PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : amacın ne arkadaşım?

PEKTAS
23 Aralık 2011, 00:08
Bugün öğleden sonra saat 4 buçuk gibi Ankara da bahçelievlere gittim kız arkadaşımın yanına. motoru orda bitane direğe kitledim, hani kilidimde piyasadaki en sağlam kilitlerden şu kalın örgü çelik olanlardan. yanımda 2 kask vardı biri açık biri kapalı. açık olanı ne olur ne olmaz lazım olur diye taşıyorum yanımda beklenmedik artçım falan olur diye. neyse kapalı kaskı da şu küçük bisiklet kilitleriyle motora kitledim öbürünü bıraktım öyle yanına. Akşam eve gitmek için geldiğimde saat 8 gibi uzaktan gördüm motoru ters tarafa bakıyor vede orta sehpa da değil yan ayakta duruyo. o an anladım bi bit yeniği olduğunu. gittim yanına tabi hemen, şerefsizin biri bildiğin motorun üstüne binmiş direk etrafında motoru direğe sürte sürte dönmüş motorun sağı boydan çizilmiş. bununla yetinmemiş arka lastiğin havasını indirmiş sibobundan kapağını açıp artık kalem mi batırdı naptıysa. bununla da yetinmemiş kapalı kaskı baya zorlamış alabilmek için ,vizörü falan yamulmuş. bununla da yetinmemiş açık kaskı da almış fırlamış 20 30 metre ileriye. yani AMACIN NE değil mi ne zarar mı vermek ? akşam akşam onun yüzünden motoru iterek benzinliğe götürdüm 2 km kadar hava bastım eve geldim. nası içim gitti çizikte baya baya derin yani kaldırmış boyayı tamamen işlemiş içine. piyasa da çok anası bir babası bilmem kaçtane adam var çok.

glock
23 Aralık 2011, 00:14
çok geçmiş olsun! üzüldüm doğrusu...
bağlanmış motordan ne istiyosun ki? nasıl bir hainliktir bu!

bY_aLp
23 Aralık 2011, 00:15
anası bir babası bilmem kaçtane adamlar bile bunu yapmaz :)

Uğur
23 Aralık 2011, 00:18
Çok geçmiş olsun,o bölgede belki güvenlik kameraları vardır,oradan bi sonuç çıkabilir..

Yazık günah ya motosiklet düşmanı bi toplum muyuz neyiz anlamadım ki

Soykan67
23 Aralık 2011, 00:18
Orada esnaf, taksi durağı vb. yerlere sordun mu belki görmüşlerdir.Bu işin peşini bırakma kanımca.

PEKTAS
23 Aralık 2011, 00:21
çok sağolun teşekkür ettim. hainliğin en son noktası resmen hani çalamıyorum bari zarar veriyim demiş. kamera olcağını sanmıyorum daha çok apartmanların falan olduğu bi bölgeydi.
cidden amaçlarını anlamış değilim.

luthier76
bahçeli çok bozuldu her turlü tip var artık. Hayat kadınları görmüştum bi ara.

Volkan Serezli
benimde apartman içinde brandayla sarıp sarmaladığım motorun deposuna bi çizik atmışlar
geçmiş olsun
insanı motordan soğutuyorlar valla

PEKTAS
23 Aralık 2011, 00:23
bir tane bakkal vardı 50 metre falan ilerde ona sordum ama görmedim bişey dedi. başka da kimseyi tanımam etmem oralarda soramadım yani. sinirimle döndüm geldim.

Blackeagletr
23 Aralık 2011, 00:24
Çekememezlik sonucu zarar verme isteği.. Bu nasıl birşeydir yahu ? İnsan hiç mi düşünmez hiç mi yerine koymaz kendini ?

erro
23 Aralık 2011, 00:26
dükkan önüne mi parkettin acaba? babası belli olmayan insan çok memlekette...geçmiş olsun...

crxforever
23 Aralık 2011, 00:28
geçmiş olsun. gerçekten çok saçma insanlar var ama dikkat etmeli belki de düşmanlığı motora değil de sanadır ama cesareti yoktur.

_w_
23 Aralık 2011, 00:29
Çok geçmiş olsun. Bu ülkede 2 ayaklı itler 4 ayaklı itlerden malesef fazla .

PEKTAS
23 Aralık 2011, 00:32
dükkan önüne değil özellikle boş bir kaldırımdaki direğe parkettim kimseye sorun çıkartmasın diye. inşallah kastı sadece motoradır sadece. eğer banaysa daha çekceğimiz var desene .

Arda_Karaca
23 Aralık 2011, 00:32

İt konusuna tamamen katılıyorum. Geçmiş olsun.

erro
23 Aralık 2011, 00:36
motoru her zaman göz önünde duracak bir yere koymak lazım demekki..olmadı otopark...bahçeli de bile bu oluyosa vay halimize...

syn022
23 Aralık 2011, 00:37
Geçmiş olsun. Allah daha beterinden korusun. Sıkma canını.

cbr1100 xx
23 Aralık 2011, 00:40

maalesef onları temizlemek lazım aslında ki akıllansınlar.............

canerol
23 Aralık 2011, 00:42
geçmiş olsun o motoru bu hale sokan manyak kesin oralarda bir yerlede oturuyodur motoru gene oraya kitlesen sote bi yerde bekleyecen o herkimse illaki gene çıkar sonra ver odunu ver odunu

crazy_81
23 Aralık 2011, 00:47
yazık vallaha üzücü geçmiş olsun :(

reis007
23 Aralık 2011, 00:50
çok geçmiş olsun kardeşim.içim acıyor böyle hadiseler duydukça.bozma moralini.hak yerini bulur, cezalarını çeker yapanlar.belki burda belki öbür tarafta...

Zippo's
23 Aralık 2011, 01:00
Çok geçmiş olsun arkadaşım.Ben motorumu brandayla kapatıyorum,kitliyorum burdaki bi abimin halısahasında.Ne zaman gitsem ya ayna ters çevrilmiş ya başka bişey.

PEKTAS
23 Aralık 2011, 01:02
çok sağolun arkadaşlar en azından burda yazıp içimizi döküyoruz paylaşıyoruz derdimizi. adamın canını sıkıyo böyle şeyler ama öbür tarafta artık o biliyo napcağımı :)

Redmoon
23 Aralık 2011, 01:05
Bende motorumu benzer şekilde Bahçelievler'de bir kafenin önüne bırakmıştım, kask üzerinde kilitliydi, arada da bakıyordum motora yan gözle, sonra motoru almaya gittim, kaskı takıcam, birisi üzerine sivri bir cisimle "M" harfi kazımış, yani bunu yaptın da eline ne geçti!.. vandalizm den başka birşey değil, psikopatlık resmen, bu küçük bir olay belki ama bunu yapan adamın yarın ne yapacağı hiç belli olmaz, büyük tehlike böyle insanlar!!!

35emre35
23 Aralık 2011, 01:25
geçmiş olsun. gerçekten çok saçma insanlar var ama dikkat etmeli belki de düşmanlığı motora değil de sanadır ama cesareti yoktur.
benimde aklıma ilk olarak şahsına yapılmış zarar geldi. olurya hevestir üzerine oturmuş ama yanlışlıkla motoru yatırmış sadece direğe sürttürmüş olsa kasıt aramazsın ama bukadar kasıtlı üst üste yapılan şeyler insanın aklında şüphe uyandırıyor. okadar şey yap, hırsını alama yetmesin birde boştaki kaskı fırlat, YUH ARTIK!!
CANEROL'unda dediği gibi, bir soteye yatıp takibet bakalım, odunu verip vermemek sana kalmış :) ama hiç olmazsa düşmanını bilirsin.

K o r @ y
23 Aralık 2011, 01:26
benim şahsi fikrim motoru siz yanlış yere parkettiniz.. acaba bi dükkan önü yada esnafın mal indirip bindirdiği yermiydi.. birinin işlerini motorun duruşu bozduysa kesinlikle bilerek yapılmıştır..

F54
23 Aralık 2011, 01:35
arkadaş o... çocuk'larına babası belli değil deme:pr:

Onur Y.
23 Aralık 2011, 01:39
arkadaşım bence o motora bilerek zarar vermiş büyük ihtimalle o direğe yakın bir esnaf yada orada oturan biri yapmıştır. bence sen motoru bi kaç kere daha aynı şekilde oraya bırak fakat gizliden uzakta bi yere pusuya çök bak kesin o kişi motora tekrar bulaşacaktır. onu yakalarsın gerisi sana kalmış.

bu arada ben direk konuya uyuz olup hemen yazdım ama şimdi gördüm başka arkadaşlarda benimle aynı fikirde

osmanba
23 Aralık 2011, 01:54
Yahu arkadaş bunda anlamayacak ne var kı.. O kişi bul beni yakala anamı demek istemiş.

PEKTAS
23 Aralık 2011, 02:00
önümüzdeki günlerde bu pusuya yatma olayını denicem valla şimdi tekrar baktım geldim motora acaba tekeri patlatmışmı yoksa sadece havasınımı indirmiş diye allahtan patlak değil. önümüzdeki günlerde bi buluyım şerefsizi de gösteriyim belasını. o fırlattığı kaskı kafasında kırıyımda görsün bakalım dünya kaç bucakmış.

ertanos
23 Aralık 2011, 02:11
önümüzdeki günlerde bu pusuya yatma olayını denicem valla şimdi tekrar baktım geldim motora acaba tekeri patlatmışmı yoksa sadece havasınımı indirmiş diye allahtan patlak değil. önümüzdeki günlerde bi buluyım şerefsizi de gösteriyim belasını. o fırlattığı kaskı kafasında kırıyımda görsün bakalım dünya kaç bucakmış.

geçmiş olsun hocam. malesef böyle soysuzlar heryerde.

benim motorumda asya 125t. ama eski kasalardan. bizim motorlarda yerleşik alarm var. ben bi yere bıraktığım zaman kilit falan uğraşmam direk alarmını açarım. oldukça caydırıcı. henüz ısrarla üzerine oturan çıkmadı. :) senin motorda yokmuydu alarm falan?

Lucas
23 Aralık 2011, 02:19

Benzetme yanlis olmus sanki, it dediginiz canlilar insanlara zarar vermezler.
Biz bu tiplere psikolojik sorunlu insan, psikopat diyelim mesela, ama it, okuz, ayı gibi hayvan isimleri, boylesi acinasi insanlara ornek teskil etmez.
Gecmis olsun bu arada.

PEKTAS
23 Aralık 2011, 02:23
geçmiş olsun hocam. malesef böyle soysuzlar heryerde.

benim motorumda asya 125t. ama eski kasalardan. bizim motorlarda yerleşik alarm var. ben bi yere bıraktığım zaman kilit falan uğraşmam direk alarmını açarım. oldukça caydırıcı. henüz ısrarla üzerine oturan çıkmadı. :) senin motorda yokmuydu alarm falan?
yok ya son modellere koymamışlar alarm sebebini anlamadım ama yok yani.

ertanos
23 Aralık 2011, 03:07
yok ya son modellere koymamışlar alarm sebebini anlamadım ama yok yani.
istersen bi düşün alarm olayını. kilide göre gerçekten çok caydırıcı. gözün arkada kesinlikle kalmaz. adam o kadar uğraşamazdı motorla. fazla pahalı olacağını sanmıyorum ortalama 50 lira civarıdır.
tekrar geçmiş olsun.

piyanist_irf
23 Aralık 2011, 06:25
Yapilacak is cok basit . yakalayip kizgin demiri soguk tarafindan bi taraflarina sokacaksin ki tutup geri cikartamasin.

iste insan bi yakalayabilse .ole bi tane cinste benim mahallede turemisti arabanin silgilerini kopariyordu 3 sefer yeni silgi aldim bir yakalarsam sabah erken saatlerde soracam anasinin hatrini babasinin yaninda.

excavatus
23 Aralık 2011, 10:30
Hocam çok geçmiş olsun.
Delirir insan resmen... Söyleyecek kelime yok bu soysuzlara...

cenkşenver
23 Aralık 2011, 10:50
ağa harbi gecmişolsun insan kendi motorunu pert etse bukadar komaz insana onunla gecmişolsun :jocolor:

ramizan83
23 Aralık 2011, 10:57
Saglık olsun kardeş üzülme mala gelsin cana gelmesınde motordur öyle bınersın kökten çalmamışlarya o.ç .ları bu ülkede motor zihnıyetı daha gelişemedi maalesef

aytacaksel
23 Aralık 2011, 11:12
idda ediyorum duzgun anneden boyle evlat cikmaz.

telkarinn
23 Aralık 2011, 11:44
Vala üzüldüm yaaa...Çok çok geçmiş olsun kardeşim.

MaxiBoost
23 Aralık 2011, 11:49
her yer orospu çocuğu doldu
kısa açıklaması bu

K o r @ y
23 Aralık 2011, 12:11
Dünden beri konuyu takip ediyorum , içim içimi yiyor.. Benimde başıma gelebilir düşüncesi aldı beni.... kardeşim sen motoru aynı yere götür.. aynı şekilde park et.. uzakta pusuya yat ...bunu yapan bilinçli yaptığı için yine gelecek.. baktın uğraşmaya başladı.. hemen 10 mm İnşaat Demirini al sokak ortasında ağzını yüzünü dağıt..hastanede gözünü açsın

Raphae1
23 Aralık 2011, 12:21
Böyle annesi belli babası 550 olan tipleri , eskiden atın arkasına baglarlardı. Şimdilerde at yerıne motorun arkasına bağlayıp , asfaltta kmlerce surukleyıp kasafından kıvılcım çıkartmak lazım.

anaconda84
23 Aralık 2011, 13:08
Böyle annesi belli babası 550 olan tipleri , eskiden atın arkasına baglarlardı. Şimdilerde at yerıne motorun arkasına bağlayıp , asfaltta kmlerce surukleyıp kasafından kıvılcım çıkartmak lazım.

:cat: :thumleft: :pl: :cat: :thumleft: :pl: :cat: :thumleft: :pl:

özcan1980
23 Aralık 2011, 16:32
29 Ekim akşamı Kortej yaptıktan sonra 00:00 -- 08.00 vardiyası için işe motorla gittim,bayrak direğimi 5-6 kablo bağıyla sisy bara bağlamıştım.Sabah fabrikadan çıktığımda bayrak yerinde yoktu.Motorda herhangi bir zarar yoktu ama. Sinirden deliye dönüp fabrika güvenliklerine isyan etmeye başladım. Hemen güvenlik kameralarını kontrole başladık. Panayır mahallesinin delisi (gerçek deli) gece 04:37 de hoplaya zıplaya geliyor,motoru önce seviyor,sinyale bi öpücük konduruyo (yalıyor da olabilir net değil) sonra bayrakla oynuyor.Direğin alt kısm ı helezonik olduğundan yaylanıyor.Adam direğin ucundan tutup çekiyo yaylanıp salınımı hoşuna gidiyor herhalde.Sonra tıp kablo bağlarını kopartıyor.Bayrağı eline alıp sallaya sallaya gidiyor. Adam gittikten 5 saniye sonra arka kısmın devriyesini bitiren güvenlik otoparka gidip dolaşıyor ama adamı göremediği için olayın farkında bile değil.

Sonuç=Yeni bayrak direği yapılacak,yeni bayrak güvenlikten.

izmiRT125
23 Aralık 2011, 22:25
AYNI YERE BIRAK, UZAKTA-GÖRÜNSEN BİLE DİKKAT ÇEKMEYECEĞİN MESAFEDEN TAKİP ET...

YİNE MOTORU DİREK ETRAFINDA ÇEVİRİRKEN, ELEKTROŞOK CİHAZIYLA .ÖTÜNDEN KIVILCIM VER... Gerisini yazmıyorum bile...

Çok sinirim bozuldu, Bana veya malıma zarar verenin aynı şekilde zarar görmesi gerek ki içim rahat etsin... ... ...

samet10
24 Aralık 2011, 00:19
bedava ya ondan oluyo işte bu gibi durumlar

bedava olan ne derseniz i.nelik ne olacak

uyuz olurum öyle yapanlara

cakturkc
24 Aralık 2011, 00:41
Geçmiş olsun.Bu işi yapan yetişkin olamaz.Büyük ihtimal civardaki çoluk çocuk yapmıştır ya da akli dengesi yerinde olmayan birisi.Anlaşılmaz bir şekilde çocuklar motorları kurcalamayı çok seviyor.Bayramlarda şeker toplamaya gelen veletleri motorun üstünde az yakalamadım.

chemical
24 Aralık 2011, 00:59
arkadaş geçmiş olsun. sakınan mal göze batıyo benim arkadaş ne motoru kilitler ne branda örter direksiyonu kilitler bırakır gider sokak ortasında hiç bir şey olmaz. ben dikkat ederim otoparka bırakırım ustunu orterım gelir birisi çizer.Sanırım bizde sorun var mıknatıs gibi çekiyoruz sorunlu insanları :)

srhtsglm
24 Aralık 2011, 01:12
geçmiş olsun...millet hasta olmuş kafayı yemiş gerçekten ortalık tuhaf o.ç ları ile dolu, akşam eve sağ salim dönmek büyük mucize...misal diyelim o anda adamla karşılaştın noldu tekme tokat dalacan çünkü bu tipte zihin yapısı olan biri ile ne uzlaşılabilir nede başka bişey kıracan kafasını gözünü dağatacan noldu karakolluksun yada tam tersi kahpede olur böyle tipler çekti salladı vurdu yara verdi hastanelik oldun iki ucu boklu değnek yani...benimde bu yaz neler gelmişti başıma,kampetimmi açılmadı,selemmi kesilmedi,aynalarımmı kırılmadı bunların hepsi park halinde iken!!! park halinde duran motor sendromu var bu tiplerde bi tarafları kaşınıveriyor gördüklerinde hakim olamıyorlar kendilerine psikopatlık yani başka bişey değil!