PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Takım elbiseyle motor kullanmak

erro
23 Aralık 2011, 11:00
Arkadaşlar herkese selamlar;

Takım elbiseyle motor kullanmak zorunda olanlar var mı?
Memur olduğum için ceket ve kravat zorunluluğu 15 mayıs 15 eylül arasında kalkıyor...pantolon olarak da keten giymek göze batmıyo...
bu tarihler dışında da ankara da müsait hava çok oluyor...motorla işe gidip gelmek istiyorum nasıl bir çözün bulunabilir...

benim aklıma sadece iş yerine bi ceket pantolon koymak geliyor. Gömlek üstüne mont gömleği haşat eder diye düşünüyorum...iş yerindeki ceketi ve pantolonu da sık sık değiştirmek gerekecek...şart değil ama bir hafta her gün aynı ceket ve pantolonla dolaşmayı pek sallamamak lazım o zaman...

sizce nasıl bir çözüm olabilir...?

ImShoT
23 Aralık 2011, 11:07
dediğin gibi takım elbiseni koy iş yerine orda giy cıkar .) başka yapıcak bir şey yok gibi. yada çanta falan alıcaksın yanina pantolon ve gömlek için

ortadadogulu
23 Aralık 2011, 11:10
ben buun için bir sırtlık aldım. bir de patenci dirsekliği ve zaten dizlik kullanıyorum. lakin ben ev iş arası 6 7 dakika. uzun bir yol değil. istanbul sabahında sam yeli ile efil efil güzel oluyor.

lycantrophic
23 Aralık 2011, 11:19
Rahmetli dedemin motosiklet çetesi varmış 1940larda, fotoğrafını gördüm de elemanların hepsi tiril tiril takım elbiseyle kullanıyormuş. Ben de memurum, o kadar karışan görüşen yok şimdi mesela kotla takılıyorum ama diğer günler gömlek kravat kumaş pantalon giyiyorum. Gömleğin üstüne polo tarzı bir kazak giyince mont çok kötü yapmıyor. Pantalonu da ütüleyip çantaya atıyorum düzgün biçimde; bir de ayakkabı atıyorum çantaya; yol 21 kilometre çünkü bot giyiyorum. Ceket çok giymiyorum ama bir dolap bulunup oraya bırakılabilir.

erro
23 Aralık 2011, 11:28
Rahmetli dedemin motosiklet çetesi varmış 1940larda, fotoğrafını gördüm de elemanların hepsi tiril tiril takım elbiseyle kullanıyormuş. Ben de memurum, o kadar karışan görüşen yok şimdi mesela kotla takılıyorum ama diğer günler gömlek kravat kumaş pantalon giyiyorum. Gömleğin üstüne polo tarzı bir kazak giyince mont çok kötü yapmıyor. Pantalonu da ütüleyip çantaya atıyorum düzgün biçimde; bir de ayakkabı atıyorum çantaya; yol 21 kilometre çünkü bot giyiyorum. Ceket çok giymiyorum ama bir dolap bulunup oraya bırakılabilir.

senin durum iyiymiş...bizde kıyafete takabiliyolar...denildiği gibi en makulu iş yerine istiflemek herhalde...

boyraz
23 Aralık 2011, 11:43
İş yerimde 2 tane ceketim var, her renge uyar cinsten. Kumas pantolonun üzerine LBC motosiklet pantolonu giyiyorum (yandan fermuarlı, pantolon kırısmıyor, giyip çıkarması birkaç saniye) gömleğin üstüne de montu giyiyorum (normal ceketten daha fazla kırıştırmıyor) Mis gibi de oluyor.

immortalboss
23 Aralık 2011, 12:26
İş yerine güzel bir dolap yapın.İçine kıyafetleri koyun.10 dakika erken gitseniz yetişirsiniz sanırım iş başına. :) Ayrıca eğer kumaşla motosiklet kullanayım derseniz hasta olabilirsiniz.Ya da bir kaza anında benim gibi çiziklere sahip olabilirsiniz.Ben okul kıyafetimle düştüm lisede.Pantalonda çizik,yırtık yok...Benim arka tampon ve kollar çizilmiş. :) Halâ anlam veremediğim sahnelerdendir kendisi.

anaconda84
23 Aralık 2011, 12:29
hocam bende takım elbiseyle gidip geliyor işe hiç sorun etmiyorummontumu giyiyorum ceketimin üstüne kaskım kafamda paşalar gibi gidip geliyorum işime yazında normal gömleğin üstüne giyiyorum montumu hiç bir sıkıntı olmuyor. yazın sadece biraz terliyorum montun içinde o kadar. o terlemede sadece kollarımda oluyor gömlek kısa kollu olduğu için. saygılarımla...

erro
23 Aralık 2011, 13:11
valla yurtdışı ziyaretlerimde gördüğüm, kadınlar kızlar cicili bicili elbiselerle, tayyörlerle (bu kelimeyi ilk defa cümle içinde kullanıyorum çok heyecanlandım), keza adamlar takım elbiselerle kafada kasklar kullanıyolar...

http://abacus-es.net/share/imgfetch/scooter.php?img=girlwhitehelmet.jpg

takendy
23 Aralık 2011, 14:31
http://www.hizliupload.com/dm-PSVN.jpg (http://www.hizliupload.com/pm-PSVN.html)

lycantrophic
23 Aralık 2011, 15:15
valla yurtdışı ziyaretlerimde gördüğüm, kadınlar kızlar cicili bicili elbiselerle, tayyörlerle (bu kelimeyi ilk defa cümle içinde kullanıyorum çok heyecanlandım), keza adamlar takım elbiselerle kafada kasklar kullanıyolar...

http://abacus-es.net/share/imgfetch/scooter.php?img=girlwhitehelmet.jpg

Ben de bu resmi görünce heyecanlandım. Cuma cuma adamı günaha sokacaksın zorla. :queen:

eray_uluyazı
23 Aralık 2011, 15:34
hocam ben şahsen böyle bi durumda iş yerinde (imkanım varsa eğer) 2-3 takım elbise bulundururum. böylelikle her gün aynı kıyafeti giymek zorunda kalmamış olurum. haftasonları da kıyafetleri eve götürür temizlerim...

excavatus
23 Aralık 2011, 15:50
Madenci oluyosun...
3 ayda bir traş oluyosun, motorla işe gideceğin zaman istediğini giyiyosun.
İş yerinde soyunma odaları duşlar falan oluyor.
Rahaaaat rahat...

Memurluk zor iş vallaha azizim...

erro
23 Aralık 2011, 19:00
http://blogs.voanews.com/turkish/selin/files/2011/11/IMG_1992.jpg

foto_sentez
26 Aralık 2011, 01:39
Ben de bankada çalışıyorum ve güzel havalarda motorla gidiyorum. Şubeye 2-3 takım (pantolon, ceket) ile ayakkabı, kemer ve birkaç kravat bıraktım. Kot üzerine de gömlek ve onun üzerine montumu giyiyorum hiç sorun olmuyor. Sadece 10 dakika kadar erken gitmem yetiyor ki bunu motor-trafik avantajından kazanıyorum zaten... ;)

Mengu16
26 Aralık 2011, 01:43
İtalya'da olsak tamam da Türkiye'de o iş zor. Kaza olasılığı hiç olmasa bile üzeriniz çamur olur, o da olmadı kuş pisliği olur, istanbuldaki kuşlar çok şerefsiz gerçekten koca koca pisliklerini uluorta her yere saçıyorlar. Motosikletimin brandası yağmur olmadığında leş gibi kuş pisliği oluyor. Yolda yakınlarıma hatta kafama kuş pisliği yağıyor.

sinanaydoqan
26 Aralık 2011, 01:49
Arkadaşlar herkese selamlar;

Takım elbiseyle motor kullanmak zorunda olanlar var mı?
Memur olduğum için ceket ve kravat zorunluluğu 15 mayıs 15 eylül arasında kalkıyor...pantolon olarak da keten giymek göze batmıyo...
bu tarihler dışında da ankara da müsait hava çok oluyor...motorla işe gidip gelmek istiyorum nasıl bir çözün bulunabilir...

benim aklıma sadece iş yerine bi ceket pantolon koymak geliyor. Gömlek üstüne mont gömleği haşat eder diye düşünüyorum...iş yerindeki ceketi ve pantolonu da sık sık değiştirmek gerekecek...şart değil ama bir hafta her gün aynı ceket ve pantolonla dolaşmayı pek sallamamak lazım o zaman...

sizce nasıl bir çözüm olabilir...?

Bazı Motorcular Takım Elbise İle R6 Bile Kullanırsan Gv250'yi Çok Rahat Kullanırsınız Ben Öyle Tahmin Ediyorum. :)

canekin
26 Aralık 2011, 01:49
başka bir topic te de yazmıştım.

Ben şuan kışında pantolon ceket kravat olarak giyinip(tabi ki kışlık mont ve pantolonun altına), motorumu kullanmaya devam ediyorum.
bilmiyorum neden ama ceketin altında kalan bel çevresinde gömlekteki buruşma hariç hiçbir kıyafetimde şekil bozukluğu olmuyor, oda her zaman sırtlık taktığım için belimi sıkan yerden dolayı.

marmarasiste
26 Aralık 2011, 02:05
kırışmayan gömlek al kırışmasın hocam mağazacı tavsiyesi ;) %60pamuk %40 polyester karışımlı gömlek al çok kırışmaz . birde abbate nin kırışmama özelliği olan gömlekleri var :)

Fatih Ada
26 Aralık 2011, 02:36
Ben takım elbise ile kullanıyorum problem olmuyor.. Ama tabi işiniz ile eviniz arasındaki mesafede önemli..

boudberg
26 Aralık 2011, 08:55
http://www.feyizoglu.com/Monsoon-uST-Yagmurluk_44136.html#0

http://www.feyizoglu.com/Revit-Curve-Yagmurluk-Alt_44115.html#0

pantolon- mont ve korumalar, birazda tercih ve bol çeşite-fiyata bağlı olarak değişebilir ama uzun zamandır kullandığım için tavsiye edebileceğim ürünler linteki full yağmurluklar..
kıyafet olarak ne giyerseniz giyin direkt rüzgar,yağmur ve çamurdan kurtulmanın en pratik ve temiz yolu.kıyafetinizi çok fazla kırıştıracğını sanmıyorum ve her hangi bir motor mont-pantolon(http://www.feyizoglu.com/Fermuarli-Motosiklet-Pantolonu_44404.html#0 ) üzerine rahatlkla giyiliyor.ayrıca motorunuzun bağajında sadece motor kullanırken giyeceğiniz iyi bir bot bulundurmanızı güvenlik ve rahatlığınız için şiddetle tavsiye ediyorum.. yağmurluk pantolon ve botları motorunuzun yanında giyip çıkartmanız toplayıp bağaja koymanız en fazla 2 dakikanızı alır ve yine takım elbisenizle temiz temiz işinize gitmiş olursunuz.uğraşması bile güzel :)

samet10
26 Aralık 2011, 09:59
akşam olsun bende size bi resmimi yüklicem şimdi işe geldim bu bilgisayarda o resim yok :)