir ürünü almak ta kerizliktir.
elindeki mala zam geldiğinde o malı pahalı satan adam da karşısındakini keriz yerine koymakta(mı)dır?!
şimdi siz olsanız zamlı fiyattan bayiden mi alırsınız yoksa aynı motoru yine bayiden kendi adınıza faturalı olarak birisinin aracılığıyla daha uygun fiyata mı alırsınız?

bunda güvenemeyecek bişey yok ki. aklınızdaki soru işareti neyle illgili onu anlayamadım. ayrıca her alınan mal zararına satılacak diye bişey yok... TİCARETİN BİRİNCİ KURALI zarar etmemek değil midir zaten?

bana beddua ederken amacınız ne anlamış değilim.

Zamlı gelecek olanlar 2012 model sizinki yanılmıyorsam 2011 model bu durumda da kar koymanız bana kalırsa doğru olmaz arkadaşda galiba bu şekilde düşünerek söyledi

Neyse inşallah verdiğiniz para kadarını geri alırsınız diyelim orta yolu bulalım :)

ozgurakman
28 Aralık 2011, 15:57
Zamlı gelecek olanlar 2012 model sizinki yanılmıyorsam 2011 model bu durumda da kar koymanız bana kalırsa doğru olmaz arkadaşda galiba bu şekilde düşünerek söyledi

Neyse inşallah verdiğiniz para kadarını geri alırsınız diyelim orta yolu bulalım :)

olurmu ya benimki de 2012 model, üstelik DAHA KUTUSU BİLE DELİNMEDİ :mrgreen:
2011 modeller 8.aydan önce alınan motorlar... ondan sonrası 2012 oluyor. zaten bayi de geçen ay aldı elindeki motorları. yani model değil de yıl bazında bakacak olursak hepsi 2011 model... gerçi fabrikada üretilişini düşündüğümüzde buraya gelene kadar geçen sürelerle beraber bu motorlar 9-10 aylıktır, her tekerlekli taşıtta olduğu gibi. ama ekmek almıyoruz sonuçta :)

babaçi
28 Aralık 2011, 18:37

Bir insanın malını satarken kar etmeye çalışmasından daha doğal ne olabilir?

arkadaşın zarar etmesi temennisine karşılık alacağınız motorun elinizde patlamasını temenni etmekten başka birşey gelmez elimden,allah işini rast getirsin

kefeeee
28 Aralık 2011, 18:53
adam sıfır motoru sıfır fiyatına satıyo nesi var? sutusunda motor. nedir yani? biraz dikkatli ol insanlarla konuşurken kimse babanın oğlu değil

luthier76
28 Aralık 2011, 19:01
Sorun çıkacağını söylemiştim. Distribütöre yatırılan para var vesaire. Bence başınıza iş açmışsınız hafiften. Sizin motor tek bir tane kalana kadar satmaz satıcı emin olun. Sizin satmanız da bir sürü iş. Kıl bir durum kısacası...Neyse hayırlısı olsun.

drsteel
28 Aralık 2011, 19:33
sıfır motoru aldığı fiyata kar koyup satmayı düşünüyor ben buna karşıyım. sıfır fiyatında aynı fiyatla satabilir. ama ikinci el ilanlarına baktığınızda adam sıfır fiyatından daha fazla istiyor. bence hakkaniyeti aldığı fiyata satmaktır. gerçi bayideki fiyata satmak da zor ama o fiyata satarsa bişey demem. şimdi 4000 e mal ettiği malı 4200-4300 gibi satmaya çalışmasına kızıyorum.
ayrıca yazdığım yorumda ne küfür var nede aşağılayıcı ifade var. adam gibi fikrimi beyan etmişim.

luthier76
28 Aralık 2011, 19:52
Bırakın istediği fiyatı koysun. Serbest piyasa ekonomisi... Kanunen aykırı değil bişey değil. Almak isteyen alır almayana güle güle. Benim 2 sene önce sıfır aldığım arabanın sıfırı şu anda benim aldığım fiyatın 25 milyar üstüne satılıyor. Otomatikman kar etmiş durumdayım. Satarken daha karlı satıcam. Suçlumuyum şimdi.?

ozgurakman
28 Aralık 2011, 20:44
Bırakın istediği fiyatı koysun. Serbest piyasa ekonomisi... Kanunen aykırı değil bişey değil. Almak isteyen alır almayana güle güle. Benim 2 sene önce sıfır aldığım arabanın sıfırı şu anda benim aldığım fiyatın 25 milyar üstüne satılıyor. Otomatikman kar etmiş durumdayım. Satarken daha karlı satıcam. Suçlumuyum şimdi.?

ben de bunu diyorum işte... adam bizi 3kağıtçı ikinci elcilerden sandı yaa :)

sıfır aldıysanız her türlü üründe, isterseniz nükleer santral alın 15 gün içerisinde geri verebilirsiniz. Geri vermek istediğinizi söyleyin. Almıyorum falan derse abi istemiyorum falan diye kibarca söyleyin. Almazsa tüketici mahkemesinde bu işi halledebilceğinizi üstelik mahkemede kazanmazın taktirde adamın sizin avukat masraflarınıda karşılayacağını hatırlatın.

hiç gerek yok bence... aslında evet yapabilirim ama zaten kolay satılabilinecek bir motor için kalp kırmaya değmez

Samet Ağır
28 Aralık 2011, 22:24
[QUOTE=ozgurakman;2531349]aramızda yaptık, ne ötv ne de başka vergisi yatırılmadı. fatura kesilmedi. inşallah...

kusura bakma kafama takıldı..
sen adamla anlaştın ve 4000 tl ni verdin..
almış olsan adam kdv,ötv ve bilimum v leri ödeyecek ti.... ve bunlar toplamda atıyorum 500 tutuyordu..senin verdiğin 4000-500:3500 bunun da atıyorum 3200 motorun alınışı...3500-3200:300 adama kar kalacaktı...

yılbaşından sonra (olmasın tabi ama )olduya....
bu v ler yüzde bilmemkaç zamlandı ve adamın ödemesi gereken 500 tl oldu 750 tl...
ve senin motor dükkanda kutusunda duruyor hala ve adamın elinde motor kalmadı seninki satılacak...

peki nasıl olacak..adam senden 250 dahamı isteyecek???nasıl olacakta olacak..saçma gibi gelebilir,uzun oldu ama..faturası kesilmemiş,plakası çıkmamış ama parası ödenmiş bir mal teslim alınmadığı sürece her türlü tehlikeye açıktır bence...

ozgurakman
29 Aralık 2011, 14:08
[QUOTE=ozgurakman;2531349]aramızda yaptık, ne ötv ne de başka vergisi yatırılmadı. fatura kesilmedi. inşallah...

kusura bakma kafama takıldı..
sen adamla anlaştın ve 4000 tl ni verdin..
almış olsan adam kdv,ötv ve bilimum v leri ödeyecek ti.... ve bunlar toplamda atıyorum 500 tutuyordu..senin verdiğin 4000-500:3500 bunun da atıyorum 3200 motorun alınışı...3500-3200:300 adama kar kalacaktı...

yılbaşından sonra (olmasın tabi ama )olduya....
bu v ler yüzde bilmemkaç zamlandı ve adamın ödemesi gereken 500 tl oldu 750 tl...
ve senin motor dükkanda kutusunda duruyor hala ve adamın elinde motor kalmadı seninki satılacak...

peki nasıl olacak..adam senden 250 dahamı isteyecek???nasıl olacakta olacak..saçma gibi gelebilir,uzun oldu ama..faturası kesilmemiş,plakası çıkmamış ama parası ödenmiş bir mal teslim alınmadığı sürece her türlü tehlikeye açıktır bence...
kdv %18, o 4000 tlye dahil. ötv, plakave ruhsat masrafları yani tescil masrafları 4000e dahil değil, o yüzden onlar zaten alınırken ödenecek :) kuru mal 4000 yani, stok gibi düşün

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-kutusunda-garantisi-baslamamis-faturasi-kesilmemis-0km-fume-69245889/detay/

kingcüneyt
29 Aralık 2011, 14:24
dün ybr almaya gittim 115 verip ybr alacm 3,800 e kutusunda gelcek banada + plaka masrafı

ozgurakman
29 Aralık 2011, 14:37
iyi anlaşmışsın. burada satıcılar burnundan kıl aldırmıyor...

kingcüneyt
29 Aralık 2011, 14:40
iyi anlaşmışsın. burada satıcılar burnundan kıl aldırmıyor...
bayi vermiyor zaten :) 4090 90 ını bıle ınmeycek inmesin bende gider alırım kendi zarar eder..

ozgurakman
29 Aralık 2011, 16:36
bayi vermiyor zaten :) 4090 90 ını bıle ınmeycek inmesin bende gider alırım kendi zarar eder..
sen nasıl aldın peki o paraya?